Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Фест 2010?

• This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

Вега

Вега

Мръсна Кучка

• Маяри
  • 165 posts
Пускам подобна тема, защото никъде в онлайн пространството до този момент не виждам и не намирам информация относно събитието. Казаха ми само, че мястото за провеждане на феста било сменено, но това решение било взето самосиндикално. И от кого?
БГТФ нямало да вземе участие в организацията. Просто защото никой не е потърсил съдействието на никого от БГТФ. Или бъркам?
Wtf, феста е традиция на 5 години. А 5 години не са никак малко. Всъщност кои са организаторите на феста тази година? Петко? Тука ли си, майна?
И въобще - оставам с впечатлението, че това е краят на феста.
<div align="center">Пълен айляк.</div>

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts
Съгласен съм с Весо! На кладата! :viking:
:axesmiley:

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
+1 и от мен. Допреди месец се подготвях (разбирайте освобождавах...) за феста като смятах, че отново ще е първия или втория Уикенд на юни.

Edited by Sparrow, 25 май 2010 - 12:24 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Фест ще има, заплануван е за август месец, а организацията върви малко по-различно, защото мястото е сменено - няма да бъде в Пловдив, както до сега, а в село Леденик, на 3км. от Велико Търново.

Идеята е тази година да бъде по-неформална - по-скоро 'фест' като 'celebrate'-ване на Толкин, отколкото като представяне на лекции и другите организирани неща, които сме правили до сега. Причините за всичките промени в сравнение с миналите години са много и преплетени и не му е тук мястото да ги изреждам, но се надявам, че който има желание, ще се присъедини и тази година към Феста.

Относно участието на БГТФ - да, Весо, прав си, че нещата са доста по-разхвърляни от преди, но това не е плод на някакъв зъл план. Просто няма някакъв строг комитет от хора, който да раздава задачи и да разпорежда това и онова, за да се случват работите по познатия начин. Следователно, организацията се случва на принципа "както може". Иначе с нея в общи линии се занимаваме с Рох.

И.. това е за сега.

Edited by АнарНирнает, 26 май 2010 - 01:21 .

Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

БГТФ нямало да вземе участие в организацията. Просто защото никой не е потърсил съдействието на никого от БГТФ. Или бъркам?

И защото никой в БГТФ не се натиска да участва (освен че много искахме да се съберем в Пловдив тази година с хубави хора и да си говорим за хубави работи), причините за което не му е тук мястото да изреждам. Петко, радвам се, че ги написа тези неща! Не заболя, надявам се.
The main thing in life is to know your own mind.

EamaneAlcarin

EamaneAlcarin

Нейна Милост

• Потребители
  • 198 posts
ами примерно аз няма да мога да дойда понеже не знам къде е това село и няма как да стигна.Глупаво е, съжалявам че го казвам ,но аз съм адски разтроена в момента .
"А Ниена се изкачила по Езелохар и със сълзи измила скверните следи на Унголиант;и скръбна песен запяла за болките на света и Помръкването на Арда."

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Селото е на 3км от Търново, ще се срещнем в града и ще отидем дотам с транспорт, това не е проблем, хора!
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Аз нямам проблем с ходенето до Търново, но от 29 юли до 6 или 7 август ще съм на море извън страната, така че се надявам феста да е малко по-късничко през август...

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Еладора

Еладора
  • Потребители
  • 29 posts
:( За някои може да не е проблем, а на други може да им е по-удобно това село, но лично аз (и още няколко мои познати) няма да мога да дойда точно заради промяната на мястото. Тъкмо бях решила, че тази година ще мога най-накрая да посетя фест-а и се оказа че е на другия край на България... :(

Глупаво е, съжалявам че го казвам ,но аз съм адски разтроена в момента .

И аз. Сигурна съм че организаторите имат причина за смяната на мястото, но със сигурност новината не е приятна и за много други хора...

Edited by Еладора, 26 май 2010 - 07:25 .

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Чисто географски Пловдив не е по-централен град от Велико Търново. По близо е до София, да, но пък Велико Търново е по-близо до Варна и Бургас. Пък и не е толкова далеч, от София до Пловдив са 130 км., а до Велико Търново са 195.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Аз пък не разбирам защо мястото да е проблем(да, някой може да не го пуснат, примерно, но за другите - ще се съберем 10 маймуни от Пловдив и ще идем заедно, кво толкоз).
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

EamaneAlcarin

EamaneAlcarin

Нейна Милост

• Потребители
  • 198 posts

Аз пък не разбирам защо мястото да е проблем(да, някой може да не го пуснат, примерно, но за другите - ще се съберем 10 маймуни от Пловдив и ще идем заедно, кво толкоз).

не е кво толкоз понеже мен пр майка няма да ме пусне, чак до там .
"А Ниена се изкачила по Езелохар и със сълзи измила скверните следи на Унголиант;и скръбна песен запяла за болките на света и Помръкването на Арда."

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Абе мен не ми е до пускането... Просто се надявах, че тая година ще "зарибя" няколко приятелчета да посетим пловдивския фест, пък и те да разберат нещо за Толкин (понеже са чели само някои неща), ама няма да се навият за В.Т. Ем какво да се прави. +Тва август съм по Гърция и по лагери разни. Надявам се все пак да си изкарате добре, аз ще го преживея (а ако има тениски, ще дам на Асен някакви пари да вземе 1 и за мен ;) )

Edited by Sparrow, 27 май 2010 - 08:14 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
То и аз искам да е в София феста, ама тия неща не стават така :rolleyes:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

не е кво толкоз понеже мен пр майка няма да ме пусне, чак до там .

Ще дойдем да ходатайстваме ако се налага :)
Хайде де, на 17 си, ква е тази майка - Цербер! ;)
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Ammit

Ammit

Fallen Noldo

• Потребители
  • 216 posts
Аз вече се примирих с не-ходенето. Поне имах честта да кажа точно какво мисля.
But do you know that the Eldar say of Men that they look at no thing for itself? That if they study it, it is to discover something else; that if they love it, it is only because it reminds them of some other dearer thing?

Ганима

Ганима

fairy-tale

• Потребители
  • 106 posts
Даммм, след това, което прочетох - без мен.
Причините са лични.
Знам, че няма да ви липсвам.
"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts

Причините за всичките промени в сравнение с миналите години са много и преплетени и не му е тук мястото да ги изреждам

Защо?

EamaneAlcarin

EamaneAlcarin

Нейна Милост

• Потребители
  • 198 posts

Причините за всичките промени в сравнение с миналите години са много и преплетени и не му е тук мястото да ги изреждам

Защо?

ем лошо понеже доста хора искаха да идват от плд които познавам и се разочароваха бая както и аз .Веече се примирих ,че няма да присъствам , но все тая.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Гани, Съветът на Древните Дунедаински Тикви има нужда от теб. Вопиюща.
защото моят гарван е зелен

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users