Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Четиринадесети Гондорски Турнири - Записване

• Please log in to reply
32 replies to this topic

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Ето го пак това време - време за турнири. Днес официално обявявам, че Първи кръг от Четиринадесетите Гондорски Турнири ще се състои на 1 юни. Носете си обяд и всички знания за Толкин и вселената му, които имате. В края на Третия кръг, някои ще получи титлата "Победител на Четиринадесетите Гондорски Турнири" и този някои може да си ТИ. Да, точно ТИ! Ела и премери знанията си с тези на другите играчи. А после ще имаш възможността ти да организираш следващите турнири. Не е ли невероятно, не го ли искаш (и не го казвам, само защото искам да се отърва от тази "възможност"). Запиши се сега в същата тема.

Със съдействието на Български Толкин Форум. (После някакво бързо говорене, което не разбирате).

Edited by konstantin cherganov, 07 май 2016 - 12:52 .

13turniri.png

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Добре, нави ме. :D
The things one feels absolutely certain about are never true.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Бройте ме и мен.

Stangard

Stangard

Роханец

• Потребители
  • 19 posts
Ще се пробвам и аз.

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
И аз ще участвам.
All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
Присъединявам се!
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Fram ond trum.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Arë lang.

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Пиши ме. Тоя път не претендирам за победител, че всички видяха колко ме бива да мисля въпроси :D
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts

Пиши ме. Тоя път не претендирам за победител, че всички видяха колко ме бива да мисля въпроси :D

Ех и ти! Много хубав турнир организира, пък и иначе няма да е интересно. Иначе за сега имаме шестима играчи, което ми харесва. Явно Форума е започнал да се разбужда.
13turniri.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Бързо да напомня, утре са турнирите.
13turniri.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Сега обявявам Четиринадесетите гондорски турнири за открити!
ПЪРВИ КРЪГ
Мисля, че знаете правилата. Имате 24 часа да отговорите. Утре, в 19:00 ще се бъдат обявени резултатите. Успех!
Кемендил
1.Кой джуджета се приземяват върху Торин, когато Билбо отваря рязко вратата?
2.Как се казват братята на Халдир от Лотлориен?
3.Кой човек от Брее се съюзява с разбойниците и се заселва в Графството?

Вил
1.С кой вид птици могат да комуникират хората от Деил?
2.Как се казва водача на групата елфи, пътуваща през Графството, която Фродо, Сам и Пипин срещат.
3.Какво нещо казва Ам-гъл, че някога Бегинс го познал и че иска много да има в момента?

Stangard
1.Как се казват тримата трола, които нападат дружината по пътят им към Ломидол?
2.Къде Ам-гъл започва да следва Задругата?
3.Къде Фродо и Сам биват заловени от група орки?

Гандалф Сивия
1.Къде гоблините и вълците нападат дружината?
2.Какво е последното нещо, с което Сам се сбогува, преди да напусне Торбодън?
3.Кое джудже от дружината на Торин бива пратено на Съвета на Елронд?

Thalagos
1.Как реагира Беорн, когато чува историята на Гандалф?
2.Коя билка използва Арагорн, за да забави действието на Моргулския кинжал върху Фродо?
3.Какво Дървобрад дава на Мери и Пипин?

Еовин
1.Какво яде Билбо, когато пристига Дуалин и се присъединява?
2.Кой посреща Арагорн, когато пристига в Черноден, преди да тръгне през Пътя на Мъртвите?
3.Кой Арагорн излекува първи в Домовете на Изцелението?

Edited by konstantin cherganov, 01 юни 2016 - 12:30 .

13turniri.png

Stangard

Stangard

Роханец

• Потребители
  • 19 posts
1.Как се казват тримата трола, които нападат дружината по пътят им към Ломидол? 2.Къде Ам-гъл започва да следва Задругата? 3.Къде Фродо и Сам биват заловени от група орки? 1.Том, Бърт и Бил Хигинс. 2. В Мория, май при Западната порта. 3. Не знам дали се смята за пленничество, но май беше в Мордор, по пътя за Черната порта, някъде към Удун.

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
1.Сред едни дървета, недалече от Гоблиновата порта. 2.Някаква бира. 3.Глоин
All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
1.Кои джуджета се приземяват върху Торин, когато Билбо отваря рязко вратата?
Фили и Кили?

2.Как се казват братята на Халдир от Лотлориен?
Не се сещам.

3.Кой човек от Брее се съюзява с разбойниците и се заселва в Графството?
Бил Папратак
The things one feels absolutely certain about are never true.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
1. Гилдор; 2. Гарвани/врани? 3. Синтаксисът на третия въпрос затруднява разбирането му. Както го разбирам аз, идва да е Пръстенът, ама не знам. Пък и какво друго би искал Амгъл.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Съжалявам за отлагането на отговорите, но реших да дам още двадесет и четири часа на тези, които не отговориха. Довечера в 19:00 ще дам отговорите.
13turniri.png

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
1.Доста е заинтригуван заради гоблините и кани Гандалф и Билбо в къщата си за да поговорят. След това обаче Гандалф му представя по 2 джуджета на всеки 5 минути, на което той не се вбесява именно заради това че е разсеян от историята на Гандалф. 2.Aтелас. 3.Eнтово питие, с което, ако не се лъжа, порастват на ръст с няколко сантиметра.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Fram ond trum.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Arë lang.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Ето ги и отговорите за Първия кръг.

Stangard
1.Как се казват тримата трола, които нападат дружината по пътят им към Ломидол? - Том, Бърт и Бил Хигинс. - правилно, 1т.
2.Къде Ам-гъл започва да следва Задругата? - в Мория, май при Западната порта. - правилно, 2т.
3.Къде Фродо и Сам биват заловени от група орки? . не знам дали се смята за пленничество, но май беше в Мордор, по пътя за Черната порта, някъде към Удун. - правилно, 3т.

Гандалф Сивия
1.Къде гоблините и вълците нападат дружината? - сред едни дървета, недалече от Гоблиновата порта - по-точно, поляна, на която гоблините и вълците се забират и ловуват заедно, 0,5 т.
2.Какво е последното нещо, с което Сам се сбогува, преди да напусне Торбодън? - някаква бира - ех, и ти, някаква бира, това е бирата на Торбинс, но да, 2т.
3. Кое джудже от дружината на Торин бива пратено на Съвета на Елронд? - Глоин - правилно, 3т.

Кемендил
1.Кои джуджета се приземяват върху Торин, когато Билбо отваря рязко вратата? - Фили и Кили? - не, по-зле, големите Бифур, Бофур и Бомбур - 0т.
2.Как се казват братята на Халдир от Лотлориен? - не се сещам - Румил и Орофин - 0т.
3.Кой човек от Брее се съюзява с разбойниците и се заселва в Графството? - Бил Папратак - правилно, 3т.

Вил
1. С кой вид птици могат да комуникират хората от Деил? - Гарвани/врани? - не, дроздове, 0т.
2. Как се казва водача на групата елфи, пътуваща през Графството, която Фродо, Сам и Пипин срещат. - Гилдор - по-точно Гилдор Инглорион, 2т.
3. Какво нещо казва Ам-гъл, че някога Бегинс го познал и че иска много да има в момента? - Синтаксисът на третия въпрос затруднява разбирането му. Както го разбирам аз, идва да е Пръстенът, ама не знам. Пък и какво друго би искал Амгъл. - идеята беше, че някога Билбо е познал гатанка, чиито отговор е риба, а в момента на говорене Ам-Гъл е много гладен и иска риба. Не исках да уточнявам, че това е гатанка, но явно трябваше , моя грешка. Такаче, 3т. за некоректно зададения въпрос.

Thalagos
1.Как реагира Беорн, когато чува историята на Гандалф? - Доста е заинтригуван заради гоблините и кани Гандалф и Билбо в къщата си за да поговорят. След това обаче Гандалф му представя по 2 джуджета на всеки 5 минути, на което той не се вбесява именно заради това че е разсеян от историята на Гандалф. - точно така, 1т.
2.Коя билка използва Арагорн, за да забави действието на Моргулския кинжал върху Фродо? - Aтелас - правилно, 2т.
3.Какво Дървобрад дава на Мери и Пипин? - Eнтово питие, с което, ако не се лъжа, порастват на ръст с няколко сантиметра - правилно, 3т.

Еовин
1.Какво яде Билбо, когато пристига Дуалин и се присъединява? - сладки с чай - 0т.
2.Кой посреща Арагорн, когато пристига в Черноден, преди да тръгне през Пътя на Мъртвите? - Еовин - 0т.
3.Кой Арагорн излекува първи в Домовете на Изцелението? - Фарамир - 0т.

Ето го и резултата:
Stangard - 6т.
Thalagos - 6т.
Гандалф Сивия - 5,5т.
Вил - 5т.
Кемендил - 3т.
Еовин - 0т.

Съжалявам да го кажа, но Еовин, която за съжаление не отговори на въпросите си и Кемендил ще трябва да отпаднат от Четиринадесетите гондорски турнири. Stangard, Thalagos, Гандалф Сивия и Вил продължават. С тях ще се видим пак в 19:00, когато ще бъдат зададени въпросите за Втори кръг.

P.S. Съжалявам, че не съобщих отговорите вчера, но ми излезе малка работа.

Edited by konstantin cherganov, 04 юни 2016 - 07:03 .

13turniri.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Пфф, съжалявам, че не успях да отговоря на въпросите си. Три дни не бях в България. Просто напълно забравих за Турнирите, а и интернета така или иначе не беше читав, та предполагам, че дори и да се бях сетила, нямаше да успея да вляза във форума. Нищо, следващият път ще участвам. :)
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Съжалявам, но работа ми се отваря още и още. Трябва да оправя един проект за училище, който ми е много важен и не мога да отложа. Ще трябва да задам въпросите утре в 19:00.
13turniri.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Макар и малко закъснели (за което много се извинявам), ето ги и въпросите за Втори кръг.
ВТОРИ КРЪГ
За първи въпрос ще трябва да отговорите на гатанка от тези между Ам-Гъл и Билбо. Да видим дали ги помните, ако не - ще познавате.

Вил
1.Уж живо, а не диша.
От студ на смърт мирише.
Без жажда пие стръвно.
Хем в броня, хем безшумно.
2.Как се казва пътят, който тръгва от Графството и минава през Брее и пущинака?
3.Кой донася билката Ателас на Арагорн, когато трябва да излекува Фарамир, Еовин и Мери в Домовете на Изцелението?
4.От кого Галадриел получила името си?

Stangard
1.Кутия без панти, без ключ и капак,
но златно богатство тя крие все пак.
2.Къде отива Гандалф, след битката с Балрога?
3.Как Сам обяснява на Ам-Гъл какво е Земеслон?
4.Какъв дар получава Туор от Улмо?

Thalagos
1.Не може да се вижда, нито слуша.
Не може да се пипне и подуши.
Лежи между звезди, под планините,
запълва празни дупки в равнините.
Най-първо идва, после си отива,
живота спира и смеха убива.
2.Какво Чудоум дава на хобитите?
3.Кой е Еотен?
4.Колко вестоносеца праща Кирион при Еорл, за да искат помощ?

Кемендил
1.Безкрачко лежи върху еднокрачко.
До него двукрачко седи на трикрачко.
Четирикрачко получава част от безкрачко.
2.Кой показва на Арагорн издънката от Бялото дърво?
3.Какво Мери, Пипин и Дървобрад правят на раздялата си?
4.Кой е първият крал на Нуменор?

УСПЕХ на всички. Утре ще бъдат съобщени отговорите.

Edited by konstantin cherganov, 05 юни 2016 - 07:15 .

13turniri.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users