Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Наркомански истории

• Please log in to reply
52 replies to this topic

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Както писах по-напред - има си стилове, които предразполагат към упадък (материлен и духовен) и наркомания. А метъла си е един от тях. Когато на симфоничен концерт или опера има сбиване или пиянско-наркомански истории ми се обади... :arrow:

Хм, чакай сега :) добри и лоши стилове няма. Това, че сме свикнали да си представяме талибан с мустаци и препаска динамит като кажем "взрив" не значи, че динамитът е лош по подразбиране, нали? Изкривена е преценката ни за него и това е нормално, след като толкова дълго той е използван за лоши цели - атентати и други мизерии. Но с негова помощ работи голяма част от скалнооблицовъчната промишленост, без динамит някои от най-важните плавателни канали нямаше да съществуват и т.н.

Така е и с музиката според моите разбирания. Преобладаващата представа за метъл музиката се гради основно на това лице, което е по-известно и популярно. За много хора това е и единственото лице, което познават Това не значи, че няма стотици групи, които свирят всичкия диапазон от класически рок, през хеви, кор, пауър, прогресив, дет, блек и останалите по-екстремни жици и могат да бъдат сложени под общ таг - християнски метъл. Голяма част от тях са известни за тези, които се интересуват от музика, а аз мен имат двойно по-голямо значение, защото са представители на течение, чийто ценности споделям. Това не значи, че стаквам на някоя група само защото се води християнска, изобщЕ :). Ако не се открояват с нещо от другите и не ми допадат стилово, има голяма опастност да си седят в папката единствено от колекционерска стойност.

Та така - такова животно "christian metal" има, добре е да се знае :) Вял съм коси на такива групи, но не мисля, че пянски и наркомански истории е точно определение за тези концерти, на които съм бил. Въпросът е какво си решил да правиш с тоя динамит в ръката, си мисля аз.

Сега, редно е да направя едно задължително уточнение, защото знам как хората обичат да търсят под мумака балрог. Аз не деля изкуството на светско и християнско по качество. Опазил ме Еру! Това е начин да опиша характеристиките, не качествата на една творба, била тя картина, музикално произведение или книга. Това може да значи, че е писана/рисувана/изсвирена от човек с християнски мироглед или че съдържа съответната тематика, но в никакъв случай няма отношение към качествата на самото произведение. По същият начин бих казал, че дадена група или книга са християнски и ми харесват както да кажа, че тази дърворезба е от орехово дърво и много ми харесва - давам специфична особеност на предмета и как той ми въздейства. Това го пиша, за да няма повод за излишна игра на котка и мишка и размяна на цитати и контрацитати.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
(Еру, дай ми търпение!)

От думите на Андвари разбрах следното:

1. Имам дълга коса, значи съм "метал".

2. От горното следва, че:
а) съм наркоманка (задължително!)
б) съм алкохоличка
в) съм простакеса
г) съм побойничка
д) съм материално и морално пропаднала
е) не стъпвам на класически концерти

Същото респективно се отнася за Аданедел и Анар например. Не важи обаче за Мани и Тал, да речем, понеже те са с къси коси. За Манол пък хич.

PS. Направо се чудя как още никой не е анатемосал, заклеймил и обвинил Сигур Рос в сатанизъм, обявявайки песента "Heysátan" за поздрав към сатаната. :lol:
защото моят гарван е зелен

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

(Еру, дай ми търпение!)

От думите на Андвари разбрах следното:

1. Имам дълга коса, значи съм "метал".

2. От горното следва, че:
а) съм наркоманка (задължително!)
б) съм алкохоличка
в) съм простакеса
г) съм побойничка
д) съм материално и морално пропаднала
е) не стъпвам на класически концерти

Същото респективно се отнася за Аданедел и Анар например. Не важи обаче за Мани и Тал, да речем, понеже те са с къси коси. За Манол пък хич.

PS. Направо се чудя как още никой не е анатемосал, заклеймил и обвинил Сигур Рос в сатанизъм, обявявайки песента "Heysбtan" за поздрав към сатаната. :lol:

:)))

Ама чакай, Амарт - той човека вече се отрече от Сигур Рос, как такъв искрен християнин ще слуша такива дрогирани исландски гейове, ааааамаха. :))

Сега го е ударил на симфоничен оркестър. :))) Мите, за твоя радост можем да организираме пиянско сбиване и там, че да си имаш прецедент, ако ти потрябва следващия път, като громиш класическата музика. :))))
Изчакай още пет месеца, че да видим следващото му превъплъщение - предполагам ще реди тиради за хип-хоп, рап и Тупак, и ще е "ъпдейтнал" Христос къмто Мохамед.

Лошо няма. Просто ми е тъжно да гледам как човек става карикатура сам на себе си.

Мите, моят ПЦ нещо избуча напоследък след като го хакна вирус и му преинсталирах Виндоуса - сега най-упорито си се рестартира на всеки 15-20 минути, като всеки пък се ражда отново все по-хубав и бляскав, но тотално забравил всичко, което е правил преди рестарта и започваш от нулата. То е хубаво, но е дразнещо и въпреки многото работа, която ми върши идва момент, в който ми писва и го зарязвам.
Мисля, че разбираш какво ти казвам - няма как да стигнеш докъдето и да е, ако на всяко второ спъване се връщаш отначало и зачеркваш всичко.

>>>WHILE WE ARE WAITING FOR THE NEXT ONE TO ARRIVE... :)) Vision Thing!!!

Ако искаш си го татуирай на дясната ръка:

Нямам място там от езически символи.

Аз не обиждам в пряк текст хората в очите.

Аз го правя. Много рядко. Когато преценя, че си струва. По-добре е "право куме в очи", отколкото да ги обиждаш косвено, смятайки ги за малоумни и ограничени. :))
Не знам дали това беше укор към мен...

Както писах по-напред - има си стилове, които предразполагат към упадък (материлен и духовен) и наркомания. А метъла си е един от тях. Когато на симфоничен концерт или опера има сбиване или пиянско-наркомански истории ми се обади...

Уххх, метъла ме е докарал до огромен "материален и духовен" упадък - признавам си. :)))))) Нямам представа отгде "материалния" - но духовен - ухаааааа. Все едни сатанински и Кроулеански неща слушам.
Секунда само **прибягва да подпали съседната църква***

:))) Митко, душо чиста християнска, тия "стилове" предразполагат пак същите, които ги предразполагат и "религиите" - хората, които се страхуват. Със същия успех, можеше да ми редиш дълги хвалебствия за трю-метъла. Ама докъде стига човек - никога няма да спра да се учудвам. Няма нужда да говориш като комсомоски секретар в час на класния. Хората не са овце, ако не си забелязъл. :))))

Знаеш ли кво, всъщност - няма никакъв смисъл - ако сам не си помогнеш, можеш да си изпееш песничката за "безнадеждния случай".

Предпочитам да сляза при Чоко и Ина и да обърна още няколко рома в съпровода на тази "деградираща" музика метъла. :))
Наздраве!!!!!!! :)

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Манимал, Елерина написа един много мъдър пост за толерантността, но задълбочен в старателната подготовка на отговора си, ти си го пропуснал. Иначе нямам обяснение защо продължаваш да свириш на "тънката струна" на Андвари, прекрасно знаейки, че с това предизвикваш неговият отговор, при което ти полушеговито, полувъзмутено да подскочиш и да подготвиш друг предълъг пост. И за какво? Някаква теза ли защитаваш, някакъв казус ли разискваш, , някаква позиция ли излагаш? Такова аз не виждам в постовете ти, освен постоянни квалификации, полументорски, полушеговит тон, с бащинска топлота и потупване по главицата. Знаеш, че този подход винаги предизвиква ответна реакция, но в такъв вид ли ти харесва форумът? Дори децата спорят, като вадят антитеза на тезата на събеседбика си: "Той е дебел!" "Не, той не е дебел!", "Той е дебел!" "Не, той не е дебел!". Вашите препирни с Андвари дори не са се издигнали на това ниво. Ами - препирайте си се отстрани на площадката, оставете ни нас да си играем наспокойствие в пясъка!

Аз съм търпелив човек и подобни разговори "за и против" не са ми неприятни. Приемам ги за неминуеми, след като сме събрани такава пъстра Задруга. Изписвали сме доста страници в други теми, спорили сме на моменти доста разпалено и продължително, но тук не се виждат различни мнения, вижда се определено отношение. Не мога да си представя на другите колко им е писнало, щом аз стигнах да пиша това!

Като ви се спори, намерете правилния тон, взе да ми писва и на мен вече с това зилотство от едната страна и наглост от другата. Баси!

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Аз няма да пропусна да напиша, че дори пея в метъл група и съм по-зле и от вас, наркомани и пияндурници такива B)
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts
Хубууууу, и за какво "ревеш" по-точно, че не разбрах??? Изписал си сума ти изречения за какво?? :)

Иначе нямам обяснение защо продължаваш да свириш на "тънката струна" на Андвари, прекрасно знаейки, че с това предизвикваш неговият отговор, при което ти полушеговито, полувъзмутено да подскочиш и да подготвиш друг предълъг пост. И за какво? Някаква теза ли защитаваш, някакъв казус ли разискваш, , някаква позиция ли излагаш? Такова аз не виждам в постовете ти, освен постоянни квалификации, полументорски, полушеговит тон, с бащинска топлота и потупване по главицата. Знаеш, че този подход винаги предизвиква ответна реакция, но в такъв вид ли ти харесва форумът?

Съжалявам, друже, но не ми се дават обяснения. :) Хубаво си се намесил и чудесно, че се изживяваш като съдия на боксов мач, ама няма нужда, айде, моля от КFOR може да си съберете багажа и да не влизате в тази тема, вместо да пишеш дълги, дълги постове, в които да ми обясняваш какво и кога да пиша.
Излагам позиция, да. :)) През другото време си правя майтап, фърлям боб, и си отпивам от чашата. :) На теб оставам да отгатнеш кога и какво.

Аз съм търпелив човек и подобни разговори "за и против" не са ми неприятни.

Ами те "подобните разговори" нямат нищо общо с теб, и малко ме интересува колко "търпелив човек" си. Нали не си толкова наивен, че да мислиш, че преди да пиша мнение ще седна да се питам - "аууууу, ДрагънСлейъра дали е достатъчно тръпелив чиляк или не?" Както, предполагам, малко интересува и взелите отношение по темата.

Като ви се спори, намерете правилния тон, взе да ми писва и на мен вече с това зилотство от едната страна и наглост от другата. Баси!

Ахааа, аз съм с етикета на "наглостта" предполагам. :)) Избягвай да ме учиш на "правилния тон", имаш още доста хляб да ядеш преди да ми даваш акъл за това, окс?? И за да не ставам твърде "нагъл", ще кажа само - пиши си спокойно по места, където андвари не се изживява като Гласът Господен, а аз не се опитвам да го сваля на земята. Нещо което BTW спрях да правя, но ти изглежда не го забелязваш.

Въобще не разбирам какво те касае спора тук, къде си споменат и за чийй се фръцваш като незадоволена мома?? Нещо ти викам на прозореца ли? Или пред вратата??? Митко познавам и знам защо и поради какво дискутирам с него, но ти що щеш тука с тефтера със забележки???

Тази тема я бях затворил за себе си още с предното мнение, но последното, което съм очаквал е, че някой ще цъфне посреднощ да ме поучава и цензурира. Да си имаме уважението, моля!!!

Следващия път, ако имаш да ми кажеш нмещо - ми напиши бележка, за да не занимаваме никой с глупости.

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts
Trans penem mihi est!

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
That's quite enough, thank you.

Нека ви припомня правило 2 на форума - Не се толерират обиди, лични нападки, подигравателно отношение и прочее по адрес на потребителите.

Следващия път, ако имаш да ми кажеш нещо - ми напиши бележка, за да не занимаваме никой с глупости.

И аз искам да апелирам ако някой има да казва някому нещо, което не е свързано с темата да ползва личните съобщения. Мани, хубаво казваш на ДрагънСлеъра да ти пише ЛС, но много от нещата, който ти написа също можеше да ги пратиш на лично ;)
The things one feels absolutely certain about are never true.

elle

elle
  • Потребители
  • 57 posts
Флойд са наркомани?! :х
Вярно, че при тях има използване на ЛСД, но това е само слаб халюциноген или както там се водеше.
Да не говорим, че няма гупа, в която да не са се наливали с алкохол, да не са пробвали или използвали многократно наркотици, а за пушенето да не говорим.

И извода е, че аз съм най-голямата пушачка, битов алкохолик и наркоманка...О.о
I'm not mad, I'm in a perfectly happy mood right now

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Оф-топик:

Вас в училище не са ли ви учили за наркотиците :rolleyes: . LSD е бая повече от слаб халюциноген. (Една трева е по-скоро слаб халюциноген).

За справка: Диетиламид на лизергиновата киселина, по-известен със съкращението ЛСД (транслитерация на немското съкращение LSD от Lysergsäure-diethylamid) е мощно психоактивно вещество, което спада към групите на халюциногените и ентеогените.

Също така, моля моля, има такива групи, даже са значителна част. Оставяме настрана алкохола, но групите, които слушам, не са наркомански.

Не ти отговарям, за да се заяждам, ами защото не искам други да се объркат, без да искат. (Вярвам, че тук няма кепици, ама знае ли човек.)

П.С. Поздрави от форумен трол Врабчо. Приятно ми е да се запознаем.
П.С.2. Нищо против Пинк Флойд, само уточнение за ЛСДто.
П.С.3. Пример за перфектната група, която нито е наркоманска, нито дори са масови алкохолици - Iron Maiden. Чист пример за група. И моя любима такава.
П.С.4. А Металика (е добре, алкохолици са, so what) имат куп песни против drug abuse-а.

Edited by Sparrow, 04 декември 2011 - 11:18 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Не знам дали Floyd са наркомани, обаче са наркотик :)

Sparrow - UP THE IRONS!
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Iron Maiden - перфектна група Posted Image
Металица - Posted Image
Горко на меките чела!

elle

elle
  • Потребители
  • 57 posts
Sparrow, спокойно няма да се впрягаме я Posted Image
Иначе за ЛСД, явно съм останала и с погрешно впечатление. Просто съм сигурна, че някъде съм чела за него, че не е силен. Не знам, не съм чак толкова наясно с наркотичните вечества :Д
А че Флойд са наркотик...Posted Image
I'm not mad, I'm in a perfectly happy mood right now

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users