Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Игра на тронове (Песен за огън и лед)

• Please log in to reply
177 replies to this topic

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Моят личен фаворит в повествованието на Песента е именно взаимоотношенията на Тирион и Санса. От всичкото четено - няма дракони, няма бродници, няма вълци, кървища, интриги, сплетни, кулминации или друго - това са ми най-въздействащите глави. По това време в книгите Мартин вече до такова положение те е докарал, че като проследиш какво се случва между Тирион и Санса и си готов да захвърлиш книгата, да се проснеш в краката му и да го обсипеш с благословения заради това, че точно така е решил да развие нещата, а не по "неговия си начин". Сериозно, не се сещам за друга книга или автор, която да ме е хвърляла на двете крайности за такива кратки интервали от Алилуя до FU, MARTIN! Не че е уникална като книга, просто подходът на Мартин е като на хирург, който прави животоспасяваща операция на тумор, но без упойка.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Джон воскресе!
От 2011 година чакам да видя какво ще стане след "камите в тъмното". Пет години плача по Сняг, но Мартин се смили над мен и го съживи. То нямаше и как да го остави да умре, защото би му се разпаднало скелето на идеята. Ако беше умрял, остават само отрицателни герои, които ще се избият, но няма да има кой да спаси хората от Белите бродници. Рано е да коментирам сезона. Нека погледам повече серии.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Воистина воскресе!

Малко ялова сцена, но каквото - такова. Не съм доволен от онова с Тирион и змейовете - няма как човек, изключително трезвомислещ и рационален, да предприеме такова рисковано действие. Тази сцена беше нелогична, макар добре да обслужва развитието на историята.

Сюзън Смърт

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Напълно съм съгласна с мнението ти за освобождаването на драконите. Мисандей да ги беше пуснала - по-добре щеше да е. Сцената със "завръщането" на Джон обаче не е толкова лоша. Първото ми впечатление беше също за малко постно съживяване, но пък после реших, че така е по-добре. На тоя сериал не му липсват специални ефекти или магии, напротив, има от всичко по много. Така, бедното откъм уау-ефекти съживяване, изглежда още по-тайнствено. По-интересно е, какво ще направи Джон Сняг оттук-нататък.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Да, това е и моето мнение, но не стана много ясно от това, което писах - донякъде сцената с Джон е в типичния за поредицата "шок" стил: всички очакват по някакъв начин Джон да бъде съживен, беше повече от сигурно, така че тук шок и изненада не може да има. Ще го забавят серия, две, но няма начин, ще го върнат. Но сценаристите са си казали: "Е, ние па ще ви изненадаме наобратно - нЕма да ви праскаме специални ефекти, чудесии, страхотии и там каквото очаквате, че ще върнем Джон с гръм и трясък. Ще го направим напук, пък, леко по тъч линията и пак ще ви дадем повод да обсъждате" Горе долу нещо такова си представям :) Мен ми е любопитно кога точно и как Церсей ще стисне Врабеца за топките, да ме прощавате за натурализма. Но някак не ми се струва, че има излишна образност в случая - нещо буквално такова ще да е. :)

Сюзън Смърт

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Само на мен ли ми се струва, че този сезон, или поне първите три епизода от него, е изпълнен с повече събития. Това може да е така, защото по-голямата част от тях са ми нови, тъй като още ги няма написани в книга. Предишните сезони, с изключение на първи, ми се струваха безкрайно протяжни. Но, пак казвам, вероятно, защото съм знаела какво ще се случи. Сега се вълнувам невероятно много. Гледам епизодите със същото настървение, с което четях книгите. Сега нямам повече време да пиша, за да споделя повече впечатления и предположения за хода на събитията.

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
И трите епизода досега са доста наситени, наистина. Първият и третият сякаш служиха за ''подреждане'' на фигурите на шахматната дъска, вторият беше с голямата ''изненада'', очаквам и в четвъртия да има доста екшън. Но и аз гледам епизодите вече с голямо вълнение. Тазседмичния епизод адски много ми хареса. Най-накрая видяхме битката до Кулата и мисля, че това бе най-добрата битка с мечове изобщо от началото на сериала!!! Да, слагам я с една идея по-нагоре от Оберин срещу Планината. Сер Артър Дейн беше превъзходен! Жалко само, че не видяхме меча Dawn, но пък и Нед Старк не се биеше с Ice, така че квит! Хареса ми, че вкараха и Хауланд Рийд, мисля че това ще има значение за по-нататък. Тук имаше и загатване на това, че Бран може би ще може да повлияе на миналото по някакъв начин, но последиците от това няма да направят това което сме видяли в първите 5 сезона досега различно. Моят човек Варис супер много ми хареса отново! Радвам се, че не играе втора цигулка на Тирион, а наистина тежи много на мястото си. Сцената с Тирион, Мисанде и беше готина - Тирион не успява там, където е най-добър - във воденето на разговори и Варис е като обединител на този ''малък съвет''. Джон въздаде правосъдие. Винаги сер Алисър Торн ми е бил симпатичен. Той е пример за човек, който е верен на институциите, на принципите без знаечение от водача. Хареса ми, че си отиде с горд овдигната глава и все си мисля, че би бил много полезен в битката срещу Бродниците, но уви. Джон приключи със Нощния Страж... Следваща сприка - Зимен Хребет? Рамзи счупи тъпомера предни път като уби Руус и си мисля, 'е това ще му е падението. Ако досега сме научили нещо от тези, които играят 'Играта' превъзходно (Тирион, Варис, Кутрето) то е, че никой никога не ти дава подаръци току-така без да иска нещо в замяна. Мисля че цялата история с предаването на Рикон като пленник на Рамзи е капан, в който той наивно влезе, заради арогантността и моментното си мислене. Ако Руус беше там, тая сцена нямаше да се развие по такъв начин. Малкия Джон Ъмбър мисля че го изигра, защото нито коленичи, нито се врече във вярност, което значи, че най-вероятно ще го предаде по време на битката за Зимен Хребет. А и главата на вълчището беше прекалено малка, за да е истинския Рошльо. Северът ще си отмъщава здраво тоя сезон на Болтъните, а Рамзи няма никакъв шанс, защото не мисли стратегически, а действа на момента, емоционално.Пък и не мисля, че Кутрето ще е доволен като разбере какви ги е вършил Рамзи със Санса, а и сделката му беше с Руус, не с Рамзи, така че и той ще изиграе някаква роля, със сигурност в помощ на Санса.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Fram ond trum.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Arë lang.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
"В помощ на Санса", ли? Не го вярвам. Това е игра и всеки играе за себе си. Ако Кутрето беше загрижен за Санса, а не за собствения си интерес, нямаше да я даде на тия кожодери, буквално казано. За останалото, което мислиш, само се моля да стане. Северът помни, дано и да отвърне. Главата на вълчището и на мен ми се стори малка, ама как да знам със сигурност. На мен Ланустърите са ми най-противни от всички. Другите са жестоки, но такива са времената. Ланистърите са ми като българските комунистически наследници - имат хора навсякъде, срастнали са се с властта, загубили човешки облик стари муцуни. Няма да ме е жал за никого от тях, дори за Томен. Дано сега Джон, след като е свободен откъм клетви, продължи битката с бродниците. Не вярвам да иска да си върне Зимен хребет, защото, както сам си каза в третата книга, той никога не е бил негов. За отмъщението на Рамзи разчитам на Теон. И последно, искам вече да излезе книгатаааааа.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Мартин пуснал някаква глава за предварително четене - във Фейсбука си ли, не разбрах и не помня къде. Не си правих труда да го чета. Да излезе цялата, тогава да я видим, че нещо му нямам доверие. Интересно Мелисандра какво ще прави от тук нататък. Тя ми е интересен персонаж. За Халеситу е ясно, че драконът ще се появи по някое време, ще има "Ах" и "Въх", пък после дали ще се окаже с нов халазар или ще си тръгне само по живо по здраво с двамата ухажьори - там не ми е много интересно. Джон и Мелисандра на този етап.

Сюзън Смърт

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
Вил, ясно че в Играта всеки играе за себе си. Кутрето, колкото и мистериозен да е и т.н. има една единствена слабост, според мен, и тази слабост се нарича Катлин Старк. Той вижда в Санса именно Катлин. Мартин досега показа, че никой от героите му не е вездесъщ и всеки има своята слабост. Мисля че това е слабостта на Кутрето - Катлин чрез Санса. За да й "помогне" ще изманипулира Робин Арин и армията на The Vale. А може и просто да иска само Севера...
На Рамзи ще му се разкаже играта. Последните думи, които Руус му каза като првдупреждение най-вероятно щв се сбъднат -"Ако придобоеш репутация на бясно куче, щв бъдеш третиран като бясно куче ...". Мелисандре и на мен ми е много интересна - сега започва да си връща вярата и самочувствието и най-вероятно ще тръгне с Джон, Давос и Диваците.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Fram ond trum.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Arë lang.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Spoiler alert!

Знаех си, че "Hold the door" идеята няма как да не принадлежи на Мартин. Ех, Ходор...
защото моят гарван е зелен

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Финалната сцена с Ходор беше покъртителна. Хвала на Мартин, браво на НВО. Така не съм се вълнувала за филм от детските си години.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Силна сцена, да.

Сюзън Смърт

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Не знам защо, но на мен това с Hodor <= Hold the door ми се стори много лейм... ама аз съм анти-фен на сериала (и на Мартин), така че не бива да се изказвам :)

P.S.: Но не мога да не споделя това:

Edited by proudfoot.underhill, 31 май 2016 - 11:23 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Споделих рапа преди няколко седмици. :)

Сюзън Смърт

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Да, след като го споделих, видях твоя пост в другата тема ... нищо, нека има :)
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Бива, но не е от най-добрите им постижения. Ханибал срещу Джак ми е едно от любимите. :)

Последната серия на Троновете беше странно спокойна.

Сюзън Смърт

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Готин е този сезон, компенсира последните 2 за мен. Макар че има много критики да отнесе развитието с Рикон и Джон. Битката иначе беше може би най-добрата (от гледна точка на графично изпълнение) в сериал. Ама това с Рикон беше очевидно насилено, гигантът нямаше оръжие, а беше очевидно, че Джон просто няма да загуби. Иначе на Рамзи кучета го яли.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users