Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Толкин Фест 2010

• Please log in to reply
176 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Чак от срещи нямаме нужда, така ще се изпообъркаме.
Мерси за мейлите, чак триста бройки не трябваха.

Нека само Елето се занимава със залата, че изглежда вече съм допуснал една сериозна грешка.

Аз ще остана с настаняването на хора, дошли от извън София.

И адски важно!

Местим датите на 10-12 септември!

Това е по съвсем разумно настояване на Елето и Ар - заради Булгакона и намирането на зала.

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

Чак от срещи нямаме нужда, така ще се изпообъркаме.
Мерси за мейлите, чак триста бройки не трябваха.

Нека само Елето се занимава със залата, че изглежда вече съм допуснал една сериозна грешка.

Аз ще остана с настаняването на хора, дошли от извън София.

И адски важно!

Местим датите на 10-12 септември!

Това е по съвсем разумно настояване на Елето и Ар - заради Булгакона и намирането на зала.

За мейлите - толкова имаме, толкова даваме :) Молим. А и колкото повече - толкова повече, Манолски :)

Супер за датите, щото преди това Габи има поправки и висеше на косъм идването й на феста :/ То и на 10-и имам от 13 часа, но то поне е защита на курсова работа по случая Читанка.инфо. Та със сигурност ще се видим с вас 10-12 септември, живи и здрави.

И покрай организацията не забравяйте и да дишате, че си трябва ;)
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

gadina_prokleta

gadina_prokleta

елф

• Потребители
  • 102 posts
За ларпърите - имате ги. Вярвам, че ще докарам неколцина елфи-стрелци за радост на народа ;)
Искам обаче максимум твърда информация овреме - за датите и мястото най-вече. Ние ще си преценим къде и кога да дойдем в инвентар, за да ви радваме окото. Току-виж и някой от орките се навие, стига хубаво да го анонсираме, и ще имате наистина зрелищна част.
Ако имате някакви по-конкретни идеи за запълване на програмата, подхвърлете ги насам.

Bright%20Future%20banner.png

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 592 posts
Аз пък мисля, че има нужда поне от една отворена среща за организиране на организирането - всеки, който иска и има възможност да участва в организацията на Феста, да дойде еди-къде-си еди-кога-си. Най-малкото за да се знаем кои хора сме и кой с какво се е заел.

Освен това ми се иска някой да направи поне едно "плакатче" (не знам как се наричат тези неща, изчервяв), на което да е написана основната информация заедно с датите на Феста - за да може да го пускаме из други форуми и да ги информираме за събитието!

Иначе и аз мога да помогна с разни неща - с Анар бяхме говорили за уроци по танци (с каквито се занимаваме в ЛАРП-обществото), а също така имам една сцена за куклен театър и няколко кукли, които могат да влязат в употреба за някое представление (ако друг има желание да участва в последното, нека се свърже на ЛС с мен!).

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
.

Edited by Талиесин, 04 август 2010 - 10:33 .

No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Мели, такива неща ще има, аз съм си нарочила 1-2-ма човека, ще ги уведомя скоро :rolleyes:

Мисля, че откъм организация ще покрием нещата, но си остава въпроса - КАКВО ЩЕ СЕ ПРАВИ :excl:
Нека всеки си помисли иска ли да се заеме с някоя лекция, дискусия, игра, конкурс, представяне на книга/филм/игра/нещо, танц, музика, театър и въобще каквото му хрумне. Желаещите, моля на опашка :P

Идеята за куклен театър на мен лично ми харесва, намирай скоро привърженици и давайте :) Пък ако събереш и групата по танци да изтанцувате нещо - ехееее...
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

Мели, такива неща ще има, аз съм си нарочила 1-2-ма човека, ще ги уведомя скоро :rolleyes:

Мисля, че откъм организация ще покрием нещата, но си остава въпроса - КАКВО ЩЕ СЕ ПРАВИ :excl:
Нека всеки си помисли иска ли да се заеме с някоя лекция, дискусия, игра, конкурс, представяне на книга/филм/игра/нещо, танц, музика, театър и въобще каквото му хрумне. Желаещите, моля на опашка :P

Идеята за куклен театър на мен лично ми харесва, намирай скоро привърженици и давайте :) Пък ако събереш и групата по танци да изтанцувате нещо - ехееее...

Аз съм готова да се захвана с нещо артистично (танцувам латиноамерикански танци, плюс валс и разни такива класически), та бих могла нещо с танцуване ако се организира да участвам, може да им уъркшоп по направа на нещо от глина/артбижута, такива мити-работи свързани с Толкин. Нали имаше конкурс за най-хубав елфически хляб, е, та може да направим такъв пак или пък свързан с нещо сладичко (аз умея да правя хубави сладки неща - кандидатирам се и за това :))

Театърът звучи супер - според мен е задълже по сценка от Толкинова книга може би?

Та бройте ме отговорник по артистичната част и ми давайте идеи/задачи. На разположение съм.
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Дами и господа, дотук имаме следните предложения за деня на открито (вероятно неделя, 12 септември).

Относително рано отиваме на леснодостъпно място в полите на Витоша при добро време. Засега съм се спрял на вариант - гората над село Железница. Дотам има добър транспорт - редовни градски автобуси. Самата гора над селото е приказно красива, на мястото има и поток. Добре е все пак желаещите да дойдат подготвени с хубав пуловер, здрави и удобни обувки, та да няма "ах", "ох" и превземки.

- О. З. Гвардията на Арменелос, сиреч Орденът на Осемте воглаве с Талиесин, Ира и Галадриел предлагат 1) уъркшоп с изработване на части от ларп-екипировка и бижута*, 2) конкурс по стрелба с лък с награден фонд изработен чарк от екипировката, 3) риенактмънт на историческа фехтовка и 4) евентуален опит по драматизиране на откъс от "Властелина". Лично аз мисля, че най-подходящ епизод би била част от "Смъртта на Боромир" предвид оръжията, потока и гората.
-----------------------------
*В добрите традиции на Втория Толкин-фест, както чувам. Фобия от Гвардията/Ордена отделно предлага да ни изработи моделинови сувенири. Впрочем, уъркшопът може да върви и двата дни. Б. Менед.

- Елфите-ренегати на Гадината предлагат 1) дуели с доброволци, 2) състезание по дърпане на въже, 3) оркско побоище.

Що се отнася до мен, присъствието на два отряда ларпъри е добра новина. А на Гвардията на Арменелос, разбира се, мястото й е точно на Феста и съм доволен, че смятат да дойдат.

От мен има предложение за изчитане на открито на "Гласът на Саруман" като "концертно изпълнение" на тази толкова театрална глава. Трябват ми доброволци за ролите (не си правете оглушки). Още миналата година исках да пробваме. Имайте предвид, че на открито трябва да се вика - а и така е според книгата: Гандалф и Саруман си общуват от доста голямо разстояние, а, разположени из Нан Курунир, ги слуша роханската армия.

Историческата фехтовка, четенето на глас на "Гласът на Саруман" и разиграването на "Смъртта на Боромир" имат нужда от няколко репетиции. Имаме месец време. Някои пътуват, други работят. Нека доброволците ми пишат на ЛС или във фестовата поща (menedhel@gmail.com) и ще репетираме в удобно за всички време, най-вероятно в уикендите.

Багажът на ларпърите от Гвардията (а сигурно и на елфите-стрелци) е тежък. Всички ще помогнем в носенето. И не, под "всички" нямам предвид няколко самоотвержени дами, а мъжете и момчетата.

Нужни са ни и теми за деня на закрито (вероятно събота, 11 септември). Дотук имаме 1) моята сигурна (и скучна) тема, 2) една много добра, но още не съвсем сигурна идея на Елето, 3)пак от Елето една хитра идея и 4)една доста вероятна възможност за кратко общо изложение с Тал и отново мен. Повече подробности - с реализирането.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts

Освен това ми се иска някой да направи поне едно "плакатче" (не знам как се наричат тези неща, изчервяв), на което да е написана основната информация заедно с датите на Феста - за да може да го пускаме из други форуми и да ги информираме за събитието!

Мел, за сега съм нахвърлил това: http://prikachi.com/...22/2392022B.jpg ..докато/ако някой не направи друго. Мисля, че няма нужда да се изчаква още - ползвай наличното, за да бъдат уведомени максимално много хора.
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

gadina_prokleta

gadina_prokleta

елф

• Потребители
  • 102 posts
Тъй, тъй, звучи супер.
Само сега да взема да конкретизирам идеите си, че като бях на работа, нямах време.

Ако докараме и орките, можем да си устроим зрелищен и прилично истински бой между красиви елфки с лъкове и гадни бронирани твари. Бездруго от някое време насам те роулплейски ни ругаят, пък ние разказваме расистки вицове с орки.
За нас съревнованието, за вас зрелището. Поемам ангажимент да ги питам навити ли са и да видя колко на колко ще се съберем. Щом ще има и човеци (Гвардията), може турнир по групи да устроим - Гондор/Мордор/Мраколес. Ще бъде яко да говорим в геймърски стил ("пращам два контрола орки срещу един контрол елфи и не щеш ли,...) :P

Другата идея е да дадем ларп оръжия на който иска, да се организираме в две равни групички от "опълчение" и да видим чия тактика е по-добра. Няма нищо опасно, те са мекички. Супер яко е да налагаш хората. И много учтиво като подход.

Останалите неща като дърпане на въже и пр. фестови забавления е гот, само да се сетя да осигуря въже и каквото там още измислим...

Edited by gadina_prokleta, 04 август 2010 - 01:26 .

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts

Дами и господа, дотук имаме следните предложения за деня на открито (вероятно неделя, 12 септември).

Ако е неделя ще се върнем ли до към 5 часа след обяд за да си хванат навреме транспорт тея които не са от София?

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Мисля, че да.

EamaneAlcarin

EamaneAlcarin

Нейна Милост

• Потребители
  • 198 posts
това за бижутата ми харесва ,може и конкурс картина по сценка от Властелина или Силмарилион ,
"А Ниена се изкачила по Езелохар и със сълзи измила скверните следи на Унголиант;и скръбна песен запяла за болките на света и Помръкването на Арда."

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Много неща може, разбира се. Давайте идеите, аз ще ги пресея.

Гад, не се превъзбуждай, ако и да съм красив ;) Всичко ще стане лекинко, плавно и по план. Няколко сблъсъка ще ни дойдат добре.

Впрочем, сериозно се замислям и за пеене.

EamaneAlcarin

EamaneAlcarin

Нейна Милост

• Потребители
  • 198 posts
доколкото знам има много певци ( аз например )
"А Ниена се изкачила по Езелохар и със сълзи измила скверните следи на Унголиант;и скръбна песен запяла за болките на света и Помръкването на Арда."

gadina_prokleta

gadina_prokleta

елф

• Потребители
  • 102 posts
Всичко е наред, с Тал се разбрахме, той организира нещата. Относно бойната част съм говорил с орките, май ще дойдат, но наистина ще им трябва помощ с транспорта, те влачат повечко доспехи.
Ще бъде яко ;)

Edited by gadina_prokleta, 04 август 2010 - 01:51 .

EamaneAlcarin

EamaneAlcarin

Нейна Милост

• Потребители
  • 198 posts
да страхотно ще бъде дано и аз се довлека

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Изумена съм! "По предложение на заинтересовани" решихте да изместите датите на феста за след месец и то дни преди първоначално обявените такива. Похвално! Съжалявам, че трябва да ви занимая с "личната си драма", но наистина съм разочарована. Бях планирала цялата си отпуска съобразно датите през август, бях разказала на всичките си приятели и дори бях събрала фенове. Извън всичко това, а и пренебрегвайки факта, че се лишаваме от природата на Стара планина и красотата на Велико Търново, провеждането на феста в софийската гмеж ме изпълва с "възторг".Posted Image

Не ме разбирайте погрешно, ако мога, ще дойда през септември. Ще следя темата и се надявам да намеря вдъхновение за участие.

Само за едно се моля, ако все пак фестът се измести за 4 декември /например/ в Шумен /например/, да разберем преди 9 септември.Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Права си, но ни се наложи. Надявам се да приемеш коленопреклонните ни извинения, най-вече моите. Не беше лесно решение. Мисля, че повече местеници няма да има.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Дано поговорката "Хубавите работи стават бавно" се окаже вярна и крайният резултат да бъде интересен и организиран фест.
Както казва един приятел "Ще го направим! Ний ли няма да го направим?".Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users