Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

За и против компютърните игри...

• Please log in to reply
94 replies to this topic

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Аз съм "за" компютърните игри. Не искам да разпростирам мнението си върху тяхната "полза" за обществото, както и да ги обявявам за изкуство, макар че Legacy of Kain и Prince of Persia са били като кино и литература за мен (повече LoK всъщност), доколкото и киното и литературата имат своите много добри попадения и купчини боклуци покрай тях. За мен специално компютърните игри винаги са били идеален начин да си избивам агресията, която винаги съм имала излишна (просто понякога леката атлетика не може да запълни празнините, които едно проливане на кръв може). Като цяло това не ми създава усещане за нещо постигнато, може би защото не играя стратегии и не качвам нива. Накрая се стига дотам, че харесвам три игри, в които от мен се иска да размахвам меч и да следя интересната история, мога да си ги преигравам винаги, когато имам тази нужда.
Мразя да пиша в теми, като не съм прочета всички мнения преди себе си :Р Но вие много пишете.
The main thing in life is to know your own mind.

Lorien

Lorien
  • Потребители
  • 28 posts
Ндаааа.. игри.. от всички по много за мен, моля. Нямам никаква представа колко време съм попиляла по тях... Линидж, Обливиън, Майкрософт флайт симулатор.. разни шутъри,стратегии и какво ли още не... първото ми условие май ще бъде за графичното изпълнение, второто за геймплей... Ъм.. отклоних се мънинко :) Аз съм ЗА без да се прекалява, разбира се. Тук идва въпроса колко точно ще рече прекалено...
Както и да е.. гласувам ЗА, особено за онлайн игрите. Срещнах мнооого много свестни хора от цял свят и естествено 10 пъти повече от другия вид..ъъъ.. които не са свестни.
Suilantan ilquen

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Моето мнение не трябва да се взима предвид, защото е силно и откровено пристрастно. Аз съм изцяло "за" компютърните игри, по същият начин, по който един страстен любител на бирата е "за" своето пиво и един любител на природата - "за" своята любима разходка из природата. Всяко едно от изброените, на определен момент, ми е носело огромно удоволствие: хладна бира под някой чадър край Черноморието, козя пътечка някъде из Пирин, усещането след превъртането на любима игр в 04:30 сутринта.

Всяко едно от изброените си има своето очарование, макар че ако човек не харесва компютърни игри, това обяснение може да му се стори отвлечено или пресилено. По същия начин и технократът не схваща ентусиазма в гласа на прородолюбителя. Така че аз съм за бирата, природата и компютърните игри. Най-добре по едно и също време :rolleyes:

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Мдааа, неповторимо е чувството, че тъкмо си размазал царството Хикс с войските на Игрек, а след два часа си на работа, деамаау. ;)

Vincente

Vincente

Ace

• Потребители
  • 346 posts

Така че аз съм за бирата, природата и компютърните игри. Най-добре по едно и също време :rolleyes:

Одобрявам! Това май ще е единствената причина да си зема лаптоп ако имам средствата. ^_^

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Както каза някой, за да научиш нещо от игрите трябва да знаеш нещо.Ако си кръгла нула и не знаеш нищо и да се сцепиш да играеш стратегии за Втората световна, няма да се развиеш и нищо няма да ти вбезе в главата.RPG-тата след време стават пълен цикляж и се свеждат до ръненето на някой бос, за да ти падне някой предмет, така че тях ги отмятам от списъка полезни игри.Шутърите след време писват, така че те не са толкова вредни ако ги играеш за релакс.Спортните симулатори стават само на конзолките с приятели иначе и те са пълна дебилщина.За мен игрите могат да бъдат един забавен начин да изгубиш време с приятели, но рядко са полези.Все пак са по-добре от скайпове и спейсбуци и секви такива простотии.
Горко на меките чела!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Яко стратегии за Средните векове, това е истината. Може и за Античността. Тотал Уорррррррррр!!!!!!!

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts

RPG-тата след време стават пълен цикляж и се свеждат до ръненето на някой бос, за да ти падне някой предмет, така че тях ги отмятам от списъка полезни игри.

Ъм, друже, ако идеята ти за RPG-та се изчерпва с Diablo и производните му или (о, ужас) WoW, тоя ти извод се налага от само себе си. Съществената подробност в случая е, че Diablo и ордата му циклялки могат да се нарекат RPG-та само ако си съвсем непридирчив към тая трибуквена абревиатура. Някак си е като да сравняваш башибозук със снайперист. В същинските ролеви игри босовете често могат да се минат и без въобще да ги "ръниш", а зомбираното бухане по вражите кратуни с надеждата да ти пуснат нещо, най-общо описано в Откровението, не е нито есенцията на играта, нито има кой знае какъв практически смисъл. Не знам и кои игри минават за "полезни", но има едни Fallout-и, едни Planescape-и, едни Arcanum-и и т.н., които са най-малко на нивото на доста стойностен роман. Или филм. По-полека с твърденията. :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Индийд.

А аз сега например играя The Witcher, където за цялата игра си сменяш бронята и мечовете общо взето два пъти. Така че за никакви run-вания за предмети не може да става дума.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Сега ще дойде Драгънслеър да каже и за ЛОТРО две добри думи :)
Аз си оставам фен на добрия стар Lineage II. Безумно съм зарибен, ама време няма...

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

RPG-тата след време стават пълен цикляж и се свеждат до ръненето на някой бос, за да ти падне някой предмет, така че тях ги отмятам от списъка полезни игри.

Ъм, друже, ако идеята ти за RPG-та се изчерпва с Diablo и производните му или (о, ужас) WoW, тоя ти извод се налага от само себе си. Съществената подробност в случая е, че Diablo и ордата му циклялки могат да се нарекат RPG-та само ако си съвсем непридирчив към тая трибуквена абревиатура. Някак си е като да сравняваш башибозук със снайперист. В същинските ролеви игри босовете често могат да се минат и без въобще да ги "ръниш", а зомбираното бухане по вражите кратуни с надеждата да ти пуснат нещо, най-общо описано в Откровението, не е нито есенцията на играта, нито има кой знае какъв практически смисъл. Не знам и кои игри минават за "полезни", но има едни Fallout-и, едни Planescape-и, едни Arcanum-и и т.н., които са най-малко на нивото на доста стойностен роман. Или филм. По-полека с твърденията. :)

+125

Макар че не-цикляжите отнемат дори повече време. :lol:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Е нямах предвид пълната тъпотия Final Fantasy и японските и корейски глупостите от тоя род, но Diablo и MMORPG-тата(тата :lol:) са пълен ЦИКЛЯЖ и 90% от игрите са пълно губене на време, каквото и да ми говорите.

Е недей да сравняваш Батмана с роман, четенето ти развива мозъка най-малко защото превръщането на символите в мисъл е полезно дори да не вникваш в смисъла на книгите.Може би единствената прилика е че и двете могат да ти доставят удоволствие, но в крайна сметка игрите са губене на време, книгите не.
Горко на меките чела!

Vincente

Vincente

Ace

• Потребители
  • 346 posts

Е нямах предвид пълната тъпотия Final Fantasy и японските и корейски глупостите от тоя род

WRPG fanboy просто кажи, че не харесваш JRPG-тата, не че са тъпи. Па да не кажа аз, че си ограничен културно.

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts

Е недей да сравняваш Батмана с роман, четенето ти развива мозъка най-малко защото превръщането на символите в мисъл е полезно дори да не вникваш в смисъла на книгите.Може би единствената прилика е че и двете могат да ти доставят удоволствие, но в крайна сметка игрите са губене на време, книгите не.

Ся, първо си признай играл ли си някога "истинско" RPG или си приказваш наизуст, щото във втория случай въобще няма смисъл да спорим.
Игрите са губене на време, да, изучаването на теорията за квантовата гравитация също, както е и, строго погледнато, дишането като такова. Книгите по неизбежност също влизат в категорията на времегубките. От книга до книга, както и от игра до игра обаче разлики колкото искаш (че и повече, май). Не вярвам булевардните романчета да са помогнали много в нечие личностно израстване, докато за един Planescape: Tornment мога да твърдя, поне за себе си, че кърти доста прегради пред развитието на въображението.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Ако ще да става дума и за абсолютни безсмислици откъм геймплей, история и пр. (а конктретно RPG-тата не са), играенето на игри е приятно. Оттам нататък няма как да е губене на време, защото приятно прекараното време не е пропиляно.

А Diablo е hack&slash, аз тези игри дори не ги броя към RPG-тата. MMO-тата пък s**k c***s in hell по начало.
В едно уважаващо себе си RPG босовете дори не се respawn-ват, така че за какъв циклаж говорим? :)

И ако толкова държиш, че възприемането на информация е най-полезно само и единствено чрез четенето - ами в RPG-тата обикновено има доста големи количества писан текст. ;)
The things one feels absolutely certain about are never true.

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Играл съм истинско RPG не ми харесва.
А JRPG, не съм играл и няма да играя, защото от тоя твърде дразнещ манга стил ми се повръща, но определено знам за какво става дума, защото съм чел доста от твоя любим Блийч(Vincente), почти всичко от Наруто и малко от Death Note и просто не ме кефи, начинът по който ги рисуват, а в тези РПГ-та всичко е прекалено.
Горко на меките чела!

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Арчи, с теб може да сме на космически разстояния по други теми, но за това тук - не бих могъл да го кажа по-задоволително. Жалко че няма да се събере като подпис :)

wutang, наистина, човече, няма проблем човек да не харесва роеви игри, както е нормално да не харесваш мляко или театър. Само че обективността на преценката не би трябвало да се измества от личните предпочитания. Все едно човек да каже, че театърът не струва (при все, че наистина има скапани представления или пък той може да бърка истинския театър със представлене на "Комиците") и млякото е "гОла вОда" (в което може да има голяма доза истина - достатъчно е да поразглежаш хладилната витрина на произволен магазин).

Дълбоко се съмнявам, че наистина си "Играл истинско RPG". Тук се споменаха доста заглавия, които заслужава да се пишат в болд, разните Fallout, Planescape, Arcanum, The Witcher, аз бих добавил Neverwinter Nights, Dragon Age (смело допълнение:)) и т.н. Съмнявам се да си им отделил дори една малка част от вниманието, с което си личи, че е работено по тях. Защото, за да можеш да оцениш обективно такива игри, би трябвало да изпаднеш на моменти в ситъация да играеш въпреки недостатъците им и въпреки обстоятелствата. Сещам се за Арканум - когато ми попадна, едвам го подкарвах на старата машина и се налагаше да го играя на някаква безумна резолюция, а той имаше грозен като смърта интерфейс. Въпреки това го играех с настроение.

Аз не харесвам шутъри, с малки изключения, но за да съм обективен, ще кажа, че сред тях има игри с много революционни за индустрията идеи, като концепцията на Portal, например. Не че ще седна да го играя, но идеята и изпълнението си ги бива. Така е и с ролевите игри - не всичко, което е свързано с мечове, герои и избиване е ролева игра, както не всичко, от което се прави айрян е мляко. Просто човек не би трябвало с лека ръка да ги слага под един знаменател и да позволява на субективните си вкусове да се мешат в обективното му мнение. Half Life ми е една от любимите игри от миналото, но не бих обобщил Half Life и Counter Strike под един знаменател, като шутъри. Гет ит?

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

Half Life ми е една от любимите игри от миналото, но не бих обобщил Half Life и Counter Strike под един знаменател, като шутъри.

Ами, реално погледнато те не са :)
CS-а е по- скоро тактическа игра, където отборната игра е всичко (дори по-важна от уменията на играчите) а Халфа е по-близък до седмото изкуство - при него стреблата е по-скоро за да се внесе интерактивност в една фантастична разходка :)
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts

Гет ит?

Гетвам го, но аз не съм отрекъл RPG-тата, казах само че не ми харесват, негативното ми мнение беше към манга RPG-тата.А за когато писах, че са цикляж наистина в главата ми се въртеше Diablo, за което съм прав.
Горко на меките чела!

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Не можете да отречете, обаче, че съществува гигантски раздел РПГ-та, които наистина са си чист циклаж и губене на време и е по-добре да стоим по-далече от тях, ако искаме да си завършим обрзованието и да не ни изгонят от работа, нали? :)
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users