Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

The Lord of the Rings in Concert

• Please log in to reply
8 replies to this topic

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Какво мислите за това събитие, което се провежда за втори път в България тази година?

П.П. Да се похваля, аз се уредих с билети.

Edited by konstantin cherganov, 09 декември 2015 - 01:59 .

13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Не е лошо, но филмът и публиката разсейват от хубавата музика. Практически това не е концерт, а прожекция с по-хубав звук.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Да, но със симфоничен оркестър е друго.
13turniri.png

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
Преживяването за мен е различно от всички други гледания и слушания.

Имам си го наум от година. В самата вечер на концерта срещам и гледам филма с приятели, с хора, с които съм го гледал и сме чели едновременно книгите преди доста вече години. Говорим си за филмите, за Толкин и за толкинистите. Тръпнем преди и по време на началните сцени. Допринасям леко за непълната тишина, шепнейки с въодушевление реплики заедно с Галадриел, Гандалф, Еомер и други. Слушам и усещам живото изпълнение на музиката, ако и понякога да се отнасям в гледането дотолкова, че все едно не съм на концерт, а на кино (но то и като ходи човек на симфоничен концерт какво толкова да гледа в изпълнителите?...) Ам-гъл се блещи огромен и се опитва да удуши хобитите, докато отляво на темето на човека, стоящ пред мен, диригентът развълнувано показва на част от оркестъра да "влезе" и с каква динамика да го направи. Наковалнята звъни на живо! В точния миг солистката изпява прекрасно (в Двете кули ми хареса повече от в Задругата) любима част... Хорът се изправя многоброен и мощно запява. Сред хористите имам познати.

Зрители понякога пляскат не когато му е времето, светлините над оркестъра и хора правят по-тъмните кадри и тези с по-слаб контраст по-трудни за виждане.

Има и някакви хора, които имат такъв вид и погледи, че се чудя защо са там. Пуши се в някои коридори. Но после не го мисля, а се смея, въздишам или настръхвам заедно с цялата (образно казано цялата, да не е буквално) зала. Роханците препускат на големите си коне и с дългите си копия, заснети повече от отлично от оператора. Открояват ми се за първи път може би с тишината си сцените, в които няма музика към картината - разискване на стратегии, правене на планове и други - като в по-стар филм (как ли гледат британците Властелина?!). Филмът свършва, но окрестърът и хорът изпълняват музиката по врене на финалните надписи до последния тон! Сега вече всички аплодисменти са си на място. Изправяме се на крака. Тръгваме си с приповдигнато настроение и още сме в Средната земя. Мислим и за догодина. Говорим си за всичко това по пътя към къщи, а по тротоартите и алеите покрай нас същото правят толкова хора.

Това са част от нещата. Мисля, че е много много хубаво, че и у нас се прави това събитие.

Edited by bdk, 27 декември 2015 - 01:14 .

32

bdk---rohan.jpg

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Честита Нова година на всички, като за начало. Аз бях на концерта и мисля, че беше невероятно. Аз съм толкова фен на филмите, колкото и на книгите, така че беше невероятно преживяване. Но не съм съгласен, че не гледаш изпълнителите, когато си на концерт. Сигурно, защото за пръв път ходя на такова събитие, но първите минути ги изпуснах, зает да гледам диригента и неговите движения. После се унесох във филма, но не забравих, че има истински симфоничен оркестър, който свири музиката. Хорът беше невероятен, а когато сопраното излезе (не й помня името) и запя тима на Арвен си казах, че съжалявам, че съм изпуснал концерта на първа част. Накратко, беше невероятно.
13turniri.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Случайно да знаете дали до година пак ще го има, защото аз изпуснах тоя път, а ми се ходеше? А пък май не срещнах заглавието “Завръщането на краля“, имало ли го е? ... Не ми казвайте, че съм изпуснала всичко :D
banner.png

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
Не си, по всяка вероятност в грая на тази година ще е последната част. Имаше допитване в залата за посетилите "Двете кули" и един от въпросите беше нещо от рода на "Бихте ли посетили и "Завръщането на краля"?", което аз приемам не като въпрос, чийто отговор ще реши дали въобще да се състои третата част у нас, а ще даде някакви статистически сведения за нагласите (които провеждащите събитията да използват, вероятно за да си направят предвиждания за продажби, реклама и прочие). Тъй че, аз не се съмнявам, че ще гледаме и слушаме и третата част. Следи в разни страници, а и тук.

32

bdk---rohan.jpg

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Отдъхнах си... Ще проверявам от време на време, пък и най-вероятно ще го кажат в новините, щом започнат да се продават билети.
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Тогава до другата година!!!

Едит: То всъщност е тази година, но понякога съм разсеян.

Edited by konstantin cherganov, 28 януари 2016 - 04:53 .

13turniri.png

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users