Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Metallica

• Please log in to reply
114 replies to this topic

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Обичност, :thumb: (И честит ти празник, днес е Мабон. :dance:)

Тал, мен пък ме дразнят тавтологии като "кредит на доверие", ама не размахвам антитавтологична брадва. Щом на някого му харесва звученето - да си му се радва.

Ако бях безкритична към Металика, щях да обявя Сейнт Тенджър поне за слушаем албум. Е, все още не ми е стъпил мумак на ушите.

Да, за мен ДМ е страхотен албум. Има и такива, които го намират за посредствен. Е, и? Хубаво. Ни отзивите на сатиричните възпитаници, ни на металикомразците са в състояние да променят мнението ми. Нито пък аз изпитвам необходимост да го натрапвям и вменявам някому.
Предполагам, че като "Металика-зомби" от мен се очаква да скоча яростно в защита на Магнетика. Ами, няма. Това е нещо прекалено лично за мен.

Харесва ти албума - добре. Не ти харесва - добре. Не проумявам кое предизвиква такъв яд у теб.
защото моят гарван е зелен

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Аз лично бях загубил тотален интерес към Металица, до толкова, че за концерта на Кис направих сума лични жертви за да отида, а на Металика даже не се поинтересувах за цената на билета. На фона на това ми отношение новият албум доста ме зарадва, хем че подходих доста резервирано и критично. Не са се качили на върха с него, но пък крачат бодро в правилната посока, което е важно за мен :)

едит

Което ни навява на мисълта, дали пък следващия нама да е ДОРИ по - добре? teethqhq.gif

Те за това говорех - крачат с бодра стъпка в правилна посока :)

едит2

Анд Йустице фор Алл

Е те тук щях да се задавя с водата :massxqxq:

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Ееееееее, Страйд...

Къф яд, кви изкъртени зъби беееееее... :boxed:

Аз че официално заклеймих половината мотиви в Магнето не начи че не си го слушам... Хората за старите неща милеят, затуй такъв дебат!
Че е убаф, убаф е - ама я го сложи до една Темида, или до Мастъра? Айде, и до Църньо може. Добре са го издялали момците, ма още може. ;)

Което ни навява на мисълта, дали пък следващия нама да е ДОРИ по - добре? :teethqhq:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Не беше насочено към теб, Пеш. Към Тал се обърнах. : ))

Честно да ти кажа, не ща да поставям Магнетика до Анд Йустице фор Алл (:lol:). : ) Джъстис си е Джъстис и си тежи на мястото - на онова място, преди 20 години, когато и Миталца бяха на по 25, и ние бяхме млади. Няма как да се върнем там, затова си мисля, че би било хубаво и на туй място да има нещо, дето да тежи. : )))

ПП. Драгъне, съгласна съм за бодрата крачка. Те така се връща доверие. :teethqhq:
защото моят гарван е зелен

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts

Миталца бяха на по 25, и ние бяхме млади.

Истински Дунаданец! :o

Онтопик:

Продължавам да слушам приятни рифф-чета И да чакам новия... MEADETH :death-metal:
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Офф - за новия албум на Megadeth се бъзикаха, че щял да се казва Deth Meganetic :D :D
The things one feels absolutely certain about are never true.

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Тал, мен пък ме дразнят тавтологии като "кредит на доверие", ама не размахвам антитавтологична брадва. Щом на някого му харесва звученето - да си му се радва.

Ако бях безкритична към Металика, щях да обявя Сейнт Тенджър поне за слушаем албум. Е, все още не ми е стъпил мумак на ушите.

Да, за мен ДМ е страхотен албум. Има и такива, които го намират за посредствен. Е, и? Хубаво. Ни отзивите на сатиричните възпитаници, ни на металикомразците са в състояние да променят мнението ми. Нито пък аз изпитвам необходимост да го натрапвям и вменявам някому.
Предполагам, че като "Металика-зомби" от мен се очаква да скоча яростно в защита на Магнетика. Ами, няма. Това е нещо прекалено лично за мен.

Харесва ти албума - добре. Не ти харесва - добре. Не проумявам кое предизвиква такъв яд у теб.

Мислех да ти напиша дълъг и подробен отговор, но е безпредметно - нито ще го прочетеш, нито ще има ефект. Затова, вкратце:

Кое предизвиква яда ли? Ами коментарите под новините, свързана с Металика (каквито изобилстваха в последно време) на katehizis.com, а също и във форума към същия сайт. Определението "Металика-зомбита" беше насочено точно към индивидите там, но ако някой го приема лично тук - съжалявам, не е било насочено към него, но и не е мой проблем.

Относно самият албум - както вече и казах, не е никак лош (даже е най-силното творение на Металика от 12 години насам), но реално не е нищо особено и не заслужава съпровождащата го истерия, предвид колко по-добри албуми излизат в последно време.

С което приключвам и се изнасям от тая тема окончателно. А също и от всякакви дискусии с теб от тук нататък, защото не виждам никакъв смисъл да си тровя нервите - окончателно се убедих, че не можем да се разберем за абсолютно нищо. Можеш съвсем спокойно да не четеш мненията ми, до колкото ще ги има изобщо, те няма да са адресирани към теб.
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Кое предизвиква яда ли? Ами коментарите под новините, свързана с Металика (каквито изобилстваха в последно време) на katehizis.com, а също и във форума към същия сайт. Определението "Металика-зомбита" беше насочено точно към индивидите там, но ако някой го приема лично тук - съжалявам, не е било насочено към него, но и не е мой проблем.

Тал, аз не виждам защо трябва да изливаш яда си, породен от "коментарите в katehizis.com", тук. Пренасяш това, което прочетеното там е придзвикало у теб - тук? Отделно от това не виждам защо и откъде накъде позволяваш нечии коментари да повлияват на мнението ти за дадена група или албум. Понеже сме говорили, спорили и обсъждали доста на живо и на нетно - си позволявам да мисля, че те дразни по-скоро "истерията" покрай албума. Но ми се чини, че позволяваш на това дразнение да повлияе и на преценката ти... Па може и да бъркам.
Ама няма смисъл да се ядосваш на Дунеданеца, заради коментарите на някой си от катехизиса. Много малко време ми трябваше да разбера как действа Сотир из сайта си, и да реша, че не си струва да губя време там... и знам слабостта му към Металиса, та си представям. Форумът там се превърна в детска градина за хейтъри и лавъри. :) Който не е с нас е против нас. :))

С което приключвам и се изнасям от тая тема окончателно. А също и от всякакви дискусии с теб от тук нататък, защото не виждам никакъв смисъл да си тровя нервите - окончателно се убедих, че не можем да се разберем за абсолютно нищо. Можеш съвсем спокойно да не четеш мненията ми, до колкото ще ги има изобщо, те няма да са адресирани към теб.

Тука, изглежда, има някакъв спор отпреди, и няк'ви неща са се натрупали. Но да се върна на дразненията по темата, истерии, мистерии и т.н.
Знаеш, че на мен малко ми дреме какво мислят зомбита, момбита, трюта и мрюта за това, което слушам или не. При Страйдър - гарантирам ти - също е така. Че сме предубедени - точно за тази група - така е, но можем да си признаем като са се оакали. Е, сега не са се. Обективната истина.

Че ти реагира остро за групата - реагира. Отдавна съм ти казал, че позволяваш твърде много на чуждото мнение да определя твоето. Понеже го определя почти винаги негативно - ти си мислиш, че не е така, и че реакцията ти е антиреакция на общото мнение и не се влияе от него. Но антиреакцията също си е реакция, и то доста предвидима. Пък да си предвидим не е хубаво нещо хич... Затова и внимателно избягвам теми, съдържащи думичките Трю, Корн, Хим, Глория и братя Аргирови. Щото няма смисъл да се занимавам.

Последния съм, дето ще почне да спори с теб, щото сме тренирали твърде много по тая писта по други места. :))) И не споря. :) Но ми е малко странна реакцията ти - познавам ви и двамата и би трябвало като големи интелигентни хора да дискутирате нормално, без да се стига до - "аз повече няма да си играя с теб". :) Към някои други тук - бих го разбрал. Към човек, който познаваш от години - ми е странно.

А за МегаДет Магнетика... паживьом, увидим какви ще ги роди Дейв.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts

Тал, аз не виждам защо трябва да изливаш яда си, породен от "коментарите в katehizis.com", тук.
...
А за МегаДет Магнетика... паживьом, увидим какви ще ги роди Дейв.

Отивам да си препостна присъдата там, да видим дали ще ме сдъвчат и изплюят :tooth:

За Deth Magnetic... ще видим :spiteful:
Posted Image

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Тази тема не трябва да е толкова назад! Особено с наближаването на концерта на годината :Р

Иначе за Металика мога да кажа, че ми е най-любимта група, с тях открих рока и метъла преди 8 години и до днес са ми голямата любов и не спирам да си ги слушам всеки ден <3 А концертът им 2008ма, който беше и първият за мен е може би най-хубавият момент от живота ми досега и тогава се почувствах истински щастлив, макар че мина изключително бързо (:

Edited by Motorbreath, 10 януари 2010 - 01:43 .

Henneth

Henneth
  • Потребители
  • 58 posts
Съгласна съм, темата трябва да е по-напред.:spiteful:
И при мен Металика бяха и ще си останат първата ми любима група.Те бяха първите, благодарение, на които открих по-тежката музика.А концертът им си беше една сбъдната мечта и никога няма да го забравя.:boogie1qw: Харесвам предимно по-старите албуми, но и от Load насам се намират добри песни.Най-любими си ми остават "Ride the lighting" и Master-a.

"Съществувaт толковa пътищa, колкото отделни души "

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts

Цианидът има един-два свестни рифа и останалото е врява. <_< Стъпка напред спрямо тоталната излагация St. Anger и все така много крачки назад спрямо всичко останало преди това. Поне отново звучат като MetallicA, не кръчмарската хардкор банда от майлата.
Има зрънце надежда.

Аааа, моля без изцепки по адрес на кръчмарските хардкор банди! :axesmiley:

Edited by wutang, 18 януари 2010 - 09:13 .

Горко на меките чела!

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Posted ImagePosted Image

ОМГ !!!!!!! Кърк се е обръснал 0.о Няма ги мустаците xD

elle

elle
  • Потребители
  • 57 posts
Много любима група!
Може би най-любим албум ми е "Черния", въпреки че бих предпочела да направя един сборен албум с най-любимите ми техни парчета Posted Image
Само ме е яд, че не можах да им отида на концерта през 2010.
I'm not mad, I'm in a perfectly happy mood right now

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Преди седмица-две празнуваха 30-годишнината си с 4 поредни концерта, пълни само с рядко свирени песни, някои изобщо не бяха свирени, както и безброй гости, сред които Diamond Head, King Diamond, The Animal от Anti-nowhere league и най-важното - Дейв Мъстейн, Ози и Гийзър Бътлър от Black Sabbath!

Най-интересното от тези концерти бяха свирените на всеки концерт (на концерт по 1) песни отпаднали от Death Magnetic, които честно казано са не по-лоши от включените в него и аз лично си ги слушам всеки ден засега \m/

Hate train
Hell and back
Just a bullet away
The Rebel of Babylon

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users