Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Тринадесети Гондорски турнири

• Please log in to reply
46 replies to this topic

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
1.Златоронка към Фродо. 2.На Тенгел и...жена му (забравих й името). 3. Нария е пръстен на: а) огъня
All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Вил
1. Чий е цитатът „Там е сърцето ми, ала не ми е писано да седя сред покой, дори в прекрасния дом на Елронд.“?
2. За кои кули се смята, че става въпрос в заглавието „Двете кули“?
3. Какво означава „Елесар“?
а) Приятел на елфите
б) Елфически камък
в) Надежда

Отговорите ми:
1. Арагорн. Все пак Арвен е сърцето му.
2. За Ортанк и Барад-дур.
3. Елесар е елфически камък.

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts
Morgoth
1. Чий е цитатът „Мисля, че накрая, когато всички други бъдат покорени, Бомбадил ще рухне. Последен, както е бил Пръв; и тогава ще настъпи Нощта.“?
2. Какво означава името на Арвен?
3. Къде се намира гробът на Балин?
а) Двадесет и първа зала
б) Кхазад-дум
в) Залата на Мазарбул

1. Елронд (много се чудех тук дали е Гандалф или Елронд, но залагам на Елронд в крайна сметка, мисля че беше на съвета в Ломидол)
2. Вечерница
3. в) Залата на Мазарбул

Edited by Morgoth, 13 март 2016 - 11:28 .

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Тъй като всички отговориха, давам верните отговори по-рано.

konstantin cherganov
1. Чий е цитатът „Широкият свят ви обкръжава — можете да се оградите от него, но оградите ви не ще го удържат.“? Нямам идея, но ще налучкам - Гандалф. -0 т. Цитатът е на Гилдор.
2. Коя е Келебриан? Дъщеря на Келеборн и Галадриел, съпруга на Елронд и майка на Еладан, Елрохир и Арвен.- 2 т., верен отговор
3. Кой пробужда Балрога в Мория? б) Джуджетата- 3 т., верен отговор

Гандалф Сивия
1. Чий е цитатът „Но виждам, че си приятел на елфите — личи си по блясъка в очите ти и по звънкия глас.“? Златоронка към Фродо- 1 т., верен отговор
2. Чия внучка е Еовин? На Тенгел и...жена му (забравих й името)- 2 т., верен отговор
3. Нария е пръстен на: а) огъня- 3 т., верен отговор

Вил
1. Чий е цитатът „Там е сърцето ми, ала не ми е писано да седя сред покой, дори в прекрасния дом на Елронд.“? Арагорн. Все пак Арвен е сърцето му.- 1 т., верен отговор
2. За кои кули се смята, че става въпрос в заглавието „Двете кули“? За Ортанк и Барад-дур.- 2 т., верен отговор
3. Какво означава „Елесар“? б) Елфически камък- 3 т., верен отговор

Morgoth
1. Чий е цитатът „Мисля, че накрая, когато всички други бъдат покорени, Бомбадил ще рухне. Последен, както е бил Пръв; и тогава ще настъпи Нощта.“? Елронд- 0 т., цитатът е на Глорфиндел
2. Какво означава името на Арвен? „Вечерница“ -0 т., „Арвен“ означава „благородна девица“, а „Ундомиел“ е „Вечерница“
3. Къде се намира гробът на Балин? в) Залата на Мазарбул- 3 т., верен отговор

Кемендил
1. Чий е цитатът „Но явно знанието се губи в Гондор, Боромире, щом в града на ония, що някога бяха мъдри, днес споменават Лотлориен със зли думи“? Арагорн- 1 т., верен отговор
2. Как се казва пръстенът на Галадриел? Нария- 0 т., пръстенът се казва Нения
3. Фарамир става княз на: б) Итилиен - 3 т., верен отговор

Ето и точките, които получават участниците:
Гандалф Сивия- 6 т.
Вил- 6 т.
konstantin cherganov- 5 т.
Кемендил- 4 т.
Morgoth- 3 т.

За съжаление, последните двама отпадат. Във Втори кръг продължават: Гандалф Сивия, Вил и konstantin cherganov. Поздравления!

Въпросите ще бъдат зададени в 19.00 ч., тъй като това е официално обявеният час. ;)
banner.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
ВТОРИ КРЪГ
Здравейте, уважаеми участници! :) Ясно е че няма да издържа още два часа, та задавам въпросите сега. Пожелавам успех на всички, като и подканвам за спазване на правилата. Като за начало, ще поясня какво се иска от вас. Първият си е обикновен въпрос, на който ще трябва да дадете отговор. Във втория е даден цитат от „Властелинът на пръстените“, в който ще трябва да попълните липсващите две думи, съответно за две точки. Трети въпрос отново изисква отговор като при първия, та нека преминем на четвърти, за който съм се постарала да е по-труден, но в никакъв случай невъзможен. Ще се видим утре или когато всички участници са дали отговорите си, тогава ще стане ясно кои ще бъдат двамата финалисти.

Гандалф Сивия
1. Кое джудже изтървава Билбо, докато са в Мъгливите планини, в проходите на гоблините?
2. „Гибелни са за всички нас ........ на едно познание, далеч по-дълбоко от онова, що сме .........“
3. Каква длъжност заема Еомер преди да стане крал на Рохан?
4. С какво име на Върховноелфически е вписан Елрос в Списъка на кралете?

Вил
1. Какъв е първият отговор на Ам-гъл, когато Билбо го пита „Какво имам в джоба си“?
2. „Може би ......... имат солидни причини да вярват, че находката на полуръста наистина е въпросният Велик Пръстен, колкото и невероятно да изглежда на .........“
3. Името на елфът, който водеше Задругата в Лориен?
4. Кой е най-бързият и най-прекият път към Ангбанд?

konstantin cherganov
1. Какъв цвят е вратата на къщата на Билбо?
2. „Тук всички сме .......... Или поне би трябвало да бъдем; единствено .......... на Мордор ще ни възнагради, ако се скараме.“
3. Коя планинска верига се простира на Западната граница на Мордор?
4. Как се казва елфът с отсечената китка, който тръгва с Белег в търсене на Турин?

Edited by Еовин, 13 март 2016 - 05:08 .

banner.png

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
1. Какъв е първият отговор на Ам-гъл, когато Билбо го пита „Какво имам в джоба си“?
2. „Може би ......... имат солидни причини да вярват, че находката на полуръста наистина е въпросният Велик Пръстен, колкото и невероятно да изглежда на .........“
3. Името на елфът, който водеше Задругата в Лориен?
4. Кой е най-бързият и най-прекият път към Ангбанд?

Отговори:
1. Ръчулища.
2. Това няма как да го отгатна, а ако някой успее, то ще е лъжа. Това не е популярен цитат или песен, а само нечии думи сред хиляди страници. Помисли, Еовин, кой би могъл.
3. Халдир.
4. Най-прекият път зависи от изходната точка. Въпреки некоректно зададения въпрос, ще се опитам да отговоря така. До тъмниците на Ангбанд може да се стигне след преминаване през Тангородрим, а до там през Анфауглит. След тая пустош изходни точки, колкото искаш и съответно пътища много.

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
1.Мисля, че Дори. 2.плодовете; изучили 3.Трети воевода на пределите. 4.Нямам идея.
All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts
Срамувам се от слабия си резултат :(
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Няма смисъл да се срамуваш. Книгите на Толкин са изкуство, което трябва да се усеща, а не - наизустява.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
konstantin cherganov
1. Какъв цвят е вратата на къщата на Билбо? - зелена.
2. „Тук всички сме .......... Или поне би трябвало да бъдем; единствено .......... на Мордор ще ни възнагради, ако се скараме.“ - приятели, Владетелят.
3. Коя планинска верига се простира на Западната граница на Мордор? - Ефел Дуат, а на в северозападния "ъгъл" се среща с Еред Литуи.
4. Как се казва елфът с отсечената китка, който тръгва с Белег в търсене на Турин? - не знаеш, че Гвиндор има отсечена китка, но и без това не съм чел наскоро Недовършени предания.

Edited by konstantin cherganov, 14 март 2016 - 01:46 .

13turniri.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Ето верните отговори:

Гандалф Сивия
1. Кое джудже изтървава Билбо, докато са в Мъгливите планини, в проходите на гоблините? Мисля, че Дори.- 1т. Правилно мислиш.
2. „Гибелни са за всички нас ........ на едно познание, далеч по-дълбоко от онова, що сме .........“ плодовете; изучили- 1,5 т. Първото е правилно, обаче точната дума на следващото е „придобили“, тъй като си на прав път, давам 0,5 т.
3. Каква длъжност заема Еомер преди да стане крал на Рохан? Трети воевода на пределите.- 3 т.
4. С какво име на Върховноелфически е вписан Елрос в Списъка на кралете? Нямам идея.- 0 т. Търсеното име е Елрос Тар-Миниатур

Вил
1. Какъв е първият отговор на Ам-гъл, когато Билбо го пита „Какво имам в джоба си“? Ръчулища.- 1 т.
2. „Може би ......... имат солидни причини да вярват, че находката на полуръста наистина е въпросният Велик Пръстен, колкото и невероятно да изглежда на .........“ Това няма как да го отгатна, а ако някой успее, то ще е лъжа. Това не е популярен цитат или песен, а само нечии думи сред хиляди страници. Помисли, Еовин, кой би могъл.- 0 т. Думите са „Мъдреците“ и „непосветените“. Всъщност не мисля, че може да разделим цитатите на „популярни“ и „непопулярни“, но няма значение.
3. Името на елфът, който водеше Задругата в Лориен? Халдир. - 3 т.
4. Кой е най-бързият и най-прекият път към Ангбанд? Най-прекият път зависи от изходната точка. Въпреки некоректно зададения въпрос, ще се опитам да отговоря така. До тъмниците на Ангбанд може да се стигне след преминаване през Тангородрим, а до там през Анфауглит. След тая пустош изходни точки, колкото искаш и съответно пътища много. - 2 т. Тук наистина трябваше да поясня, затова ще ти дам 2 т. за въпроса. В крайна сметка, въпросът е от „Децата на Хурин“, където цитирам „За Белег било ясно, че трябва да следва онея, които отиват по най-прекия и най-бърз път към Ангбанд през прохода Анах в Планините на Ужаса Еред Горгорот...“

konstantin cherganov
1. Какъв цвят е вратата на къщата на Билбо? - зелена.- 1т.
2. „Тук всички сме .......... Или поне би трябвало да бъдем; единствено .......... на Мордор ще ни възнагради, ако се скараме.“ - приятели, Владетелят.- 1 т. Търсените думи са „приятели“ и „смехът“.
3. Коя планинска верига се простира на Западната граница на Мордор? - Ефел Дуат, а на в северозападния "ъгъл" се среща с Еред Литуи.- 3 т.
4. Как се казва елфът с отсечената китка, който тръгва с Белег в търсене на Турин? - не знаеш, че Гвиндор има отсечена китка, но и без това не съм чел наскоро Недовършени предания. - 4 т. В „Недовършени предания“, по-специално в „Децата на Хурин“, пише „...но Гвиндор бил получил от един работник в ковачниците малък меч и докато се трудел в каменоломните, внезапно нападнал стражата. Избягал, ала с отсечена китка...“

Ето го класирането от кръга:
1. konstantin cherganov- 9 т.
2. Вил- 6 т.
3. Гандалф Сивия- 5,5 т.

Гандалф Сивия отпада, финалистите са konstantin cherganov и Вил.
Въпросите за последния кръг ще задам след малко.
Успех!
banner.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
ТРЕТИ КРЪГ

Вил
1. Как се казва майката на Билбо?
2. Кой е единственият заловен в Нирнает Арноедиад?
3. Как се казва съществото, което чрез Музиката на айнурите, създало света и създанията, които го обитават?
4. Как се казва конят, който Еомер дава на Леголас, когато се срещат за първи път или по-точно, когато с Гимли и Арагорн са по стъпките на отвлечените от орките, Мери и Пипин?
5. Къде за пръв и последен път се пресичат пътищата на Турин и Туор?

konstantin cherganov
1. Кой е градът, намиращ се дълбоко в Обкръжаващите планини?
2. Коя е петата и последна от Белериандските битки?
3. Кой бил по-богат: майката или бащата на Билбо?
4. Чий син е Балин?
5. Колко години продължава управлението на Арагорн?

Успех!

Edited by Еовин, 14 март 2016 - 03:46 .

banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
konstantin cherganov
1. Кой е градът, намиращ се дълбоко в Обкръжаващите планини? - Гондолин, разбира се.
2. Коя е петата и последна от Белериандските битки? - Нирнает Арноедиад, Многобройните сълзи.
3. Кой бил по-богат: майката или бащата на Билбо? - Баща му, Бънго, бил по-богат и построил големия, сигурно цяло имение за хобитите, които не са виждали Бренди-палад, Торбодън.
4. Чий син е Балин? - Балин, син на Фундин, Владетел на Мория.
5. Колко години продължава управлението на Арагорн? - 120 г.
13turniri.png

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Вил
1. Как се казва майката на Билбо?
2. Кой е единственият заловен в Нирнает Арноедиад?
3. Как се казва съществото, което чрез Музиката на айнурите, създало света и създанията, които го обитават?
4. Как се казва конят, който Еомер дава на Леголас, когато се срещат за първи път или по-точно, когато с Гимли и Арагорн са по стъпките на отвлечените от орките, Мери и Пипин?
5. Къде за пръв и последен път се пресичат пътищата на Турин и Туор?

Отговори:
1. Беладона Тук.
2. Хурин е пленен.
3. Трудно разбирам въпроса, но ще пробвам с Еру.
4. Ох, не помня добре. Азуфел ли беше, или нещо такова.
5. Ивринските езера.

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Верни отговори:

konstantin cherganov
1. Кой е градът, намиращ се дълбоко в Обкръжаващите планини? - Гондолин, разбира се.- 1 т.
2. Коя е петата и последна от Белериандските битки? - Нирнает Арноедиад, Многобройните сълзи.- 2 т.
3. Кой бил по-богат: майката или бащата на Билбо? - Баща му, Бънго, бил по-богат и построил големия, сигурно цяло имение за хобитите, които не са виждали Бренди-палад, Торбодън.- 3 т.
4. Чий син е Балин? - Балин, син на Фундин, Владетел на Мория.- 4 т.
5. Колко години продължава управлението на Арагорн? - 120 г. - 5 т.

Вил
1. Как се казва майката на Билбо? Беладона Тук- 1 т.
2. Кой е единственият заловен в Нирнает Арноедиад? Хурин е пленен. - 2 т.
3. Как се казва съществото, което чрез Музиката на айнурите, създало света и създанията, които го обитават? Трудно разбирам въпроса, но ще пробвам с Еру.- 3 т.
4. Как се казва конят, който Еомер дава на Леголас, когато се срещат за първи път или по-точно, когато с Гимли и Арагорн са по стъпките на отвлечените от орките, Мери и Пипин? Ох, не помня добре. Азуфел ли беше, или нещо такова.- 0 т. Конят, който Еомер дава на Арагорн се казва Азуфел. Този на Леголас се казва Арод.
5. Къде за пръв и последен път се пресичат пътищата на Турин и Туор? Ивринските езера.- 5 т.

Ето и класирането с общия брой точки:
konstantin cherganov- 15 т.
Вил- 11 т.
Победител е konstantin cherganov. Поздравления!
П.П. Само да уточня, че няма да мога да направя банер.
С това слагам край на турнирите! :)

Edited by Еовин, 15 март 2016 - 01:09 .

banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
И това какво значи, че аз организирах, после Еовин и сега пак аз. О, какво приказвам, постоянно търся проблема в нещата. Това е невероятно!!! Много се радвам. Много добри въпроси получихме и много добри въпроси се дадоха. Аз бих пробвал да направя банер, но как очаквате да си го връча сам.
13turniri.png

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Честито! :) Браво и на другите участници. Хубаво, че отпаднах рано, че по-нататък щях сериозно да се изложа. :D За банера - мога да направя нов тия дни, само да ми се освободи малко време. :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Браво на всички ви :)

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts
Честито, Конст'ин Черганич (наградата следва да не си я връчваш и изработва сам :)) И Еовин зададе хубави въпроси, с едно-две изключения, в които трябваше да е по-точна - за балрога и за Ангбанд примерно - но имаше трудни и интересни неща!

Много добре се получи, заслужено двамата най-дейни от новите/младите форумци спечелиха последните два турнира - добро предизвикателство към по-отдавнашните/старите ;)

Edited by bdk, 16 март 2016 - 12:51 .

32

bdk---rohan.jpg

TimeToPray

TimeToPray

I will make you suffer

• Потребители
  • 76 posts
Честито и от мен. До някъде се радвам, че изпуснах турнира. Какви въпроси, какво чудо :)

Make the lie big, make it simple, keep saying it, and eventually they will believe it.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users