Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Heroes of Might and Magic

• Please log in to reply
59 replies to this topic

Poll: Heroes of Might and Magic (23 member(s) have cast votes)

Любима част?

1. HoMM 1 (2 votes [6.45%])

Percentage of vote: 6.45%

2. HoMM 2 (5 votes [16.13%])

Percentage of vote: 16.13%

3. HoMM 3 (18 votes [58.06%])

Percentage of vote: 58.06%

4. Heroes Chronicles (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

5. HoMM 4 (4 votes [12.90%])

Percentage of vote: 12.90%

6. HoMM 5 (2 votes [6.45%])

Percentage of vote: 6.45%

Vote Guests cannot vote

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Да, Рампарт ми е оригиналната любима раса - заради Джуджаците и Дендроидите. А и най-силна първа единица - Кентаври, както и Драконите, Уникорните и най-добрите стрелци - елфите. От Рампарт само Пегасите са много хилави, но пък правят як демидж и летят.

ПП. Heroes 4 сега като я инсталирах се оказа много по-грозна от Heroes 3...

Edited by proudfoot.underhill, 20 февруари 2011 - 11:28 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
И аз Рампарта много си го обичам, макар че на много хора им е доста банална раса. Най-железни са ми джуджетата и много ме радват елфите с ъпгрейд (: А пък стрелците на Gelu са ми любимата единица май в цялата игра!

Сега в петицата също много радва тази раса, а също и расата на джуджетата, които са много здрави наистина (: Особено с развитието на тези руни, ама тепърва ги уча тях още xD

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Руните изобщо не ги разбирам, за съжаление... В 5-цата Рампарт не ме кефят толкова, колкото ме радваха на 3-ката, но пак са ми сред любимите раси! Интересното е, че Некрополис(както по нагоре казах) ми бяха най-лесната раса на 3-ката, а на 5-цата не съм играл май с тях Posted ImageА стрелците на Gelu не са ли Sharpshooter-ите ? Наистина и на мен са ми любимата единица(ако става въпрос за тях) :)

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Всъщност 4-ката ме кефи, Хората са свестни и има повече опции да играеш като Wizard Slayer... Вероятно и Magic героите не са толкова по-мощни от Might колегите си, както е в 3-ката.

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Posted Image

Бях забравил точното име xD

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Хи хи, Праудфуут е зарибен яко :)
Бояне, и моето първо впечатление от четворката беше доста противоречиво. От една страна се радвах, че има нов Хироус, от друга, въобще не можех да свикна с новата бойна(и не само) система на играта. Обаче колкото повече я играех, толкова повече ми допадаше. Не знам дали си стигнал до там, но героите се развиват в класове, различни от първоначалните, които дават специфични бонуси. Това става след като качиш няколко нива в две различни умения. Комбинациите са много, но само няколко от тях дават предимство, което реално се отразява на играта. Пример - развивайки нейчър и дет магиите, героят ти се превръща в демонологист - клас, който ти дава възможност(ако развиеш уменията до край) да призоваваш дяволи на бойното поле :tooth:
Аз най - обичам да играя с Thief, комбинирайки Scouting и Tactics.
Rogue's Gallery

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Да, аз вчера станах Генерал по едно време. Но твърде бързо ми писна...

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Шарпшутърите бяха зверове просто. Катюшите на Хироус.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Мда, свинщина е.

Posted Image

Posted Image
The things one feels absolutely certain about are never true.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Хахаха и палатката не му е пощадил :)

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Нито пък каручката с провизиите :tooth:
Абе, тва отдясно не е ли крал Роланд?
Rogue's Gallery

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Как ще щадя палатката! :tooth:

Да, Роланд е, тоя скрийншот е от последната мисия от Armageddon's Blade кампанията (Oblivion's Edge). :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Ама Кем дали каства "Resurrect", а?! :boogie1qw:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Значи малко над него трябва да е кралица Катерин.
Охх...Играе ми се, играе ми се, играе ми се!
Rogue's Gallery

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts

Как ще щадя палатката! :tooth: ...

Ами какво ти е направила? Вътре има само красиви мед. сестри! (Вярно, демониачки в случая...)

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Между другото колко от вас знаят за драмата при разработката на Armageddon's Blade и какво е трябвало да представлява първоначално?

Edited by Archibald, 22 февруари 2011 - 10:53 .

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Е разкажи направо де, не ни дръж в напрежение xD

Edited by Motorbreath, 22 февруари 2011 - 02:09 .

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Да, и аз не съм чувал :) Всъщност аз и без това не знам историята на Heroes и не съм минавал куестовете...

Edited by proudfoot.underhill, 22 февруари 2011 - 02:17 .

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Добрем, но да имате предвид, че има доста предистория. И още повече - хората, които не са наясно какво представлява света на Might & Magic, възприемат Heroes-а като фентъзи игра и много държат на този имидж следва да спрат да четат тук - може някои от нещата по-долу да им се сторят шокиращи.

И тъй. Heroes of Might and Magic е разклонение на ролевата поредица Might & Magic, пръкнала се на бял свят още през 80-те за тогавашните допотопни операционни системи. Първия Heroes се появява едва след 5 серии на въпросната ролева игра и макар че като механика следва идеята на King's Bounty - първата фамозна походова полу-стратегия на New World Computing (компанията на Jon Van Caneghem, създателя на цялата поредица), като история той се развива във вселената, изградена от Might & Magic игрити. Каква е тая вселена обаче...
Ами тая вселена стои върху солидна научно-фантастична база. Съвсем без майтап! Дълбоко в основата й са така наречените The Ancients - силно еволюирала раса от понастоящем (към момента в който започва M&M историята) богоподобни същества, достигнала до изключителни висини на технологично развитие. Тия момци си имат едни немезиси, наречени The Creators, но за тях по-после. Та "Древните" започват грандиозен експеримент - да развъждат различни форми на живот из Вселената по доста интересни начини. Могъществото им достига дотам, че успяват да манипулират и подчинят естествените сили на природата - стихиите (персонализирани тук-таме като Elemental Lords) - и ги принуждават да оформят светове, годни за обитаване. Правят и други любопитни неща. После тези светове биват колонизирани. В космоса се движат гигантски кораби - горе-долу с планетарни размери, представляващи шляещи се "изкуствено" създадени биосфери, в които експеримента си прогресира. Постепенно бива изграждана така наречената система от светове Web of the Worlds, навързана помежду си с портали. Всеки от тези светове си има Guardian - обикновено високоусъвършенстван андроид с общо взето зверски способности, но може да бъде и "обикновен" супер-компютър, надзираващ планетата малко по-статично. Всъщност първите 5 игри от серията Might & Magic проследвява историята на двама такива пъдари, по стечение на обстоятелствата хванали се за гушите. В случая обаче това не е важно.
Та предвид казано възможно най-накратко горе, да видим откъде почва драмата. "Древните", които въобще не се появяват дори веднъж нито в някой M&M, нито в някой Heroes - или поне не парадират с присъствието си, тъй като има спекулации, че отделни персонажи в игрити всъщност са маскирани "Древни" - та момците си имат заклети врагове в лицето на вече споменатите Creators. Последните са още по-енигматични персони и са МНОГО малко споменавани в хода на игрите, огромната част от феновете си нямат и идея за съществуването им в историята. Въпросните "Създатели" - по неясни причини - всячески се стараят да съботират постиженията на "Древните" и за целта създават едни такива "хаотични армии" и ги пращат да всяват смут сред Мрежата на Световете. 99% сигурно е, че въпросните "хаотични армии" са т. нар. Kreegans, представени в Heroes-а като фракцията Inferno (според една друга теория The Kreegans са самите Creators). Та тия Kreegans не са демони, дяволи и т.н., а извънземни. Също така високо развити от технологична гледна точка - имат си бластери, космически кораби и прочие. Пристигането им на Enroth - планетата, където се развива действието на Heroes I, II и III - описано в Might & Magic VI и познато сред по това време вече издивелите местни като The Night of the Shooting Stars всъщност е приземяването на експедиционна флота на планетата с бая прозрачни цели. Но по същество. Грубо около 1500 години преди събитията от първите 3 Heroes-а, Крийгъните се появяват изневиделица във вече оформената Мрежа на Световете и демократично почват да газят наред. Започна война между тях и "Древните", която тъй и не е спечелена от някой, но хвърля планетите от Мрежата в пълен хаос. Комуникационните линии през порталите са прекъснати - къде в резултат на разрушенията на войната, къде съзнателно, тъй като Крийгъните почват да ги ползват за собствена изгода - и много голяма част от планетите остават изолирани една от друга, включително и от създалата ги цивилизация. А това не е хубаво.
След като Крийгъните успяват да натворят сума поразии, популациите на осиротялите планети започват да деволюират. До този момент хора, елфи, джуджета и други се технологично напреднали горе-долу пет пъти повече, отколкото хората в нашия си свят към 2011 година. Изолацията и паниката обаче дава начало на бунтове, опустошителни граждански войни и т.н., който успешно потрошават дотогавашните постижения, а и постепенно водят до създаване на митове и легенди. За няколкостотин години високоразвитите цивилизации се връщат на средновековно ниво и нямат реален спомен някога да са живели различно. Остатъците от технологията са скатани из разни "свещени" места и охранявана здраво - и не задължително съзнателно. Броя на личностите, знаещи къде се намират, буквално се брои на пръсти и миналото се превръща във висока камара суеверия и здраво изопачени предания.
Наближава момента с Armageddon's Blade. Една от технологичните реликви отпреди прекъсването на комуникациите из Мрежата (известно като The Silence) са The Heavenly Forges. По същество това са устройства за доста експресно производство на високотехнологични приспособления, в това число и оръжия. Функционирането им се прекратява сравнително скоро след началото на бунтовете, а в последствие те напълно изчезват, без да са унищожени. Те са една от многото преиначени легенди до събитията от Might & Magic VII, където група пътешественици (главните герои от Might & Magic III между другото) пльосват космическия си кораб в един голям гьол недалеч от Erathia, излизат на брега във водолазни костюми, скарват се и се разделят. По-злата част на групат, водена от един освежаващо лош елф-магьосник, бидейки доста по-напред с материала от местните диванета, тръгва да търси въпросните Heavenly Forges като междувременно постъпва на служба на Archibald Ironfist - лошковеца от кампанията на Heroes II, който в резултат на доста събития се е донесъл до континента Антагарич (където се намира и Erathia) и е оглавил местната некромантска гилдия. После стават доста неща, но в крайна сметка спомената лоша група открива една от "небесните ковачници" и я активира за собствените си нужди. Това се е считало и за каноничния край на Might & Magic VII (има още една опция, в която "ковачницата" остава неактивирана).

След историческия увод - към съвременността. След успеха на Heroes III - Restoration of Erathia, New World Computing решават да доразвият историята от горепосочения край на M&M VII нататък, а именно като създадат фракция, наречена The Forge, в която технологията си личи от ясно по-ясно. От гледна точка на историята въпросната фракция е продължение на амбициите на лошковците от М&М VII да натирят местните диваци в миша дупка и да си управляват света както си щат. За целта активирания Forge произвежда екипировка за стандартните набори от Heroes-ките армии, та в крайна сметка имаме Огре с ракетомет, Минотавър с jump-pack, горната половина от Нага, качена върху основа на танк, замби с моторни резачки вместо ръци и тъй нататък. Тук и тук можете да видите за какво общо взето става въпрос.
Идеята е дълбоко в процес на разработка и фенските маси бъкел си нямат за нея. Буквално седмици преди Armageddon's Blade да се пусне на пазара, NWC обявяват въпросната фракция и... настава хаос. Много голяма част от феновете на Heroes поредицата нямат представа за научно-фантастичните основи на света, в който се развива играта и възприемат фракцията като зверско кощунство срещу каноните на фентъзито (каквито и да са те). Реакцията - макар и в последствие да се оказва, че всъщност не е чак толкова масова - е много бурна. Разработчика NWC и разпространителя 3DO получават гневни писма, в които се описва края на света или поне на Хироуса. Едно от въпросните писма е смъртна заплаха към един от хората, работещи по проекта. В последствие същия човек напуска. Липсва достатъчно солидна подкрепа за фракцията сред по-умерените фенове. Здраво изненадани и поставени в гадна ситуация, New World Computing решават да оттеглят The Forge и играта се връща за преработка. В последствие се появява сурогатния Conflux, който до ден днешен се счита за концептуално най-калпавата фракция, и натъкмена набързо скучна история. Резултатът е този Armageddon's Blade, който сте играли.
Един по-нататъшен анализ на ситуацията е довел до извода, че всъщност финансовите загуби от фенската реакция са щели да бъдат сравнително скромни, тъй като огромната част от хората или са били неутрални към идеята, или не са знаели много-много за какво иде реч, или са харесвали първия Heroes III достатъчно за да купят едва ли не какъв да е експанжън. Причините, поради които Forge-а така и не вижда бял свят са най-вече в желанието на разработчиците да угодят на всички (както споменах - не е имало достатъчно ясно изразена подкрепа за фракцията, макар и да не е била масово низвергната) и споменатото малоумно писмо. До ден днешен се спори дали решението на хората на Caneghem е правилно или не. За всеки случай - това е то.
А туй отгоре е ебати поста!

Edited by Archibald, 23 февруари 2011 - 12:14 .

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Доста образователно и ме разпали още повече да играя(точно когато трябва да тръгвам за личната лекарка Posted Image )! Моето скромно мнение от всичко прочетено и след като разгледах артовете по The Forge е, че ако ги бяха оставили щях да се кефя повече, отколкото се кефя на Conflux! Много повече Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users