Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Подвързия

• Please log in to reply
28 replies to this topic

Minas Tirith

Minas Tirith
  • Потребители
  • 23 posts
Предполагам доста от хората във форума, които притежават ВнП имат изданието с меките корици. Та отскоро се навих да си я подвържа, че така ако продължава кориците стават на баница при четене и заприличва на един голям парцал. Та ако някой си е подвързвал книгата с дебели корици, имам предвид да каже коя фирма точно, тъй като гледах една фирма ''Книговез'' и въобще доволен ли е от резултата на подвързана книга...

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Мда, споделяйте за книговези, защото предполагам всички имаме една или друга книга за оправяне. Моите познати подвързвачи бяха стари хора с малки дюкянчета и лека-полека спряха да работят...

Minas Tirith

Minas Tirith
  • Потребители
  • 23 posts
Аз днес ходих до един книговез и жената почна да ми се хвали, че била завършилаполиграфия и , че била голяма специалистка, та на въпроса:Започна да ми говори, че според вида на книгата (ВнП) можело да се наложи да бъде разделяна на2 тома, ама аз нещо не съм съгласен(някак си дебелите книги ми харесват :teethqhq: )или другият вариант да бъдело шита, аманякак си не си представям как с някакво шило ще бъде продупчена и с някви връзки.Не знам.Утре ще й я занеса да я погледне и дами каже.Ама ако се прави на 2 тома ц не ща...Казвайте вие ако имате книги подвързвани и как изглеждат...

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Цени? Материали?
Шитото е по-здраво и по-красиво от лепеното.

Minas Tirith

Minas Tirith
  • Потребители
  • 23 posts
По-красиво?Не знам какво имая предвид защото все се чудякак изглежда всъщност...цени не ми каза никакви.Аз и казах, че е книга около 1070 страници, ама тя настоя да види книгата преди да дава всякакви оферти.И както казах ми се хвалеше, че само тя от всички в града е завършила полиграфия, и ме увери, че след работата й книгата щяла да остане на само за мен но и за другите поколения все така красива здрава бла бла бла...Аз я питах дали няма да е по-добре с лепене, а тя ме сряза като ми вика, че лепенето било недопустимо при такава дебелина.Искаше да види и полетата за да прецени дали след шиенето няма да стане така , че хване и буквите.Т.е. трябва да има достатъчно големи полета...Иначе цените варирали според самата корица, ала бала и утре вече може да дам малко по-добра информация от сорта на цени и видове...

Minas Tirith

Minas Tirith
  • Потребители
  • 23 posts
Днеска ходих при тая жена пак, и ми обяснява, че тая версия на книгата нямала много големи полета, ама пак можело да стане работата.Просто проблема бил, че като са по-малки полетата и тя като почнела да прави дупки с дрелката( :blink: :shock: :blink: :shock: )В тоя момент просто онемях, ама тя какво ще иска да ми прави с книгата бре???? )ама постоянно ме уверяваше, че щяло не за мен ми за поколения напред да бъде здрава и т.н.Цена ми каза, че за тоя тип книга около 15-18 лв.Каза ми също, че евентуално ако се запази корицата можела да ми я сложи нея, а не да бъде някаква черна и т.н.И сегасъм малко шах...казах дипломатично, че ще помисля и евентуално ако се реша ще дойда.Не знам.Дайте някакъв съвет, че направооооо :mellow:

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Ако тази жена е наистина професионалистка значи и книгата ти ще оживее пробиването. Ти какво си мислеше, че ще шие страниците с игла? Според мен си струва, а и цената ми се вижда прилична. Даже смятам да направя такова нещо с моето копие, че то горкото :( вече е зле. А за корицата само черна ли предлага? Аз бих предпочела тъмнозелена ^_^
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Minas Tirith

Minas Tirith
  • Потребители
  • 23 posts
Ами явно професионалистка се явява, тъй като била учила 4.5 години полиграфия.И каза, че можела направо да ми сложи оригиналната корица откоре, а не да сме премахвали един вид хубавката картинка(която една шепа хора са измислили)Аз заради това искам да я направя твърда корица, тъй като от товачетене ще замяза на хартийка от баничка...И затова си мислех...Ама като ми разправяше, че щяла да я дупки с дрелка и такива работа и аз само се изцъклих,Не знам...Просто немога да си представя как ще изглежда шита книга...Пък и тя не можа да ми представи някакъв готов материал...Ама мисля първо пробно да и дам някаква друга книга да видя как ще работи и евентуалноако ми хареса да и дам ВнП.Вие какво мислите?
Иначе за подвързийте...тя каза, че имала най-различни видове и въобще да не съм се притеснявал за тая работа...

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Не се колебай, шитата книга е нова книга. Ще ти остави достатъчно поле за удобно четене, а ще я направи здрава. Питай я дали може да ти залепи и "гръбчето" - това е тази част от корицата откъм тясната дълга страна. Тя най-много се смачква от четене.

Minas Tirith

Minas Tirith
  • Потребители
  • 23 posts
Да, каза, че цялата корица може да ми сложи.Това нямалко да бъде проблем.Ама се чудя няма ли да е по-добре ако примерно се сложи тъмнозелена корица и се изпише със златно примерно Властелинът на Пръстените с някакъв по-шантав шрифт...Не знам.Колебая се как ще стане.Дали пък после резултатът няма да ми хареса.И въобще как ги шие тея страници, като ми вика, че щяла да прави някакви дупки с дрелката и после как ще събира страниците с връв както едно време са ги вързвали да не се разпаднат ли?????!!!!!????

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Като те слушам, попаднал си на специалистка. Ако има добри материали, ще ти направи книгата почти вечна. Не се шашкай, шиенето на пробита книга си е нормално за книговезите. В София ли става действието или другаде? Ако е в София, дай адрес на тая жена и я питай за цени, защото имам сума стари книги за приподвързване, а и баща ми също.

Minas Tirith

Minas Tirith
  • Потребители
  • 23 posts
:teethqhq: верощтно твоя жалост не се развива пиесата в София,а в Стара Загора.А иначе за София попаднах на ето това:
http://www.knigoveznitsa.bg/
Аз го разгледах.Цените са същите горе-долу както при тая жена...

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
ОК, мерси.

Minas Tirith

Minas Tirith
  • Потребители
  • 23 posts
Пак заповядай :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Като ти казват шита книга не си представяй книжния вариант на чудовището на Франкенщайн с разни стърчащи конци, дупки и т.н. ;) Луксозното издание на Властелина също е с шити страници. Това си е практика при книгите с твърди корици от този размер.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts

Като ти казват шита книга не си представяй книжния вариант на чудовището на Франкенщайн с разни стърчащи конци, дупки и т.н. ;) Луксозното издание на Властелина също е с шити страници. Това си е практика при книгите с твърди корици от този размер.

Eее, не, защо трябваше да напомняш за това? :annoyed: Знаеш ли колко страдах, че не ми е по джоба? :cry:
-----
Minas Tirith, благодаря, сега мога да си направя един подранил коледен подарък с нова корица за горката ми книжка :boogie1qw:
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Minas Tirith

Minas Tirith
  • Потребители
  • 23 posts

Ми уж не се стряскам, ама тя ми вика, че щяла да прави някакви дупки с дрелката по листите там и аз затуй се шашнах...

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Minas Tirith, явно тая дрелка ужасно много те психира :) Аз не че съм върл специалист по полиграфия, обаче е възможно да не става въпрос точно за това, което си представяш. (Като правиш герданчета разни, също ползваш една миниатюрна джаджа, която може да мине за дрелка.)
Намират ми се едни годишници на НБУ, които са 4 тома и са събрани в едно книжно тяло точно по тоя начин - с пробиване и шиене. Вярно, не бях там, когато ми ги подвързваха, но до момента не са мръднали - а са към 1600 страници заедно. :)
- Пух - започна Заю нежно, - ти нямаш никакъв ум.
- Знам! - каза Пух смирено.

Minas Tirith

Minas Tirith
  • Потребители
  • 23 posts

Minas Tirith, явно тая дрелка ужасно много те психира :) Аз не че съм върл специалист по полиграфия, обаче е възможно да не става въпрос точно за това, което си представяш. (Като правиш герданчета разни, също ползваш една миниатюрна джаджа, която може да мине за дрелка.)
Намират ми се едни годишници на НБУ, които са 4 тома и са събрани в едно книжно тяло точно по тоя начин - с пробиване и шиене. Вярно, не бях там, когато ми ги подвързваха, но до момента не са мръднали - а са към 1600 страници заедно. :)

Я аконе ставам прекалено нахален ще може ли да ми постнеш една снимчица точно на шитото(може и на ЛС) да видя...Тя ми приказва, че щяла да дупчи максималко на 3 милиметра, тъй като това издание на ВнП нямало много големи полета, и затова...

Minas Tirith

Minas Tirith
  • Потребители
  • 23 posts
Доста отдавна мина тая тема, ама аз да си кажа, че май се навих да и дам една по-малка книжка.Да видя тя нея как ще я направи, и ако е добре, евентуално да й дам Властелинът на пръстените.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users