Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Megadeth

• Please log in to reply
56 replies to this topic

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Майчице, Верно Се Е Чалнал :hypo:
Вижте тоя линк:

http://www.ultimate-...anic_bands.html

ПП. Извинете за двойния пост.
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
След кратка консултация с Кем, реших, че няма причина Катехезисчани да си имат долните три поста, а ние - не. ;)
На феновете - инджой!

Едва ли има някой, който да се интересува от тежка музика, и да не е чувал за голямата четворка в траша - Мегадет, Металика Слеър и Антракс.Също толкова известно е кой е "двигателя" на групата от основаването й до ден днешен - "саркастичния" Дейв Мъстейн.След близо две десетилетия и половина този човек продължава да е "на върха на вълната" (вече точа зъби за нов албум ), но... да се върнем в началото.

Дейвид Скот Мъстейн е роден на 13 Септември 1961г. в Ла Меса, Калифорния, в семейство на банкер и домакиня. Бащата на Дейв - Джон Мъстейн е алкохолик, и със задълбочаването на проблема си започва да малтретира семейството си. Емили Мъстейн, съпрга на Джон в един момент е принудена да го напусне заедно с децата - Дейв и сестрите му. За Дейв и семейството му започват трудни години. С малките си доходи Емили е затруднена да издържа семейството, но успява да събере сума за първата китара на Дейв.

Интересен факт:"Сестра ми казваше, че правя шум, вместо да свиря, и в един момент просто счупи китерата в главата ми! Това прекрати досега ми с китарата за извстно време." - Разказва той самия :lol:

Дейв е с трудно детство и още по - проблемен като младеж. На 15, след като е живял и с майка си, и при семейството на голямата си сестра Мъстейн избира да "се справя сам" - и започва своя живот в престъпните среди и наркотиците...Едно от положителните неща, които Дейв открива за себе си е музиката - дори създава собствена група "Паника" (Panic), която просъществува известно време без да издаде дори демо касета.Някъде по това време, Дейв вижда в местен вестник обява, в която нова група от Л.А. търси китарист...Групата е МеталикА!

Интересен факт:Дейв отива на прослушване, включва си китарата и започва да загрява с бързи упражнения.След няколк о минути спира да свири и пита "Започваме ли прослушването?". Отговора е "Започваш работата."Така започва кариерата на рок-звезда за него.Металика бързо печелят популярност, но Дейв е всичко друго, освен колегиален към колегите си.Рон МакГовни - първия басист на Металика (много хора мислят, че Клиф Бъртън е първия) разказва, как веднъж по време на репетиция Дейв изсипва цяла бира в тялото на бас китарата на МакГовни, при адапторите. Когато Рон се опитва да включи баса си в усилвателя, резултата е :boxed:
След този случай МакГовни се разделя с Металика. Сега вече се включва Клиф Бъртън (RIP).Металика гастролират на много места и подготвят пръв албум, но Джеймс Хетфийлд и Ларс Улрих не искат да работят повече с Мъстейн, и когато групата пристига в Ню Йорк Дейв е изгонен от групата - при това най - безцеремонно.(Тук е момента да отворя интересна скоба - на Дейв се отдава съавторство в голяма част от ранно то творчество на Металика. Но повече за това - ако темата е ви е интересна.)Дейв е бесен! Връща се в Л.А., където след известно време среща Дейв Елефсън (бъдещия Бас-китарист) заедно с когото основава "МЕГАДЕТ" (1982). Странно е, че създава Мегадет именно с идеята да съперничи, и по този начин да си отмъсти за изхвърлянето си от Металика.Интересен факт:Докато текат прослушванията за бъдещ вокалист, на Дейв му писва и се тросва : "Какво толкова, Аз ще пея" :rolleyes: Състава скоро се попълва от Крис Поланд (соло-китара) и Гар Самюелсън (RIP) - ударни. Но преди да ви разкажа за тях, ще отворя дума за... Първия албум!

Killing Is My Business... and Business Is Good! (1983)

Posted Image

Албума е издаден от "Комбат Рекърдс".По мое мнение - много добър, но зле разработен материал.Парчетата са просто убийствени - заглавната Killing Is My Business... and Business Is Good!, къртещите "The Scull Beneath The Skin" и "Rattlehead" (я познайте какво всъщност е ;) ) и оригиналната (по историчаски данни) версия на "The Four Horsemen" - с оригиналното й заглавие "Mechanics". Да това Дейв го е писал в голямата му част...Много силни парчета, но май са бързали много да ги запишат, на мен ми звучат мааалко недодялано.Записа за съжаление също не е особено качествен. Третата причина за слабия запис са и самита музиканти - Крис Поланд и Гар Самюелсън са отлични музиканти (за мен Гар е най - добрия гънър - ЕВЪР - просто да вкараш ненормалното джаз темпо в метъла си е жив гений!), но, за съжаление и тотално зависими от дрогата... В комбинация с пристрастията на Дейв и Младши (така наричат Елефсън :sarcastic_hand: ) към различни коктейли от хероин и кокаин е странно как въобще са записали албума, всъщност... Както и да е, бурните събития продължават с:

Peace Sells... but Who's Buying? (1986)

Posted Image

Вече под лейбъла на "Кепитъл Рекордс".Нещата са загладени значително. Стадионите и до ден днешен кънтят от рифовете на "Wake Up Death" и култовия текст на "Peace Sells... but Who's Buying?". Рядко добри парчета...Албума е доволно навъсен - общо взето това ми е еталона за траш и до днес. Другите парчета нито са много добри, нито са зле - просто още от същото. Траш до дупка.Тук започват и първите раздори - Крис е до такава степен изпаднал за наркотици, че запъчва да разпродава екипировката на групата за да може да се снабдява редовно... И бива изхвърлен от Дейв. Самюелсон също напуска.Проблемите на Дейв с дрогата тогава също се задълбочават - състоянието му почти непрекъснато е близо до делириум. Тогава напуска и тур мениджъра на Мегадет:"Непрекъснато сънувах Дейв в ковчег. Просто знаех, че един ден той ще умре и аз не исках да бъда там."Интересно е, че на абсолютно ВСИЧКИ интервюта, които гледах от този период, Дейв беше здраво... "отнесен" (вие се сещайте за какво говоря...)Дайв наема Чък Бейлър на мястото на Гар и Джеф Йънг на мястото на Крис, за да създаде:

So Far, So Good... So What! (1988)

Posted Image

В този албум за мен има едно (1) парче - "In My Darkest Hour", което е написано в памет на починалия Клиф Бъртън. Всичко друго в албума изобщо не ми допадна - нито "синглирания" кавър на "Anarchy In The UK", нито "Set The World Afire" (чието първо заглавие е ... MEGADETH!).Някъде по това време Дейв прави записи на кавъра на Алис Купър "No More Mr. Nice Guy" за филма "Шокър". Тълкова е дрогиран в студиото, че се налага да записват китарите и вокалите ПООТДЕЛНО.... :suicide:

Продължението следва:

Да продължа разказа... докъде бях стигнал? Аха! So Far, So Good... So What! вече е на пазара, "In My Darkest Hour" e саундтрак към "Te Decline Of The Western Civilization", а MEGADETH се стягат за турне в европа (където ще откриват за не кой да е, а за... (туш!) IRON MAIDEN!)!Тогава идва първия... голям проблем, или, "светлина в тунела", зависи как ще го погледнете. Дейвид Елефсън е съсипан от дозите хероин и Спийдбол и влиза в клиника за лечение на наркомани. Без своя "съучастник", Мъстейн също се предава и влиза в клиника... Състоянието и на двамата е тежко, предстоят месеци рехабилитация...Джеф Йънг разказва:"Спомням си, че му казвах, Дейв, избери си едно! Просто едно! Имаше моменти, в котито Дейв беше на СЕДЕМ различни вещества (неща)!"След враме Дейв и Младиши излизат от клиника, но тежките моменти за Мъстейн тепърва предстоят... :( Следват нови персонали промени (Чък Бейлър май напуска сам, Дейв обвинява Джеф, че сваля тогавашното му гадже Дяна?! и го изхвърля...).Новите герои са (невротичния по мое мнение) Ник Менца - барабани и, невероятния, по всеобщо мнение Марти Фридман - солокитара (Сега, и аз го смятах за НЕВЕРОЯТЕН, но това беше докато не се научих да държа китара, повече за мнението ми - после)Какво следва?!!!!!!НЕВЕРОЯТНИЯ, ЕДИНСТВЕН ПО РОДА СИ:

Rust In Peace!!!!!!! (1990)

Posted Image

Трудно ми у да говоряза този албум!!!!Не случайно 90% от всички ш..........ни MEGADETH фланелкши са разкрасени с него!!!!Ако "Seventh Son of a Seventh Son" e Библията в Метъла, "Rust In Peace" е Новия Завет!Какво да ви кажа... Само две от парчетата НЕ СЪМ ВИЖДАЛ НА КОНЦЕРТЕН ЗАПИС (Poison Was The Cure и Five Magics)!По ред на номерата:

"Holy Wars... The Punishment Due" - Химн. Една умна глава от музикалните списания каза :"Хеви-Метъл групите пееха за замъци и магьосници, но МЕГАДЕТ имаха какво да кажат на публиката със своита текстове..." Преведете си текста на това заглавие, и ще разберете за какво говоря!(Бел. Авт. Предвид токсичния ми статус, изказването на "умната глава" може да бъде преуточнено, състоянието в което съм ми позволява да пиша съмо по памет... За Неверниците - в откриващия пост всичко, което сравних от нета е рождената дата на Дейв... Другото пак е по памет... Хлъц!)

Hangar 18... Теми за извънземни...? Hypocrisy?! Ето от къде са се учили! Съмнителното текстово присъствие в това парче просто го превръща в Най - Добрата - Китарна - Работа в историята на Метъла! Траш Пеш СеZ! :yes: Тук баш-манияци като мен ще намерят арпежи от парче на МеталикА, в коато Дейв е съавтор... Но за това - после! ;)

Take No Prisoners - Буквално. Каса ледена бира по избор на човека, който възпроизведе с китара и ефект по негов избор рифовете до първия куплет... В РЕАЛНО ВРЕМЕ!А си мислех, че след "Мир Продава" по - ТРАШ не може да стане..

Lucretia - Отново невероятна китарна игра... Дори не съм се пробва да възпроизвеждам рифовете... Още... :shout: Невероятно живо парче, направо да се чуди човек какво е! Много интересна музикална тема, много добро соло (браво, Марти, съмнителното усещане на не пръст, ами ръка на Дейв се появява!). Любимо!

Tornado Of Souls!!!!!!!! Това е Песента на Мегадет! За Мен!Любимо парче за слушане, любимо парче за упражнение! :worship: (ТОВА Е МОЕТО ПАРЧЕ!)Не е "синглирано"! :o Мога да си играя с него докато и двата ми ръце се схванат! Солото на Марти Кърти (но всъщност не е трудно)!Спирам да пиша!

RUST IN PEACE... POLARIS!По - свирепо от "Holy Wars"! По - Сложно от "Lucretia"! Пощадете Траш - Пеш! Първия път, като си играх да изсвиря на китара входящия риф го докарах само на бавни обороти! Няколо променящи се теми, записани с невероятен финес от Дейв и Ко! Още веднъж невероятна китарна работа!...

ПП. Този пост е първоначално създаден под силно алкохолно влиятие, НО, казаното за албума остава в сила!

Краят следва:

Кахъм...
Аз да взема да си додращя, преди темата съвсем да е пайжинясала... :D
Та тъй... Rust In Peace е на пазара, бързо става платинен, групата е по - популярна от всякога...
Марти разказва:
"Ако някой ме беше застрелял ей - така на улицата тогава, щях да си умра щаслив!"
Следват няколко турнета... и новия албум е готов:

"Countdown To Extinction" (1992)

Posted Image

Според много хора най - добрия албум на Дейв и Ко. Аз си имам малко резерви... Но - поред.
Синглите са вечната "Symphony Of Destruction" и "Foreclosure Of A Dream"... Както може да се очаква - безобразно силни парчета... Перфектна китарна работа. Отново.
Стилът обаче, поне според мен търпи изменение - това не е типичния траш на "Rust in Peace" или "Peace Sells", саунда е доста по - тежък, темпото е значително забавено, а дистера - до дупка.
Други парчета, които заслужават внимание са "Captive Honor", едноименната "Countdown To Extinction" (която даже май спечели някакво Грами за текста), "High Speed Dirt" (вдъхновена от увлечението на Дейв по парашутизъм). Как можах да забравя - любима на пуликата става "Sweating Bullets", от която ми хареса основно параноичния текст!

"Symphony Of Destruction" ако не се лъжа достига №2 в МТV (или "Foreclosure Of A Dream" беше )
Обаче! Някъде по онова време Металика си синглират "Enter Sandman" от Черния албум, който стига №1. Дейв е съсипан (все едно не знае че повечето класации най - често са купена от лейбъла работа).
Няма да го разбера тоя човек...

Интересен факт около записа на "Countdown" разказва Дейв (Младши) Елефсън:
"Целия албум записахме в същата сграда в която беше прослушването на Марти и в която записахме "Rust in Peace". Естествено, имаше куци моменти, когато не можехме да измислим нищо (в този момент отваря врата и излиза във вътрешния двор). Тогава започвахме да играем баскетбол на този стар кош... Дейв вкарваше по няколко коша, след това взимаше китарата - и "дрън дрън - дрън!" - и направихме "Sweating Bullets". След малко пак - "дрън-дрън дрън" - и се получи "Symphony Of Destruction". Така кажи - речи целия "Countdown To Extinction" беше записан благодарение на този стар баскетболен кош..."
Малко пресилено, ако мен питате...

Следват турнета, Дейв задълбочава проблема си с дрогата още повече, докато "Младши" вече е оставил тия проблеми зад гърба си... Мисля че някъде по това време се прави опит за "заравяне на томахавката" с Металика - Мегадет правят серия откривания за тях. Според "Младши" момента е едновременно жесток и възнаграждаващ - Металика "признават" Мегадет за велика група, но Дейв не може да преодолее себе си в желанието за мъст и състезание. Но тежките моменти за Дейв тепърва предстоят...
Но първо следва:

"Youthanasia" (1994)

Posted Image

Много хубав албум. Тежест, мелодия, оригинални текстове... От всичко по много. Пак не е баш траш, мелодичността е в повече в сравнение с "Countdown".
Сингли:
"Reckoning Day" , "Train of Consequences" и прекрасната "À Tout le Monde".
Идиотите от МТV банват "À Tout le Monde", защото, видите ли текста й бил "самоубийствен". Това, след като правят покойния Кърт Кобейн медийна звезда... :mellow:

Трудно е да се каже че в албума има слабо парче - всичките са добре пипнати, самия албум е много добре балансиран.
Дейв използва китарата си по странен начин (като някакъв перкусионен инструмент) в "Train of Consequences". "A Family Tree" е вдъхновена от семейството на Дейв, любима на Марти е "Blood of Heroes". "The Killing Road" разказва цветно за времето когато групата е на път :D
В текста на "Victory" може да открием закачки с едни стари познати на Дейв, може пък и да не им обърнем внимавние...

След този албум Мегадет вече са изключително популярни, и мечтата на Марти да свири на Будокан е на път да се сбъдне, но нещата за пореден път се объркват от проблемите на Мъстейн с наркътиците. Всъщност пропуснатия гиг на Будокан е най - малкия проблем...
Мегадет са на концерт някъде в САЩ, по време на който Дейв е буквално интоксикиран. Тълпата в един момент нахлува към сцената (бариерите не издържат) и концерта е прекъснат, малко по - късно в хотелската си стая Дейв поглъща цяла шепа таблетки с валиум. На път за местна болница изпада в клинична смърт. Лекарите правят невъзможното и го съживяват, но на Мъстейн предстоят месеци рехабилитация и борба със стария навик - като борбата вече е за живота му, защото всяка следваща доза може да е с летален изход... :(

Самия Дейв разказва:
"Спомняма се как всички около мен ме държаха, а аз виках и се молех "Искам да взема само още една доза! И след това спирам!". Приятелите ми не ме пуснаха, и слава Богу - защото наистина щях да умра."
По време на възстановяването на Дейв е пуснат:

"Hidden Treasures" (1995)

Posted Image

Албума съдържа неиздавани сингли, кавъри и саундтрак парчета. Доста прилични неща - култовата "Angry Again", саунд към "Последния Екшън Герой", споменатата вече "No More Mr. Nice Guy", кавъра от трибюта на Сабат "Paranoid", най - добрата в целия албум според мен "99 Ways To Die" и още няколко парчета. "Go To Hell" така и не ми стана любима.
Трудно е да се говори за "Hidden Treasures" като за албум, просто защото наистина е сглобен от стари парчетии... Но, добри наистина

Не знам дали наистина Мъстейн се е отървал от дрогата "фор гууд", но само след две години следва невероятния...

"Cryptic Writings" (1997)

Posted Image

Това може би е най - добрия албум на Мегадет. Заедно с Ръст-а и последния.
Дейв го записва с продуцента/тонрежисьора/бавачката/не-помня-какъв-беше на Форинър, като резултата е блестящ, макар и да не е тежък. Новия албум е по - скоро хеви, отколкото траш... Много правилно Хеви, ако мен питате! :rolleyes:
Не съм сигурен, кои точно парчета освен "Trust" са синглирани, мисля че бяха "Secret Place", "Almoust Honest".
"Trust" удря стабилно нагоре по класациите тогава... (не че ми пука, за да я харесвам), "I'll Get Evеn", "She Wolf" и "Have Cool Will Travel" са с много приятно звучене. "The Designators" e ТрейдМарк Спийд, а "Use The Man" е ТрейдМарк Сарказъм от Мегадет ( :D ).
Албума е приет много добре и от фенове и от критика... Като че ли проблемите с дрогата са останали назад - най - накрая...
Абе, колкото и да харесвам Ръст-а, този албум най - ми е на сърце!
Продължаваме с :

"RISK" (1999)

Posted Image

Много странен албум. Слаб дори не е точната дума. Защото изобщо не е слаб. Дотолкова е поп - ориентиран, че Мегадет са неузнаваеми...
Едва ли замяната на сприхавия Ник Менца с Джими Де Грасо (май от Суисайдъл)е оказала такова значение при формирането на звука... Или отегчения от Мегадет Марти Фрийдмен, който след това и напуска групата. Просто албума се състои от много добри... рок-метъл парчета! :o
Сингъла "Insomnia", приятната "Breadline", любимата ми "Wanderlust" просто нямат общо с траш-титаните от миналото.
Саунда към "Универсален Войник 2" - "Crush 'Em!" прилича по - скоро на отбиване на номера, отколкото на наистина вдъхновено парче... Даже откриват предаванията на WWF с него... (пляс по челото).
Само по инерция казвам, че повечето народ не харесва албума. И на мен не ми допада.
Нещата не отиват на по - добре:

"The World Needs a Hero" (2001)

Posted Image

На звук - завръщане към корените. На идеи - слаб... Да, за мен този албум е слаб. Записан с Ал Питрели (Саватейдж) на мястото на Марти Фрийдман.
Нито синглираната "Moto Psycho" ми допадна, нито заглавната "The World Needs a Hero". Любимата на маса народ "1000 Times Goodbye" също не става... Като че ли на Дейв и Ко са им свършили идеите. Внимание заслужава единствано невероятната "Return To Hangar", която отвсякъде си е достоен наследник на "Hangar 18". Дори последния акорд от "Хангара" се случва първи от "Завръщането" - така концертното сливане на двете парчета става доста интересна идея :metal:
Внимание заслужава и арчето "Kill The King", която пък дори не е включена в албума, но е записана по това време (включена е в сборката "Capitol Punishment").

Тук се случва нещо изключително неприятно и нелепо извън музикалния живот на Дейв. Незнайно как човека успява да заспи на лявата си ръка, в следствие на което радиалния му нарв е прекъснат - а ръката му - почти обездвижена. Дейв не може да свири повече. Мегадет е разпусната.
"Младши" тук си показва рогата с грозен съдебен иск към Мъстейн, като според първия милионите които получава за годините им сътрудничество не са достатъчно... Естествено, губи делото и приятелските си отношения си с Дейв... Направо не е за вярване, че след 20 и кусур годишно съвместно "бутане на вагонетката" човек може да постъпи така...

Друг печален факт извън музикалния живот на групата е смъртта от чернодробно заболяване на Гар Самюелсън през 1999 г. Човека е само на 41...
Само ще цитирам Мъстейн по въпроса:
"Света на музиката загуби истински Гигант."
Трагедията с Гар събира обаче двама стари "приятели" - Дейв и Крис Поланд. С когото след продължително и упорито възстановяване на лявата ръка Мъстейн ще създаде:

"The System Has Failed" (2004)

Posted Image

Изключителен албум. Зад барабаните е Шоун Дроувър (след като Дейв се убеждава за пореден път, че не може да работи с невротичния Менца ), зад баса е Джеймс МакДоноут (май така се произнася).
Това, приятели е ИСТИНСКОТО връщане към корените. Тук има по много за всеки.
Бързото темпо на "Blackmail The Universe" и "Kick The Chair" е поклон към добрия, стар "Rust in Peace",
мелодичните "Die Dead Enough" (която май чуква 2-ро място по класациите) и "Back In The Day" са си завръщане към невероятния "Cryptic", а "Of Mice And Men" и, най - вече "Something That I'm Not" са доказателство за несломимия сърказъм на Дейв... Само не разбрах дали с текста на последното се заяжда с Металика или с Елефсън... :lol:
В този албум неверниците могат да се убедят, че именно Мъстейн е и винаги е бил китарния гений в Мегадет - и солата и рифовете ми са по - добри и оригинални от всякога.

Интересен факт, е че за този албум Дейв сменя китарите "Jackson" с "ESP". Още по - интересен е, че за неговия "лястовичи" модел великите ни Български вериги за музикални инструменти не са й чували... Както и да е.
След серия турнета, в които Глен Дроувър (брат на Шоун) заменя студийния Крис Поланд, Мегадет издават невероятния

"That One Night" (200?)

Posted Image

записан в Буенос Айрес идва ред и на последния студиен Мегадет:

"United Abominations" (2007)

Posted Image

Както вече казах, наравно с "Rust In Peace" и "Cryptic Writings" най - добрия албум на групата. Без слаби парчета. Истински Хеви - Траш, без отклонение.
Сингли - "Washington Is Next" и "Never Walk Alone". Ремастъра на "À Tout le Monde" с Кристина Скабиа също. Пак е баннат. То кой ли гледа МТV вече, да им е...а п.....та м......а.
"Gears Of War" е толкова добро, че чак става саунд към едноименната игра, друго пилотно парче е "Sleepwalkers".
"Burnt Ice" ми е любимото. Това парче има всичко. Колкото до другите - "Blessed Are the Dead", "Play for Blood", "Amerikhastan" - просто не са синглирани. Не са по - слаби.

За записите Джеймс Ломенцо сменя същия МакДоноут, а след записите Глен се оттегля, като на негово място идва Крис Бродерик (JagdPanzer).

Други интересни факти - за последния албум Дейв зарязва "ESP"-тата и минава на "Dean Guitars". Още по - интересен факт - за "Dean Guitars" милите ни Български вериги за музикални инструменти не са й чували...

Сигурно сте забелязали, че темата малко се поизчерпи...
Естествено, не съм споменал много неща - "акустичния" албум, също записан в Аржентина, разни факти около "героите" и "албумите"... Стига толкоз. Оставям подробностите на широката публика, защото наистина се уморих да пиша за любимата си група :D
Posted Image

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts
Много ми беше интересно да прочета мненията ти за отделните албуми. За последния - UA не съм чак толкова въодушевен, че да го обявя за "най-добър" наравно с RIP или Криптик, но ... that's just me. Не че е лош - просто тези рифове и схеми вече съм ги чувал в предишните Мегадетски албуми - някак не ме изненада, па макар и с римейка на "А Tout le Monde" с Лакуна Койлката - то почне ли някой сам да си прави римейки, нещо не ми се нрави... Но както и да е, може би просто ми е писнало да очаквам постоянно обявяваното от Дейв "Ритърн Ъф Дъ Мегадет", и затуй ми се струва така. Пък и Елефсън и Фридман са уникални музиканти и ще ми липсват в каквато и да е нова формация на Меагдет. (с което не искам да кажа, че тия сега са много злето като музиканти в този албум - не).

Иначе за краткото био, което си вкарал - това, че Рон се е изнесъл заради инцидента не е баш така, аз знам друго. И въобще в цялата легендарна свада между Дейв и Джеймс & Ларс е нормално да дадеш гледната си точка на Мегадетски фен по този начин. Но това не променя факта, че Мъстейна си използва "враждата" с Металика на макс като личен PR, и разклаждането на нови глупости в историята с годините съвпада с всяка промоция на нов албум на Мегадет. Дейв обожава да споменават името му из медиите. Па даже и да е с лошо.

Тъй че, ако позволиш да дам безпристрастното си мнение (щото ти все пак си далеч по-запален фен и никога няма да го кажеш) - Дейв Мъстейн е (или поне беше) страхотен музикант, но като човек е (или поне беше) арогантен задник и лицемерно злобарче. Скобите са заради новото му преродено християнско аз, но според мен даже прозелитските му изцепки напоследък едва ли са променили каквото и да е.

Междудругото комбинацията страхотен музикант/голям задник се среща често, но това е друг въпрос. Както и личното ми мнение в случая.

Благодаря - беше ми много интересно да прочета написаното и даже ме подсети да си пусна туй-онуй на уинампа сега. :))

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts

Иначе за краткото био, което си вкарал - това, че Рон се е изнесъл заради инцидента не е баш така, аз знам друго. И въобще в цялата легендарна свада между Дейв и Джеймс & Ларс е нормално да дадеш гледната си точка на Мегадетски фен по този начин. Но това не променя факта, че Мъстейна си използва "враждата" с Металика на макс като личен PR, и разклаждането на нови глупости в историята с годините съвпада с всяка промоция на нов албум на Мегадет. Дейв обожава да споменават името му из медиите. Па даже и да е с лошо.

...

Междудругото комбинацията страхотен музикант/голям задник се среща често, но това е друг въпрос. Както и личното ми мнение в случая.

:huh:
Я сподели - туй по мой спомен Рон го разказва сам - в едно филмче. Не знам за друга история...

Абе, какъв е като човек - не мога да знам, ама с вечното си цвъркане и мен ме дразни малко. Дали е станал друг човек, откак е "прегърнал" Христа също не мога да знам - но със сигурност музиката върви на по - добре ;)
А че е бесен на Металика - ми то затуй писах по - нашироко ама, май точно в темата за Металика...
Posted Image

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Я сподели - туй по мой спомен Рон го разказва сам - в едно филмче. Не знам за друга история...

Имам впредвид, че причините за Рон са се натрупали (от това, че по думите му той е плащал за всички, през "предателството" на Джеймс, та до факта, че са говорили с Клиф зад гърба му и е бил нарочен за разкарване) - а, че тази случка с баса го е ядосала, ядосала го е.
И че той смята Ларс и Дейв за пълни задници - точно така си е. Главно щото и двамата са лигави като се напият. Но то пиенето не е за деца.

Естествено и аз не го познавам Дейв - просто събирам две и две и си правя заключенията. Мъстейн отдавна е известен като мастия в тези кръгове - не знам с кой не се е карал - Ларс, Джеймс, Анселмото и Даймбег, Том Арая, Кери Кинг, Антракс, Суисайдъл. Щом успя да се скара зверски и с човека, който беше до него най-дълго - Дейв Елефсън, че и да стигнат до съд - явно човека има дълбоки и тежки проблеми със себе си. Освен това ме дразни не толкова, че е егоцентрик и че злобее към околните, а начина по който го прави - с някакви детински изявления от сорта на "Ми ти може да си по-успял от мен, ама аз изчуках бившото ти гадже..." Въобще разпени ли се по адрес на някой (което рано или късно прави) почва да сипе "бисери" от детските ясли и някакви импотентни обиди. :) Дано се тренира в смирението и търпимостта сега - като е християнин. Но се съмнявам.

П.С. Дамм, следобед си пуснах RIP и Countdown. :) Класиката си е класика.

П.С. 2: Пеш, и отде тия изводи, че ""Seventh Son of a Seventh Son" e Библията в Метъла" :)) При мен не се класира и в Мейдън Топ 3 даже. Кой го е казал това "монументално" твърдение? :))

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts

Освен това ме дразни не толкова, че е егоцентрик и че злобее към околните, а начина по който го прави - с някакви детински изявления от сорта на "Ми ти може да си по-успял от мен, ама аз изчуках бившото ти гадже..." Въобще разпени ли се по адрес на някой (което рано или късно прави) почва да сипе "бисери" от детските ясли и някакви импотентни обиди. :) Дано се тренира в смирението и търпимостта сега - като е християнин. Но се съмнявам.

П.С. Дамм, следобед си пуснах RIP и Countdown. :) Класиката си е класика.

П.С. 2: Пеш, и отде тия изводи, че ""Seventh Son of a Seventh Son" e Библията в Метъла" :)) При мен не се класира и в Мейдън Топ 3 даже. Кой го е казал това "монументално" твърдение? :))

:lol:

А, това беше за Кърк Хамет - абе виж, тук мисля че си прави майтап, щот като музикант или композитор Кърк и на малкия пръст не му стъпва, а относно хапливите изказвания - така и не разбрах отде му иде мотивацията. Прекалена суета, може би...
Пък и не е само той - Алекси беше определил свирнята на Джон Петруци като "лоботомична" :lol:

ПП. Ахам.

ПП2. В някой от броевете на сп. "Хаос" имаше класация на метъл албуми - топ 100 - от измислена по - измислена. Помня само че на първо място беше "Black Sabbath", и бяха вклячени всички класически Металик-и. Та там беше изцепено - напълно заслужено, мисля :)
Posted Image

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Минавам само да кажа, че новия лайв (2008):

Posted Image

е Невероятен :)

Крис Бродерик е машина, остава да чуем дали е креативен като Марти :)
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Ух, аре да излиза тоя нов албум най-накрая...

Особено ще ми е интересно да чуя "This Day We Fight", това песен на Megadeth вдъхновена от Властелина и при това със заглавие все едно е на Manowar ми звучи като гъдулката, бай Ставри и пр. :lol:
The things one feels absolutely certain about are never true.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts

Ух, аре да излиза тоя нов албум най-накрая...

Особено ще ми е интересно да чуя "This Day We Fight", това песен на Megadeth вдъхновена от Властелина и при това със заглавие все едно е на Manowar ми звучи като гъдулката, бай Ставри и пр. :lol:

Това може да е само:

1. Откровена подигравка с Мановар и/или прилежащите им епик метъли

2. Пристъп на старческо слабоумие от страна на Дейв (малко вероятно)

Иначе, тук има известно количество инфо, при това източника е сериозен :geek: Какаме :geek:
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Head Crusher-a кръшва хедове!
Яка резачка, а и доста олд-скуул звучи, особено на фона на последните албуми.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts

Хъм, на мен ми се струва по - скоро с нетипична постройка на рифовете, някак ми върви еднообразно като Moto Phycho, но с други рифове и по - бързо. :geek:
Примерно, водещите парчета от предните зва албума ми се сториха по - типични за техния стил...
Чакаме още. :passifier:
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Още - на 15 септември. :Р Макар че аз, честно казано, очаквам с несравнимо по-голям интерес "Faith Divides Us, Death Unites Us" на Paradise Lost, отколкото "Endgame" на Мъстейн и ко. But that's just me.
защото моят гарван е зелен

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts

Хъм, на мен ми се струва по - скоро с нетипична постройка на рифовете, някак ми върви еднообразно като Moto Phycho, но с други рифове и по - бързо. :geek:
Примерно, водещите парчета от предните зва албума ми се сториха по - типични за техния стил...
Чакаме още. :passifier:

Че върви еднообразно - така си е, а и наистина не е съвсем типична. Звучи по-"трашърски", отколкото Мегадет звучат обикновено, аз това имах предвид, като казах, че е old school, не че звучи по-мегадетски от предните два албума. Които са си в стила на Мегадет, но звучат доста по-модерно от Head Crusher-a.

A ако си говорим за нови албуми принципно (за което би било яко да си отворим отделна тема :) ), аз най-много чакам този на Рамщайн :Р И новия Вейдър, макар и не колкото Endgame.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Вейдър с кавъри на Венъм и Металика. :D

Отвори една нова тема, де. :P

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Еретици! :beee:
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Posted Image

Metal Hammer Track-by-track Preview

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Ааааа, хайде да излиза вечеее...

А обложката е нетипична, ама кърти!

ПП Страйд, благодарско за метълхамърския линк :)

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Като текне в Замундата ще пиша и аз :)
Posted Image

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Нови 20:

Аз лично съм обнадежден :yes:
Все едно слушам Killing is my Business :speciali45[1]:
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Особено ще ми е интересно да чуя "This Day We Fight", това песен на Megadeth вдъхновена от Властелина...

Чух я. Доста бързо парче, не лошо, ама вдъхновението от "Властелина" комай се изчерпва с "but not this day, this day we fight" и един "sword" за блясък.
И къде му е отишло християнското смирение на тоя кресливец? Квo e туй "no turning the other cheek like a coward"? :teethqhq:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users