Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Толкин Фест 2011, София, 22-23 септември

• Please log in to reply
113 replies to this topic

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Стана вече юни. Щеше ми се да използвам темата на Весо отпреди година, обаче тя е заключена. Може би така е по-добре. С малки промени и допълнения, питайки, цитирам:

Не съм открил никакви сведения относно тазгодишните празненства, където и да съм търсил. Казаха ми само, че мястото за провеждане на феста било сменено (имаше някакво предложение за Бургас/Спирит ъф Бъъгъс, доколкото си спомням), но това решение било взето самосиндикално. И от кого (това не знам дали въобще се споменаваше в мълвата, която се разнесе преди около 2-3 месеца)?

БГТФ нямало да вземе участие в организацията. Просто защото никой не е потърсил съдействието на никого от БГТФ. Или бъркам? (В тази част мисля, че промени също няма спрямо положените от миналия май/юни.)

Кпд, феста е традиция на 6 години. А 6 години не са никак малко. Всъщност кои са организаторите на феста тази година? Петко? Маноле? Тук ли сте?

И въобще - оставам с впечатлението, че това е краят на феста. За мен това впечатление сега е по-силно , отколкото миналата година - не знам Весо тогава как го е чувствал. Има малка надежда обаче, точно заради примера на Манол от лани.

И така, ако някой нещо има да казва, чини ми се, че е време да го стори. На мен лично ще ми е трудно да се захвана да организирам подобно събитие, продължител на традициите. Може би не невъзможно, но доста трудно. Затова и се обръщам към отговорните за Фестовете фактори - дано го прочетат и отговорят - въпросително. Бих съдействал с каквото мога.

Edited by bdk, 06 юни 2011 - 10:19 .

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Във Фейсбук има малка група на Adanedhel, сиреч Калоян, за Фест 2011. Засега е тайна група. Не съм организатор (а реално и миналата година организатор беше Елето - аз главно завеждах ентусиазма).

Идеята засега е Фестът да е в края на август в Бургас. Среща на ентусиастите се замисляше още преди няколко месеца тъкмо за началото на юни.

Това е, което знам. Личното ми мнение е, че докато времето е хубаво, Фест може да се организира лесно едва ли не всяка седмица. Стига само хора да има. Не ценя толкова добрата организация, понеже съм си един прост бохем и импровизатор. Събирането на хората, за да си говорят за конкретна тема, е въпрос главно на желание, а не на комфорт. Мисля да откривам пейка-фестове вече, защото по принцип съм фен на натфизчийския тип бляскава дезорганизация :boogie1qw:

Но го има и това, че все повече от нас бачкат, а не са просто студенти. Други пък малко са попрегорели за Толкин, метъла и фентъзито... и те така. Може би е време за един заключителен Фест с отчетни доклади, награди за цялостно творчество и препоръки към младите да си направят Хобит-фест като излезе филмът :teethqhq: Да не говорим, че в общия чат тече постоянен клюкар-фест и размяна на весели линкове :)

---------

Инак имам следната оферта. На 12 юли навършвам двайсет и осем. Елате да пиете по едно за мое здраве в къщата ми в Лозенец (със зеленясал двор и бутната ограда, бул. "Христо Смирненски" 57, точно под Семинарията и до гората - някои знаят мястото). Не искам никакви подаръци, но си носете пиенето, аз ви осигурявам терена. Ако има навити в София за тогава, нека си подготвят по някой полуимпровизиран лаф за Толкин - ще имаме време и за приказки, и за дискусии, и за танци, и за пиянска среднощна разходка до гората с пеене, ако щете. Можем да си го направим точно в стил an Unexpected Party или "рожден Фест". Хем ще е един вид преброяване на тия, дето бихме се замъкнали до Бургас в края на август за официалната част, която Adanedhel организира.

Предложението ми е напълно официално.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts

...Други пък малко са попрегорели за Толкин, метъла и фентъзито... и те така.

Това е кратък синдром и бързо преминава :) И аз си мислех, че съм прегорял, ама тепърва се зарибявам по фентъзи ролеви игри! Posted ImagePosted Image Инфантилизъм баце...

P.S. Колкото до Маноловото Р.Д. в Лозенец - супер! Posted Image

Edited by proudfoot.underhill, 06 юни 2011 - 03:37 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Да не говорим, че в общия чат тече постоянен клюкар-фест и размяна на весели линкове :)

Пфф, стига :)
The main thing in life is to know your own mind.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Добре, един човек (и то не от организаторите) се нае да напише нещо, каквото знае!?! За което ти благодаря, Маноле. От казаното излиза, че няма да е по-време на Бъъгъс-а, който ще е в средата на август.

Ще ми се да задам някои въпроси, но засега ще ги спестя - има още време (все пак вече нещо е изнесено като сведения...), пък и доста от въпросите бяха зададени и маналата година май.

Иначе, за прегарянето - не го вярвам особено. Може би за малцина е вярно, но от наблюденията си през последните 2-3 години съм останал с впечатлението, че за мнозинството това не е така. Мога да си представя, че на някои им се струва, че вече няма за какво да се говори, да се изнасят лекции. Но ако се не лъжа, в други страни правят далеч повече и по-отдавна и не са рекли да спират. При мен поне вътрешната потребност е на достатъчно високо равнище. Не чак като след първи прочит на книгите, но това е разбираемо. Възможно е да бъркам в преценката си за другите, но се надявам да не е така.

За отчетите и съветите също е рано, струва ми се. Силата на новите попълнения, на които се уповавам/е, ще дойде осезаемо сигурно чак след като излязат и двата нови филма. Пък и без нея може да се прави всичко, стига да има желание. Колкото до начина на организиране и провеждане - нестройнито е по-добро от никаквото, признай. По мое мнение пък, стройното е още по-добро.

А относно твоя празник - 28=4x7 - много добре :) Денят Y се пада във вторник - още по-добре. И както е описано събитието - твърде добре, още отсега!

Edited by bdk, 13 юни 2011 - 04:35 .

32

bdk---rohan.jpg

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Само да вметна, че идеята фестът да е на Спирита е меко казано смехотворна. По ред причини.

Но дано има фест, и дано е в Пловдив.

Edited by wutang, 13 юни 2011 - 03:34 .

Горко на меките чела!

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Последно като чух идеята беше да е една седмица след Спирита, не по време на самия Спирит.

Маноле, за рождения ти ден - може ли да се родиш в деня преди държавния ми изпит, крайно несъобразително от твоя страна! :tooth:
The things one feels absolutely certain about are never true.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
За Спирита нищо не мога да кажа.

Но можем да се върнем към възрожденския ентусиазъм. Искате ли по някое време да му ударим едно пейка-парти с бай Толкин под мишница? Бири, трева, изчитаме си по някой любим фрагмент от любима книга и си лафим за него. Примерно тоя край на седмицата?

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Може, стига да е след петък, че изпитите край нямат. :D
The things one feels absolutely certain about are never true.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
И аз съм за (y)
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts
Привет!

Оказа се, че аз от наистина, ама от наистина много време не съм влизала тук.

Така - за поканата на Манол за пейка-феста, бири, трева, изчитаме си по някой любим фрагмент от любима книга и си лафим за него. Примерно тоя край на седмицата съм напълно, напълно навита. :)

Само кажете кога и къде :)

За поканата за рождения ден - звучи много готино, ще видя дали ще мога да се присъединя.

За Толкин феста - като има повече инфо, организация и прочие съм насреща да помагам.

Поздрави на всички ви и бъдете здрави и успех на студентите със сесията (Моята пуста е многооо умряла тоя семестър, никаква я няма :( ) и ще се радвам да ви видя, че ми липсвате ;)
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Преебах се :teethqhq:

Иначе я вижте това: http://www.facebook...._t=event_invite

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

Преебах се :teethqhq:

Иначе я вижте това: http://www.facebook...._t=event_invite

Що си се преебал?

А какво става - ще се виждаме ли, че края на седмицата се вижда вече ;)
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Тая събота ако ще има среща, ако е след 19:00 или особено преди 17:00, бих могъл да цъфна (и вържа, като налъм в баня). Или в неделя, обаче ако искате да я пренесете на Витоша (на занятие по катерене, или рожден ден - полулегално от чуждо име полупокана излиза така - ама няма да има лошо, предполагам ; )

Edited by bdk, 16 юни 2011 - 10:45 .

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Ха, изглежда обаче, че аз ще да бъда далече от София тия два-три дни. Съберете се без мене, почетете си, попийте, пък ако е рекъл Еру, по-натам пак.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Къде и кога и какво е това катерене?
The main thing in life is to know your own mind.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Последно практическо от курса по алпинизъм. На Комините от около 10. До колкото продължи, сигурно до следобед. А рожденият ден е над Бистрица до 21, та аз ще отида от едното място направо на другото.

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Инак имам следната оферта. На 12 юли навършвам двайсет и осем. Елате да пиете по едно за мое здраве в къщата ми в Лозенец (със зеленясал двор и бутната ограда, бул. "Христо Смирненски" 57, точно под Семинарията и до гората - някои знаят мястото). Не искам никакви подаръци, но си носете пиенето, аз ви осигурявам терена. Ако има навити в София за тогава, нека си подготвят по някой полуимпровизиран лаф за Толкин - ще имаме време и за приказки, и за дискусии, и за танци, и за пиянска среднощна разходка до гората с пеене, ако щете. Можем да си го направим точно в стил an Unexpected Party или "рожден Фест". Хем ще е един вид преброяване на тия, дето бихме се замъкнали до Бургас в края на август за официалната част, която Adanedhel организира.

Предложението ми е напълно официално.

Дами и господа, датата е 16 юли, събота, от 20:00 нататък.
Без подаръци, но носете пиене за вас си, който ще идва! Уви, криза е. Можете и музика да носите.
В един момент може теренът да се окаже тесен - тогава ще се изнесем в гората, тя поне е наблизо.

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Тъкмо днес се плеснах по главата, че тотално съм го забравил тоя "фест"-рожден ден(а и нямах нет два-три дена) и ето... Вече не съм в София обаче, жалко.

Честит рожден ден на патерици, и приятно прекарване утре на вечеринката.
Горко на меките чела!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Някой има ли желание да направим като миналата година - есенен Фест в София? Мисля си за неработните дни около 6 септември и/или за пак неработните около 22 септември.

Изглежда, че планът за Фест' 11 в Бургас няма да се състои.
Самият аз съм абсолютен антиорганизатор и предпочитам само да участвам, но ми се струва, че един малък Толкин-фест в София по време на почивните дни е напълно постижим.

Припомням, че 22 септември е не само Ден на Независимостта на България, но и рожден ден на Билбо и Фродо, пък и тогава всички са си вече в града. Знам, че Фестът не е само за софиянци, но пък не е добре тази хубава традиция да прекъсва.

Миналата година Елето ни издейства страхотна заличка. Тази година това може и да е възможно, а може и да не е, но можем да се разтършуваме за място.

Напълно съм убеден, че не е задължително Фестът да е грандиозен или идеално организиран. Напълно достатъчно е да е в инклингски дух, тоест хора, на които им е кеф, да се съберат с интересни теми за разговор и да го проведат. Би могло да стане на открито, в частен дом, в кръчма или както още ни хрумне. Така, както Толкин и колегите му са се събирали неформално, за да пият по едно и да си говорят за книги.

Самият аз имам няколко възможни теми, по които бих могъл да говоря, но ми става леко неудобно да съм единственият в подобно положение. Разбира се, всички си имаме ежедневните грижи, но това само по себе си още не е причина да се прекъсва провеждането на Толкин-фестовете.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users