Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Megadeth

• Please log in to reply
56 replies to this topic

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Като текне в Замундата ще пиша и аз :)

Лийкна.
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
^ М*МКА МУ И ПРАСЕ! Ще спя утре на работа!

:inflames:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Endgame
(2009)

Posted Image

Знаете ли, никога не съм се вълнувал особено от това дали някой харесва или не харесва нещо. Далеч по-интересно ми се струва защо някой харесва или не харесва нещо.

Е, тук ще обясна защо новия албум на Мегадет по-скоро не става! :P

За мен "Endgame" е нещо средно между "Youthanasia" (добрите му страни) и "The World needs A Hero" (лошите). Повечето парчета са тежки (но не достатъчно), бавни и мелодични, но това, което считам за "запазена марка Megadeth" - бързите, разнообразни рифове, които спокойно могат да се нарекат "шред върху дебелите струни", в повечето случаи липсва.
Много добре знаете за какво става въпрос - парчета като "Rust in Peace", "Holy Wars", "Wake Up Death", "Kick The Chair" и "The World Afire", които изковаха неувяхваща слава на Мегадет.

Но, поред на номерата:

"Bite the Hand", "How the Story Ends", "The Right to Go Insane" - Добре изпълнени, приятни парчета, "The Right to Go Insane" е май вдъхновена от не-любимата ми "Architecture Of Aggression", но изпълнена къде-къде по-добре. Към тази група може да причислим и "Bodies", макар да не ми допадна толкова. Доста добри парчета, но не достатъчно за да станат хитове. :nono: Някак ми напомнят звученето на "Youthanasia", като цяло.

"Head Crusher" и "This Day We Fight!" - бързи стъргалки, не ми направиха особено впечатление. Следващия! :D

"44 Minutes" спокойно можеше да се казва "The day that never came". Добро е, ама идва в повече, да не говорим че доста прилича на въпросното друго парче на другата група. -_-
"The Hardest Part of Letting Go...Sealed With a Kiss" и особено "Dialectic Chaos" не разбрах за какво са ги записали - особено инструментала. Доколкото съм чувал, цялата идея да имаш инструментал в албум е парчето да е особено интересно и добро, а това не е. <_<

Едноименната "Endgame" ми допадна особено много - тежко, бавно парче, гарнирано с типичния сарказъм на Мъстейн! Густо! :lol:

"1,320'" за мен е най - доброто парче в аблума! Направо лъха на "Killing is my Business..."! Надъхани, разнообразни рифове, интересни сола - всичко си има! Но една птичка пролет не прави! :(

Та, толкова за Endgame. Добър албум, но не много добър. И Крис Бродерик е добър китарист, но не особено добър - много техничен, но като че му липсват интересни идеи. Само по инерция ще допиша, че нищо от този албум няма да ми влезе в "учебната програма" :nono:

Ама вие се забавлявайте, албума никак не е лош. ;)
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Хаха, четох едно друго ревю, където авторът също казва, че албумът е посредствен и че в него има "точно шест готини песни и още пет абсолютно непотребни", само че посочва като готини 44 Minutes, 1,320, Bodies, The Hardest Part of Letting Go… Sealed With a Kiss и Headcrusher (за шестата не съм много сигурен Dialectic Chaos ли е или How The Story Ends, защото и за двете се е изказал що годе добре), които са общо взето тези, които ти не си харесал (без 1,320). :lol:

Аз лично останах с добри впечатления от албума на първите слушания, макар да не се очертава да ми стане от любимите. По-подробно мнение ще дам като го чуя още няколко пъти :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
"44 Minutes" е готина, просто вече сме слушали нещо доста подобно - на знаеш кого ;)
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
"Не е лош" е всичко, което може да се каже за него. Чух го два пъти, съмнявам се да потретя.
защото моят гарван е зелен

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
След двете предоставени на публиката чрез тая тема парчета не възнамерявам дори да го тегля въпросното нещо. Липсват им всички елементи, които търся в тая музика, звучат дървено и без никакво вдъхновение, чиста техника по гърчене на струните и изтърбушване на барабаните. Като ги слушам си представям фадроми, комбайни "Нива", заводски стругове и въобще всякакви механични грозотии (към които принципно нямам нищо против, но не ме изстрелват в нирвана). Даже липсва и чувството за мощ, а скоростта, където я има, ми се струва самоцелна.
Сори, крайно мнение, но Мегадет гаче ли се изчерпаха съвсем.

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Аз пък съм в другата крайност - за мен това е най-добрият албум на Megadeth от Cryptic Writings насам. Вярно, не съм слушал кой знае колко The System... или United Abominations, но те далеч не ме грабнаха колкото този. Нямам песен фаворит, но пък имам най-антипатична - Headcrusher. Може би заради тъповатия припев...
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Headcrusher-a си е яка, само дето клипът към нея е крайно малоумен.

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Мегадет.. голямааа група.. Металика са ми на сърцето, ама Мегадет ги обичам почти колкото тях. Просто велики, а МегаДейв е ..спокойно мога да ги сравнявам с Джеймс ..големи егота имат, но все пак са велики фронтмени, макар всеки да си има проблемите (: Дейв освен, че е невероятен ритъм китарист и композитор е и невероятен солист, нещо което Джеймс не го интересува май даже (: Дейв има и много специфичен глас, който много не харесват, но пък според мен е много добър вокалист и лесно може да го познаеш като пее (: Любим албум мисля, че нямам..всичките ги обичам като последните 2-3 са наистина много добри и показват завиден прогрес, за разлика от една пауза която имаше около 2000-2001 (: Любими песни бол.. She-wolf, In my darkest hour, Tornado of souls, Countdown to extinction, Sleepwalker.. абе много мога да изброявам (:

Голямата новина - Дейвид Елефсън се е завърнал в бандата след 8 годишно отсъствие.МегаДейв обяви новината вчера и каза, че Дейв се включва точно за турнето по случай 20 години Rust in Peace. Ако сме късметлий може да го видим и тук (:

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Хаха, тъкмо прочетох за Елефсън и тръгнах да пиша тук, ама си ме изпреварил. :Р

Бтв, Пеш, четох ти преди малко пак постовете с биографичните данни и мненията за албумите (респект!) и само една малка поправка - Джеймс Макдона (или Макдоноу, Макдоноут, Макндонот, Макдонат или както там по дяволите се произнася името) се присъединява за турнето, иначе по време на студийните записи на The System Has Failed басист е Джими Слоас.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Е това не е истина!

February 10, 2010 - DAVE MUSTAINE ON LOMENZO'S DEPARTURE & ELLEFSON'S RETURN

February 11, 2010 - DAVID ELLEFSON: "IT IS GREAT TO BE BACK IN MEGADETH!"

"Младши" се е върнал в Мегадет! При това - изглежда - "безкръвно"! :D

ПП. Това за Джими Слоас не го знаех... :mellow: Странно...

Edited by Pe6ka_S_Mnenie, 12 февруари 2010 - 11:13 .

Posted Image

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Дейв гостува на That metal show по VH1 Classic ..голям е пич ей.. xD

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
За Тринайската какво ще кажете? Мен на първо слушане май само 13 ме впечатли.

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
13 сам по себе си е добър албум, ако не обръщаме внимание на предишните издавани неща от групата. Само, че няма как да не обърнем внимание - албумът е втори издаден от групата за последните 2 години, което предполагаше не особена разлика с Endgame, а повечето песни са издавани още от издаването на United Abominations насам - Sudden Death, Black Swan, Never dead...още две песни бяхме чули на живо. Като оценка бих му дал 7/10 и се надявам малка промяна със следващите албуми, защото взеха да звучат малко еднакво, макар и да са добри песните в тях (:

Metallica & Dave Mustaine - Phantom Lord \m/

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Заглавната песен от Super Collider е зле... Don't Turn Your Back звучи по-добре, ама нещо не съм обнадежден за албума.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts

Супер колайдерът е супер зле.

Хубавото на правителството на Буш беше, че вдъхновяваше Мегадет и Министри да правят силни албуми, в които да го плюят. Сега при Обама слаба работа. Чичо Дейв и чичо Ал трябва да дойдат в България, току виж политическата обстановка ги инспирирала за някой шедьовър. :D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users