Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Персонажите в игрите

• Please log in to reply
32 replies to this topic

Ammit

Ammit

Fallen Noldo

• Потребители
  • 216 posts
Според мен неоспорим си остава фактът, че игрите предлагат уникални възможности разказване, направо вдъхване на живот на история. В нито едно друго изкуство (с малки забележки, айде), не можеш по такъв цялостен начин да изживееш всяко събитие заедно с героя си, само най-великите автори могат да предизвикат такава емпатия към персонажите, каквато се получава в игрите.
И защото някои са забелязали това свойство, богатите на ценни и интересни образи игри не са твърде редки. Прости и култови или заплетени и многослойни, произведенията имат с какво да ни радват.
Та ваши любими?
But do you know that the Eldar say of Men that they look at no thing for itself? That if they study it, it is to discover something else; that if they love it, it is only because it reminds them of some other dearer thing?

LegolaS

LegolaS

Спам, спам и пак спам!

• Потребители
  • 94 posts
Най-зарибен за мен си остава Алтаир от Поверието на Убиеца.
...И своя знак съдбата
ще ви посочи с пръст-
на Исилдур Злината
ще вдигне Полуръст.

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Главният герой от Quake 2 - култов в безмълвната си тъпота.
Гидиън Уаиът от Advent Rising.

Но на първо място - добрия стар Макс - от Мax Payne
Най-готиния подпис

Ultimatum

Ultimatum

Asylum

• Потребители
  • 206 posts
Garret от Thief.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Гарет е култов персонаж индийд :)

Но и на мен като на Кронос любимец ми е Макс. И Мона, покрай него. Ех, Драгунов, Драгунов... както бе възкликнал някой в Уъркшопа едно време.

Други - Разиел, Кейн и той, Принца, Илидан от ВарКрафт, Джим Рейнър от Стареца, Гелу от Хироус 3, Гералт от Д' Вичър (нищо, че не съм я играл :Р), Гордън Фрийман, къде без него (всъщност споменавам го точно, щото е култов, не, че ми е специално кой знае колко любим :) ), кой още... А, Дюк Нюкъм и Сириъс Сам, разбира се. И разни други, за които не се сещам.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts
Декард Кейн!

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

Декард Кейн!

Ох, само като си припомня гласа му и ми призлява, как може да го вкарат и в новото Диабло. <_<

Jade от Beyond Good & Evil. Пак в GW, Cel беше споменала, че играта си заслужава да се изиграе дори само заради уникално красивите зелени очи на Jade.

Posted Image

jade is pretty

От същата игра - Secundo холограмното човече, любимо най-вече с испанския си акцент, винаги веселото си настроение и ентусиазъм да обясни търпеливо всичко, от което имаш нужда и... защото е холограмно.

Cain от Sanity: Aiken's Artifact.

Because Cain's got a problem keeping civilian casualties to a minimum, an aggression control chip has been implanted into homeboy's brain that'll shut him down in an instant if mom, pop or little Billy is accidentally whacked.

Озвучаван от Ice-T. B)

Tanya от Red Alert 1, заради начина по който казва "Shake it baby!" Жалко, че не можах да го изнамеря някъде онлайн.

И абсолютните ми любимци Brad и Allan от Z:

Posted Image

Уникални типове, които обожават да се наливат с ракетно гориво.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
От Ред Алерт 2 става ли? :)

http://www.mobango.c.....eJDfA=/?pni=4

http://www.kariwuhre...shakeitbaby.wav

А какво му е на гласа на Декард, як си беше :)

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Освен Кейн...

Henry Townshend ми направи впечатление и то съвсем скоро, преди няколко месеца. Както повечето герои от Silent Hill поредиците, той не е нищо особено, обикновен човек, на когото се случва кошмарът. Дори за разлика от Silent Hill 2, в четворката Хенри не е този, заради когото се появяват демоните, следователно той няма никакво свръх интересно психическо заболяване или фетиш, който да проследяваме по време на играта. И въпреки това, че е съвсем обикновен, той е мил, добър, готов да помогне на всеки, докато самият той е затънал в черва (понякога буквално), има такова невероятно изражение и накрая на играта дори успява да се влюби.

Друг любим персонаж ми е Kaileena, която на фона на Принца, който е малко скучноват, е много готина. Особено в тройката.. преди да умре.

За Макс не мога да кажа много, защото не съм играла играта достатъчно (проклета мишка, проклето прицелване), само съм гледала как играят части от нея, но каквото съм видяла и най-вече чула ми е направило голямо впечатление. Сега си спомням, че от картите на Gamers' Workshop познах всичките валета и четиримата са ми любимци :Р

И не на последно място, Corvus, еретикът. Времето, прекарано с него, беше истинско удоволствие :D
The main thing in life is to know your own mind.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Освен Кейн...

Duke Nukem FOREVER!

Posted Image

"It's time to kick ass and chew bubble gum!"

John R. Blade

Posted Image

Caleb

Posted Image

"How do you like your flesh cut?"

Kreya/Darth Traya

Posted Image

Шейсет-страници-култови-диалози-пропити-с-житейска-мъдрост.

Сигур има и още, ма сега за тия се сещам...
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Узиел

Узиел

Rockstar Scientist

• Потребители
  • 265 posts
"Sometimes, when it's quiet, I can still hear the monkeys..."

Posted Image

И и двата Кейн-а споменати дотук. Само като прочетох името на Декард и чух звука на identify scroll-а в главата си :lol:

Ultimatum

Ultimatum

Asylum

• Потребители
  • 206 posts
А, да Макс Пейн е пич..
Жалко, че във филма ходеше като Гонзо актьора.

Lorien

Lorien
  • Потребители
  • 28 posts
Това е лесно:

Posted Image

Това е собствената ми персона в "The Elder Scrolls IV: Oblivion" :P
Suilantan ilquen

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Превъртам сега Brood War кампаниите, та да добавя Зератул, който трябваше да спомена заедно с Джими, но незнайно защо пропуснах.

Darth Traya е як персонаж, определено (както повечето в двете части на KOTOR), но от The Sith Lords на мен любимка ми е Visas Marr.
Posted Image

Пфу, приигра ми се пак играта, трябва да взема да я превъртя още веднъж, този път като лошковец :)

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
От компирните игрички любим ми е Ерманарих от тотал Уор. С неговия отряд малазци изтребвам удивително количество хуни за едница време.

Harad-Duraen Luthiennere

Harad-Duraen Luthiennere
  • Потребители
  • 15 posts
Харесвам Амон-Ши (демона) от Sacred Gold.Игрицата (1ва част) не е нещо особено,но незнам за какво така се зарибих.Той демон си ми остава любим.Много е силна.Иначе ми харесва да играя с Арагорн в 1вата и 3тата част на ВнП.
Във всеки човек спи гений и колкото повече време минава,толкова по-дълбоко спи (:

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Абе хора, забравили сте Третия Кейн, КейнЪТ, така да се каже:

Posted Image

"Peace through Power"
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Талион Валадан

Талион Валадан
  • Потребители
  • 84 posts
Моя милост във УоУ:
Posted Image

VoA 10, пред Емалон (Буренаблюдаващия? :Д)

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
На никой не му пука за твоя персонаж в WoW, а и темата не е за това. ;) :)
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Telperinkuar

Telperinkuar
  • Потребители
  • 19 posts
Всичките Дартове от КОТОР...
... and into darkness bind them...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users