Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Нови албуми

• Please log in to reply
42 replies to this topic

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Наскоро издърпах новия албум на S.O.T.Y., но май само аз ги слушам от форума :D Много ме радва и откакто го свалих слушам г/д само него.

http://ecx.images-am...51Q0whXzi8L.jpg - The Constant :)

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts

Може би вече сте чули, но аз пак да си спомена.

Iron Maiden

с нов албум

The Final Frontier

Това е сингълът им
http://www.youtube.com/watch?v=coBzy-tPdws

След 4 години доживяхме още един техен албум. Впрочем това е най-голямото време между издаване на албуми, което са имали до сега. Относно албума вече има доста коментари на членовете на групата. Дейв Мъри и Нико МакБрейн са направили няколко изявления, в които се твърди, че ще запазят стила си, но има някой иновативни интересни идеи и нова дълга песен (над 10 минути).

Edited by Sparrow, 01 август 2010 - 12:12 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Аз пък с нетърпение чакам това:

Posted Image

Съли Ърна, но без метъл. =) В албума участва и една българка - челистката Ирина Чиркова, която беше гост-музикант и в последния албум на Годсмак. В "соловата група" на Съли явно ще е постоянно присъствие. Бравос! :bow:

"Авалон" ще се появи на 14 септември, а от утре по радиостанциите в Щатите се завърта сингълът Sinner's Prayer. Вече се вманиачих по това парче.

Posted Image

P.S. Другият от "соловата група" е Niall Gregory, който се изявява като перкусионист не къде да е, ами в Dead Can Dance.

Edited by Strider, 02 август 2010 - 09:52 .

защото моят гарван е зелен

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Защо ли си мисля, че няма да ми хареса особено. Отдавна Годсмак не са в Топ Листите ми, но поне чат-пат си слушах някои други добри техни парчета (Straight out of Line + I Stand Alone! FTW). Не си го представям без метал тоз вокал.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
На мен пък именно това ми е повече по вкуса. Силата на Съли е в, хм, да я наречем паганската музика. Там му е магичността, щото там му е душата, т.е. по-истински е. Не знам дали помниш, но Годсмак добиха популярност с парчето "Вуду", което може да се нарече всичко друго, но не и метъл. И изобщо г-н Ърна не харесва това определение, той смята, че са хард рок група. : )))

"Авалон" няма да е нещо потресаващо различно, просто Тони Ромбола няма да стърже по китарата. А Лиса Гайър прекрасно допълва вокалите.
Sinner's Prayer е вълшебна песен, но Съли трябва да бъде остро порицан, че дискриминира феновете си, щото, дори да искаш, не можеш да си купиш парчето (което бе пуснато днес по някое време, не знам кое, бях за риба :D), ако не си в Щатите. Възмутително! Не че нещо, но въпросът е принципен, нали.

Edited by Strider, 03 август 2010 - 10:01 .

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Супер, обожавам гласът на Съли, така че това ще се слуша! (:

За новия (да се надяваме не и последния) на Мейдън бях писал май пак в тая тема преди около 4 месеца. :tooth: Ама тогава пък нямаше обложка.
За сингъла ще се самоцитирам, че тук май пропуснах да оспамя като излезе:

Страхотна песен! Има я епичността на по-дългите им песни, но в същото време е бърза и агресивна като по-кратките. Прекрасно им се е получило!

Действително напомня и на нещо друго. Или по-точно не напомня на нещо конкретно, а просто на моменти е леко нетипична. Обикновено като чуеш риф на Мейдън и веднага си казваш, "Това са Мейдън!" Музиката им просто е много характерна, но тук има и нещо различно.

Edit: От два часа само тая песен въртя и май няма да спра скоро.

Между другото, сетих се на какво ми напомня - на самостоятлните неща на Брус, особено на The Chemical Wedding албума.

The things one feels absolutely certain about are never true.

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
В Замунда вече е изтекъл новият албум на Apocalyptica, така че който ги харесва да сваля, аз тъкмо го пуснах и до третата песен ми се ядва, макар да не е най-доброто им май, нооо ще видим. Музиката идва със слушането xD

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
И Мейдън изтече вчера. Не съм го слушала.

Когато излезе, ще слушам това:

Posted Image

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Ако Bad Religion бяха една идея по-хардкор много щях да им се кефа. Но са по-добре от недоразомения, като Green Day.
Горко на меките чела!

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts
Ето и един списък-обзор на хваналите ухото и/или окото ми жицаджийски заглавия (най-вече от далечния север) от първото тримесечие на тази година (някои от нещата вече на са чак толкова нови, но определено още не са стари :Р)

От познатите ми групи:

Posted Image
Прилично, типично за (по-новите албуми на) Стратовариус звучене. Ще се слушат "Елисейските полета" и занапред.

Posted Image
Поредната тава с веселба от Корпиклаани. А преработката на Моторхедския "Железен юмрук" също е много достойна!

Posted Image
Един от най-свежите и приятни нови албуми. Даже не само от най-новите :)

Posted Image
Могъщи както винаги, отново с епични парчета от по четвърт час (едноминутните звуци м/у тях може да се пренебрегнат :Р). Един от най-силните албуми от зимата. Но това се и очакваше от Муунсороу.

Posted Image
Белус беше една идея по-добър сякаш, но и тазгодишният албум на Бурзум си го бива. Като продължение на предния е, може спокойно да се слушат заедно.

Posted Image
Става, не ме разочароваха Бодом. Е, не е като първите 3 албума, но пък може би е по-добър от предишния. 4-5 доста добри песни има.

Posted Image
Албумът започна да ми харесва истински чак от петото слушане, но изглежда доста устойчиво и сигурно го направи. Има леко завръщане към най-старите албуми, но го има и новото. Определено много интересно звучи, разнообразно. Има какво да се слуша, а и сега мисля да дам ново ухо на предишните албуми.

Posted Image
Съдбовният връх пак е на висота. Поне 3-4 песни бързо се харесват. А пък "Ериълс" (преработка на Систем...) разбива от първото слушане!

Непознатите досега:

Posted Image
Не са зле, стават за слушане. Този албум е свързан с Турин Турамбар - наостряме благосклонно уши (освен ако не сме морготови слуги :)

Posted Image
Като заключение, същото като за Батъллор - приятна музичка.

Posted Image
Кампфар определено е най-доброто откритие за мен тази година. Звученето е като на Йотунспор и Ов Хел, всички песни са добри, като заглавната и "Натганг" се отличават най-много. И бонусът е чудесен.

Следните ги набелязах, но не съм ги прослушал още:

Posted Image
Конниците на апокалипсиса...

Posted Image
Една песен пуснах и не ми допадна - мекичка и сдухарска ми се стори, но може да им се даде втора възможност, заради добрата традиция.

Posted Image
Родни блек/фолк метъляги, с хубава обложка, име, което не звучи тъпо, прилични заглавия и теми (май) - трябва да се прослушат.

Posted Image
Някакъв доста хвален проект на Ани Лозанова и дружина. Това дали става за нещо, нямам представа. Не знам и с какво е известна Ани Лозанова, освен някакви фотосесии. Споменават се "метъл с прог и симфонични елементи", "великият певец и композитор Иън Пери", "готик кавър на песен на Майкъл Джексън", както и издаване в Германия и западна Европа. Името на проекта и обложката са доста зле и нещо ме съмнява да е читав тоя албум, но ми стана любопитно. Ако някой се престраши преди мен, да споделя.

П.П. От предстоящите, имащи обявени дати, впечатление ми правят само "Circle Regenerated" на Norther и "The Lay Of Thrym" на Týr, а от другите - "Runaljod – Yggdrasil" на Wardruna (това вече 2 години го чакам, още от излизането на първата част от трилогията) и (изглежда) почти готовият албум на СатанаКозел.

П.П.П. Изслушах албумите на "Конниците на апокалипсиса" и "Вечносивите". Първите звучат като Рамщайн със симфонични елементи и текстове не за всякакви проявления на любовта, стават за слушане. За вторите мога да кажа, че не звучат като цяло "меко", както бях писал за една от песните по-горе, но ми звучат доста "американски" - едно насилено, изтерзано, "драматично", малко дрезгаво пеене, което почти не мога да трая, а и свирнята май е като на съответните групи от "зад океана" (да съотвества на гласа, нали). 2-3 песни биват, но като цяло не ми допадна особено.

П.(оследно) Тук може да се чуе албумът на Шамблес. Приятен е - нещо средно м/у жица и музика, подобна на тази от Властелина, да речем.

Edited by bdk, 14 април 2011 - 02:52 .

32

bdk---rohan.jpg

Ammit

Ammit

Fallen Noldo

• Потребители
  • 216 posts
Нов Турисас! Доживях...
But do you know that the Eldar say of Men that they look at no thing for itself? That if they study it, it is to discover something else; that if they love it, it is only because it reminds them of some other dearer thing?

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Posted Image
Албумът започна да ми харесва истински чак от петото слушане, но изглежда доста устойчиво и сигурно го направи. Има леко завръщане към най-старите албуми, но го има и новото. Определено много интересно звучи, разнообразно. Има какво да се слуша, а и сега мисля да дам ново ухо на предишните албуми.

Срам за мен, но още не съм слушала Jordpuls. Mr. V по правило не разочарова, надявам се и този път да не е изключение. :)

P.S. Кога излиза Yggdrasil на Wardruna?

Edited by Strider, 07 април 2011 - 07:31 .

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts
Ако албумите, в които пее (и) на английски са ти харесали, този ще ти допадне още повече, предполагам. Не, че преди години те ме разочароваха чак, но със сигурност не ми допадаха толкова, колкото най-ранните. Че дори и "Корените на слънцето" не беше това, на което се надявах. Но пък, както казах, мисля да ги заслушам пак и сигурно ще ги чуя по друг начин - по-добър, смятам.

А Игдрасил е от другите, които нямат обявена дата. На 21.10. миналата година Квитрафн е писал, че е напреднал с творенето (вкл. записването), но с тази музика не може и няма да насилва нещата, та се надява албумът да е готов до около година. За първата част са му били необходими около 5 години, но сега явно поне има инерцията и някои неща не ги открива повторно. И да се забави малко, чакането определено ще си струва (пък и аз го разбирам - или поне си въобразявам така - и съм търпелив : ).

32

bdk---rohan.jpg

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Чух го преди малко. Не е лош, никак даже. Аз обаче си оставам повече фен na Otyg. :)

PS. Обложката на Ани Лозанова е кич безподобен. Името даже не ми се и коментира. "Готик кавърът на песен на Майкъл Джексън" е Give in to Me - толкоз готик, колкото и Виле Вало. Албумa не съм слушала, но някакъв немски сайт му дава 9/15 - посредствена работа.

Edited by Strider, 08 април 2011 - 06:21 .

Ammit

Ammit

Fallen Noldo

• Потребители
  • 216 posts
За неинформираните: Сатанакозел вече от доста време са готови с новия материал:
Posted Image
EДИТ: Предишното ревю беше тъпо.
Албумът показва прогрес спрямо предишния, тоест момчетата вече ясно се отличават от масата Финтрол копия не само по качеството на музиката си (което като техничност и изпипаност си беше над Финтрол от самото начало), но и защото са развили отличително собствен стил. Тук се усеща повече руското, звученето е по-тежко и по-китарно ориентирано. Определено не е толкова свежарски като "Рогатия", забавното и веселяшкото е ограничено до една-две песни. Фокусът на останалите е по-скоро върху суровата природа на родна Карелия, епиката и трагедията, които отново удрят по доста руски начин. Езикът, между другото, звучи прекрасно и винаги на място- брутално селски във веселите парчета и депресиращо мрачен в сериозните.
Критики има към някои скучни моменти в албума, но като цяло новата насока е интересна и чакаме да видим какво още ще ни поднесат.

Edited by Ammit, 25 юни 2011 - 12:57 .

But do you know that the Eldar say of Men that they look at no thing for itself? That if they study it, it is to discover something else; that if they love it, it is only because it reminds them of some other dearer thing?

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts
Абе, не че нещо, ама кръстиш Сатанакозел трябва да си ебахти безидейният нещастник?!

Edited by Sasanid, 19 юни 2011 - 10:43 .

Ammit

Ammit

Fallen Noldo

• Потребители
  • 216 posts
Шът бе, екстра си е* :dance:

*когато изкараш достатъчно време по чановете, се научаваш на такива контраатаки.

Edited by Ammit, 19 юни 2011 - 08:57 .

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts
Може и да има някакво дълбоко послание, скрито зад името Сатанакозел. Но по-важно е как свирят пичовете, а те го правят отлично :)

Иначе, ето какво ново ми/ни предложи второто тримесечие на тази година в метълско отношение:

От групите, които съм слушал и преди:

Posted Image
Не съм особено доволен, с изключение на 1-2-3 песни, които стават.

Posted Image
Тук е точно обратното - приятната изненада на пролетта. Дори след концерта от преди година и половина ми харесва повече.

Posted Image
Доста добре, свежо, приятно. Даже има и преработка на великата "Звездоброец" на "Дъга" :P - но, очаквано и за съжаление, не е толкова добра.

От съставите, които са нови за мен:

Posted Image
Шведски викинг/фолк метъл, не е лош.

Posted Image
Немско-норвежки проект, с хубави женски вокали. Симфоничен/фолк метъл, мяза донякъде на Найтуиш и други подобни.

Posted Image
Пълно разочарование. Доказателство, че не всяко нещо, в което се споменава думата "трол" си го бива. Това е чалга-метъл (в смисъла чалгия=свирня, (същинско) чалгарско пеене поне няма), с отчетливо балканско влияние в звученето. Освен някои отделни моменти в 1-2 песни, другото въобще не ми допадна. Срам за Норвегия :P

Posted Image
Това си го свалих заради хвалбите, най-вече тези от Тал. Карибски пирати в метълски вариант е това... С глупости, подобни на тези във филма, от които понякога втръсва. Но поне свирнята е свястна, като Корпиклаани сякаш звучат. И ако не се слуша много текстът, бива.

От непрослушаните (все още):

Posted Image

А ето и какво предстои през лятото - нови албуми на Дрийм Тиътър (първи без Майк Портной!) и Венъм... Това е. Малко е бедно откъм предполагаемо-интересни нови неща, но пък ще се повтарят старите до поси... научаване :)

Edited by bdk, 04 юли 2011 - 06:25 .

32

bdk---rohan.jpg

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Не знам тука има ли фенове на Shinedown, ама на мен това ми е 2рата любима група. А новият албум излиза след 5 дни.

Бяха пуснали тази песен преди 2? седмици. Има и още една от албума, която е от доста време. Та, ако всички са като 2те излезли, то смятам, че ще е повече от успешен този албум.

Posted Image

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts
Бях зарязал писането в тази тема, вече повече от година. Но сега има повод пак да започна. Или поне още веднъж да отчета.

А поводът е:

Posted Image

На тези момци им отнема повече от 8 година да издадат този втори албум. Аз първия го чух чак преди около 2 години май. И след толкова чакане имах леки опасения относно качеството на новата тава. Даже имах и съмнения дали пък въобще няма да излезе. А албумът разби всички тези опасения и прочие на пух и прах. И първият им е много добър, но този направо е достоен да стане класика в жанра. Има отчетливо влияние от традиционната японска музика (за мой срам и урок, сбърках и не разпознах, че не е китайска, за каквато я сметнах), което е вплетено в жицата по велик начин, звучи епично наистина (не в новоизтъркания смисъл на думата). Толкова добре си подхождат двата стила, че направо се чудя как досега друг не ги е смесил, или как не съм разбрал за това. Тук свирят първите две песни от албума на живо (кога ли ще ни посети и нас един подобен фестивал...), но целият трябва да се чуе. Не намирам слабо място. Даже надминава и:

Posted Image

с който пък Корпиклаани надскачат спокойно предните си 2-3 опита (и се нарежда сред най-добрите им въобще) и в който също няма слабо място.

Posted Image

Енсиферум отново не са на най-голямата си висота, но не са и никак зле с този албум.

От другите произведени (тази календарна година :Р) изделия от метЪл, новите на Vintersorg, Burzum и Eluveitie съм слушал. Не са сред най-доброто от (новото) творчество на групите, но си стават, определено.

Като цяло, финландската школа бие норвежката и шведската, както и швейцарската. И това не е никаква изненада :Р

Други издания, които според мен ще си струва да бъдат прослушани, са на: Xandria, Epica, Borknagar, Naglfar, Dragonforce, Sonata arctica, Odd crew (нашенци, които доста биват хвалени, а гледам и с яка обложка са ударили!), Gojira (1-2 песни съм слушал и май и останалите ще си заслужават върховните оценки), Enslaved, The Revenge Project (пак наши хора).

(Вериятно) интерес предизвикват и: ZZ Top, Elvenking, Cryptopsy, The Gathering, Muse, Coheed and Cambria, My Dying Bride, Kamelot, Tiamat, Yngwie Mamlsteen, Manowar, Catamenia, Watain, De Profundis, Sabaton, Fear Factory, Trollfest.

Edited by bdk, 04 ноември 2012 - 12:09 .

32

bdk---rohan.jpg

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users