Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Толкин Фест 2010

• Please log in to reply
176 replies to this topic

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 592 posts

това за бижутата ми харесва ,може и конкурс картина по сценка от Властелина или Силмарилион ,

Аз навремето бях предложила конкурс за куклички на Толкинови герои... нещо като това :) Какво ще кажете?

Обаче ако ще има конкурс, или ще трябва да се обяви на място и хората да имат времето на Феста за изпълнение и оценяване; или да се обяви по-навреме, поне две седмици преди Феста, за да имат време евентуалните участници да подготвят нещата си!

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

EamaneAlcarin

EamaneAlcarin

Нейна Милост

• Потребители
  • 198 posts

това за бижутата ми харесва ,може и конкурс картина по сценка от Властелина или Силмарилион ,

Аз навремето бях предложила конкурс за куклички на Толкинови герои... нещо като това :) Какво ще кажете?

Обаче ако ще има конкурс, или ще трябва да се обяви на място и хората да имат времето на Феста за изпълнение и оценяване; или да се обяви по-навреме, поне две седмици преди Феста, за да имат време евентуалните участници да подготвят нещата си!

да прекрасни са аз съм с 2 ръце ЗА
"А Ниена се изкачила по Езелохар и със сълзи измила скверните следи на Унголиант;и скръбна песен запяла за болките на света и Помръкването на Арда."

Pavlina

Pavlina
  • Потребители
  • 265 posts
Щом се мисли за зала, ще има ли пак както предната година дискусии по някакви интересни теми ? И ако да - всеки желаещ ли може да си подготвя тема?

А понеже тука във Форума има тема и за рисуващи по мотиви от книгата, имало ли е на предишни фестове или на този, идея това да се види и на живо /ако някои си донесат творбите/ ?

Edited by Pavlina, 04 август 2010 - 09:46 .

"По-добре да бъдеш малка светлинка, отколкото голяма сянка"

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts
Приятели, смятам, че е жизненеобходимо и фесто и Толкин-подобаващо все пак да конкретизираме и да се даде ясна идея кой какво прави и защо го прави.
Не за друго, ами за да станат нещата както трябва. Дават се идеи тука, коя от коя по-хубава, ама за да не останат нещата просто в сферата на идеите, си трябва здрава работа...

За ЛАРП-а ясно, нещата там ще станат, младежите знаят какво правят...

Но може би е добре да има един отговорник за лекциите, един за уъркшопите по джунджурии, кукли по Толкин и каквото там още се реши и той да събере по една бойна група, която да умува какви лекции да има, какви точно уъркшопи и да се съберат и да действат заедно.

Аз естествено се притеснявам (това ми е специалността ;)), ама сред притесненията може и нещо вярно да издумвам.

БТВ, мислех си, ей така на шега какво мислите за една темичка сравнение между Толкин и Пратчет? :) (На мене ми звучи мноу якоу :)))
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Така.
Габи, моля, недей призовава трети път за едно и също нещо. От много отговорници нужда нема. Ако некой ще се дъни, по-добре да е един човек и да се знае кой е, та барем да се отям на домати ;)

Дамлар ве жентлеменлер,
дотук програмата за деня на открито горе-долу се изяснява. Ще ми трябват обаче няколко срещи с основните действащи лица. Като уточним, ще я пусна надлежно тук.

За деня на закрито бавно започват да се трупат теми. Дотук, ако не бъркам, са четири. Още са недостатъчно, но ето, както виждам Арвен/Габи е навита да сравни Толкин и Пратчет - едно несъмнено сполучливо хрумване, да не кажа тема за дисертация.

Това с рисунките ми харесва. Това с кукличките - също. Да, може би е добра идея да се надонесат разни готови неща за деня на закрито и стига да има как - да украсим за деня помещението с тях. Ако е възможно, разбира се. Всъщност всяка по-изкуствовъдна идея би била добре дошла ипредполагам - би се вързала с уъркшопа за бижута, ларпърски чаркове и пр. Само конкурсният момент леко ми убягва откъм осъществяване.

Да, разбира се, всеки може да предложи тема, по която иска да говори в деня на закрито. Даже много държа на това, защото иначе рискуваме аз, аз, аз, аз и един-двама приятели да говорим на Феста. Пощата за теми е: menedhel@gmail.com.

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

Така.
Габи, моля, недей призовава трети път за едно и също нещо. От много отговорници нужда нема. Ако некой ще се дъни, по-добре да е един човек и да се знае кой е, та барем да се отям на домати ;)

Още са недостатъчно, но ето, както виждам Арвен/Габи е навита да сравни Толкин и Пратчет - едно несъмнено сполучливо хрумване, да не кажа тема за дисертация.

Добре, слушам и изпълнявам, сър! Няма да призовавам повече нищо ;)

А за темата - заемам се, даже имам някои нахвърляни идеи и неща вече, та започвам работа :) Дано да се получи :)
А за дисертация - защо пък не, само да стигна дотам и да ми одобрят темата ;)

Дерзаем!
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts

Още са недостатъчно, но ето, както виждам Арвен/Габи е навита да сравни Толкин и Пратчет - едно несъмнено сполучливо хрумване, да не кажа тема за дисертация.

За мен би било също така изключително интересна една тема за приятелството и влиянието между Честъртън, К.С.Луис и Толкин. Даже се изкушавам да предложа аз да се опитам да събера такава информация, но не го правя поради следните съображения:

1. Липса на време;
2. Не съм чел (почти) нищо на К.С.Луис;
3. Християнският привкус, който неизбежно ще присъства в един мой такъв доклад, при това на централна позиция, а това вероятно няма да е добре прието (от друга страна пък подобен доклад, в който не се споменава Християнството, ще е абсолютно непълен и безсмислен)
4. Липса на ораторски скил (едва 1-ви левел, 5 точки експириънс)

Edited by proudfoot.underhill, 06 август 2010 - 09:12 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

За мен би било също така изключително интересна една тема за приятелството и влиянието между Честъртън, К.С.Луис и Толкин. Даже се изкушавам да предложа аз да се опитам да събера такава информация, но не го правя поради следните съображения:

1. Липса на време;
2. Не съм чел (почти) нищо на К.С.Луис;
3. Християнският привкус, който неизбежно ще присъства в един мой такъв доклад, при това на централна позиция, а това вероятно няма да е добре прието :-)

Само да ти кажа, че на предишен Толкин фест вече е водена темата за Толкин и Луис.

gadina_prokleta

gadina_prokleta

елф

• Потребители
  • 102 posts
Само да питам едно нещо.
Преди време говорихме с Анар на Толкин Феста покрай другите занимавки да направим и един уъркшоп за ларп оръжия - който иска, с малко помощ сам да си направи обезопасен меч или сабя, да се сражава с него и накрая да си го задържи за спомен. Както навярно знаете, част от тръпката на ларпа е сам да си изработваш (част от) нещата.
Тогава бях седнал и пресметнах, че като цена на материалите един ларп меч излиза около 5-7 лв.
Мога да купя материали и ако помоля Тал, той навярно ще помогне с транспорта. Казвайте обаче отнапред има ли интерес и парични възможности, или да не се занимаваме :)

Bright%20Future%20banner.png

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts

Само да ти кажа, че на предишен Толкин фест вече е водена темата за Толкин и Луис.

А, Ок, жалко че не съм бил там. Все пак още по-мечтан за мен е доклад за тримата с Честъртън, "Three of a perfect pair".
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts

Тогава бях седнал и пресметнах, че като цена на материалите един ларп меч излиза около 5-7 лв.
Мога да купя материали и ако помоля Тал, той навярно ще помогне с транспорта. Казвайте обаче отнапред има ли интерес и парични възможности, или да не се занимаваме :)

Мисля, че ако някой иска да участва в този уъркшоп, няма да се възпротиви да остави 5-7лв. и да си тръгне с меч :)
Виж, ако няма желаещи и останат материалите, имате ли какво да ги правите?
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Само да питам едно нещо.
Преди време говорихме с Анар на Толкин Феста покрай другите занимавки да направим и един уъркшоп за ларп оръжия - който иска, с малко помощ сам да си направи обезопасен меч или сабя, да се сражава с него и накрая да си го задържи за спомен. Както навярно знаете, част от тръпката на ларпа е сам да си изработваш (част от) нещата.

Гад, понеже не те виждам в скайп, ще пиша тук:

До колкото разбрах, Анар няма да идва на феста, така че Манол е твоят човек. Конкретно за уъркшопа, идеята е добра, а и се връзва с нашата, за която е споменато по-горе. Обяснявам - идеята на Ия е да демонстрира и даде възможност за направа на друг тип неща, каквито вече са се правили: всевъзможни дребни и лесни за изработване аксесоари, кесии, протектори, бижута (елфически тиари, закопчалки за наметала и тн). За тях ще осигурим материали ние, като идеята е този уъркшоп да започне още в деня на закрито. Затова всъщност предложението за демонстрация на направа на ЛАРП оръжия е чудесна идея, защото ние не предвиждахме такава. Ако има интерес и желание (и не ми се стовари някоя непредвидена гадост), аз със сигурност ще помогна с транспорта, както говорихме, а вероятно и финансово.
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

gadina_prokleta

gadina_prokleta

елф

• Потребители
  • 102 posts
Към Елерина и Тал: все ще се намери какво да ги правя, мога и сам да ги купя, но все пак ми се иска да знам от какъв порядък да очаквам участие. Ако донеса материали за 5-10 оръжия, а се намерят ентусиасти за 1-2, ще ми стане тъпо.

Bright%20Future%20banner.png

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Аз отдавна искам да си изработя някакво оръжие, така че ме бройте. :)
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Е, това с уъркшопа (и) за оръжия е добре. Колкото до мен - ентусиазиран съм.

Праудфут и Арвен, "тема за Толкин и Луис" наистина е правена, ама то, да ви кажа, теми за Толкин правим всяка година и не ни омръзва ;) Зависи за какъв аспект на отношенията между двамата писатели се направи темата - би могла да бъде голям успех, според мен. Самият аз намирам Луис за непоправимо досаден, а Толкин - за безобразно ексцентричен в разсъжденията си, така че моля, Праудфут, чувствай се подканен да си сядаш на д-то и да мислиш. Имаш месец време, а самото изложение ще ти отнеме не повече от десетина-петнайсет минути, така че не обяснявай колко било сложно (честно, хваща ме кикот като чуя/прочета, че било трудно да се измисли и изложи теза; защото не е). А ако тезата е спорна, това е добре - ще има въпроси. Впрочем, ако можеш да извадиш нещо за Толкин и Честъртън, бих се радвал.

Да напомня:
Най-късно до 20 август трябва да са потвърдени в темата тук, на ЛС до мен тук или в пощата menedhel@gmail.com поне няколко сигурни заявки за спане в хостели в София. Като имам списък със сигурните лица, мога да получа оферта и отстъпка от базовата цена 20 лв. на легло за нощ. Ако това не стане, не бих могъл да поема отговорност за групово настаняване - а това засяга най-вече учениците от провинцията, които биха искали да дойдат.

Най-късно до 12 август трябва да са потвърдени в темата тук, на ЛС до мен тук или в пощата menedhel@gmail.com доброволците за публично и драматично изчитане на глава от "Властелина...". Дотогава се надявам да сме уточнили и желаещите да участват в изиграването на сцена от "Властелина...". След 12 август ще са нужни по няколко репетиции и за тези две полутеатрални действия, и за риенактърските опити. Знам, че е август (а и самият аз в края на август ще забягна за една седмица от София), но точно затова е крайно необходимо да се организираме и да репетираме. Трябват ми хора с отпусната, спокойна стойка и сигурен глас. Търсете ме, не се ослушвайте!

Join the Gondor Army NOW! Gondor needs YOU!

Заявки за участие в деня на закрито (тоест с лекции, теми, доклади, дискусии, песни и/или танци) приемам до Шести (6) септември включително. Имайте предвид, че междувременно най-вероятно ще имаме яснота по въпроса със залата и времето, в което ще се разполагаме там. Ако участниците са малко, ще трябва да говорят дълго и убедително или с лаконизма си да станат причина аз да говоря дълго :) Засега не мога да кажа нищо по въпроса с техниката - звук, възможности за картина и пр.

Не мисля за флаери тази година, но може би няколко афиша биха ни дошли добре. Ако някой има възможност/връзки за евтини афиши, нека ме потърси с вече дадените позивни - вероятно малък брой плакати с окончателната програма и красив фон ще бъдат възможни около седми-девети (7-9) септември.

При всички случаи ограничаването на организационните разходи по Феста е от жизнено значение.

Не забравяйте да се включите в групата на Феста във Фейсбук, както и да каните там приятелите си! Пишете за предстоящия Фест в блоговете си, сложете го в подписите си в други форуми, говорете за него като се видите с някого - който иска да идва, да рекламира!

Ще бъда изключително благодарен на всекиго, който би ми помогнал да организираме традиционната игра с въпроси. Награден фонд - подбрана лично от мен ценна и куриозна книга*. Пълна изненада.

Ако на някого случайно му хрумне да наготви огромни количества лембас, гъби с шунка, крам, заситки, чудодей или друго средиземско ястие/питие, което да сподели на Феста - добре дошъл. Но мисля да не повтаряме миналогодишния конкурс за лембас - при все че беше прекрасен.

---------------------------------------------------------------
*Щеше да е бутилка полско медено вино, но ако вземе да спечели някое непълнолетно лице, ще ни обвинят, че впиянчваме младежта.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Добрата новина е, че вече разполагаме с чудесна зала благодарение на Елерина (мерси, Еле, голяма работа си). Програмата на закрито ще се проведе на 11 септември, събота, в Центъра за култура и дебат Червената къща, съвсем до площад "Патриарх Евтимий" ("Попа"), на ул. "Любен Каравелов" - пресечката между "Граф Игнатиев" и "Ген. Паренсов".

http://www.bgmaps.co...ity=sofia&tip=1

Имаме цялото време между 10:00 и 18:30, в което можем да се разположим както ни е удобно. Сега остава и да запълним времето с четене, говорене, майтапи и почивки за хапване, цигари и прочие :)

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

Добрата новина е, че вече разполагаме с чудесна зала благодарение на Елерина (мерси, Еле, голяма работа си). Програмата на закрито ще се проведе на 11 септември, събота, в Центъра за култура и дебат Червената къща, съвсем до площад "Патриарх Евтимий" ("Попа"), на ул. "Любен Каравелов" - пресечката между "Граф Игнатиев" и "Ген. Паренсов".

http://www.bgmaps.co...ity=sofia&tip=1

Имаме цялото време между 10:00 и 18:30, в което можем да се разположим както ни е удобно. Сега остава и да запълним времето с четене, говорене, майтапи и почивки за хапване, цигари и прочие :)

Това е чудесна новина :))) Евала на Елето :) Браво, Еле, Слънце =)

Ами аз мога да кажа, че вече работя по въпроса - почнах си темата за Толкин и Пратчет и се получава добре :) Така че моята тема ще я имате :)

Дерзаем и с усмивка напред, братя и сестри :P

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Разпространете това нещо, където сметнетe за нужно, ако искате:

Posted Image

Edited by АнарНирнает, 07 август 2010 - 05:14 .

Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Ammit

Ammit

Fallen Noldo

• Потребители
  • 216 posts
:bounce8: :bounce8: :bounce8: :bounce8: :bounce8: :bounce8: :bounce8: :bounce8:

Edited by Ammit, 07 август 2010 - 04:41 .

But do you know that the Eldar say of Men that they look at no thing for itself? That if they study it, it is to discover something else; that if they love it, it is only because it reminds them of some other dearer thing?

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Забележете, че и цветът на Кулата е червен :) Барад-дур ще трябва да се прекръсти на (как е "червен" на мордорски... а, да) Кармъзъ-дур. А Червената къща може би ще стане Бар-ен-Карнен, Карнембар или нещо такова на някой от елфическите езици.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users