Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Last.fm

• Please log in to reply
78 replies to this topic

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
http://www.last.fm/user/LyannaStark/
Прясно от тази вечер.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

KeeperOfRainbow

KeeperOfRainbow

Collector of lies

• Потребители
  • 3 posts
http://www.last.fm/u...eeperOfRainbow/

Iscariotski

Iscariotski
  • Потребители
  • 4 posts
http://www.last.fm/user/Iscariotski

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Ахъм... Тези, които ми препоръчваха толкова горещо да си инсталирам last.fm, защо не ми казаха,ч е то върви в комплект с Backdoor? :(

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
http://www.last.fm/user/glishev

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts

Ахъм... Тези, които ми препоръчваха толкова горещо да си инсталирам last.fm, защо не ми казаха,ч е то върви в комплект с Backdoor? :(

В комплект с... ъъъ... какво? :blink: И какво толкова се случва, като върви в комплект с него?

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Ето и моето циганско бакърче :rolleyes:
- Пух - започна Заю нежно, - ти нямаш никакъв ум.
- Знам! - каза Пух смирено.

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Wtf се случва с last.fm?! Какъв е тоя нов лейаут?! Грозен, неудобен, разбъркан и с орязани функции. Ако не дадат опция за връщане към стария вид, аз ще спра да го ползвам и ще си изтрия програмата от компютъра. А, и споменах ли, че целия този кошмар върви със скорост, достойна за осакатен охлюв, и че няма Weekly chart? :annoyed: :viking:

Едит: А, и да не забравяме, че също така е бъгав и не мога да видя съобщенията в собствения си шаутбокс, а вече и в чуждите. Егати.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Доста е бъгав, но предполагам, че ще го оправят с времето. Дано направят лейаута в различни цветове, че сегашните не ми допадат. Но иначе даже ми харесва донякъде. Btw, новият deviantart също ми харесва. Нещо се повреждам. :mellow:

Edit: Повечето от бъговете са само при IE6. A weekly chart-ове има, просто не излизат на главната страница. Но при Top Artists има опция да се виждат групите от последните седем дни.
A Library-то лично мен ме радва изключително много!
The things one feels absolutely certain about are never true.

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
За сега е бъгав, защото го пуснаха преди няколко часа. Иначе тестът на този нов вид върви от близо 2 месеца и доста неща бяха оправени. Един от огромните плюсове на новия ласт.фм е ъпдейт на чартовете в реално време, а не както преди 1-2 пъти в седмицата, което за мен е направо върхът на сладоледа. Надявам се само да не започнат да им крашват сървърите твърде често от това. Другото страхотно нещо за мен е library-то, от което може да се изтрие даден изпълнител/група дори месеци след като си я слушал (а не както беше до сега да се премахват отделни песни от recent tracks в период от две седмици след слушането). Така например можеш да премахнеш цяла група, която не искаш да е в чартовете ти независимо кога си я слушал. Изгледът като цяло е малко кофти, но пък новите глезотийки компенсират в пъти. Надявам се все пак да пуснат пак опцията "paint it black", че и на мен не ми се нрави това червено.

За Weekly chart имаше бурна дискусия, но както после се разбра може да се види в подробните чартове. Освен това има си и чарт "last 7 days", което е горе-долу същото.

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
За теб сигурно компенсират. Някои са на друго мнение - и не сме малко, като гледам коментарите в блога на ласт.фм.
И какво толкова щеше да им коства да оставят weekly chart-а както си беше? И изобщо толкова ли щеше да е трудно да вкарат тези нови екстри без да провалят всичко останало?!

Едит: С Файърфокс шаутбоксовете се виждат. Добре. Едно нещо от хиляда е наред.

Едит2: Добре, видях и last 7 days chart-овете, да кажем, че и това е наред. Сега остава да гледам проклетото нещо достатъчно дълго време, за да се самоубедя, че всъщност не ми се вижда грозно.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
Да, направо на кладата тия нещастници, които не са се съобразили с вашите желания.

Калинке, нещо си се изнервила и скачаш на революция веднага. Пий един чай както казват в ласт.фм и дишай дълбоко :) Поне в този сайт бачкат здраво и проблемите винаги са били отстранявани бързо и ефективно.

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Иронията ти е неуместна. Има хора, които си плащат за това, и мисля, че е редно да се съобразят поне с техните желания. И най-малкото е въпрос на елементарно уважение към потребителите да им се даде право да избират между стария и новия лейаут, поне що се отнася до външния вид на сайта, ако не до опциите. В толкова много сайтове има избор между стара и нова версия, какво толкова пречи да го дадат и тук?

Едит: Да, наистина в момента се нервирам прекалено. По някое време ще започна да се успокоявам и да свиквам дори с безумно грозния вид на сайта.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
Kalinke, хората, които си плащат имат достъп до бета теста, който продължи близо два месеца. През това време имаше отворена група с множество форуми където точно тези, които си плащат изказваха предложения, недоволство, препоръки и каквото се сетиш. След първата фаза бяха допуснати и множество user-и, които не си плащат, за да се чуе и тяхното мнение. Тези user-и бяха избрани на random принцип така че нямаше и "наши" и "ваши" ако искаш да се заядеш и за това. Тук трябва да отбележа със задоволство, че за пръв път ласт.фм допуснаха до бета теста си и user-и, които не си плащат. При предишните бета тестове само subscriber-ите можеха да тестват и да изказват мнения.
Коментираше се и за тази опция да има възможност да се избира между старата и новата версия, но тогава се изтъкна, че разликите между двете версии не са само в графичното оформление, а в начина по който работи целият сайт. Така че това едва ли ще е възможно. Не знам дали ще измислят начин да го направят това, но дори и да не стане не е кой знае каква трагедия.
Не знам за моята ирония, ама твоята готовност веднага да скачаш на разправия ми се вижда неуместна.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Според мен промените са много добри. :) От пръв поглед се изненадах и помислих, че няма да ми харесат, точно както и промяната в deviantART не ми се понрави, но като разгледах тук-там, се успокоих. :Р

Много е функционално и дори червеното не ми пречи чак толкова. Даже е като глътка свеж въздух от чернотията, в която кисна там по принцип. :P

Въобще, тази промяна в last.fm е най-добрата, откакто имам акаунт там и следя нещата. :)
Палци горе.
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Откакто спрях да възприемам last.fm като social networking сайт и започнах да го ползвам само като източник на статистически данни слабо ме интересува фактът, че новият дизайн изглежда по-зле от стария.

Харесва ми, че пичовете постоянно си работят по сайта и го променят, вместо да се заковат с един дизайн и да трупат пари само за повече и повече сървъри, които да обработват огромната по обем информация, която потребителите генерират.

И като цяло сайтът ми се струва по-пъргав след промяната, усеща се, че е правена оптимизация наред с добавянето на новите функции, което само може ме радва.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Какво точно разбираш под по-пъргав? Защото при мен е аааадски бавен, а някои страници въобще не се и отварят. Но приемам, че ще се оправи; при предната промяна сайтът също беше зверски бавен в началото.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
Все пак ми е интересно как успяха да направят този номер с reset-a. Направих reset на акаунта си в live версията преди месец и сега като пуснаха новата версия ми върнаха старите статистики. Така е то... не можеш да избягаш от Nightwish :guns:

Btw за тези, които искат пак по-тъмна версия на сайта вижте ето тук: http://www.last.fm/f.../21713/_/433530 За мен това върши перфектна работа.

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts
Гледам ви коментарите и, честно казано, от недоволните ми е смешно... нямало седмична статистика... да, бе, има си, просто не е на отделно място, а цъкаш от Top Artist - For last seven days или нещо от сорта... Добра идея и да има през определен период от време тая статистика - примерно мога да настроя само за миналите 3 месеца какво съм слушал да се показва^^ От там можеш да си генерираш броя на топ-артистите... Като цяло мога да кажа на всички (и не само за това): Разучете го, преди да недоволствате! Някой по-нагоре беше казал, че му харесва, че пичовете не спят, а мислят постоянно нововъведения, и го подкрепям :)
Единственото, което не ми харесва, е че има някакво бъгаво радио, а шаутбокса е най-отдолу, ама вярвам, че ще го оправят в скоро време... :)
ps: кефи ме, някакво като от изрезки е направен целият дизайн... :X

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
Аз имам вече нов профил: http://www.last.fm/user/ForMyFallen

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users