Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Пети Гондорски Турнири

• This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Posted Image

Уважаеми дами, господа и, ъ... хобити? С този постинг и с 20 минутно закъснение (не питайте...) обявяваме петите Гондорски турнири за открити! Тъ-дъм!

Без повече обяснения, направо по същество - както беше изнесено по някое време тия дни, жребият беше следният:

Чесън срещу hannibal-king
bdk срещу Менелвен
Corwin срещу Назгул
Roheryn срещу Menedhel
darkymir срещу Eomer
Kixo срещу Sister Of The Elves
Beren Erhamion срещу The Flame of the West
manimal срещу Mellindor

А ето и въпросите за първи кръг:

~Чесън vs. hannibal-king~

~Чесън~

1 - Как се казва понито на Том Бомбадил?
2 - Кое подред и от коя страна на тунела е отклонението към Тайната Врата в подземния град на гоблините в Мъгливите планини?
3 - Какъв слух се носи относно Рохиримите според Гуаихир?

~hannibal-king~

1 - Каква е причината за кончината на родителите на Фродо?
2 - Какво е „Южна звезда"?
3 - Чие е пророчеството за Пътя на Мъртвите и нуждата от него през Третата епоха?

~bdk vs.Менелвен~

~bdk~

1 - В каква посока се отправя Гандалф, когато напуска джуджетата пред Мраколес?
2 - Какво е имало в бурето, в което Фили пътува към Езерния град?
3 - Кой пее песента 
"Потоци сребърни текат от Келос до Еруй
В зелените поля на Лебенин.
Висока е тревата там, морето праща лъх
Та лилиите бели да трептят
Камбанки златни да сведат малос и Алфирин
Морето праща лъх..."

~Менелвен~

1 - С какъв жест Торин заявява, че няма да плати щетите на Есгарот?
2 - С какво Билбо се включва в приготовленията на вечерята при Орлите?
3 - Кого поглъща изцяло Върбалан в Старата Гора?

~Corwin vs. Назгул~

~Corwin~

1 - Колко околии има Графството?
2 - Владетел на коя област е Хирлуин?
3 - От какво е направена огърлицата на Гирион, владетелят на Дейл?

~Назгул~

1 - Откъде пристига Даин на помощ на Торин?
2 - Каква е тайната цел на Балин в Мория?
3 - Чия емблема съдържа в себе си кораб и сребърен лебед?

~Roheryn vs.Menedhel~

~Roheryn~

1 - Кой забелязва, че Торин липсва в Мраколес, след битката с паяците?
2 - На кой вид пеперуди приличат пеперудите над дърветата на Мраколес?
3 - Какво дарява Фарамир на Фродо и Сам на раздяла?

~Menedhel~

1 - Колко гоблина хващат Билбо в пещерата в Мъгливите Планини?
2 - Кое е първото нещо, което Билбо открадва от Смог?
3 - Какво дарява Арвен на Фродо, след като Пръстена е унищожен?

~darkymir vs. Eomer~

~darkymir~

1 - Кое джудже носи Билбо при бягството от гоблините?
2 - Коя Околия не се среща с другите при Камъкът на трите околии?
3 - Колко точно орки проникват в Минас Тирит по време на Обсадата на Гондор?

~Eomer~

1 - Как точно Рохиримите назовават хобитите?
2 - Къде намира Билбо бележката от джуждетата?
3 - От какво е направена арфата на Торин?

~Kixo vs. Sister Of The Elves~

~Kixo~

1 - Коя е първата гатанка, която Билбо задава на Ам-Гъл?
2 - Кое джудже сритва паяк през мрежата, в която е омотано?
3 - Как е била наречена Еовин след битката за Минас Тирит?

~Sister Of The Elves~

1 - Кои джуджета са изпратени да търсят по-удобна пещера в Мъгливите Планини?
2 - Как се нарича пътният хляб на Езерните Хора?
3 - Кой хобит може да гребе?

~Beren Erhamion vs. The Flame of the West~

~Beren Erhamion~

1 - На колко дървета общо се покатерват Билбо, Гандалф и Джуджетата при нападението на вълците?
2 - В какъв ред Билбо, Джуджетата и Гандалф се появяват при Беорн?
3 - На какво оприличава Гимли питките Лембас, когато ги опитва за пръв път?

~The Flame of the West~

1 - Какво казват лунните руни в/у картата на Торин?
2 - Изброй пет имена, с който Билбо се представя на Смог?
3 - Колко дни пътува Боромир до Имладрис?

~manimal vs.Mellindor~

~manimal~

1 - Как се казва владетелят на Лосарнах?
2 - Кой от прякорите на Билбо навежда Смог на мисълта, че хобитът е получил помощ от Езерния град?
3 - В кой ден от седмицата Билбо се измъква от гоблинските тунели в Мъгливите планини?

~Mellindor~

1 - Какво е основното ястие на троловете преди да спипат Билбо и джуджетата?
2 - Какво се случва с Билбовия дял от съкровището на троловете?
3 - Какво е знамето на Харадримите?

На всички участници - успех и нека най-добрият (или най-паметливият по-скоро) победи!

Както е известно, по правилник трябва да дадете отговорите си до 24 часа, т.е. утре. За да компенсираме закъснението обаче, удължавам срока на 36 часа, тоест сряда, 15.10, в 10:30 сутринта. Резултатите ще бъдат изнесени най-късно в етвъртък вечер, заедно с жребия за следващия кръг.
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
1 - Колко гоблина хващат Билбо в пещерата в Мъгливите Планини?
2 - Кое е първото нещо, което Билбо открадва от Смог?
3 - Какво дарява Арвен на Фродо, след като Пръстена е унищожен?

1. Трима, струва ми се. Нали по няколко гоблина нападат всяко джудже и Билбо. Гандалф изчезва и впоследствие ги отървава, а междувременно Билбо май известно време е носен на гръб от някакъв гоблин. Ама така ли беше, не беше ли така...
2. Златна чаша. Което вбесява дракона, разбира се.
3. Перлата, която виси на шията й и която би трябвало да има благотворен ефект, когато Носителят почувства болка от Товар, Жило, Зъб или Кинжал.

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts

~Менелвен~

1 - С какъв жест Торин заявява, че няма да плати щетите на Есгарот?
2 - С какво Билбо се включва в приготовленията на вечерята при Орлите?
3 - Кого поглъща изцяло Върбалан в Старата Гора?

3- Пипин потъна изцяло
1-Изстрелва стрела по вестоносеца.
2-Ъъм, с нищо? Беше твърде уморен и не помагаше.
Малко разбърках реда :lol:

Eomer

Eomer

Първи воевода на Пределите

• Потребители
  • 51 posts
~Eomer~

1 - Как точно Рохиримите назовават хобитите?
2 - Къде намира Билбо бележката от джуждетата?
3 - От какво е направена арфата на Торин?

Отговори:
1-Амииии...периани
2-Върху камината си, ако не се лъжа.
3-Нещо ценно! Не митрил, не платина-слонова кост трябва да беше. :blink:
Forth, Eorlingas!!!

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
~Sister Of The Elves~

1 - Кои джуджета са изпратени да търсят по-удобна пещера в Мъгливите Планини?
Фили и Кили

2 - Как се нарича пътният хляб на Езерните Хора?
Крам :unsure:

3 - Кой хобит може да гребе?
Мери (не съм сигурна, но някакъв такъв спомен ми се върти из главата)

darkymir

darkymir
  • Потребители
  • 162 posts
1 - Кое джудже носи Билбо при бягството от гоблините?
2 - Коя Околия не се среща с другите при Камъкът на трите околии?
3 - Колко точно орки проникват в Минас Тирит по време на Обсадата на Гондор?

нямам си идея за никой от въпросите и ще стрелям на късмет (ако никой няма против)

1 - Фили
2 - Южната
3 - 135

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1058 posts
1 - Колко околии има Графството? - Четири : Северна, Южна, Западна и Източна...още има и Фуков край и ...Западните Предели(май).
2 - Владетел на коя област е Хирлуин? - А де... Зелените нещо-си, не се сещам какво точно.
3 - От какво е направена огърлицата на Гирион, владетелят на Дейл? - От смарагди, Бард я взима от съкровището на Смог и я дава на Трандуил в отплата за помощта.

ЕДИТ: Ако се брой, сетих се за втория въпрос : Зелените хълмове.
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

The Flame of the West

The Flame of the West

rex

• Потребители
  • 48 posts
~The Flame of the West~

1 - Какво казват лунните руни в/у картата на Торин?
2 - Изброй пет имена, с който Билбо се представя на Смог?
3 - Колко дни пътува Боромир до Имладрис?

1.Ми беше нещо от сорта на:"Застани до камъка, когато дрозда запее, а последните лъчи на слънцето огреят ключалката.....и накрая беше май че "деня на Дурин" (имайки впредвеид Еньовден)
2.Хитър (остоумен :huh:), Следотърсач (крадец), притежател на пръстена, приятел на мечките( :huh: :huh: ), паякорезач B) .
3.Срам ме е да предполагам, но съм сигурен, че е или 42, или 80 (или 80-и-нещо)
Не всяко злато сияе, не всеки скиталец е враг...

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
1 - Как се казва понито на Том Бомбадил? Шишко-Тромчо
2 - Кое подред и от коя страна на тунела е отклонението към Тайната Врата в подземния град на гоблините в Мъгливите планини? Бъзикате ме нещо? А ем ти се подмазах.
Тайната врата? Тайната врата, гоблини, Мъгливи планини - когато Ам-гъл извежда Билбо, предполагам?
Залагам на дясно. Дясна страна на тунела.. и трети коридор подред, откъде да знам. Ама съвсем сериозно, някой помни ли ги тия работи?
3 - Какъв слух се носи относно Рохиримите според Гуаихир? Че плащат данък в коне на Мордор.

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts
За малко да проспа и турнири и мурнири и всичко.

Е, Тал, бива ли с Мел да ме сблъскаш?

~manimal~

1 - Как се казва владетелят на Лосарнах?

Ето един друг въпрос - втория към hannibal-king: 2. Какво е прозвището на Форлонг, владетеля на Лосарнах? :) Да отговоря и на него - Дебелийййй.

2 - Кой от прякорите на Билбо навежда Смог на мисълта, че хобитът е получил помощ от Езерния град?

Буреездач

3 - В кой ден от седмицата Билбо се измъква от гоблинските тунели в Мъгливите планини?

Четвъртък... но зависи. Дали е по хобитско или по нашенско време. Имам впредвид тази забележка на Толкин в Приложенията: "I have translated these names also into our own names. naturally beginning with Sunday and Monday. which occur in the Shire week with the same names as ours. and renaming the others in order. It must be noted, however. that the associations of the names were quite different in the Shire. The last day of the week. Friday (Highday), was the chief day, and one of holiday (after noon) and evening feasts. Saturday thus corresponds more nearly to our Monday. and Thursday to our Saturday."

Тъй че и събота звучи добре.

Kixo

Kixo

Нещо

• Потребители
  • 128 posts
Първо да се извиня за моето закъснение :)

1 - Коя е първата гатанка, която Билбо задава на Ам-Гъл?
2 - Кое джудже сритва паяк през мрежата, в която е омотано?
Пас съм на първите два,как ме е яд,че си дадох "Хобитът" и още не съм си го поискал...
3 - Как е била наречена Еовин след битката за Минас Тирит?
- Дивата дева-воин от севера

П.С. Как се изложих ... :(
Ashton Kutcher killed my cat!

Назгул

Назгул

πύρκων

• Потребители
  • 33 posts
1 - Откъде пристига Даин на помощ на Торин?
2 - Каква е тайната цел на Балин в Мория?
3 - Чия емблема съдържа в себе си кораб и сребърен лебед?

1.Пристига от Железните Хълмове
2.Да намери един от изгубените пръстени(Този на Трор)[не че митрила не е по - малък стимул да влезеш в Мория при положение , че там те чакат Балрог и пълчища орки..]
3.Дол Амрот
Gû kîbum kelkum-ishi, burzum-ishi. Akha - gûm-ishi ashi gurum.

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Резултати от първи кръг:

~Чесън vs. hannibal-king~

~Чесън~ - продължава напред

1 - Как се казва понито на Том Бомбадил? - Шишко-Тромчо - Да. 1т.
2 - Кое подред и от коя страна на тунела е отклонението към Тайната Врата в подземния град на гоблините в Мъгливите планини? - Бъзикате ме нещо? А ем ти се подмазах.
Тайната врата? Тайната врата, гоблини, Мъгливи планини - когато Ам-гъл извежда Билбо, предполагам?
Залагам на дясно. Дясна страна на тунела.. и трети коридор подред, откъде да знам. Ама съвсем сериозно, някой помни ли ги тия работи?
- Шести отляво е, а за другото ... градя имидж на неподкупен:) 1т. от 2, защото е започнато правилно.
3 - Какъв слух се носи относно Рохиримите според Гуаихир? - Че плащат данък в коне на Мордор. - Правилно. 3т.

общо - 5 т.

~hannibal-king~ - неявил се.

1 - Каква е причината за кончината на родителите на Фродо? - 0 т.
2 - Какво е „Южна звезда"? - 0 т.
3 - Чие е пророчеството за Пътя на Мъртвите и нуждата от него през Третата епоха? - 0 т.

общо - 0т.

~bdk vs.Менелвен~

~bdk~ - неявил се (съжалявам, нищо лично, ама това за съобщенията тотално ми изскочи от акъла...)

1 - В каква посока се отправя Гандалф, когато напуска джуджетата пред Мраколес? - 0 т.
2 - Какво е имало в бурето, в което Фили пътува към Езерния град? - 0 т.
3 - Кой пее песента - 0 т.
"Потоци сребърни текат от Келос до Еруй
Висока е тревата там, морето праща лъх
Та лилиите бели да трептят
Камбанки златни да сведат малос и Алфирин
Морето праща лъх..."

общо 0 т.

~Менелвен~ - продължава напред

1 - С какъв жест Торин заявява, че няма да плати щетите на Есгарот? - Изстрелва стрела по вестоносеца. - Да. 1т.
2 - С какво Билбо се включва в приготовленията на вечерята при Орлите? - Ъъм, с нищо? Беше твърде уморен и не помагаше. - Ъъм, да :) 2т.
3 - Кого поглъща изцяло Върбалан в Старата Гора? - Пипин потъна изцяло - същият. 3т.

общо 6т.

~Corwin vs. Назгул~

~Corwin~

1 - Колко околии има Графството? - Четири : Северна, Южна, Западна и Източна...още има и Фуков край и ...Западните Предели(май). - Отговорът е 4, които са и изброени. Верен отговор. 1т.
2 - Владетел на коя област е Хирлуин? - А де... Зелените нещо-си, не се сещам какво точно. ЕДИТ: Ако се брой, сетих се за втория въпрос : Зелените хълмове. - Както и обещах, заради редакцията не зачитам този въпрос. 0 т.
3 - От какво е направена огърлицата на Гирион, владетелят на Дейл? - От смарагди, Бард я взима от съкровището на Смог и я дава на Трандуил в отплата за помощта. - Да. 3т.

обкщо - 4т.

~Назгул~ - продължава напред

1 - Откъде пристига Даин на помощ на Торин? - Пристига от Железните Хълмове - Да. 1 т.
2 - Каква е тайната цел на Балин в Мория? - Да намери един от изгубените пръстени(Този на Трор)[не че митрила не е по - малък стимул да влезеш в Мория при положение , че там те чакат Балрог и пълчища орки..] - точно пръстенът на Трот е. 2т.
3 - Чия емблема съдържа в себе си кораб и сребърен лебед? - Дол Амрот - Да. 3т.

общо - 6т.

~Roheryn vs.Menedhel~

~Roheryn~ неявила се.

1 - Кой забелязва, че Торин липсва в Мраколес, след битката с паяците? - 0 т.
2 - На кой вид пеперуди приличат пеперудите над дърветата на Мраколес? - 0 т.
3 - Какво дарява Фарамир на Фродо и Сам на раздяла? - 0 т.

общо 0т.

~Menedhel~ - продължава напред

1 - Колко гоблина хващат Билбо в пещерата в Мъгливите Планини? - Трима, струва ми се. Нали по няколко гоблина нападат всяко джудже и Билбо. Гандалф изчезва и впоследствие ги отървава, а междувременно Билбо май известно време е носен на гръб от някакъв гоблин. Ама така ли беше, не беше ли така... - Всъщност са двама. 0 т.
2 - Кое е първото нещо, което Билбо открадва от Смог? - Златна чаша. Което вбесява дракона, разбира се. - Да, златна чаша с две дръжки. 2 т.
3 - Какво дарява Арвен на Фродо, след като Пръстена е унищожен? - Перлата, която виси на шията й и която би трябвало да има благотворен ефект, когато Носителят почувства болка от Товар, Жило, Зъб или Кинжал. - Да. 3т.

общо 5т.

~darkymir vs. Eomer~

~darkymir~

1 - Кое джудже носи Билбо при бягството от гоблините? - Фили. - Не, Дори е. 0т.
2 - Коя Околия не се среща с другите при Камъкът на трите околии? - Южната. - Всъщност е Северната. 0т.
3 - Колко точно орки проникват в Минас Тирит по време на Обсадата на Гондор? - 135 - Всъщност нито един. 0т.

общо 0т.

~Eomer~ - продължава напред

1 - Как точно Рохиримите назовават хобитите? - Амииии...периани. - Наричат ги Холбитлани. Периани е елфическото название. 0т.
2 - Къде намира Билбо бележката от джуждетата? - Върху камината си, ако не се лъжа. - Точният отговор е под часовника на полицата на камината. Но все пак, за частично верният отговор 1т.
3 - От какво е направена арфата на Торин? - Нещо ценно! Не митрил, не платина-слонова кост трябва да беше. - Ценно е, да. Но е злато. 0т.

общо 1т.

~Kixo vs. Sister Of The Elves~

~Kixo~

1 - Коя е първата гатанка, която Билбо задава на Ам-Гъл? - 0т.
2 - Кое джудже сритва паяк през мрежата, в която е омотано? - Пас съм на първите два,как ме е яд,че си дадох "Хобитът" и още не съм си го поискал... - 0т.
3 - Как е била наречена Еовин след битката за Минас Тирит? - Дивата дева-воин от севера - Дамата с нараменника. 0т.

общо 0т.

~Sister Of The Elves~ - продължава напред

1 - Кои джуджета са изпратени да търсят по-удобна пещера в Мъгливите Планини? - Фили и Кили - същите. 1т.
2 - Как се нарича пътният хляб на Езерните Хора? - Крам - Да. 2т.
3 - Кой хобит може да гребе? - Мери (не съм сигурна, но някакъв такъв спомен ми се върти из главата) - А трябва, защото е той. 3т.

общо 6т.

~Beren Erhamion vs. The Flame of the West~

~Beren Erhamion~ - неявил се

1 - На колко дървета общо се покатерват Билбо, Гандалф и Джуджетата при нападението на вълците? - 0 т.
2 - В какъв ред Билбо, Джуджетата и Гандалф се появяват при Беорн? - 0 т.
3 - На какво оприличава Гимли питките Лембас, когато ги опитва за пръв път? - 0 т.

общо 0т.

~The Flame of the West~ - продължава напред

1 - Какво казват лунните руни в/у картата на Торин? - Ми беше нещо от сорта на:"Застани до камъка, когато дрозда запее, а последните лъчи на слънцето огреят ключалката.....и накрая беше май че "деня на Дурин" (имайки впредвеид Еньовден) - Напълно достатъчно беше и бегло да се спомене, но иначе е абсолютно правилно. 1т.
2 - Изброй пет имена, с който Билбо се представя на Смог? - Хитър (остоумен :huh: ), Следотърсач (крадец), притежател на пръстена, приятел на мечките( :huh: :huh: ), паякорезач B) . - приятел на мечките, Следотърсач, паякорезач, притежател на пръстена са верни, макар и някои да са формулирани по инак. 1,5 т.
3 - Колко дни пътува Боромир до Имладрис? - Срам ме е да предполагам, но съм сигурен, че е или 42, или 80 (или 80-и-нещо) - Точният отговор е 110, но за старанието 1т.

общо 3,5т.

~manimal vs.Mellindor~

~manimal~ - продължава напред

1 - Как се казва владетелят на Лосарнах? - Ето един друг въпрос - втория към hannibal-king: 2. Какво е прозвището на Форлонг, владетеля на Лосарнах? :) Да отговоря и на него - Дебелийййй. - Бе то добре, ама не е от най-честните това... Ама понеже обещах бонус и си го спечели, ще си затворя очите този път. 1т.
2 - Кой от прякорите на Билбо навежда Смог на мисълта, че хобитът е получил помощ от Езерния град? - Буреездач - Точно същия. 2т.
3 - В кой ден от седмицата Билбо се измъква от гоблинските тунели в Мъгливите планини? - Четвъртък... но зависи. Дали е по хобитско или по нашенско време. Имам впредвид тази забележка на Толкин в Приложенията: "I have translated these names also into our own names. naturally beginning with Sunday and Monday. which occur in the Shire week with the same names as ours. and renaming the others in order. It must be noted, however. that the associations of the names were quite different in the Shire. The last day of the week. Friday (Highday), was the chief day, and one of holiday (after noon) and evening feasts. Saturday thus corresponds more nearly to our Monday. and Thursday to our Saturday." Тъй че и събота звучи добре. - Четвъртък е, според официалната версия в "Хобит". Все пак, благодаря за интересното допълнение. 3т.

общо 6т.

~Mellindor~ - неявила се.

1 - Какво е основното ястие на троловете преди да спипат Билбо и джуджетата? - 0 т.
2 - Какво се случва с Билбовия дял от съкровището на троловете? - 0 т.
3 - Какво е знамето на Харадримите? - 0 т.

общо 0т.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

И така, дами и господа, победителите в този първи кръг са:
Чесън
Менелвен
Назгул
Menedhel
Eomer
Sister Of The Elves
The Flame of the West
manimal

Подлият жребий, теглен на баналния принцип с листчетата (щото скрипта не е дописан), реши следното:

Menedhel срещу Sister Of The Elves
Назгул срещу Чесън
manimal срещу Eomer
The Flame of the West срещу Менелвен

Очаквайте втори кръг в понеделник, 20 октомври. Възможно е да бъде пуснат от Atlantis_warrior.
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Ми на печелившите - честито! Ама като гледам кои не са се явили, си викам, че не е от незнание или от шубе да не се изложат. Решили са да пуснат гювеч на по-малките май :) Та - мерси, таковата.

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts

Posted Image

Е, сладури! Време е да се заемем, а ;)

Двойките:

~Menedhel~ vs ~Sister Of The Elves~
~Назгул~ vs ~Чесън~
~manimal~ vs ~Eomer~
~The Flame Of The West~ vs ~Менелвен~

~Menedhel~ vs ~Sister Of The Elves~

~Менедел~:
1. Къде поставя Билбо митрилената ризница в дома си, преди да я даде в музея?
2.Какво е първото впечатление на Фродо и Сам за Тарех Унгол?
3.Кои са сезоните според календара на Имладрис? /на Куеня/
4.Къде другаде, освен в Друаданския Лес, са оцелели Друедаините?

~Sister Of The Elves~:
1.Колко пъти джуджетата 'обезпокояват' елфите в Мраколес?
2. Кое е единственото слабо място на Корубана?
3.Колко пъти са се събирали елфи и хора?/изброй/
4.Какво е 'Аеглос' като съществително, а не като име?

~Назгул~ vs ~Чесън~

~Назгул~:
1.Откъде, според Гандалф, произхожда Беорн?
2. Как се казва елфът, стоящ начело на съветниците в дома на Елронд?
3.Каква е съдбата на Гимли след смъртта на Арагорн?
4.Как се нарича гората около хълма Халифириен?

~Чесън~:
1.Къде са изработени Оркрист и Гламдринг?
2.Сред членовете на Сивия отряд има двама братя. Кои са те?
3.Името на кой крал в Севера е дадено по съвет на Малбет Ясновидеца?
4.Къде Арагорн и Гимли намират отдавна изгубения Елендилмир?

~manimal~ vs ~Eomer~

~Eomer~:
1.На какъв инструмент свири Бомбур?
2.Къде се намира домът на Радагаст?
3.В чест на кой владетел е променено името на крепостта Рогоскал?
4.Чия дъщеря е Анкалиме?

~manimal~:
1. Чий син е предводителят на гоблините в Битката на Петте армии?
2. Как се казва владетелят на Шлемово Усое по време на Войната за Пръстена?
3. Как са били наричани някога Могилните ридове?
4. Каква е роднинската връзка между Лалаит и Ниенор?

~The Flame Of The West~ vs ~Менелвен~

~The Flame Of The West~:
1.Как е прозвището на Бард след убийството на Смог?
2.Кой посреща Гандалф и сие в Исенгард след победата на ентите над Саруман?
3.Коя азбука е по-древна - Кирт или Тенгвар?
4.Къде се намира Винялонде?

~Менелвен~:
1.Кои джуджета се сбиват преди да се натъкнат на тримата троли?
2.Кого срещат Арагорн, Леголас и Гимли в нощта преди да се натъкнат на възродения Гандалф?
3.Кой е вторият Крал на Пределите от първа родословна линия на Еорловия род?
4.Чии гроб се намира на върха на хълма Халифириен?

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Менедел:
1. Къде поставя Билбо митрилената ризница в дома си, преди да я даде в музея? - над камината.

2.Какво е първото впечатление на Фродо и Сам за Тарех Унгол? - че крепостта е предвидена, за да контролира излизащите от Мордор, а не влизащите в страната. "Тарех" обаче ми е непозната дума. Знам Кирит Унгол, Проходът на Паяка.

3.Кои са сезоните според календара на Имладрис? /на Куеня/ - заклахте ме :) В средата на годината има няколко "ендери", средногодишни дни. "Йестаре" е Нова година към края на март, обаче сезоните не съответстват на нашите, мама им елфическа. "Хриве" е зимата през ноември-януари и съм дотук.

4.Къде другаде, освен в Друаданския Лес, са оцелели Друедаините? - Ако изобщо е имало оцелели от рода им, трябва да е бил народът, издигнал Пукелите пред Черноден в Рохан. Но това не е точно "оцелял" народ :)

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts

Менелвен:
1.Кои джуджета се сбиват преди да се натъкнат на тримата троли?
2.Кого срещат Арагорн, Леголас и Гимли в нощта преди да се натъкнат на възродения Гандалф?
3.Кой е вторият Крал на Пределите от първа родословна линия на Еорловия род?
4.Чии гроб се намира на върха на хълма Халифириен?

1- Оин и Глоин.
2-Прогонения Еомер и ездачите тръгнали с него? (не помня да са срещали друг, но прекалено лесно ми се струва и сигурно греша :lol: )
3-Нямам идея. Понеже историята на Шлем Тежкорък ми беше интересна, го посочвам (той е и единствения ми спомен за предишен владетел. Ако е вярно ще пусна и едно тото! )
4-Елендил

Eomer

Eomer

Първи воевода на Пределите

• Потребители
  • 51 posts
Eomer:
1.На какъв инструмент свири Бомбур?
2.Къде се намира домът на Радагаст?
3.В чест на кой владетел е променено името на крепостта Рогоскал?
4.Чия дъщеря е Анкалиме?

2. Някъде между Рованион и Мъгливите планини, на юг от Стария път и на север от Лориен. Значи около Перуникова река, да кажем в Перуникови поля или между тях и Смутнолейската долина.
3. На Шлем Твърдоръки.
4. Мисля, че е на Алдарион и Ерендис.
1. Барабан/тъпан? :unsure:
Forth, Eorlingas!!!

The Flame of the West

The Flame of the West

rex

• Потребители
  • 48 posts
1.Как е прозвището на Бард след убийството на Смог?
2.Кой посреща Гандалф и си е в Исенгард след победата на ентите над Саруман?
3.Коя азбука е по-древна - Кирт или Тенгвар?
4.Къде се намира Винялонде?

1.Драконоубиеца. :axesmiley:
2.Дървобрад или Бързолъч, абе някои ент е.
3.Тангвара е най-стар, Тангвара на Румил. :passifier:
4.Пристанището на Валинор. Най-на изток, майче беше дочно до(под) крепостта на Нолдорите.
Не всяко злато сияе, не всеки скиталец е враг...

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
~Sister Of The Elves~:
1.Колко пъти джуджетата 'обезпокояват' елфите в Мраколес?
2. Кое е единственото слабо място на Корубана?
3.Колко пъти са се събирали елфи и хора?/изброй/
4.Какво е 'Аеглос' като съществително, а не като име?

1. Три пъти, на третия път май ги заловиха.
2. Или очите бяха, или корема.....Айде казвам коремчето.
3. Берен и Лутиен; Идрил и Туор (май :look: ); Арагорн и Арвен, значи 3 пъти.
4. Не знам :cry: не се сещам.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users