Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Скот Линч

• Please log in to reply
15 replies to this topic

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Това е една страхотна фентъзи поредица като на български са издадени първите две книги "Лъжите на Локи Ламора" и "Червени морета под червени небета".
Действието в първата книга се развива в града Камор. Той е построен от древна и вече изчезнала раса. Неподвластни на времето и атмосферните условия елегантни мостове от стъкло се протягат над каналите с мътна вода, а в квартала Алчегранте гордо се извисяват петте кули на най-могъщите благороднически родове. Но красивият блясък на древен Камор, съчетан с оживена търговия, хвърля сянката на бедност и престъпност по тесните водни канали и улички. Не напразно се казва, че градът има двама управници – херцог Никованте и capo di tutti capi Барсави. А между двамата стои Паяка – ръководителят на тайната полиция, която следи тайния договор между престъпници и аристократи да се спазва. Но Паяка не си върши работата безупречно, защото Локи Ламора, Тръна на Камор, и неговата банда от джентълмени-копелета започват поредната си афера, която ще изпразни нечии благороднически джобове.
Във втората книга Локи Ламора и верният му до гроб Джийн Танен напускат родния град. Те обаче, не могат вечно да бягат и когато спират, решават да поемат към най-богатата и непревзимаема мишена на хоризонта - града-държава Тал Верар. И към Кулата на греха.
Скот Линч изплита интригуваща и завладяваща история, приказка за безбрежни морета и за вероломни хитрости, за вярност и предателство, за дружба, изпитана в най-критични моменти. Напрегнато действие, изпълнено с вълнуващи обрати и коварни съзаклятия.

Attached Files

...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

europefan

europefan
  • Потребители
  • 115 posts
Наскоро прочетох първите две книги и съм с много добро впечателние от тях. Имат дух, атмосфера, литературата е на ниво. А, и витаещият навсякъде дух на Венеция, Италия и мафията (или е по- точно да кажа камората :))е само в плюс. Айде, да излиза "Републиката на крадците". Единственото, което не ми допадна в "Червено морета ..." беше малко прекалено продължителното действие на борда на "Орхидеята". Не съм почитател на историите, заключени в ограничени пространства - кораб, самолет и прочие. Всичко друго е на ниво. :)
Winter is coming

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
И на мен ми харесва поредицата(втората книга, която чета сега, получих като подарък :)). Даже бих казал, че е сред най-доброто от новоиздаденото на български фентъзи.
"Лявата ръка на Бога" на Пол Хофман започна многообещаващо, но след средата на книгата развитието на сюжета не ми допадна и започнах да губя интерес. "Името на вятъра" е много интересна и обещава също толкова интригуващо продължение, но безспорният ми фаворит е "Първият закон" на Джо Абъркромби. Добрите новини са, че през пролетта "Колибри" ще издадат втората книга.
Rogue's Gallery

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Дано поне тази година излезе " The republic of thieves" , че минаха 2 години, докато издадат втората книга :angry2:

Edited by Mor_Hirill, 25 януари 2011 - 02:29 .

...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Дано поне тази година излезе " The republic of thieves" , че минаха 2 години, докато издадат втората книга :angry2:

Ще излезе след 23 дни от Gollancz. Вината не е в издателите, т.е. в Орион, просто Скот не беше добре.

Posted Image

П.П. Можем само да гадаем кога "Рива" ще я издадат и на нашия пазар. Може би Комата ще каже. =)

P.P.S. След няколко дни подхващам "Героите" на Абъркромби. :boogie1qw: Щеше ми се да си я получа "лично от великата ръка" на Джо, но за жалост ще се разминем за малко. =( Не можа, значи, да бъде в Лондон 3 дни по-късно. Тц, тц...

Edited by Strider, 25 януари 2011 - 03:39 .

защото моят гарван е зелен

logen

logen
  • Потребители
  • 6 posts
За съжаление "Republic of thieves" няма да излезе скоро, защото Скот продължава да е зле.

http://thewertzone.b...coming-out.html

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Хех, маркетингов трик на Орион. Ще изчакат Джо, Пат и Брандън. А Скот все още не е напълно възстановен, но е значително по-добре. Преди 3 месеца дори беше на различни места из Уисконсин.

Edited by Strider, 27 януари 2011 - 09:34 .

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
А качеството на преводите как е? Днес ходих до книжарницата в мола и ги имаше тия 2те, макар кориците да бяха различни, само че като не знам оригинала как е и се чудя... Макар да не обичам да чета недовършени неща.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Комата е чудесен преводач и преводите ѝ са на ниво.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Най-добрият преводач сред заешкото съсловие, с ясно изразен афинитет към орки :rolleyes:
Навремето преведе цялото "Чун Куо" на Дейвид Уингроув, обаче калпазаните от "Прозорец" не го доиздадоха :angry2:

Edited by Finarfin, 28 януари 2011 - 11:23 .

Rogue's Gallery

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Има дата за The Republic of Thieves! At last, 10 октомври в UK, 8 в US.
Posted Image

europefan

europefan
  • Потребители
  • 115 posts
Ей, доживяхме! Тазо поредица заприличва все повече на Песен за огън и лед като интензитет на излизане на частите.

П.С. Откъде е тази информация?
Winter is coming

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
http://www.gollancz....lic-of-thieves/

Edited by Sparrow, 16 март 2013 - 12:15 .

Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Доживях да държа в ръцете си "Републиката на крадците".  :boogie1qw:

То се е видяло, че отново ще чета паралелно няколко книги. 

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Щом и ти я препоръчваш, ще рискувам :)

Elandre

Elandre
  • Потребители
  • 1 posts

Имате ли идея откъде мога да намеря "Лъжите на Локи Ламора"?

Втори том си го взех, но за първия удрям на камък.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users