Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Гледа ми се филм..

• Please log in to reply
81 replies to this topic

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Неведнъж се е случвало да ми се догледа филм, но при избора на подходящо заглавие да се затрудня и в крайна сметка меракът да попремине. Почва се едно търсене в IMDb по жанрове, актьори, оценки и т.н., сещате се :)
Ако и други понякога изпитват подобно затруднение, предлагам в тази тема да пишем какъв филм ни се е догледало и съответно да препоръчваме подходящи според нас заглавия на търсещите. Тъкмо после може да коментираме дали ни е харесал филмът. Разбира се не е малка възможността да сме гледали препоръчания филм и да не ни се гледа отново, ама тогава пък можем да си поискаме някой друг.
Сега ми се е догледал някой фантастичен трилър; нещо от сорта на "Сфера", "Event horizon" и "The thing". Надявам се някое добро другарче да подскаже :)
Rogue's Gallery

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Аз доста често изпадам в такива ситуации. Обикновено пускам един гугъл за "best *** movies" и си харесвам нещо, което все още не съм гледал. Преди малко така се спрях на Fargo и след малко го пускам. :)

Ползвам и разни сайтове за препоръки като www.tastekid.com и www.jinni.com.

Нещо в стил "Сфера" - "The Abyss", ако не си го гледал. В стил "Event Horizon" - "Pandorum". За "The Thing" - не знам, тоя филм е неповторим. :) Може да пробваш "The Fog", ама оригинала, пак на Джон Карпентър, не римейка (е, ако искаш и римейка може да гледаш, може и да е добър, аз не съм го гледал :) ).
The things one feels absolutely certain about are never true.

Узиел

Узиел

Rockstar Scientist

• Потребители
  • 265 posts

Преди малко така се спрях на Fargo и след малко го пускам. :)

Любопитно ми е това с какъв сърч го намери, иначе филма е налудничаво приятен :thumb:

Иначе за фантастични трилъри, Moon от миналата година чух че е хубав, но не съм го гледал още и не мога да изкажа близки наблюдения.

А аз напоследък съм нещо на вълна азиатско кино, минавайки през Ип Ман, стари филмми с Джаки Чан и по-съвременния му Little Big Soldier (който между другото не е тупалка и ми обра точките) и, тази вечер, повторното гледане на The Good, The Bad, The Weird. Ако някой има препоръки в тази насока са добре дошли.

Edited by Узиел, 18 май 2010 - 01:53 .

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Moon е много добър филм, но на някои може да им се стори твърде бавен и малко хаотичен. Силно се различава от Event Horizon и подобните му полу-ужаси обаче, напомня по-скоро на Соларис. Не е за всяко време и всяко настроение също. След като го изгледах ми остана някакъв дразнещ привкус, че нещо му липсва за да стане истински шедьовър, но вече не помня какво. Препоръчвам, де.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts

Преди малко така се спрях на Fargo и след малко го пускам. :)

Любопитно ми е това с какъв сърч го намери, иначе филма е налудничаво приятен :thumb:

Най-добри трилъри, хахах. Но при все, че общо взето братята Коен ме радват, от петте им филма, които съм гледал, този ми се видя най-слаб и всъщност е може би единственият, който не ми хареса кой знае колко. Пък гледам, че го пишат за най-големия им шедьовър. :mellow:

Moon е добър, но ми се струва надценен. Добра режисура, това че е бавен въобще не ми пречеше, но просто не предлага нищо ново. Може би съм очаквал твърде много, след всичките хвалби.

За забавни азиатски тупалки - препоръчвам Ong Bak и като цяло филмите с Tony Jaa, лудак е тоя.

The Good, the Bad, the Weird не съм го гледал още, така че не знам доколко си приличат, но щом си на азиатска вълна силно препоръчвам Oldboy. :) Също и Memories of Murder.

Узиел

Узиел

Rockstar Scientist

• Потребители
  • 265 posts
@Кем: Фарго на мен ми беше харесл много, но трябва да си призная, че съм гледал по-малко от филмите на братята Коен, от колкото би ми се искало. Пък и канадската полицайка, Бушеми и онзи изрод, който играеше Луцифер в Константин, ми се видяха неочаквано добра комбинация :teethqhq:

А от горните три филма, само третия не съм гледал още. Ще пусна един сърч в имдб :passifier:

И отново да препоръчам Little Big Soldier, яд ме е че си го изтрих този филм от харда.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
"Мъглата" на Карпентър ми хареса - мистерийка, тва-онова. Има ли други подобни нещица :rolleyes:
Rogue's Gallery

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Точно онзи ден се чудих какво да гледам (филм за пуканки, смях и екшън), даже питах обществото, ама след продължително джъткане из imdb си изтеглих Kiss Kiss Bang Bang и останах много доволна. :)
The main thing in life is to know your own mind.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Kiss Kiss Bang Bang е як. :) Film noir ftw.

И в тази връзка - препоръчвам Brick, един от най-любимите ми нео-ноар филми евър.

"Мъглата" на Карпентър ми хареса - мистерийка, тва-онова. Има ли други подобни нещица :rolleyes:

Ами продължавай с филмите на Карпентър. :) Лично аз препоръчвам Halloween - може би най-добрият от олд-скуул слашърите, както и In the Mouth of Madness - добър прочит (но не адаптация) и трибют към творчеството на Лъвкрафт. Освен това е и третият от своеобразната Apocalypse-трилогия на Карпентър (първият е The Thing, а вторият - Prince of Darkness, който още не съм гледал).

Подобна на The Fog е 30-минутната анимация Tales of the Black Freighter, която върви към Watchmen. :)

Иначе - ако случайно не си гледал някоя от по-добрите адаптации на Кинг, пробвай с тях. Говоря за The Shining, It, The Mist, 1408, Misery, Carrie, The Dead Zone, Pet Sematary (последните два ги препоръчвам на сляпо, първия не съм го гледал, а от втория почти нямам спомени), както и Dreamcatcher (него като цяло май не го имат за особено добър, но мен все пак ми хареса).

От не-хорърите - The Shawshank Redemption, The Green Mile, The Running Man.

ПП Филми като The Shining и The Shawshank Redemption предполагам, че всеки е гледал, ама няма как да ги изпусна, хаха.

А от горните три филма, само третия не съм гледал още. Ще пусна един сърч в имдб :passifier:

А другите два (освен Oldboy) от Vengeance-трилогията гледал ли си? Sympathy for Mr. Vengeance и Sympathy for Lady Vengeance. Ако и тях си гледал не знам, почвам да се изчерпвам. :lol:

И отново да препоръчам Little Big Soldier, яд ме е че си го изтрих този филм от харда.

Изглежда добре, ще гледам да го гледам. :)
Бтв, скоро излиза римейк на The Karate Kid с участието на Джеки Чан. Тоя човек прави по три-четири филми на година. :lol:

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

И в тази връзка - препоръчвам Brick, един от най-любимите ми нео-ноар филми евър.

Кем, тъкмо вчера го теглих, защото един колега ми каза, че го е гледал и му е харесал, и аз си мислих, че сега ще вляза във форума и ще кажа на Кем да го гледа, защото знам, че харесва film noir :D Карай, тия дни ще го гледам като знам, че и ти го препоръчваш.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Ех, да реши някой да ме изненада приятно с нещо и то... :lol: Но пък важно е желанието. :)
Дано и на теб ти хареса филмът. :)

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Бррр, 1408 е страшничък, а? Пък и Джон Кюсак в такава роля :teethqhq:
Останалите по Кинг съм ги гледал, като любим ми е "Stand by me".
Rogue's Gallery

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts

Ха, съществуването на този филм съвсем ми беше убягнало досега. Гледах го днес, много добър! :)

А за хоръро-трилърите - The Midnight Meat Train бива, екранизация на разказ на Клайв Баркър. Изглеждаше като поредния глупав слашър и не вярвах да ме впечатли, ама се оказа не лош.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts

Ха, съществуването на този филм съвсем ми беше убягнало досега. Гледах го днес, много добър! :)

Направо те връща в детските години :) Сценарият е по "Особени сезони" - есента.

Edited by Finarfin, 26 май 2010 - 12:30 .

Rogue's Gallery

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Гледа ми се нещо подобно на Gattaca. На ум ми идват Minority Report, Paycheck, The Island, Surrogates... но тях съм ги гледал.

Търся също и нещо подобно на The Fifth Element. Преди малко гледах Immortel (ad vitam), които е интересен и напомня на него. Френски, от 2004, правен по комиксите La Foire aux immortels (The Carnival of Immortals), които сега дърпам. Странна смесица от научна фантастика и египетска митология. По-голямата част от филма е анимирана. Лошо при това, изглежда все едно е рендван с графичния енджин на някоя компютърна игра. Но бързо свикнах и филмът всъщност ми хареса.
Та сега ми се догледаха още такива филми.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Чак сега ли гледа Immortel? Аз защо имам чувството, че съм си говорила за него точно с теб преди хиляда години, защото аз го гледах ъъъм горе долу когато се запознахме :teethqhq: Кажи после комиксите дали са хубави. Та, я да видим. Всъщност не смея да ти препоръчам, а и то на теб е много трудно да ти измисли човек нещо, защото си гледал всичко.

Бтв, вчера гледах Brick, страшна каша, но си заслужаваше :) Даже си изтеглих новелата, да я прочета по някое време, когато минат изпитите.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts

Чак сега ли гледа Immortel? Аз защо имам чувството, че съм си говорила за него точно с теб преди хиляда години, защото аз го гледах ъъъм горе долу когато се запознахме :teethqhq:

Хмм, може да си ми разказвала за филма? В такъв случай, my bad, че чак сега го гледам. :)

Радвам се, че Брик ти е харесал. :) Новелата и аз си я бях намерил, след като гледах филма и така и не се хванах да я прочета, хаха. Но никога не е късно. :Р

Иначе има мноого неща, които не съм гледал, слава богу. :) Но пък да го чуя от теб наистина си е комплимент. :Р

Разните сайтове са препоръки обаче нещо не ми помагат в случая. :/ Мисля да гледам Open Your Eyes (Abre los ojos), филмът по който е правен Vanilla Sky, после може би The City of Lost Children (La Cité des enfants perdus) и накрая да изгледам каквото не съм гледал на Кубрик и Аронофски, както и да проверя дали има някоя екранизация по книга на Филип Дик, която съм пропуснал. Това ще ми запълни времето за доста дни напред. :) (Но и едва ли ще се случи точно така, защото рядко спазвам такива предварителни планове.)

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
"The City of Lost Children" е култов! Антиутопичен и стиймпънк! Рон Пърлман както винаги играе много добре.
Rogue's Gallery

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
"Генезис" на Кристофър Нолан с Лео ДиКаприо! Чакам го от доста време тоя филм и ще го гледам веднага щом дойда в София. В imdb е на трето място, а ето и едно ревю, в което доста го хвалят: http://www.forplay.b...on7/(pg)/review . Толкова съм хайпнат главно заради "Престиж", очаквах подобна атмосфера, но дори да е различен пак ще го гледам, все пак няма много наистина класни филми по кината.
Горко на меките чела!

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Мда, ние този филм го чакаме, откакто излезе първият трейлър. По този повод мисля днес да преговоря Batman Begins.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users