Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Тринадесети Гондорски турнири

• Please log in to reply
46 replies to this topic

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Здравейте, като победител в Дванадесетите Гондорски турнири, на мен се пада честта да съм организатор на следващите. Та, реших да пусна темата сега, за да може да имате повече време за запис и дано този път да има повече участници.

Въпросите от Първи кръг ще бъдат зададени в предполагам, удобно за вас време, на 6 март (неделя) , в 19.00 ч. Времето за отговор ще е двадесет и четири часа, считано от началния час, като възпрепятстваните участници ще бъдат изчаквани максимум още двадесет и четири часа и ако и тогава не предадат отговорите си- отпадат. Ако има някой, който все още да не е запознат с правилата на Турнирите, нека се чувства свободен да прочете темата, в която е написана цялата информация. Все пак ще кажа и тук, че на никого не е позволено да използва книгите, интернет или всякакъв друг източник на информация, от който би могъл да направи справка.

Обещавам ви приятна игра и интересни въпроси. Вярвам във вашата честност и предварително ви пожелавам успех!

Eдит: Тъй като нямам и няма да имам достъп до лаптопа си (в момента пиша от телефона и се надявам да не допускам грешки), датата на Турнирите се променя на 12 март (събота), когато най-сетне ще мога да задам въпросите. Извинявам се!

Edited by Еовин, 07 март 2016 - 04:22 .

banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Аз се записвам и като ти гледам ентосиазма, дано и други да се запишат. Все пак, едва вчера бе, когато спечели и днес започваш новите турнири.
13turniri.png

TimeToPray

TimeToPray

I will make you suffer

• Потребители
  • 76 posts
Запис :)

Make the lie big, make it simple, keep saying it, and eventually they will believe it.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts
Това комай е най-скоростното организиране на турнири от победител!

Само да отбележа, че съботно задаване на въпроси може би не е най-доброто решение, тъй като хората може да не си седят по домовете и пред компоти... компютрите в почивните дни (а по това време тази година те ща са цели 4 и ще е удобно да се ходи някъде по-надалеч и на места с по-малко достъп до мрежата).

Edited by bdk, 11 февруари 2016 - 02:40 .

32

bdk---rohan.jpg

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Да, наистина, не бях се замисляла, че тогава ще са почивни дни и няма да е удобно. Ще сменя деня.
banner.png

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Пиши ме и мен. :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Вътре съм и аз.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Хайде да се съберем повечко души, та да станат по-интересни турнири.
13turniri.png

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Хайде и аз се записвам. Този път дано да не забравя!
All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Ще помоля организаторката да премести датата на 6 март, защото е почивен ден. Лично на мен ще ми е по-удобно тогава, вярвам че и за другите е така.
13turniri.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Добре, датата окончателно се променя на: 6.03.2016 г.
banner.png

TimeToPray

TimeToPray

I will make you suffer

• Потребители
  • 76 posts
За жалост се отписвам от тура, тъй като няма да имам възможност да съм онлайн от 5ти до към 9-10ти. Успех на всички

Make the lie big, make it simple, keep saying it, and eventually they will believe it.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Много жалко, всяко отписване ще подейства зле на играта. Но няма нощо, всв още са вутре четирима играчи. А може да преместим още малко датата.
13turniri.png

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts
Ако не е късно - и аз.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Какво стана с турнира?

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Бавят се, както виждам.
13turniri.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Ето, че най-сетне задавам въпросите за Турнирите. Извинявам се за закъснението! Правилата си ги знаете. :)

konstantin cherganov
1. Чий е цитатът „Широкият свят ви обкръжава — можете да се оградите от него, но оградите ви не ще го удържат.“?
2. Коя е Келебриан?
3. Кой пробужда Балрога в Мория?
а) Задругата
б) Джуджетата
в) Орките

Гандалф Сивия
1. Чий е цитатът „Но виждам, че си приятел на елфите — личи си по блясъка в очите ти и по звънкия глас.“?
2. Чия внучка е Еовин?
3. Нария е пръстен на:
а) огъня
б) водата
в) въздуха

Вил
1. Чий е цитатът „Там е сърцето ми, ала не ми е писано да седя сред покой, дори в прекрасния дом на Елронд.“?
2. За кои кули се смята, че става въпрос в заглавието „Двете кули“?
3. Какво означава „Елесар“?
а) Приятел на елфите
б) Елфически камък
в) Надежда

Morgoth
1. Чий е цитатът „Мисля, че накрая, когато всички други бъдат покорени, Бомбадил ще рухне. Последен, както е бил Пръв; и тогава ще настъпи Нощта.“?
2. Какво означава името на Арвен?
3. Къде се намира гробът на Балин?
а) Двадесет и първа зала
б) Кхазад-дум
в) Залата на Мазарбул

Кемендил
1. Чий е цитатът „Но явно знанието се губи в Гондор, Боромире, щом в града на ония, що някога бяха мъдри, днес споменават Лотлориен със зли думи“?
2. Как се казва пръстенът на Галадриел?
3. Фарамир става княз на:
а) Гондор
б) Итилиен
в) Лотлориен

В следващия кръг ще продължат трима. Верните отговори ще видите утре в 19.00 ч.

Edited by Еовин, 12 март 2016 - 03:38 .

banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
konstantin cherganov
1. Чий е цитатът „Широкият свят ви обкръжава — можете да се оградите от него, но оградите ви не ще го удържат.“? - Нямам идея, но ще налучкам - Гандалф.
2. Коя е Келебриан? - Дъщеря на Келеборн и Галадриел, съпруга на Елронд и майка на Еладан, Елрохир и Арвен.
3. Кой пробужда Балрога в Мория? - Зависи дали става въпрос за първото му пробуждане или пробуждането във Властелина на Пръстените. Ако е първото, значи джуджетата, ако става въпрос за второто, мисля че са орките, които нападат Задругата, защото не вярвам Пипин да събужда цял Балрог с онзи камък, но пък орките са си шумни и глупави от край време.

Няма нищо за закъснението, сигурно се е случвало и на други хора.
Ох, сега пък мисля, че това с цитата е Елронд на Съвета на Елронд, повече логика има, но не съм сигурен и няма връщания.

Edited by konstantin cherganov, 12 март 2016 - 03:37 .

13turniri.png

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
1. Чий е цитатът „Но явно знанието се губи в Гондор, Боромире, щом в града на ония, що някога бяха мъдри, днес споменават Лотлориен със зли думи“?
Такаа, това предполагам е казано след като задругата излиза от Мория, значи не го е казал Гандалф. Може би щях да предположа Галадриел, но пък тя се споменава в следващия въпрос, та вероятно не е тя. :D Келеборн няма кой знае колко реплики, така че по-скоро и той отпада, пък и Боромир вероятно не си е отворил устата баш пред височайшите елфи. По метода на изключването остават Арагорн и Леголас. Това ми звучи по-скоро като реплика на Арагорн, така че това е отговорът ми. :D

2. Как се казва пръстенът на Галадриел?
Ух, май и друг път са ми се падали въпроси за трите пръстена, а аз така и не ги научих. От имената им си спомням само Нария, но той май беше даден на Кирдан и впоследствие на Гандалф. Но така или иначе не се сещам как се наричат другите два, та ще трябва да заложа на него.

3. Фарамир става княз на:
б) Итилиен

ПП Можеш да пишеш по едно лично съобщение на останалите участници, за да ги предупредиш, че турнирите са започнали. :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Писах им още преди няколко часа. ;)
banner.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users