Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Електронни четци

• Please log in to reply
113 replies to this topic

veli11

veli11
  • Потребители
  • 11 posts
Детето иска да му взема четец, но в момента нямам много пари, искам някой, ако е запознат да ми каже г/д какви са цените?

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
В момента най-евтиният е60 евро в Amazon.
Иначе са хубави. Аз всички книги (за Толкин) съм ги прочел на Kindle, която, според мен, е най-добрата марка четци.
13turniri.png

cvetelina

cvetelina
  • Потребители
  • 16 posts
Аз също прочетох книгите на Толкин с четеца. Аз си взех от dice.bg и съм много доволна, но това, което бих те посъветвала, е да не взимаш прекалено евтин четец, защото не се знае колко ще е качествен. Успех в търсенето дано успееш да зарадваш детенцето си :)

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Аз съм с Nook, но купуван от Щатите преди доста години и нямам идея колко струват тук и сега. (edit - в еМаг са някъде към 270лв, сега проверих). И не бих застанал зад изказването, че Kindle са най-добрите четци.

veli11, най-смисленият съвет, който мога да ти дам, е да влезеш в hardware.bg и да потърсиш някоя тема за четците. Отдели си една вечер и разгледай този подфорум, където се дискутират тези теми и въпроси, които те интересуват. Със сигурност ще събереш доста полезна и не на последно място - специализирана информация за тези устройства. А ако не можеш да се ориентираш, направо пусни едно запитване (отвори тема с подходящо заглавие в подходящия форум, например в "Често задавани въпроси" и си формулирай въпроса максимално подробно: "Момчета, така и така, търся четец за сина ми, искам да е по-голям/или/по-малък/или/нямам претенции за големината, имам толкова и толкова заделен бюджет/или/нямам представа колко струват и нямам все още бюджет, ще се ползва приблизително толкова време на ден/седмица, предпочитам да го пазарувам онлайн/на място в магазин... изобщо - дай им повече информация.

Аз лично не правя никаква покупка на техника, било то компютърни компоненти или цели конфигурации, монитори, периферия, а дори съм попадал на изключително полезна тема за климатици преди време (не се шегувам). Вероятността да получиш добри и аргументирани насоки за покупката е доста голяма, особено ако наистина нямаш идея за какво трябва да гледаш, когато избираш четец, от кои модели да страниш и кои са онези с добри отзиви като цяло. В твоя случай аз бих заложил на hardware.bg без да се замислям.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Аз предпочитам Nook, но в момента Kindle-ите са по-евтини. Базовият Nook Simple Touch (какъвто си взех преди две години за 220 лв. в комплект с протектор и калъф) вече трудно се намира, докато по-новите модели Kindle Glare и Kindle Touch 2014 вървят по 160-170 лв. в България, което е добра цена.
The things one feels absolutely certain about are never true.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Аз не знам какъв е моя Kinle, но съм доволен. Има и приложение Kindle за четене на таблет, но не ти го препоръчвам, защото ти разваля очите (за разлика от четците).
13turniri.png

veli11

veli11
  • Потребители
  • 11 posts
Благодаря ви за съветите, ще разгледам още малко и ще избера някакъв, това ще е Коледният подарък.

kinggod

kinggod
  • Потребители
  • 2 posts
Аз чета на таблет,но предпочитам четец.

cvetelina

cvetelina
  • Потребители
  • 16 posts
След месец майка ми става на 55 години и искам да й купя нещо, което наистина ще я зарадва. Тя обожава да чете затова след дълго мислене реших да й купя четец. Вчера обикалях по магазините и накрая стигнат до ул. "Стара Планина" 5 в София, там видях един магазин dice.bg, още като го видях и се сетих,че преди съм си купувала разни неща от там и реших да влеза. От там харесах четец Amazon Kindle Paperwhite, но преди да го купя ми се иска някой да ми даде мнение за него дали е добър?

veli11

veli11
  • Потребители
  • 11 posts
Много е хубаво,че си решила да я зарадваш по този начин. Няма нищо по-хубаво от това да четеш. А относно четецът моят приятел има същия и е много доволен. Така че взимай го и не се притеснявай, дано я зарадваш.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts

След месец майка ми става на 55 години и искам да й купя нещо, което наистина ще я зарадва. Тя обожава да чете затова след дълго мислене реших да й купя четец. Вчера обикалях по магазините и накрая стигнат до ул. "Стара Планина" 5 в София, там видях един магазин dice.bg, още като го видях и се сетих,че преди съм си купувала разни неща от там и реших да влеза. От там харесах четец Amazon Kindle Paperwhite, но преди да го купя ми се иска някой да ми даде мнение за него дали е добър?

Най-добрия!!! Има осветление и Touchscreen (което лично на мен много ми помага). Аз го взех от Amazon за 120 евро, но понякога го намалят на 100 евро. От AliExpress си взех и един калъф и съм обурудван много добре за здраво четене. Много съм доволен.
13turniri.png

cvetelina

cvetelina
  • Потребители
  • 16 posts
Благодаря ви за съдействието, супер сте!

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Вие на книга или на четец предпочитате да четете?
13turniri.png

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Книга, особено ако е хубаво издание. Отделно е много по-удобно, ако книгата е такава, че да се налага повечко прелистване напред-назад.
The things one feels absolutely certain about are never true.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users