Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Within Temptation

• Please log in to reply
40 replies to this topic

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
В момента, докато чета предното мнение, слушам последният им албум от 2007 - The Heart Of Everything и не мога да кажа кой е по-добър - той или The Silence Force. Новият ме грабна още като излезе със смелите си решения. Не ме интересува дали смятат WT за комерсиализирани, последните им албуми ми харесват повече от първите, по-достъпни са, по лесно смилаеми, което е напълно задоволително за симфоник метъл:)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Харесвам ги, слушам ги, пея си ги... Но честно казано на живо гласът на Шаранката далеч не е това, което чуваме на записите... Разочароващо :closedeyes:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Ох малеее... Уитин Темптейшън са ми голяма слабост :) Това е любимата ми група с жена вокалистка (и въобще една от петте ми най-любими групи), а Шарън е певица номер едно за мен. Тази жена притежава най-якия женски глас, който някога съм чувал. Но хубавото при нея , че не само може да пее, а може да пее разнообразно.
Колкото до албумите... интересното е, че те не тъпчат на едно място - има голяма разлика между всеки албум (е, между Тихата сила и последния не е чак толкова голяма, но пак е доста забележима :). Честно казано първият им албум не ми харесва, но останалите са великолепни. Обожавам ги! Ако трябва да изброя любима песен... хмм... то това ще е някоя от следните три балади: In Perfect Harmony, Say My Name или All I Need. Именно на баладите гласът на Шарън най-ярко блести :)
И аз страшно много харесвам клиповете им. Те са една от малкото групи, които вадят само качествени клипове (е, може би без оригиналния клип на Ледената кралица, но и той не е чак толкова зле).
Чакам с нетърпение следващия им албум, който обаче едва ли ще изклезе по-рано от есента на 2009-та :(

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Наскоро се добрах до три техни песни , които незнам защо не бях чувала досега , но направо се влюбих в тях. Това са : "Say my name" , "Blue eyes" , "The swan song". Леле направо си умрях от кеф като ги чух за пръв път :blush: А що се отняся до оригиналния клип на "Ice Queen" наистина можеха да се постараят много повече. Например да вкарат сюжет от приказката. Ама явно хората или не са я чели или не са се сетили за тази идея. :tooth:
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

А що се отняся до оригиналния клип на "Ice Queen" наистина можеха да се постараят много повече. Например да вкарат сюжет от приказката. Ама явно хората или не са я чели или не са се сетили за тази идея. :tooth:

А защо се приема по подразбиране, че това е The Ice Queen от приказката, a не метафора :ninja:

Сюзън Смърт

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Ами не знам , може би защото това е моята интерпретация на песента . Когато я слушам се сещам ледената кралица от приказката. А и ми се иска да видя Шарън в бели одежи и бяло палто и да замразява наред еееххх. Пак се отнесох :rolleyes: Ще ме прощавате за това :unsure:
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
Хора, клипът за който вие говорите не е оригиналния, а е новата версия от 2002-а! Оригиналното видео е снимано през 2000-та и е доста по-различно.

elf4eto

elf4eto

кардинал Ришельо

• Потребители
  • 93 posts
Аз скоро попаднах на тази група.Това което съм слушала досега ми хареса,и смятам да си изтегля още техни песни. ;)
Единствен пръстен ги владее
Единствен той ще ги открие
Единствен вси ще ги сбере
и в тъмнина ще ги обвие[b][i]

Vincente

Vincente

Ace

• Потребители
  • 346 posts
Може да ви се стори интересно, докато са работили по последния си албум активно са работили с музикалния оформител за играта The Chronicles of Spellborn и имат песни в официалния OST на играта.

Harad-Duraen Luthiennere

Harad-Duraen Luthiennere
  • Потребители
  • 15 posts
охоо,тази група ми е една от любимите.Гласът на Шарън е много висок и на моменти чак писклив,но като цяло звученето е много готино.Текстовете наистина са добри и имат някъв смисъл(поне някои от тях...не се сещам конкртетно :д).А самите мелодии на песните са много успокояващи и са оригинални.Групата ми се струва доста интересна като цяло и атрактивна.
Във всеки човек спи гений и колкото повече време минава,толкова по-дълбоко спи (:

Ундомиел

Ундомиел
  • Потребители
  • 13 posts
Темата е малко задрямала,но както и да е.Съвсем случайно попаднах на тази група преди няколко дни.Песента Somewhere ,която чух направо ме завладя...страхота е ! Прослушах и други песни , а после изтеглих цялата им дискография.Групата е свежа,приятна,интересна и разнообразна,а Шарън е с удивителен глас. :):):)

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Наскоро групата изкара нов албум с концертни изпълнения на песните от предишни албуми. Имат и нов сингъл съвместно с Chris Jones , който се казва "Utopia". Доста по-комерсиален от техният стил, но иначе е приятен.

Utopia

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Наскоро групата изкара нов албум с концертни изпълнения на песните от предишни албуми. Имат и нов сингъл съвместно с Chris Jones , който се казва "Utopia". Доста по-комерсиален от техният стил, но иначе е приятен.

Utopia

Мога да изключа звука и само да гледам Шарон и пак ще ми хареса песента :passifier:

Сюзън Смърт

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Дааа много е готина :)

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts

Utopia

Песента, а и клипа много ми харесаха. Интересен стил имат, но никога не съм предполагал, че могат да излезнат с нещо такова.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

siyaina

siyaina
  • Потребители
  • 18 posts
Песента която най-много ми хареса е "The swan song", ето и клипа, който ме грабна в комбинация с песентаPosted Image

светулка

светулка
  • Потребители
  • 51 posts
Тюх! Този клип беше МОЙ!!
А ма е- на като не го постнах навреме!
Започва Път от моя праг -
безкраен, ограден с трева...

Niraeth

Niraeth
  • Потребители
  • 24 posts
Не съм най-големия меломан на света. Имам не повече от 1200 песни на компютъра, но Within Temptation беше първата група, чиято дискография реших да си изтегля (преди 3 години). Тогава си нямах и понятие какво е това ю торент и би торент или замунда, затова ги теглих песен по песен. Беше доста изморително.
Накрая им станах доста голяма фенка.

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
На 29 март 2011г излиза новият албум на групата "The Unforgiving", който е базиран на историята на комикс "The Unforgiving", дело на същия художник работил по комиксите Witchblade и Darkness. Заедно с комикса и новия албум, ще бъдат пуснати и 3 кратки филма. Първият е Mother Maiden и е към клипа на песента "Faster".

Faster

Attached Files

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
Не издържам на изкушението. Но това е слабо казано. Направо влезнах в матрицата, омагьосаха ме и съм почти сигурен че ме спечелиха. Това стана най-вече на концерта им у нас преди около половин месец (ето, че и нечии мечти са се сбъднали, надявам се). Затова благодаря на Бързоходица, а сътоветно заслуга има и Кем - и на него благодаря!

Иначе, още миналата година ме бяха изкефили с песента Shot in the Dark, a Шарън (не знам как е правилно на холандски да се произнася името й) ми беше харесела много как пее и в In and Out of Love. Но на Националния стадион направо ми изпълниха душата. Имат много яки и приятни китарни рифове (е, не са като на Бурзум и Горгорот, ама няма и нужда), въобще не са някаква "емо"-вска лигня. А гласът и присъствието на Шарън бяха най-завладяващи.

И в последните дни (и особено днес) се сещах за гореспоменатата песен - всъщност и за двете - та реших и си заредих в списък в Тубата песните, които свирха на концерта в София,... "и те така" (се стигна до очароването).

... от първо впечатление песните им ужасно много си приличат, а вокалистката им има дразнещо обикновен тембър.

Като никога няма да се съглася с Ани :Р. Песните може да се приличат, но не повече от на много други групи. Не казвам, че са най-големите гении но и това не е нужно. А пък гласът на Шарън набързо ми хареса повече от тези на други известни изпълнителки в жанра (че и в другите подстилове на жицата), а пеенето на Тария дори взе леко да ми зазвучава като виене ;) Повече и от на Симоне, на Анеке, Лив, ... Дори и да е обикновен (което аз въобще не споделям), може това да му е хубавото, сред многото "необикновени"

Харесвам ги, слушам ги, пея си ги... Но честно казано на живо гласът на Шаранката далеч не е това, което чуваме на записите... Разочароващо :closedeyes:

Елето не знам дали/кога ги е гледала, но ако е било по-отдавна, може тогава да не е била толкова добра Шарън. С годините в албумите личи ясно подобрението (но дори и в началото си я е бивало), както и при свирнята.

Моя приятелка (която, по ирония, удивително прилича на Шарон :rolleyes: ) почти не пропускаше тяхна изява в продължение на няколкото години, в които работеше в Германия. Казвала ми е, рядко е виждала такова сценично присъствие и глас в другите групи с женски вокали. Склонен съм да и вярвам, защото с такова впечатление съм останал и аз, като гледам техни концерти у дома. Но, да си призная, мога да им се кефя и на изгасен звук, Шарон е достатъчно обаятелна :thumb:

Съгласен съм напълно :Д

... Гласът на Шарън е много висок и на моменти чак писклив,но като цяло звученето е много готино.Текстовете наистина са добри и имат някъв смисъл(поне някои от тях...не се сещам конкртетно :д).А самите мелодии на песните са много успокояващи и са оригинални.Групата ми се струва доста интересна като цяло и атрактивна.

С това мнение също (само без частта за пискливостта - как точно нейният ще е писклив ?!). Особено за успокояващото свойство на гласа на Шарън - много сполучливо казано. Аз щях да изреждам качества като чистота, топлота, приветливост, ... Към тези можем да добавим и по-музикантски като плътност, сила и не знам какво още, щото (още) съм доста в началото в пеенето. Но най-същественото е как въздейства гласът, а за мен този на Шарън се яви почти като някаква манна небесна.

Въобще, тепърва ще прослушвам задълбочено цялото им творчество. Но досега от 16 песни поне половината ми харесват и поне четвърт ми харесват доста. А това си е много добре :). А че има такава тема тук се зарадвах немалко (и допълнително от това, че я има отдавна).

Edited by bdk, 25 юли 2012 - 10:25 .

32

bdk---rohan.jpg

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users