Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Помоооооост!

• Please log in to reply
30 replies to this topic

Adanedhel

Adanedhel
  • Потребители
  • 120 posts
И едно съобщение - Рох няма да има достъп до компютър няколко дена, така че ако имате някакви въпроси, пишете на мен.
Posted Image

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts
:look:

Рох си е вече тук, и продължава да досадничи :umnik2:
Обичай съдбата си

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

:look:

Рох си е вече тук, и продължава да досадничи :umnik2:

Добре дошло, Рох - :roh: - :rofl:
Виж си пощата :)

ПП. Едит - Админите, що картинката с утрепаното животно се казва <roh>, наистина :lol:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts

Админите, що картинката с утрепаното животно се казва <roh>, наистина :lol:

Щото ноу ма убичът!

Сериозно, дотолкова не успяват да ме ме изгонят от мислите си, че никакво друго име за гавра с конски труп не може да им дойде :teethqhq:

Гледам си пощата :umnik2:
Обичай съдбата си

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts
Искам да дам само един пример защо толкова държим на проверките, и защо искаме работите, излизащи от Арменелос, да бъдат нещо като доверителни материали: т.е. текстове, на които можеш да разчиташ, че няма да са пълни с глупости.

Днес, докато търсех из Гугъла за темата с кралския Саурон, попаднах на тази уики-статия (аз по начало не си падам по доверяването на уикипедия <_< )

http://bg.wikipedia....

Не можах да прочета всичко, защото съвсем на неравна почва се заех (насред собствения ни хол!) да споря на глас с неизвестния извършител :unsure:

В статията за Саурон пише неща като:

Той бил маяр, най-великият от слугите на Черния Валар Мелкор.

Аз не помня някъде Мелкор да е наричан така.

Превзел крепостта Минас Тирит и се заел с управлението й. По това време придобил известност като всяващ ужас магьосник, повелител на сенките, призраците и господар на Назгулите.

Ако става дума за белериандския Минас Тирит, то тогава чий го дирят назгулите "по това време" там? А ако е гондорският Минас Тирит, то чий го дири Саурон в него?
За повелителя на сенките и призраците изобщо и не ща да споменавам.
Обичай съдбата си

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
За втория цитат - вероятно се има предвид Минас Итил, и не Саурон, а Краля Чародей, начело на Назгулите (2002 ТЕ)? :geek:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts

За втория цитат - вероятно се има предвид Минас Итил, и не Саурон, а Краля Чародей, начело на Назгулите (2002 ТЕ)? :geek:

И не били компютри, а компоти. И не било Япония, а Румъния. И не били изнесени, а върнати.
Ич не ми отричам правото на человеците да сбъркват (и аз правя купища простотии), ама какво прави подобно нещо на подобно място?!

Затуй ний :book: ... и :umnik2: ... и :coffee: ... а понякога и сме зли, любезни :rtfm:
Щот се опитваме у наше село да няма поне такиви нещи Posted Image
Обичай съдбата си

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Ази не ставам за проверяващ, убедих се. Прекалено много дращя с червения химикал. :unsure:
защото моят гарван е зелен

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts

Ази не ставам за проверяващ, убедих се. Прекалено много дращя с червения химикал. :unsure:

Дунадан, точно това си требе, бре!
Иначе, ако не дращим много с червения химикал, Саурон разквартирова назгулите директно в Утумно!
Обичай съдбата си

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

За повелителя на сенките и призраците изобщо и не ща да споменавам.

А трябва, защото:

Ала накрая, след гибелта на Финголфин, срещу Ородрет, който командвал войските в кулата върху Тол Сирион, излязъл самият Саурон — най-могъщ и страшен сред Морготовите слуги, наричан на синдарински език Гортаур. А Саурон вече бил станал магьосник с чудовищна мощ, властелин на сенки, призраци и върколаци, гнусен в тайните си познания, жесток в пагубната си сила, готов да опорочи каквото докосне и да смаже каквото владее; властта му била в страданието.

Наистина нямам претенциите вече да помня всичко, но някои неща са ми се набили покрай споровете навремето.

(И не, това включване не означава, че искам да участвам. Просто се обаждам.)
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts
Знаех си, че по първа точка няма възражения : ))

Прав си, Тал. Затова всяко нещо си требе проверка - никой не помни всичко. (Дори ти :Д)

А аз, както знаеш, ич не помня. Затова, ако тръгна да проверявам тоз текст, ще ми се наложи да се заровя в текстовете та да доказвам/отхвърлям всяко нещо по реда му.

Което е добре да прави всеки (Дори и ти :Д)
Щото спомените, както казах, са трикси джаджи.

Между другото, аз очаквах по-скоро да се намери някъде потвърждение, че Мелкор е Черния Валар : )

(И, Тал, никой не очаква да се включиш :thumb: )
Обичай съдбата си

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users