Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Пети Гондорски Турнири

• This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
1. Къде са изработени Оркрист и Гламдринг? - В Гондолин

2. Сред членовете на Сивия отряд има двама братя. Кои са те?
- Нещо ми е мъгляво тука, щото знам да има двама братя - Еладан и Елрохир. Ама те не са Скиталци, а пък са с Отряда.. Не се сещам за други братя в Сивия отряд.

3. Името на кой крал в Севера е дадено по съвет на Малбет Ясновидеца? Имаше нещо "съдбовно" в значението на името, нещо злочесто.. примерно Последният крал.
(за този въпрос много ще се ядосвам, когато го проверя, щото го знаех, а не се сещам).
Но ако е Последният крал.. е, нека продължа да се излагам - последен е Еарнур, последен от северната линия (така ли беше..) е и Арведуи... оо, предавам се.

4. Къде Арагорн и Гимли намират отдавна изгубения Елендилмир? -
а, тва го знам :) - в таен сейф във вече изоставения Ортанк, и то благодарение на уменията на Гимли.

Назгул

Назгул

πύρκων

• Потребители
  • 33 posts
1.Откъде, според Гандалф, произхожда Беорн?
2. Как се казва елфът, стоящ начело на съветниците в дома на Елронд?
3.Каква е съдбата на Гимли след смъртта на Арагорн?
4.Как се нарича гората около хълма Халифириен?

1. "Някои разправят , че произхождал от големите мечки , които са живели в древни времена из планините преди идването на великаните. Други твърдят , че е потомък на първите хора , обитавали тези места , преди Смог да дойде от Север и преди гоблините да се заселят в тукашните пещери. Аз самият не знам със сигурност , но последното предположение ми се струва ми се струва по - вярно."....................."Веднъж го видях(Беорн) да седи сам - самичък през нощта на Равноскала , вперил очи в лината , която залязваше зад Мъглвите планини , и го чух как изрева на езика на мечките : << Ще дойде денят , когато те ще загинат , и аз ще се върна отново там>> . Ето защо мисля , че произхожда от планините." - Думи на Гандалф вълшебника.

2.Глорфиндел?

3.Заминава за Валинор с най - добрия си приятел Леголас. Преди това Гимли кара елфа да посетят заедно красивите рохански пещери , джуджето от своя страна се съгласява да навлезе в Ветроклин

4.Друаданаски лес.
Gû kîbum kelkum-ishi, burzum-ishi. Akha - gûm-ishi ashi gurum.

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Скъпи съотечественици!/тъй де - съфорумци!/
Време е да обявим дългоочакваните резултати!
Ще карам направо^^

~Менедел~:
1. Къде поставя Билбо митрилената ризница в дома си, преди да я даде в музея? - над камината. - Уви, не е така. Поставена е на специална поставка в преддверието! - 0т.

2.Какво е първото впечатление на Фродо и Сам за Тарех Унгол? - че крепостта е предвидена, за да контролира излизащите от Мордор, а не влизащите в страната. "Тарех" обаче ми е непозната дума. Знам Кирит Унгол, Проходът на Паяка. - Нем. Тарех /или Торех/ Унгол е самата "Бърлога на Корубана" и първото впечатление на хобитите е, че смърди.- 0т.

3.Кои са сезоните според календара на Имладрис? /на Куеня/ - заклахте ме В средата на годината има няколко "ендери", средногодишни дни. "Йестаре" е Нова година към края на март, обаче сезоните не съответстват на нашите, мама им елфическа. "Хривие" е зимата през ноември-януари и съм дотук. - Сезоните са: Туиле, Лаире, Явие, Куелле, Хривие и Коире. Познал си Хривие, така че - 1т.

4.Къде другаде, освен в Друаданския Лес, са оцелели Друедаините? - Ако изобщо е имало оцелели от рода им, трябва да е бил народът, издигнал Пукелите пред Черноден в Рохан. Но това не е точно "оцелял" народ - Оцелеи са, и още как! В Друваит Иаур. - 0т.

~Sister Of The Elves~:
1.Колко пъти джуджетата 'обезпокояват' елфите в Мраколес? -Три пъти, на третия път май ги заловиха.- Точно така. 1т.
2. Кое е единственото слабо място на Корубана? - Или очите бяха, или корема.....Айде казвам коремчето. - Правилно почна, грешно свърши! Очите са. 0т.
3.Колко пъти са се събирали елфи и хора?/изброй/ - Берен и Лутиен; Идрил и Туор (май ); Арагорн и Арвен, значи 3 пъти. - Правилно. 3т.
4.Какво е 'Аеглос' като съществително, а не като име? - Не знам не се сещам - растение, Снеготрън. 0т.

~Sister Of The Elves~ Продължава напред!

~Назгул~ срещу ~Чесън~

~Назгул~

1.Откъде, според Гандалф, произхожда Беорн? - "Някои разправят , че произхождал от големите мечки , които са живели в древни времена из планините преди идването на великаните. Други твърдят , че е потомък на първите хора , обитавали тези места , преди Смог да дойде от Север и преди гоблините да се заселят в тукашните пещери. Аз самият не знам със сигурност , но последното предположение ми се струва ми се струва по - вярно."....................."Веднъж го видях(Беорн) да седи сам - самичък през нощта на Равноскала , вперил очи в лината , която залязваше зад Мъглвите планини , и го чух как изрева на езика на мечките : << Ще дойде денят , когато те ще загинат , и аз ще се върна отново там>> . Ето защо мисля , че произхожда от планините." - Думи на Гандалф вълшебника.
-Да, така е. Малко ми е странно как помниш пасажи от книгата наизуст, но...нямам доказателства. 1т.
2. Как се казва елфът, стоящ начело на съветниците в дома на Елронд? - Глорфиндел? - Не, Ерестор. 0т.
3.Каква е съдбата на Гимли след смъртта на Арагорн? - Заминава за Валинор с най - добрия си приятел Леголас. Преди това Гимли кара елфа да посетят заедно красивите рохански пещери , джуджето от своя страна се съгласява да навлезе в Ветроклин - правилно, 3т.
4.Как се нарича гората около хълма Халифириен? - Друаданаски лес.
-Грешно, "Шепнещата Гора" 0т.

~Чесън~
1. Къде са изработени Оркрист и Гламдринг? - В Гондолин - Там е, 1т.

2. Сред членовете на Сивия отряд има двама братя. Кои са те? - Нещо ми е мъгляво тука, щото знам да има двама братя - Еладан и Елрохир. Ама те не са Скиталци, а пък са с Отряда.. Не се сещам за други братя в Сивия отряд. - Точно така, 2 т.

3. Името на кой крал в Севера е дадено по съвет на Малбет Ясновидеца? Имаше нещо "съдбовно" в значението на името, нещо злочесто.. примерно Последният крал.
(за този въпрос много ще се ядосвам, когато го проверя, щото го знаех, а не се сещам).
Но ако е Последният крал.. е, нека продължа да се излагам - последен е Еарнур, последен от северната линия (така ли беше..) е и Арведуи... оо, предавам се.
- Аааа, няма се предаваш^^ Арведуй е. 2т., защото все пак си го упоменала!

4. Къде Арагорн и Гимли намират отдавна изгубения Елендилмир? - а, тва го знам - в таен сейф във вече изоставения Ортанк, и то благодарение на уменията на Гимли - е, ти си знаеш - 4т. :spiteful:

~Чесън~ Продължава Напред!

~manimal~ vs ~Eomer~

Manimal: - Неявил се.
~manimal~:
1. Чий син е предводителят на гоблините в Битката на Петте армии? - Болг, син на Азог.
2. Как се казва владетелят на Шлемово Усое по време на Войната за Пръстена? - Еркенбранд
3. Как са били наричани някога Могилните ридове? - Тирн Гортад
4. Каква е роднинската връзка между Лалаит и Ниенор - Сестри, макар да не са се срещали.

Eomer:

1.На какъв инструмент свири Бомбур? - Барабан/тъпан? - да, 1т.
2.Къде се намира домът на Радагаст? - Някъде между Рованион и Мъгливите планини, на юг от Стария път и на север от Лориен. Значи около Перуникова река, да кажем в Перуникови поля или между тях и Смутнолейската долина. - Не, съжалявам. Рогосбел е отговорът. 0т.
3.В чест на кой владетел е променено името на крепостта Рогоскал? - На Шлем Твърдоръки. - Сигурно му е била твърда ръката, но е била по-скоро тежка :) Както и да е, 3т., ясно е какво си имал предвид
4.Чия дъщеря е Анкалиме? -Мисля, че е на Алдарион и Ерендис. - Така е, 4т.

~Eomer~ Продължава Напред!

~The Flame Of The West~ vs ~Менелвен~

The Flame Of The West:
1.Как е прозвището на Бард след убийството на Смог? Драконоубиеца. - Да, 1т.
2.Кой посреща Гандалф и си е в Исенгард след победата на ентите над Саруман? - Дървобрад или Бързолъч, абе някои ент е. - Не, Мериадок е :) 0т.
3.Коя азбука е по-древна - Кирт или Тенгвар?- Тангвара е най-стар, Тангвара на Румил. - Именно, 3т.
4.Къде се намира Винялонде? - Пристанището на Валинор. Най-на изток, майче беше дочно до(под) крепостта на Нолдорите - Уви, не. Намира се в устието на река Сивталаз /Гватло/ 0т.

Менелвен:
1.Кои джуджета се сбиват преди да се натъкнат на тримата троли? - Оин и Глоин. - Да, 1т.
2.Кого срещат Арагорн, Леголас и Гимли в нощта преди да се натъкнат на възродения Гандалф? - Прогонения Еомер и ездачите тръгнали с него? (не помня да са срещали друг, но прекалено лесно ми се струва и сигурно греша ) - Срещат Саруман / както и той тях/, предрешен като старец. По-късно питат Гандалф дали не е бил той. 0т.
3.Кой е вторият Крал на Пределите от първа родословна линия на Еорловия род? - Нямам идея. Понеже историята на Шлем Тежкорък ми беше интересна, го посочвам (той е и единствения ми спомен за предишен владетел. Ако е вярно ще пусна и едно тото! ) - Брего е :) 0т.
4.Чии гроб се намира на върха на хълма Халифириен? - Елендил - да, 4т.

~Менелвен~ продължава напред!

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Posted Image

Добър вечер на всички! Както обещахме, време е за третия кръг от Петите гондорски турнири. Та, ето класиралите се, както са по жребий:

Чесън срещу Eomer
Менелвен срещу Sister Of The Elves

Без повече протакане, по същество:

~Чесън vs. Eomer~

~Чесън~

1. На коя дата Торин вижда за последен път баща си?

2. Какъв е законът за чужденците, който Еомер споменава пред Арагорн при първата им среща?

3. Как елдарите наричат един 'ден' на слънцето и как го отчитат /от кога до кога/?

4. Къде се намира бялата къща на Ерендис?

5. Кои са първите хора (в смисъл човеци), видели Гондолин?

~Eomer~

1. Кои са предположенията на Ам-Гъл за последната гатанка на Билбо?

2. Колко левги са изминали Арагорн, Леголас и Гимли от Смъртта на Боромир до срещата им с Еомер?

3. По колко дни са съдържали 'сезоните' Лаире и Х'риве?

4. Един от полуостровите в Нуменор е ориентиран на север. Как се казва?

5. Как е елфическото име на Ар-Фаразон?

~Менелвен vs. Sister Of The Elves~

~Менелвен~

1. Коя е майката на Билбо?

2. Колко дни след смъртта на Боромир, Арагорн, Леголас и Гимли срещат Еомер и конниците?

3. В кой ден от седмицата започва всяка година от календара на Графството?

4. Пътищата на Турин и Туор се пресичат един-единствен път приживе. Къде?

5. Как е истинското име на Беор?

~Sister of the Elves~

1. Между кои птици и поданиците на Трор някога е съществувала голяма дружба според Балин?

2. Колко орка се измъкват от схватката с Роханските Конници в нощта преди Еомер да срещне Арагорн, Леголас и Гимли?

3. На колко наши години се равнява куенийското 'йен'?

4. Как се казва разбойникът, убил със стрела сина на Мим?

5. След завръщането си в Средната земя със Силмарилите Моргот напуска за по-дълго Ангбанд само веднъж. Какъв е поводът?

П.П. - евентуалното закъснение моля да се отдаде на скапания интернет тази вечер....
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Eomer

Eomer

Първи воевода на Пределите

• Потребители
  • 51 posts
~Eomer~

1. Кои са предположенията на Ам-Гъл за последната гатанка на Билбо?

2. Колко левги са изминали Арагорн, Леголас и Гимли от Смъртта на Боромир до срещата им с Еомер?

3. По колко дни са съдържали 'сезоните' Лаире и Х'риве?

4. Един от полуостровите в Нуменор е ориентиран на север. Как се казва?

5. Как е елфическото име на Ар-Фаразон?

1. Нож, копчета и, де да знам, манерка с вода или нещо за консумация.
2. Пфууу...200 да бъдат :annoyed:
3.Ако бях чувал за сезоните може би щях да предположа нещо, но, уви, не съм :cry: И все пак : 40 и 72
4.Форостар или Фородваит беше... Форостар казвам
5.Тар-Менелдур :dance: Това поне си мисля, че го знам.

Успех на всички. Казах ти, че ще ме отстреляш, Чес :P
Forth, Eorlingas!!!

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts

~Менелвен~

1. Коя е майката на Билбо?

2. Колко дни след смъртта на Боромир, Арагорн, Леголас и Гимли срещат Еомер и конниците?

3. В кой ден от седмицата започва всяка година от календара на Графството?

4. Пътищата на Турин и Туор се пресичат един-единствен път приживе. Къде?

5. Как е истинското име на Беор?

1-Никакъв спомен...
2-Три?
3-Не зная отговора, но да предположим събота
4-Пак не знам :geek:
Да не се оправдавам, но съм в тежко следпразнично състояние и все още реанимирам :look: Участието в Турнирите беше чест и удоволствие =)

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
~Sister of the Elves~

1. Между кои птици и поданиците на Трор някога е съществувала голяма дружба според Балин?

2. Колко орка се измъкват от схватката с Роханските Конници в нощта преди Еомер да срещне Арагорн, Леголас и Гимли?

3. На колко наши години се равнява куенийското 'йен'?

4. Как се казва разбойникът, убил със стрела сина на Мим?

5. След завръщането си в Средната земя със Силмарилите Моргот напуска за по-дълго Ангбанд само веднъж. Какъв е поводът?

1. Гарваните.
2. Един или николко. :unsure:
3. Върти ми се из главата, че е шест години.
4. Трябва да е един от разбойниците, в чиято група се е движил Турин. Помня, че Мим гледаше с лошо око на Белег (или съм запомнила грешно), но не помня за какво - дори да приемем че е заради убийството на сина на Мим - добре. Но във въпросът пише "разбойник", а Белег не е разбойник... Абе оплетох се, казвам Белег.
5. Мисля, че заради битка, но не се сещам подробности.

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
1. На коя дата Торин вижда за последен път баща си?

На 21.04.1841. Щото годината, в която тръгва Билбо "дотам и обратно" е 1941; а Гандалф, разказвайки как е получил ключа и картата, споменава пред Билбо и джуджетата, че Траин тръгва към Еребор (и никога не се завръща) на 21 –ви април - точно преди сто години, и Торин потвърджава датата, начи тогава го е видял за последно.

2. Какъв е законът за чужденците, който Еомер споменава пред Арагорн при първата им среща?

Няма какъв друг да е, освен да им е забранено да кръстосват Рохан без позволението на краля..

3. Как елдарите наричат един 'ден' на слънцето и как го отчитат /от кога до кога/?

Тука не знам – нито как го наричат, нито как го отчитат . Да кажем от изгрев до изгрев.

4. Къде се намира бялата къща на Ерендис?

Емии.. как се казваше.. :) По средата на острова, далеч от бреговете, та да не вижда омразното й море; сред жита и стада.

5. Кои са първите хора (в смисъл човеци), видели Гондолин?

Хурин го вижда пръв? Сигурно със спътници?

(май имам само един сигурен отговор, че и последна. Ло-шо)

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Здравейте, здрасти, добър вечер. Добре дошли на обявяването на резултатите от най-оспорвания може би кръг в кратката история на Гондорските турнири. Такам, ето ги и

Резултатите от Трети кръг:

~Чесън vs. Eomer~

~Чесън~

1. На коя дата Торин вижда за последен път баща си? - На 21.04.1841. Щото годината, в която тръгва Билбо "дотам и обратно" е 1941; а Гандалф, разказвайки как е получил ключа и картата, споменава пред Билбо и джуджетата, че Траин тръгва към Еребор (и никога не се завръща) на 21 –ви април - точно преди сто години, и Торин потвърджава датата, начи тогава го е видял за последно. - При такова подробно обяснение ми остава само да кимам в съгласие. И да не обърна внимание, че всъщност годините са 2841 и 2941. 1т.
2. Какъв е законът за чужденците, който Еомер споменава пред Арагорн при първата им среща? - Няма какъв друг да е, освен да им е забранено да кръстосват Рохан без позволението на краля.. - Да. 2т.
3. Как елдарите наричат един 'ден' на слънцето и как го отчитат /от кога до кога/? - Тука не знам – нито как го наричат, нито как го отчитат . Да кажем от изгрев до изгрев. - Нарича се ре и е от залез до залез. 0т.
4. Къде се намира бялата къща на Ерендис? - Емии.. как се казваше.. :) По средата на острова, далеч от бреговете, та да не вижда омразното й море; сред жита и стада. - Добре е започнато, само името липсва: Емерие. Затова 2т. от 4.
5. Кои са първите хора (в смисъл човеци), видели Гондолин? - Хурин го вижда пръв? Сигурно със спътници? - Да, а спътникът е брат му Хуор и това са търсените. 2,5 от 5 точки заради Хурин.

Общо - 7,5 точки.

~Eomer~

1. Кои са предположенията на Ам-Гъл за последната гатанка на Билбо? - Нож, копчета и, де да знам, манерка с вода или нещо за консумация. - Ръка, Нож, Връв или Нищо е верният отговор. 0,5 т.
2. Колко левги са изминали Арагорн, Леголас и Гимли от Смъртта на Боромир до срещата им с Еомер? - Пфууу...200 да бъдат :annoyed: - В действителност са 45. 0т.
3. По колко дни са съдържали 'сезоните' Лаире и Х'риве? - Ако бях чувал за сезоните може би щях да предположа нещо, но, уви, не съм :cry: И все пак : 40 и 72 - 72 са точно, но заради липсата на окончателен отговор 2т. от 3.
4. Един от полуостровите в Нуменор е ориентиран на север. Как се казва? - Форостар или Фородваит беше... Форостар казвам - И правилно, Форостар е. 4т.
5. Как е елфическото име на Ар-Фаразон? - Тар-Менелдур :dance: Това поне си мисля, че го знам. - Тар Калион е всъщност :) 0т.

Общо - 6,5 точки.

От тази двойка напред продължава Чесън.

~Менелвен vs. Sister Of The Elves~

~Менелвен~

1. Коя е майката на Билбо? - Никакъв спомен... - Беладона Тук. 0т.
2. Колко дни след смъртта на Боромир, Арагорн, Леголас и Гимли срещат Еомер и конниците? - Три? - Четири са. 0т.
3. В кой ден от седмицата започва всяка година от календара на Графството? - Не зная отговора, но да предположим събота - И правилно предположение. 3т.
4. Пътищата на Турин и Туор се пресичат един-единствен път приживе. Къде? - Пак не знам :geek: - Край Ивринските езера. 0т.
5. Как е истинското име на Беор? - ... - Балан. 0т.

Общо - 3т.

~Sister of the Elves~

1. Между кои птици и поданиците на Трор някога е съществувала голяма дружба според Балин? - Гарваните. - Да. 1т.
2. Колко орка се измъкват от схватката с Роханските Конници в нощта преди Еомер да срещне Арагорн, Леголас и Гимли? - Един или николко. :unsure: - Николко е верният отговор. 1т. от 2, заради липсата на окончателен такъв.
3. На колко наши години се равнява куенийското 'йен'? - Върти ми се из главата, че е шест години. - 144 са. 0т.
4. Как се казва разбойникът, убил със стрела сина на Мим? - Трябва да е един от разбойниците, в чиято група се е движил Турин. Помня, че Мим гледаше с лошо око на Белег (или съм запомнила грешно), но не помня за какво - дори да приемем че е заради убийството на сина на Мим - добре. Но във въпросът пише "разбойник", а Белег не е разбойник... Абе оплетох се, казвам Белег. - Белег се присъединява към тях, но след въпросното убийство, а Мим го гледа накриво за друго, май заради доверието на Турин към него. Търсената личност е Андрог. 0т.
5. След завръщането си в Средната земя със Силмарилите Моргот напуска за по-дълго Ангбанд само веднъж. Какъв е поводът? - Мисля, че заради битка, но не се сещам подробности. - Заради пробуждането на хората е. 0т.

Общо - 2 точки.

От тази двойка напред продължава Менелвен.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

И така, полуфиналите отминаха, остана само финалът, в който ще премерят сили Чесън и Менелвен. Въпросният финал ще се състои на 10 ноември, понеделник, от 22:00, и ще бъде пуснат от Atlantis_Warrior.

П.П. Ако има проблем с датата или часът, сигнализирайте. [/b]
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Отменям Турнирите за 23.00 часа, или направо за утре - докато се изясни историята с Нифо :( Дано не е вярно.

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts

Posted Image

Чесън срещу Менелвен

Чесън:
1. Какво отговаря Торин, когато Горският цар го пита кое е довело него и джуджетата в Мраколес?
2.На колко години е Бергил, синът на Берегонд, когато среща Пипин в Минас Тирит?
3.Какво оставя Гримболд за защита на гроба на Теодред?
4.Как Нолдорите наричат Слънцето и Луната?
5.Кои са двете страни при битката на моста на Хам (или Емз в зависимост от изданието)?

Менелвен:
1.Кесията на кой трол Билбо се опитва да открадне?
2.Кой влиза последен през Мрачната порта в края на Тъмната Клисура?
3.Колко са сраженията при бродовете на Исен преди битката при Шлемово Усое?
4.С колко кораба Исилдур отплава от Нуменор?
5. Къде е подслонен Драконът към края на историята и от колко души е охраняван?

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts

5. Къде е подслонен Драконът към края на историята и от колко души е охраняван?

1-На Уилям
2-Гимли (ако Мрачната порта е тази, за която я смятам :P )

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
1. Какво отговаря Торин, когато Горският цар го пита кое е довело него и джуджетата в Мраколес? - че са гладни; че се залутали в търсене на храна; и че само са искали да помолят за храна, затова смутили пира на елфите (Трандуил задава въпроса по различни начини, а Торин постоянно извърта, т.е. не споменава истинската причина за присъствието им в Гората)
2. На колко години е Бергил, синът на Берегонд, когато среща Пипин в Минас Тирит? - на 10.
3.Какво оставя Гримболд за защита на гроба на Теодред? Ти пък. Не знам.
4. Как Нолдорите наричат Слънцето и Луната? Анар - Слънце, и.. Итил - Луна? (сигурна съм за Анар и Итил, не съм сигурна, че са Нолдорски, но тъй като примерно Итил е използвано при названието на кула в Средната земя, допускам да са именно на синдарин)
5.Кои са двете страни при битката на моста на Хам (или Емз в зависимост от изданието)? Мост на Хам.. Мост на Хам?! На Емз даже!
Тоя Хам да не е някой роднина на Бързохам??
Едната страна са хобити, наслуки казвам.

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Резултати:

Чесън:
1. Какво отговаря Торин, когато Горският цар го пита какво е довело него и джуджетата в Мраколес?
-Нищо - 1т.
2.На колко години е Бергил, синът на Берегонд?
-10 - 2т.
3.Какво оставя Гримболд за защита на гроба на Теодред?
-знамето му и главите на орксите секироносци, набити на копия. - 0т.
4.Как Нолдорите наричат Слънцето и Луната?
-Рана и Васа - 0.т
5.Кои са двете страни при битката на моста на Хам (или Емз в зависимост от изданието)?
-Драконът и Джайлс срещу краля и рицарите му - 0т.

Менелвен:
-Уилиям - 1т.
-Гимли - 2т.
-Две. - 0т.
-Три. - 0т.
5. Къде е подслонен Драконът и от колко души е охраняван?
-в ъгъла на плевнята, охраняван от 12 души. - 0т.

Победител е Менелвен, тъй като е отговорила първа.
Честито.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users