Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

игра с описания

• Please log in to reply
142 replies to this topic

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Да, Берутиел. Не виждам тя как е зла. Аз я виждам като жена, която обича котки. Вярно, че ги използва за не много приятни неща, но какво да се прави.
13turniri.png

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
А, не. Кралица Берутиел си е зла. Първо, мразила е звука и аромата на морето (живеейки в Осгилиат). Как може да мразиш морето?!?! Второ, тя идва от град на Черните Нуменорци, намиращ се на юг от Умбар и Таранон най-вероятно се жени за нея за да сложи 'край' на враждите на Гондор с тези южни кралства. Да не говорим, че и името й, което значи ''Ядосана кралица'' (bereth - кралица; ruith- гняв от Синдарин), бива изтрито от Книгата на Кралете.
А и тя всъщност не обича котки. Напротив, мрази ги! И двете думи онзачават ''мразя'', но говорейки за нея, Толкин използва глагола ''loathe'', който в английския е десетки пъти по-силен от ''hate''. ''Hate'' в английския се използва за почти всичко... Мразя това време, мразя тоя отбор, мразя си работата и т.н. Докато ''loathe''означава, че с цялото си същество, от дъното на душата и сърцето си, с цялата си мисъл и съзнание мразиш до мозъка на костите си дадено нещо. А и Кралица Берутиел е била то този тип хора, които мразят (loathe) котки, но котките винаги вървят след тях и ги следват. (Ако не се лъжа има такова поверие, че котките вървят именно след хората, които не ги харесват/мразят).
Да не говорим, че кара 1 бяла котка да тормози останалите 9 черни котки, които тормозят и шпионират хората.

А иначе по темата, аз също мисля, че е Ерендис, тъй че мисля че Вил е права. :)

Edited by Thalagos, 15 април 2016 - 07:13 .

Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Fram ond trum.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Arë lang.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Имах предвид Ерендис, да :) Извинявайте за забавянето. Вил би трябвало да е на ред.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users