Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Star Wars

• Please log in to reply
67 replies to this topic

Night_Angel~

Night_Angel~
  • Потребители
  • 115 posts
Защо си нямате темичка за Междузвездни войни, странна работа :huh: . Тъй като ми е един от най-любимите филми (при мене взема сребърен медал :yes: ), реших да отворя темата, споделете по едно мнение за филма. Кои са ви любимите части, герои......и нека силата бъде с вас! :tooth:
Ти не махай с ръка отмаляла,
не казвай с болка "прости" ,
аз не вярвам, че има раздяла,
аз не вярвам - не вярвай и ти!

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Добра тема, млади Падауане. :)

Звездните войни имат специално място в моето сърце, още от времето, когато бях юноша бледен и толкова запленен бях зяпнал големия екран, че от тогава имам лека деформация в захапката. Игрите по ЗВ са друга голяма вселена, за която мога да отворя не мова тема, а нов форум:)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Голяма работа са, особено старите серии. През 90-те, когато още ги нямаше дигитализираните версии и новите епизоди, нямахме и видео, та баща ми и брат ми ми разказваха подробно за тия филми. Въртяха на стария мощен моноколона касетофон "Хитачи" едно пиратско копие на саундтрака на "Завръщането на джедаите", така че можех, а и още мога да свирукам повечето музикални теми на Джон Уилямс не по-зле от кой да е фанфарист на Лондонския симфоничен оркестър. После ми купиха книжките на Джордж Лукас и Тимъти Зан по сценариите, след това дойдоха и дигитализираните версии, и "Невиима заплаха"... и историята дойде на мястото на митологията. Чубака, R2-D2, C-3PO, Хан Соло и Дарт Вейдър завинаги си ми останаха любими герои.
Интересно е, че Дейвид Брин ("Звездна вълна се надига" май е негова книга), е направил нещо като сравнителен етически анализ на "Стар Трек" и "Междузвездни войни", където доказва, че "Войните" са традиционна приказка за герои и полубогове. На самия него това никак не му харесва, но за мен е още една причина да си падам по далечната, далечна галактика. Текстът на Брин витае из нета.

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
За сблъсъка ми със Звездни Войни с пълна сила важи правилото "По-добре късно от колкото никога", защото за първи път ги гледах с преизданията от 1997ма, за щастие на кино. Дотогава само бях слушал за тях. От тогава си имат специално място, едно от първите, в класацията ми за любими филми, които бих гледал отново и отново. Това важи най-вече за старите три филма, но харесвам и новата трилогия.

(Това беше само колкото да се разпиша, някой друг път повече...)
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Тук е мястото да вметна, че по обективни и субективни причини някак по-съкровени са ми по-старите серии. Сега, пускайки си ги в наше време, на места са ми безумно комични и несериозни, но някак по-близки до полираните 1, 2 и 3 серия. Те също са великолепни (обобщено мнение, иначе може да се конкретизира за всяка една от тях по отделно), но има нещо в първите - носталгия ли, пионерство ли, уникалност ли, което ги прави много скъпи.

Например... дизайнът на машинарията в 4, 5 и 6 серия - уникален е. Tie - fighter, X - Wing, Star Destroyer, наземните канонерки... просто са уникални по мисъл. Разбираемо е защо техните предшественици изглеждат така в 1, 2 и 3 серия - защото не могат да изглеждат по-съвършенни, завършени, подобрени десетилетия преди наследниците си (въпреки че изглеждат много по-достоверно благодарение на новите технологии). Просто трябва да погледнеш модифицираният Tie- Advanced на Вейдър за да си помислиш колко съвършенн изглежда от дизайнерска гледна точка.

От друга страна режисурата на битките в новите серии (за светлинните мечове говоря, стрелялките не ме вълнуват толкова) са наслада за окото. На светлинни години пред вдървените движения в старите епизоди. Сещам се за сцената, в която Вейдър убива Кеноби - все едно Робокоп коси трева :teethqhq: . С единствено движение на тялото чупка в кръста по хоризонталата:) И пак си го обичам тоя филм.

Сюзън Смърт

Night_Angel~

Night_Angel~
  • Потребители
  • 115 posts
Междузвездни войни, ей любимо филмче! :wub:
За мене си е почти наравно с Властелина, просто идеята, ефектите, машините, уникални са! :yes: Много ми харесват и шестте части, може би само третата не чак толкова, много лоши работи се случват тогава :( ... Повече последните 3 , въпреки че са по-стари. Най ми харесва последната част, с тия меченца, нали се сещате - едни пухкави, космати, големи сладури! :P Любимите ми герои са Оби-Уан, Йода, Люк, Леа , Анакин ( от 1, 2 част и първия диск на 3 част, после вече не ме кефи особено) .
Напоследък бях позабравила за Star Wars, но случайно на 3 март го хванах по Нова и като се загледах, направо позабравих за купона, та сега си гледам по една част вечер и му се рaдвам ^_^ .
В момента се сърдя на компютъра си, защото не иска да ми пусне 1 диск на трета част, вижте го какъв е лош, не чете диска (а преди го четеше :judge: ).
Смятах и още да пиша, но после, сега искам си изгледам още една част :angel_not: .

Ти не махай с ръка отмаляла,
не казвай с болка "прости" ,
аз не вярвам, че има раздяла,
аз не вярвам - не вярвай и ти!

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
На мен много ми допадна изграждането на образа на Анакин до моментът, в който претупаха всичко в последния половин час на 3 Епизод.

Сюзън Смърт

Lady-Dragon

Lady-Dragon

Lady

• Потребители
  • 44 posts
Любимият ми филм определено е Star Wars!Харесвам го повече от "Властелинът на Пръстените". *разпънете ме на кръст*
Обожавам го просто...може би съм гледала всеки от епизодите по минимум 5-6 пъти.За разлика от вас аз пък харесвам повече новите филми.Особенно 3та част.Направо невероятен екшън..ама много гадости стават там :( Любими герои са ми Анакин ,Оби-Уан ,Йода и Дарт Вейдър.Обожавам ги и четиримата.Особенно лорд Вейдър.Много ми харесва героя...страхотен е просто.Тук е момента да се каже ,че един от най-брилянтните злодеи (за мен) е сенатор Палатин(Дарт Сидиъс)...много интилигентен ми се струва...може и да греша ,не знам.Но на мен ми допада[не цялостно естественно!].
Единственият по-велик филм за мен е "Индиана Джоунс".Това е от мен за "Междузвездни войни.

Let the Force be with you !!!
R.I.P.,Heath Ledger!

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts

На мен много ми допадна изграждането на образа на Анакин до моментът, в който претупаха всичко в последния половин час на 3 Епизод.

Във филмите прехода от светлата към тъмната страна на Анакин като цяло беше доста претупан. В третата част в един момент беше готов да премине към тъмната страна само и единствено за да може да спаси Падме, а в следващия момент не му пукаше нито за нея, нито за нищо, само за него самия. Като се добавят Star Wars - Clone Wars преходът изглежда по-завършен донякъде, но само донякъде. И все пак на мен новите три епизода ми харесват (както сигурно съм казал по-напред в темата). Особено третата е доста ценна с това, че предлага малко по-задълбочен поглед върху философията на джедаите и ситите.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Със сигурност съм споменавала - Междузвездни войни ми е филмът извън всякакви класации.
Предлага ми чистото забавление. Чистата радост. И задето накрая ''лошият преоткрива доброто в себе си'' - за това вече съм сигурна, че съм го писала тук. Сантименталност, факт; сълзи и доброто побежда завинаги, ми кво да направя, радвам си се.
Такова ”преоткрито добро” ми липсва в Толкин, просто не мога да повярвам, че Саурон, примерно, не е изпитвал нужда понякога да обърне една бира с приятели и да разправи виц за елфи.

Естествено, за мен StarWars са само 4, 5 и 6-ти епизод. Новите/първи епизоди не са ме трогнали дори толкова, че да ги изгледам повече от веднъж.
И то ги оцених, когато порастнах и пуснаха дигиталните версии, щото като дете си спомнях единствено ужаса как оная стена ще ги премаже - сещате се, в шахтата за боклук. А и от малка обичам да си играя на хейтърка - демек, да не се прехласвам по всеобщите любимци, друго си е да се влюбиш в такъв филм на.. а бе, над 20. Или просто съм със забавено развитие, май излиза Posted Image.
DragonSlayer е писал за красотата в хореографията (ли се казва) на боевете в новите филми. Ми не съм я забелязала, те момиченцата гледат други работи :blush: (само вметвам: освен ако не става дума за хореографията на Джеки Чан!).

..където доказва, че "Войните" са традиционна приказка за герои и полубогове. На самия него това никак не му харесва..

Такова заключение ме смайва - какви полубогове, кви 5 лева?! Брин нещо се е объркал. Или пък аз? Не беше ли силата във всеки от нас? :D Или трябваше да си роден "с дарба", за да бъдеш джедай? Внезапно изпитах спешна нужда да ги прегледам пак, че тоз момент съм го забравила, а и не ме е трогнал явно. Щото човек забелязва негативното само в нещата, които го тревожат / дразнят / и често, самият той прави / мисли :).
Та извинете ме, пускам си Епозод 4:).

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Силата е силна само в някои. В новите епизоди го обясниха с броя на мидихлоридите (или нещо от сорта) в кръвта.

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Винаги съм се кефила на Star Wars.Когато гледах старите серии бях доста малка и не разбирах много,много. После излязоха новите,порастнах и ох, малеле този Анакин(мамин златен) просто нямам думи.Поредицата си е много яка!
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

И то ги оцених, когато порастнах и пуснаха дигиталните версии, щото като дете си спомнях единствено ужаса как оная стена ще ги премаже - сещате се, в шахтата за боклук. А и от малка обичам да си играя на хейтърка - демек, да не се прехласвам по всеобщите любимци, друго си е да се влюбиш в такъв филм на.. а бе, над 20.

Aз пак ще играя контра. :Р
Вълнението на онези дни, емоциите, усещанията, игрите на "Междузвездни войни" (аз все исках да съм Хан Соло :tooth:), дори плаката на стената ми (четворка, цветен, гланциран, от западно списание - невероятно съкровище по онова време) са неделима част от изживяването. Тогава станахме свидетели на нещо невиждано, немислимо; видяхме как оживяват не само неща от фантазиите ни, ами и далеч отвъд тях. Беше си умопомрачително, световъртежно.
Щото сега, както каза Драконоубиецот, киното разполага с всякакви технологии и почти неограничени възможности. От вси страни те замерят със зрелища на лента, та поне аз вече трудно се впечатлявам. Поради тая ми ти причина има голяма вероятност по-невръстните зрители да се подсмихнат снизходително на старите Скайуокър и Ко. и да не проумеят на какво, аджеба, толкоз се прехласваме.
Аз обаче, когато отидох да гледам ре-рилийзите, виждайки компютърно анимирания Джаба, само присвих очи. : ))
Което не ми попречи специално за премиерата на Епизод 3 да си замъкна гондорските задни части чак до София. :teethqhq:
защото моят гарван е зелен

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Абе брат ми разправя, че Лукас се бил вдъхновил за "Междузвездни войни" от един филм на Куросава - "Скритата крепост". Гледал съм го и може би наистина има нещо вярно в тая работа. Пак трябва да се спаси принцесата и има верен рицар и вражески рицар, който преминава на страната на героите. Има и двойка комици-простаци, и много перипетии. Много симпатичен филм (а Тоширо Мифуне е на върха на блясъка си).

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Абе брат ми разправя, че Лукас се бил вдъхновил за "Междузвездни войни" от един филм на Куросава - "Скритата крепост". Гледал съм го и може би наистина има нещо вярно в тая работа.

Абсолютно вярно е, самият Лукас го е споменавал. :)
защото моят гарван е зелен

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Някой гледа ли вече новата анимация? Много зле. В началото (почти) сериозно се замислих дали да не изляза от салона (нещо, което никога не съм правил). Хубаво, че останах, понеже после се пооправи малко, та не останах със съвсем лоши впечатления, даже му дадох 6/10 в imdb. Преживях замяната на обичайните начални надписи с дебилна интродукция ала новинарска емисия (с водещ с умишлено идиотски глас), преживях и замяната на Франк Оз с Том Кейн като Йода (на Том му свикнах още от мини-сериите по CN), преживях даже и замяната на Джон Уилиамс с Кевин Някой-си. Музиката всъщност даже ми хареса, както стилът на анимацията и дори битките (макар хореографията да не може да се сравнява с тази на предишните Clone Wars). Асока Тано, глупавият сценарии и говорещите дроиди обаче ни дойдоха в повече. Като цяло - направили са Star Wars за деца. Малки. Ама много.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Днес гледах SW THE Clone Wars. THE е много важно, защото има още едни, рисувани. THE -то е компютърната анимация.

Лукас е странен тип. Вече очаквам Саут Парк клипче, в което напъва изотдзадзе Анакин Скайуокър. Или Бен Кеноби. Или Дарт Вейдър. Се тая.

След един повече от прилично гледаем, по мое мнение ЕПИЗОД 3 останах с впечатлението, че младия Вейдър е един по - скоро инфантилен младеж, ползващ се с не особено доверие от джедайския съвет, а сега изведнъж му натрисат хлапе за Падуан, и не стига отва, ами в един момент Анакин даже се радва на бъзиците на младата джедайка...

На кинографомания по финансови причини мяза...

Иначе в по - голямата си част филмчето е тип ЕПИЗОД 2 - пластмасови войници, пластмасови роботи, пластмасови кораби, пластмасови актьори...

Забавно беше. Като за фен - фикшън.
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts

Лукас е странен тип. Вече очаквам Саут Парк клипче, в което напъва изотдзадзе Анакин Скайуокър. Или Бен Кеноби. Или Дарт Вейдър. Се тая.

Всъщност в края на епизода, където Лукас и Спилбърг опъваха Инди, полицията ги арестува именно защото ги хванаха да изнасилват един стормтрупър, което беше намек именно към THE Clone Wars :)
А Паркър и Стоун и друг път са се гаврили с Лукас и Спилбърг в Саутпарк, покрай ремастерираните версии на Star Wars, E.T. и т.н. :)

elf4eto

elf4eto

кардинал Ришельо

• Потребители
  • 93 posts
"Междузвездни войни" е сред любимите ми филми.Харесвам всичките серии.Любимите ми герои са Хан Соло и Чубака и R2D2 и протоколния друид,също и Анакин,Леа и Йода. :)
Единствен пръстен ги владее
Единствен той ще ги открие
Единствен вси ще ги сбере
и в тъмнина ще ги обвие[b][i]

Roxanne

Roxanne
  • Потребители
  • 134 posts
Определено това е един от най-любимите ми филми. Гледала съм го много пъти и не ми омръзва никога. Харесва ми самата история, а и героите. Любимци са ми Оби Уан, Анакин, Люк, Йода, друидите :).

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users