Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Фест 2012

• Please log in to reply
89 replies to this topic

Poll: Фест 2012 (30 member(s) have cast votes)

Харесва ли ви идеята Фест 2012 да се проведе в Асеновград?

1. Да. (22 votes [73.33%] - View)

Percentage of vote: 73.33%

2. Не. (8 votes [26.67%] - View)

Percentage of vote: 26.67%

Vote Guests cannot vote

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
След последния фест стана ясно, че ресурсите и до голяма степен желанието на хората от София да организират още такива мероприятия, са се изпарили. В такъв случай трябва да потърсим друго решение, така че аз ще започна сондажите с въпросът за провеждане на 2012 edition в Асеновград. Засега основното притеснение за повечето от вас е логистиката, така че ето малко информация за връзките с града:
От София:
-влакове София - Пловдив и Пловдив - Асеновград;
-автобуси София - Пловдив и Пловдив - Асеновград;
-автобуси София - Смолян (които минават през Асеновград и Пловдив,тези и в обратната посока са на около 1 час едни от други).

От/за Пловдив:
- автобуси от/за Асеновград във всеки х-час:20 и х-час:50, както и няколко в кръглия час около обяд. Движат се от 6:20 до 20:50 и пътуват 25 минути;
- влаковете от Асеновград тръгват на всеки кръгъл час от 5:50 (малка разлика) до 22:15 (без 11:00, в 6:30 има допълнителен влак). Влаковете от Пловдив тръгват в 5:15 сутринта и пътуват на всеки х-час:30 до 21:35 (без 10:30, в 6:00 има допълнителен влак).Пътуват 22 минути;
- множество автобуси за Смолян, Кърджали, Първомай и т.н. минават през Асеновград.

От Смолян/Кърджали:
- почти всеки автобус за Пловдив/София минава през Асеновград.

Другите големи градове:
-опцията тук е да се доберете до София/Пловдив и да използвате някой от гореописаните маршрути.

Разстоянието между Пловдив и Асеновград е по-малко от 20 километра.

Edited by Corwin, 24 октомври 2011 - 01:47 .

'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Отговарям положително с уточнението, че идеята да е в София (и като традиция - двугодишна :Р - и като удобство по ми допада), но ако няма да е тук, защо не в Асеновград. За тъгуващите по Пловдив ще е поне частична утеха, за другите - ново място, нови възможности, нови преживявания.

32

bdk---rohan.jpg

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Според мен ще е супер. За мен Толкин фестът едно време означаваше разходка до някъде. Откакто се случва да е в София - нищо такова.
The main thing in life is to know your own mind.

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Не. Първо - притеснявам се, че на фест в Асеновград ще дойдат много по-малко хора, отколкото в Пловдив или София; второ, досега всеки план за провеждане на фест извън тези два града се е провалял. Страхувам се, че пак ще се получи така и ще трябва отново в последния момент да се мести в София. Бих се съгласила на този вариант само ако няма абсолютно никакъв начин феста да се проведе в София или Пловдив, а случаят не е такъв. Мислех в началото на 2012 да започна да търся варианти за зала в София, но очевидно е трябвало да пусна тема по-рано... Виж, ако някой предожи вариант за връщане в Пловдив, бих го подкрепила с две ръце.

Edited by kalinka, 25 октомври 2011 - 06:34 .

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Аз съм на акъла на Калинка.

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Значи аз имам предложение от външен човек да се заеме с организацията и популяризирането на Феста догодина (в София), като от нас се иска само да си подготвим теми.

Така че "изпаряването" не е чак така...
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Еле, я дай малко подробности? Защото и това с външния човек не съм убедена, че е добра идея, така както си го написала...

Edited by kalinka, 25 октомври 2011 - 10:28 .

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

Не. Първо - притеснявам се, че на фест в Асеновград ще дойдат много по-малко хора, отколкото в Пловдив или София; второ, досега всеки план за провеждане на фест извън тези два града се е провалял. Страхувам се, че пак ще се получи така и ще трябва отново в последния момент да се мести в София. Бих се съгласила на този вариант само ако няма абсолютно никакъв начин феста да се проведе в София или Пловдив, а случаят не е такъв. Мислех в началото на 2012 да започна да търся варианти за зала в София, но очевидно е трябвало да пусна тема по-рано... Виж, ако някой предожи вариант за връщане в Пловдив, бих го подкрепила с две ръце.

Предлагам ви това, което ми е по силите, както и с оглед на казаното от Манол непосредствено преди и след последния фест. Именно затова съм пуснал анкета, а не заявка. Също така не бих се съгласил особено за бройката хора, защото тази година не бяхме повече от 30 човека. Рзбира се, ако някой има желание да се нагърби с организацията в София/Пловдив, то на всички ни е ясно, че това би бил един по-добър и по-удобен вариант за масата хора.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

Предлагам ви това, което ми е по силите, както и с оглед на казаното от Манол непосредствено преди и след последния фест. Именно затова съм пуснал анкета, а не заявка. Също така не бих се съгласил особено за бройката хора, защото тази година не бяхме повече от 30 човека. Рзбира се, ако някой има желание да се нагърби с организацията в София/Пловдив, то на всички ни е ясно, че това би бил един по-добър и по-удобен вариант за масата хора.

П.С. освен това донякъде не разбирам съображенията ви за разлика между Асеновград и Пловдив, след като на мен ми отнема същото време да стигна от централна гара в София до СУ, както от Пловдив до Асеновград :)

Edited by Corwin, 25 октомври 2011 - 05:01 .

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts

Значи аз имам предложение от външен човек да се заеме с организацията и популяризирането на Феста догодина (в София), като от нас се иска само да си подготвим теми.

Какво точно би се очаквало от един външен човек? Какво да организира?
Ще има ли начин да му се заплати за услугата?
Защото все пак "външен човек" според мен означава такъв, който няма да организира нещо само заради единия ентусиазъм (както бихме го направили ние)...

Edited by Mellindor, 25 октомври 2011 - 09:46 .

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Vincente

Vincente

Ace

• Потребители
  • 346 posts
Асеновград е квартал на Пловдив...

Дохохо, шегата настрана разстоянието Пловдив - Асеновград може да се вземе по-бързо от растоянието между някой квартали в София.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

Асеновград е квартал на Пловдив...

Дохохо, шегата настрана разстоянието Пловдив - Асеновград може да се вземе по-бързо от растоянието между някой квартали в София.

Объркал си се, Пловдив е университетсткото предградие на Асеновград!

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts
Предлагам всички кандидати, които искат да организират феста някъде (вкл. и в София), да изложат готов план-предложение за него, включващ:

• Избрана конферентна зала (или зали), която може да бъде използвана - със снимки и подробно описание, за да е ясно за какво може да послужи тя - колко места има, има ли свободно пространство (примерно за уъркшопи), прожектор/дъска и т.н. Колкото повече информация, толкова по-добре;
  • Хотелска база за участниците от други градове, информация за околната местност (за излети и подобни) - желателно със снимки;
  • Подробна транспортна информация от големите градове (разписания, цени), както и в околността;
  • Бюджет за феста - цена на хотела, залата, храна, други разходи;

Въз основа на предложенията ще се избере най-подходящото място.

Искам да отбележа, че не може просто да в предложението да напишете "има тука зала в местното читалище, има и много евтини хотели в града", трябва да се говори с който отговаря за тази зала може ли да се ползва тя за феста в някакво определено време, струва ли пари, да й се направят снимки, да се проверят цените в хотели/мотели, алтернативи за спане и т.н. и т.н. Общо взето най-добре подготвеното предложение трябва да има най-добър шанс да бъде прието, за да няма неизяснени неща, които да провалят феста после.

Айде заемайте се!

П.П. Също така няма да е зле паралелно да върви подготовката и на програмата на феста.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

Предлагам всички кандидати, които искат да организират феста някъде (вкл. и в София), да изложат готов план-предложение за него, включващ:
...
П.П. Също така няма да е зле паралелно да върви подготовката и на програмата на феста.

Бих го направил по предложението ти, обаче искам първо да разбера настроенията на хората. Ако се окаже, че 10 човека са навити, а всички останали по различни съображения не биха дошли или не им допада идеята, защо да се занимавам с обстоен план. Иначе още утре мога да ида и да говоря с ръководството на библиотеката (където ще се провежда това) да ни отпусне зала, мога да говоря със собствениците на едно много яко хотелче да направят групова отстъпка за 20 човека (дори мога да събера 20 човека в собствената си къща), мога и да ви изложа някои идеи. Но не виждма смисъл още да го правя.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Идеята за фест в Асеновград ми харесва и с удоволствие бих дошъл. :)
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Ами всъщност, колкото и да е странно, човекът иска да го направи от чист ентусиазъм - без заплащане. Той е журналист и PR и много се интересува от младежките общества и субкултури. От години ме разпитва за толкин феста, за ларпа, за рпг и всякакви такива неща. Освен корпоративните му сайтове, си поддържа съвсем сам и един, в който си пише всякакви неща, интересуващи младежите (Сайтът се казва teenews.eu и според мен обхваща твърде много теми, но това е друг въпрос. Може да видите, че има отразени новини около ларповете, толкин фестовете, дори празнуването на рождения ден). Съдружник е и в един от софийските клубове по MtG. И не на последно място е фен на Толкин :)

Та с какво може да ни помогне - за него ще е много лесно да осигури зала и техника, както и да направи голямо популяризиране. Както вече казах, от нас се искат само теми.

Разбира се, ако кажете не - не... И без това още е рано да се мисли за фест, аз просто отбелязвам, защото се отвори тема.
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
О, ако е така, тогава +1 за предложението на Елерина.

Ти като каза "външен човек", си представих някой, който хабер си няма от Толкин и има някакви собствени цели, затова реагирах така. Предполагам и Мел си е помислила нещо подобно. А и този израз "от нас се искат само теми" създава много погрешно впечатление - все едно някой друг ще определя коя тема кога ще се изнася и дали ще има друго освен теми. Всъщност от нас се иска програма, а твоя човек ще се заеме с техниката, залата и рекламата, ако правилно съм разбрала.

Но щом човекът е ентусиаст и фен, не мисля че има проблем. :) А журналист и PR определено по-лесно ще намери зала и техника. Ти знаеш точно от какво има нужда и можеш да му обясниш.

Най-добре го доведи на някоя среща да се запознаем и да поговорим с него. :)

Между другото, много съм съгласна с последната ти забележка и искам да напомня нещо на останалите. Хора, октомври е! Едва е минал един месец от последния фест, а вие искате "готов план-предложение" за следващия, с конкретна зала и информация за хотели?! За следващото лято/есен?! Колко зали изобщо правят планове за толкова месеци напред? Как можем да сме сигурни, че цените на хотелите, ресторантите, транспорта и самите зали няма да се променят след Нова година? Прекалено рано е за толкова детайлни планове. Изчакайте поне до януари, в името на Еру!

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Аз пак ще се обадя, че ми харесва как мисли Калинка :)
Еле, ти си споменавала май пред мене за тоя човек. Нека да дойде на нещо, което правим, ако иска - като гост ли, като приятел ли, пък то ще се види дали е идейно чак да организира Феста. Ето, примерно за рождения ден на трети януари да заповяда.
А ако има шанс за Асеновград - хубаво. Наистина е още рано да го говорим, пък и наистина съм скептичен, но ако може да стане, нека стане. Ще се радвам. От мен - морална подкрепа и темички :)

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
На мен ми харесва. Колкото по-близо до природата, толкова по-"СредноЗемско".

P.S.: Сега докато чета интервюто на Манол ми хрумна, че най-много предпочитам следващият фест да е на морето, не обезателно през летния сезон, може и зимата :) Просто да е на морето, близо до Улмо ;) Варна, Бургас или някое от прекрасните (все още, особено извън сезона) градчета като Созопол, да речем! Знам, че през тази 2011 година изначално планът е бил да е в Бургас, жалко че е пропаднал (не че в София не си изкарахме супер).

Edited by proudfoot.underhill, 07 декември 2011 - 10:30 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Днес говорих с шефа на туристическия център в Асеновград (по друг повод, но стана дума) за евентуален Толкин фест в Асеновград. Той каза, че ако го организираме през май (по време на културните празници в града ни), то ще получим доста голяма финансова инжекция, както и организационна помощ.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users