Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Четвърти Гондорски Турнири

• This topic is locked This topic is locked
49 replies to this topic

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts
Моргот:
1. Какъв цвят е Смог?
2. Колко назгули нападат Арагорн и хобитите на Бутрният връх?
3. Какви са балхотите?

1. До колкото си спомням червен, но със златен отенък
2. Мисля, че петима - Кралят чародей и още четири
3. Балхоти - това вече беше удар под пояса .. поне за мен :D .. мотае ми се в главата, че са някакъв древен народ, при това враждебно настроен.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Атлантис Уориър
1. Кои твари мразят най-много елфите от Мраколес?
Хах,гигантските гнусни паяци.В 'Хобит' го пишеше,нали? :) Че само тях мразят и само към тях са безпочадни.
2. Как се наричат Кулите на Зъбите?
Кархост и Нархост :)
Цяла седмица си играя с енциклопедията на Ендорион,как няма да знам :) Мисля,че служеха за възспиране на слугите на Саурон,ако решат да се завърнат. Едит: ама те ги превзеха^^
3. Кой гондорски военачалник води Лагерната битка?
Еми...Почти нямам спомен,но ми се струва,че беше нещо от приложенията и нещо все ми се върти някакъв Еарнил...Притеснява ме,че се въртеше и някакъв Фарамир там,ама...айде,еарнил си остава отговора(убедена съм,че сигурно греша,ама здраве да е...)

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
1. Как се казва предводителят на армията на гоблините-зли духове?
2. Как наричат орките Барад-дур?
3. Кой е първият Наместник на Гондор?

1. Болг, син на Азог от Мория предвожда орките в Битката на Петте армии.
2. Лугбурз. Доколкото "бурз-" е коренът за "мрак" на Черния език, Лугбурз трябва пак да означава Тъмната кула като Барад-дур.
3. Първият Властващ Наместник е Мардил Верни, който обаче не е първият с титлата на кралски арандур изобщо. Родоначалникът на Наместниците е някой си Хурин (може би Хурин Ключопазителя), а първият реално управлявал от Наместниците е Пелендур, който предава властта на крал Еарнил.

Едит към #3: не съм сигурен, но май преди наместничеството да бъде установено, единият от кралете с името Ромендакил е регент на баща си и/или чичо си.

Edited by Menedhel, 21 февруари 2008 - 09:28 .

Layrelin

Layrelin
  • Потребители
  • 83 posts
1. Къде се намира столицата на гоблините-зли духове?
В недрата на Мъгливите планини, ама ако има точно място, не знам. :Р

2. С кой оркски главатар се сбива Сам в Минас Моргул?
Името му ми се изгуби нещо.... :/

3. Кой е единственият оцелял след Битката сред Перуникови поля?
Охтар (или нещо подобно).;)

Поздравления към всички участници! :)
Ná Elbereth veria le, ná elenath dín síla erin rád o chuil lín.

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Талиесин:
1. Как гоблините наричат Оркрист
2. Шарки е прозвище на Саруман, използвано от подчинените му урук-хаи. Какво означава то?
3. Как се нарича кораба на Алдарион?

1. В старото издание беше преведено като "Сатър", ама в новото не помня...
2. Означава "старец" (от оркското Шарку май беше).
3. Първият му кораб е "Нумерамар", който му е подарък от... Веантур май беше?! След това обаче построява още три, всеки различен по големина и далеч не съм сигурен кой е се има предвид - Еамбар, Паларан или Хирилонде?
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
1. Какви твари помагат на гоблините и вълците?
Хм... тролове?
2. Ярвен Бен-адар означава...?
Ъъ... името, с което елфите наричат Том Бомбадил?
3. Какъв обичай имали в Нуменоре, преди кораб да потегли през Величкото море?
Жена да окачва стръкче от растението ойолайре на носа на кораба.

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
След великите ми обяснения, че като си се записал, трябва да си в уреченото време на мястото на Турнира, аз самата не бях... Blonde moment :facepalm4:

1. Колко джуджета води Даин от Железните планини?
Ами около половин хилядарка.

2. На щитовете не урук-хаите има бяла ръка на черен фон. Какъв знак носят те на шлемовете си?
"S" като Saruman... или като Sauron... или като Stupid... Абе май си е Saruman :rolleyes:

3. Как се казва оръженосецът на Исилдур?
Охтар (ееее, добре, че скоро си препрочитах точно тая легенда, заради Anno Mundi :boogie1qw: )
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Назгул

Назгул

πύρκων

• Потребители
  • 33 posts
Извинявам се за забавянето.

1. Каква е фамилията на трола Уилям?
2. Какво са Тъмните дупки?
3. При кой крал Гондор и Северняците печелят съкрушаваща победа над Колесарите, при Дагролад?

1. Не занам
2. Когато Графствот беше превзето от Шарки(Саруман) тунелите в Голям Дълбалник са превърнати в килии. Именно тези килии са наричани Тъмните дупки.
3. При крал Калимехтар син на Нармакил втори(Дагролад 1899)
Gû kîbum kelkum-ishi, burzum-ishi. Akha - gûm-ishi ashi gurum.

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts

Резултати от четвърт-финалите:

Назгула срещу Моргот:

Моргот:

1. Какъв цвят е Смог?
До колкото си спомням червен, но със златен отенъкТака е - 2 т.
2. Колко назгули нападат Арагорн и хобитите на Бутрният връх?
Мисля, че петима - Кралят чародей и още четири Да. 3 т.
3. Какви са балхотите?
Балхоти - мотае ми се в главата, че са някакъв древен народ, при това враждебно настроен. - Aбе... да. Така гондорците наричали като цяло враговете си. – 4 т.

Назгула

1.Каква е фамилията на трола Уилям?
Не занам. - Хигинс. 0 т.
2. Какво са Тъмните дупки?
Когато Графствот беше превзето от Шарки(Саруман) тунелите в Голям Дълбалник са превърнати в килии. Именно тези килии са наричани Тъмните дупки. Така е. 3 т.
3. При кой крал Гондор и Северняците печелят съкрушаваща победа над Колесарите, при Дагролад?
При крал Калимехтар син на Нармакил втори(Дагролад 1899) - 4 т.

Атлантис Уориър срещу Лаурелин

Атлантис Уориър

1. Кои твари мразят най-много елфите от Мраколес?
Гигантските гнусни паяци.В 'Хобит' го пишеше,нали? Че само тях мразят и само към тях са безпощадни.Да. 2 т.
2. Как се наричат Кулите на Зъбите?
Кархост и Нархост3 т.
3. Кой гондорски военачалник води Лагерната битка?
Еми...Почти нямам спомен,но ми се струва,че беше нещо от приложенията и нещо все ми се върти някакъв Еарнил...Притеснява ме,че се въртеше и някакъв Фарамир там,ама...айде,еарнил си остава отговора(убедена съм,че сигурно греша,ама здраве да е...) - Еарнил е. 4 т.

Лаурелин

1. Къде се намира столицата на гоблините-зли духове?
В недрата на Мъгливите планини, ама ако има точно място, не знам. В планината Гундабад. 0 т.
2. С кой оркски главатар се сбива Сам в Минас Моргул?
Името му ми се изгуби нещо... - Поради некомпетентност на задаващия въпроса служебно присъждам 3 т. Имах предвид в Кирит Унгол и сбиването на Сам с Шаграт. Ама понеже съм разсеян...
3. Кой е единственият оцелял след Битката сред Перуникови поля?
Охтар (или нещо подобно). Естелмо, всъщност. 0 т.

Мелиндор срещу Менедел

Мендел:

1. Как се казва предводителят на армията на гоблините-зли духове?
Болг, син на Азог от Мория предвожда орките в Битката на Петте армии.Мдаа. 2 т.
2. Как наричат орките Барад-дур?
Лугбурз. Доколкото "бурз-" е коренът за "мрак" на Черния език, Лугбурз трябва пак да означава Тъмната кула като Барад-дур. точно. 3т.
3. Кой е първият Наместник на Гондор?
Първият Властващ Наместник е Мардил Верни, който обаче не е първият с титлата на кралски арандур изобщо. Родоначалникът на Наместниците е някой си Хурин (може би Хурин Ключопазителя), а първият реално управлявал от Наместниците е Пелендур, който предава властта на крал Еарнил.За Мардил идеше реч. 4 т.

[

Мелиндор

1. Какви твари помагат на гоблините и вълците?
Хм... тролове?Не, прилепи са. Ята от прилепи затъмняват небето. 0 т.
2. Ярвен Бен-адар означава...?
Ъъ... името, с което елфите наричат Том Бомбадил?Да. Но значи “Най-старият, без баща”. 1.5 т.
3. Какъв обичай имали в Нуменоре, преди кораб да потегли през Величкото море?
Жена да окачва стръкче от растението ойолайре на носа на кораба.Точно така... 4 т.

Елерина срещу Талиесин

Талиесин:

1. Как гоблините наричат Оркрист
В старото издание беше преведено като "Сатър", ама в новото не помня...Сатър бива. 2 т.
2. Шарки е прозвище на Саруман, използвано от подчинените му урук-хаи. Какво означава то?
Означава "старец" (от оркското Шарку май беше). - Оттам. 3 т.
3. Как се нарича кораба на Алдарион?
Първият му кораб е "Нумерамар", който му е подарък от... Веантур май беше?! След това обаче построява още три, всеки различен по големина и далеч не съм сигурен кой е се има предвид - Еамбар, Паларан или Хирилонде?Тц, тц... 4 т.

Елерина
1. Колко джуджета води Даин от Железните планини?
Ами около половин хилядарка.Мхм. 2 т.
2. На щитовете не урук-хаите има бяла ръка на черен фон. Какъв знак носят те на шлемовете си?
"S" като Saruman... или като Sauron... или като Stupid... Абе май си е Saruman . - "С" - 3 т.
3. Как се казва оръженосецът на Исилдур?
ОхтарДа - 4 т.

Ии тъй, рекапитулация:

Моргот - 9 т.
Назгула - 7 т.
Класира се Моргот.

Лаурелин - 3 т.
Атлантис Уориър - 9 т.
Kласира се Атлантидското войнче :D

Менедел - 9 т.
Мелиндор - 5.5 т.
Класира се Менедел

Талиесин - 9 т.
Елерина - 9 т.
С помощта на the blond moment на Еле се класира Тал :D, тъй като пръв отговори.

Утре обявявам полуфиналните двойки ;)
Be at peace.

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
:facepalm4: :facepalm4: :facepalm4:
Ей, ама съм ужасно разсеян. Чак понякога сам си се чудя защо така. Как може пък и никой не ми напомни, че трябва да пускам полуфиналните двойки... направо :death: Извинявам се за голямото закъснение :hmm: :blush:

Та така, отново по подовия метод двойките са:

Тал срещу Менедел
Аталантис Уориър срещу Моргот

А полуфиналният кръг ще се състои на 5 март, пак някъде към 21 часа, ако някой има ангажимент - датата ще бъде преместена.
И пак - извинявам се за разсеяността

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
От мене няма проблем, а тъкмо и останалите участници ще си припомнят още по-добре нещата ;)

Тал срещу Менедел

По замолване полуфиналният кръг ще се състои утре, 6 март, пак някъде към 21 часа

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
Поредното, надяваме се послено, преместване ;). ДНЕС. 22 часа. Трябва да привършваме вече, че много задържахме съспенса.
А двойките ги знаем :D

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
И така...

Могоочакваните Полуфинали на настоящият Гондорски турнир.

Талиесин срещу Менедел

Тал:

1. “В една дупка в земята живееше един хобит.” – знаем много добре, че така започва “Хобитът”. А как завършва? (не е нужен цитат, конкретната сцена ще свърши работа ;))
2. За кой вятър пее Гимли, преди тримата да пуснат погребалната лодка на Боромир?
3. Освен Еарендил, колко елфи достигат до Валинор с Вингилот?

Менедел

1. Елфи, хора и джуджета успяват да спечелят победа след решаващата намеса на....?
2. Какъв дар получава Боромир от Владетелката на Лориен?
3. Кой предлага наместничеството в Нарготронд?

Аталантис Уориър

1. Как се казва елфът-алкохолик, който, макар несъзнателно, помага на Билбо и джуджетата?
2. С каква задача отива Леголас на Съвета на Елронд?
3. “Запял тогава песен за ...
.........................................”
какво точно е пял Саурон. Довърши двата реда ;)

Моргот

1. Какви скъпоценни камъни подарява Бард Стрелеца на горския крал?
2. Какво име дава Еомер на Арагорн при първата им среща?
3. Кой елфически владетел отива на помощ на Халет?

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
1. Как се казва елфът-алкохолик, който, макар несъзнателно, помага на Билбо и джуджетата?
Галион е виночерпецът,нямам спомен стражът кой е...
Да разкаже за бягството на Ам Гъл,дето се качил на едно дърво...и историята я знаете....
3. ”Запял тогава песен за ...
магия,
издайничество, подлост, тирания,
разкриване, измяна и покорство.
Финрод се люшнал, но в единоборство
отвърнал с песните си за упорство...
:)
(благодарности на ВладО,за срещата в Сф :) )

(Моргот,жадувам за втория ти въпрос^^)

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Тал:

1. "В една дупка в земята живееше един хобит." – знаем много добре, че така започва "Хобитът". А как завършва? (не е нужен цитат, конкретната сцена ще свърши работа ;) )
2. За кой вятър пее Гимли, преди тримата да пуснат погребалната лодка на Боромир?

1. "И слава Богу" - казва Билбо и подава на Гандалф кесийката си с тютюн (пушилист) (А Гандалф и Балин са му дошли на гости няколко години след приключението и му разказват новини за събитията около Еребор, Дейл и Есгарот).
2. За никой. Оставят му да пее за Източния вятър, но той отказва да спомене и дума за него.
3. Един - Елвинг. Другите му трима спътници са хора (или поне с този извод оставам, задето Валарите не им позволяват да останат във Валинор или иначе казано на Запад от Морето.)
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
1. Елфи, хора и джуджета успяват да спечелят победа след решаващата намеса на....?

1. В два случая Орлите се намесват. В Битката пред Черната порта обаче според мен без унищожаването на Пръстена нямаше да мине.
2. Златен колан.
3. Ородрет взима короната на Нарготронд, за да я пази като наместник. Онзи, който вдига захвърлената корона от земята, се нарича Едрахил.

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts
Моргот

1. Това го помня добре, защото ми е любимата част от Хобитът - смарагдите на Гирион, които му се падат по право от съкровището.
2. Мисля, че беше " Крилоног", при срещата им, когато Арагорн преследва орките.
3. Е тук ме хвана - не се сещам

Atlantis_Warrior това за втория въпрос не го схванах нещо. :)
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts

Резултатите от Полуфинала са:

Талиесин срещу Менедел

Тал:

1. “В една дупка в земята живееше един хобит.” – знаем много добре, че така започва “Хобитът”. А как завършва?
1. "И слава Богу" - казва Билбо и подава на Гандалф кесийката си с тютюн (пушилист) (А Гандалф и Балин са му дошли на гости няколко години след приключението и му разказват новини за събитията около Еребор, Дейл и Есгарот). Да. 2 т.
2. За никой. Оставят му да пее за Източния вятър, но той отказва да спомене и дума за него.така е. 3 т.
3. Един - Елвинг. Другите му трима спътници са хора (или поне с този извод оставам, задето Валарите не им позволяват да останат във Валинор или иначе казано на Запад от Морето.)Замисъла на въпроса беше именно колко спътници има Еарендил, когато достига Валинор. Наистина, не се споменава, че са били елфи, но аз от следния цитат предположих така.

“Тъй Еарендил пръв от всички живи достигнал безсмъртните брегове; а освен Елвинг имал още трима моряци, които били пребродили заедно с него всички морета - Фалатар, Ерелонт и Аерандир били техните имена. И Еарендил им казал:
- Освен мен никой не ще стъпи на този бряг, та да не си навлечем гнева на Валарите. Върху себе си само ще поема тази заплаха и дано тъй помогна на Двата народа.”

Той просто им забранява да слизат – за това аз пък съм останал с впечатлението, че и те са елфи и си седят на краба защото шефа им е казал така. Пък и винаги съм си предтсвял, че екипажа му е от елфи. Но според един друг цитат в предположението на Тал има логика:

“Сетне по волята на всички Валари Еонве слязъл към брега на Аман, където спътниците на Еарендил все още очаквали вести; дал им друг кораб и Валарите ги отпратили към Изтока с могъщи ветрове.”

Затуй, отново поради некомпетентност от страна на задаващия въпроса :axesmiley: <_< , пък и защото той си каза колко бройки е бил екипажа, давам пълния брой точки. 4 т.

Менедел

1. В два случая Орлите се намесват. В Битката пред Черната порта обаче според мен без унищожаването на Пръстена нямаше да мине.тоя въпрос е от “Хобитът”, според регламента и се има предвид Битката на петте армии. Вярно, орлите се намесват, но решитело накланя везните Беорн.

“Но дори и с помощта на орлите, силите им пак не достигаха. И ето че в последния час се появи самият Беорн - никой не разбра как и откъде. Той дойде сам, в образа на мечка и от гняв сякаш бе нарастнал до гигантски размери.”

0 т.
2. Златен колан.да – 3 т.
3. Ородрет взима короната на Нарготронд, за да я пази като наместник. Онзи, който вдига захвърлената корона от земята, се нарича Едрахил. За Едрахил става дума, да. Той предлага намесничеството:

“Десетима били ония, що застанали до него; и най-старшият от тях на име Едрахил се привел, вдигнал короната и помолил да бъде пазена от наместник до завръщането на Фелагунд.”

– 4 т.

Аталантис Уориър

1. Галион е виночерпецът,нямам спомен стражът кой е...да, Галион. Стражът не се споменава, пък и той е потърпевш :D – 2 т.
2. Да разкаже за бягството на Ам Гъл,дето се качил на едно дърво...и историята я знаете...3 т.
3. “Запял тогава песен за ...

какво точно е пял Саурон. Довърши двата реда ;)
3. ”Запял тогава песен за ...
магия,
издайничество, подлост, тирания,
разкриване, измяна и покорство.
Финрод се люшнал, но в единоборство
отвърнал с песните си за упорство...

Ами, да. 4 т.

Моргот

1. Това го помня добре, защото ми е любимата част от Хобитът - смарагдите на Гирион, които му се падат по право от съкровището.да. Любимите камъчета на Трандуил. 2 т.
2. Мисля, че беше " Крилоног", при срещата им, когато Арагорн преследва орките.Крилоног е. 3 т.
3. Е тук ме хвана - не се сещам.Карантир е, да си знаеш вече :D. – 0 т.

И така победители, и съответно класиращи се за Финала са:

Тал - 9 т.
Атлантис Уориър - 9 т.

Достойните им конкуренти, за жалост отпадат:

Менедел - 7 т.
Моргот - 5 т.

Предвид полуфиналите, най-добре двамата се разберете с ЛС кога ще ви е удобно и пишете в спам-темата с коментарите;). Гледайте да е по възможност някога другата седмица.
Въпросите ще са пет на брой - един от "Хобит", един от "Властелинът", един от "Преданията" и два от "Силмарилион" (щото на мене най-много ми харесва :D )

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Поне за момента, договорката е следната - четвъртък, 27.03.2008, от 22:00 часа. Естествено, с всички условности за евентуални невъзможности. Става ли?
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Тал, сега по необходимост ще трябва да викам за тебе :) Айде, наште!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users