Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

[?] Какви лекции са изнасяни на други събития?

• Please log in to reply
24 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Маноле, всъщност ти май не знаеш ама почти цялата ти лекция е на запис. :)

Това е чудесно! Искам записа.

exentaser

exentaser
  • Потребители
  • 100 posts

Някакъв шанс да видим въпросните лекции in print?

Здравейте, аз изниквам малко неочаквано и се извинявам за бавната реакция. За съжаление като материал готов за четене (що годе) разполагам само с моя доклад. Другите (главно на преподавателите: Васил Сивов, Антоанета Николова и Силвия Кръстева) не са оформени като текст, а бяха представени като лекция, така че не разполагам с тях. Когато се видя с тях ще им дам малко зор да ги напишат и веднага ще ги метна тук. На Menedhel важното е, че е записана, така че ще е интересно да се види. А на Пеш май му трябваше само малко редакция и е готова иначе :)
Моята е метнах тук:
http://exentaser.blo...n-hese-k.383077

Пак се извинявам за изключително бавната реакция.
Поздрави

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Да, сега трябва да тормозя Костенурка за записа :) Иначе имам плана, по който приказвах, така че не съм седнал - не съм възпроизвел приказваното като текст.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Така, текста на темата ”Алдарион и Ерендис” – една история за хора." е тук, реших че може още доста да се каже и допълни. :)
Но повече глави мислят по - добре от една, затова... ;)
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts

Аврамова, Галина.
По следите на вълшебната приказка: романът на Толкин "Властелинът на пръстените"
Vox Litterarum, I, 2003, N 1, с. 35-49

Галина Аврамова има още една разработка/лекция - "Съвременната митология на Толкин", публикувана във "Втора конференция на млади учени във Факултета по класически и нови филологии", университетско издателтво "Св. Климент Охридски", 2007 (макар че самата конференция се е провела през 2004).
The things one feels absolutely certain about are never true.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users