Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Песни по Толкин

песни музика толкин

• Please log in to reply
14 replies to this topic

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
Здравейте, същества от Средната Земя. Преди известно време ми бе хрумнала идеята да запиша няколко от песните, които Толкин е написал, но на български. Използвах текстовете от Ендорион, превод на г-н Любомир Николов, а музиката съм взаимствал от Collin Rudd, The Lonely Mountain Band и The Tolkien Ensamble. Изпълненията са изцяло аматьорски, а и винаги съм се смятал за повече музикант отколкото певец, така че простете някои неточности в пеенето. Клиповете са отпреди няколко месеца, може и година да имат някои. След като си свърша университета (към края на май), ще ги презапиша с по-хубава камера и (надявам се) по-добро пеене. Опитах се да пусна тази тема в ''Скокливото пони'', но нямам опция ''Start a new thread''. Предполагам това се дължи на факта, че ''Скокливото Пони'' е в Архив. Та, стига обяснения - пускам няколко линка. Песен за Дурин: Сбогуването на Мери и Пипин Стихчето на Сам за трола Елегия за Боромир Старата пътна песничка Надявам се да ви харесат и да не ме замеряте с гнили домати!
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Fram ond trum.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Arë lang.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Вярно, че форумът не е в най-добрата си техническа форма в момента. При мен излизат само бели полета и имената на отделните парчета. Друго няма. Само при мен ли е проблемът?

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
На мен си ми излизат клиповете. Слагам линк към моето подобие на канал в YouTube, където ги има всичките. https://www.youtube....ew=0&shelf_id=0

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
При мен също излизат. Засега чух първите три и много ми харесаха, браво! :) А в "Скокливото пони" нямаше почти никаква активност и преди време го архивирахме, да. Този раздел, в който си пуснал темата, е окей.
The things one feels absolutely certain about are never true.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Сега всичко е наред и при мен. Някой не ги бях слушал. Добра работа. Ако ти трябва някой за ударни или втора китара (и двете на аматьорско ниво) за следващите записи, мога да съдействам.

Сюзън Смърт

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
Благодаря ! Имам и още във фейсбук профила, но мисля да ги презапиша и тогава да ги пусна в Тубата. Като си дойда в Бургас през Август ще запишем. Има една песен за Берен и Лутиен - много е красива, но има флейта в нея. Ако намерим флейтистка...

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Сложна работа това, с флейтистката.

Сюзън Смърт

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Много хубави клипове. Искам да питам ти ли композира музиката?
13turniri.png

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
Благодаря !Не, използвал съм музикатa от The Lonely Mountain Band, Collin Rudd и The Tolkien Ensamble, които са много, много добри! :)

Edited by Thalagos, 01 април 2016 - 08:01 .

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Ее, човек, браво, върхът е, че си решил и си записал на български тези песни. С тази музика песента на Мери и Пипин и стихчето на Сам са "се утрепали" за пеене край огъня в планината или в полето. А ти вече знаеш да ги свириш и пееш! Толква още може да се изпее! С Манол поне можем да хванем втори глас и прочие. Песента за Дурин ми е с малко по-попаджийско звучене от вкуса, а Старата пътна песен носи на по-чисто изпълнение, но няма значение. Аз се изкефи много да слушам любимите стихове, изпяти на български.

Ако дойдеш на някой фест или сбирка, или дори на преход, без да е изрично Форумен, ще е голямо удоволствие да ги изпеем заедно :)

Edited by bdk, 01 април 2016 - 09:29 .

32

bdk---rohan.jpg

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
Браво, човече. Супер си вдъхновяващ. Задължително е да се видим около огъня. Хайде, Богдане, организирай ни, че аз няколко месеца нямам много възможност.

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
bdk, както казах - не съм певец :D Благодаря за хубавите думи, радвам се че си се изкефил. С най-голямо удоволствие бих ги изпял с всички вас, само да си се прибера в България лятото. Скоро ще има и още, които ще запиша. Вил, благодаря много! Да, тези песни наистина биха достигнали пълно съвършенство, ако бъдат изпети около огъня. Радвам се, че ви харесват. :)

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Как да не си певец? Много си талантлив! Пък и си научил текстовете наизуст. Но само от Властелина пееш. Не, че в другите книги има много песни, но в Хобит се срещат често.
13turniri.png

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
Хехе, благодаря. Имах предвид, че относно точност и чистота на тоновете на някои места, не ги изпявам така както трябва, но като за самоук 'бард' - толкова :D Някои ги знам, да, някои ги имам на монитора пред камерата и си помагам. Тези специално са от ''Властелина'', да, иначе имам записани и от ''Хобит'' и други. Има няколко от ''Приключенията на Том Бомбадил'' -''Кукуряците'' и ''Имането'', на които съм им вдигнал мерника отдавна и много скоро ще ги запиша. ''Имането'' и да искам не мога да я науча наизуст :D Просто е прекалено дълга и клипът отива към 7 минути, но това няма значение :)

Erinion Gil-Galad

Erinion Gil-Galad
  • Потребители
  • 42 posts
Ей, много готино се е получило и чудесна идея да се изпеят на български текстовете на Толкин. Действително ще бъде хубаво да се чуе и на живо. :)

"The doom lies in yourself not in your name" - The Children of Hurin 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users