Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Heroes of Might and Magic

• Please log in to reply
59 replies to this topic

Poll: Heroes of Might and Magic (23 member(s) have cast votes)

Любима част?

1. HoMM 1 (2 votes [6.45%])

Percentage of vote: 6.45%

2. HoMM 2 (5 votes [16.13%])

Percentage of vote: 16.13%

3. HoMM 3 (18 votes [58.06%])

Percentage of vote: 58.06%

4. Heroes Chronicles (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

5. HoMM 4 (4 votes [12.90%])

Percentage of vote: 12.90%

6. HoMM 5 (2 votes [6.45%])

Percentage of vote: 6.45%

Vote Guests cannot vote

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Абсолютно съгласен с Coin! Цонфлукс съкс. Чудя се защо създателите не са пуснали Forge Expansion все още, след като са имали разработката...

Edited by proudfoot.underhill, 23 февруари 2011 - 04:45 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Защото настоящето и бъдещето на играта вече не са в ръцете на създателите и. И мисля, че спасението на поредицата е по силите единствено на Jon Van Caneghem, който е измислил света на Might and Magic.
Rogue's Gallery

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Благодаря на Арчибалд за подробния пост. За съжаление още не съм играл Might & Magic игрите (рпг-поредицата), но въпреки това имах някаква представа от sci-fi основата им. Този пост до не малка степен я изясни. При все, че на мен ми е по-интересно да разбера подробности за ето това:

Heroes IV е тъжен случай. Буквално. Доскоро не знаех много от подробностите от разработката му, но като ги научих направо се учудих, че играта не е поне пет пъти по-зле, отколкото всъщност е. Хората, които наистина са работили по заглавието заслужават много уважение. Продуцентите им, напротив, заслужават зандан за престъпно малоумие.

По стечение на обстоятелствата съм играл (не винаги превъртал) всичките части до четвърта в хронологичен ред и навреме - т.е. от 1996 някъде - и по мое мнение до въпросната четвърта част включително поредицата върви изцяло във възходяща градация. Не винаги в смисъл на непременно по-добра част от предишната (такава например е разликата между първа и втора, именно там беше направен огромният прогрес по мое мнение), но в смисъл на достатъчно иновативна и разнообразна, най-вече в случая за третата и четвъртата част. Аз собствено много харесвам въпросната четвърта част заради новостите, които внесе в поредицата, тя просто е различна от предишните. Може би лоша шега й изигра това, че масово се очакваше Heroes 3 на стероиди, а не нещо толкова различно, но това си е мое мнение.

Иначе петата част я имам за огромно разочарование. По-горе някой беше написал, че графиката на четворката е кич, но в сравнение с тази на петата то терминът "кич" трябва сериозно да бъде преразгледан. Въпросната част съм я играл твърде малко, успя генерално да ме издразни почти от начало - по мое мнение от минаването в цяло 3Д играта само е загубила. Всъщност точно с тази част дойде очакваният Heroes 3 на стероиди, но реализацията е...

От излязлата до момента информация за шестата част до момента меко казано не съм впечатлен - и като графика, и като фракции... Не ми вдъхва доверие изобщо и е много вероятно да я пропусна цялостно, особено като се има предвид колко не харесвам продукциите на Ubi Soft.
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Heroes 2 и домашно винце, какъв геройски домашен алкохолизъм развих последните няколко деня извън работа. Но и двойката не е като тройката. Просто всички Heroes до 4-ката включително изпробвах и никоя няма дълбочината и атмосферата на 3. Мисля, че като атмосфера след 3 най ме кефи 4, после 2 и 1. Но като тактика, разнообразие на битките и изобщо дълбочина на света, тройката е ненадмината. А пък след поста на Арчибалд това мнение ми се бетонира с арматура.

Толкова за Heroes от мен в следващите месеци :) (Кого залъгвам всъщност???)

Edited by proudfoot.underhill, 24 февруари 2011 - 10:08 .

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Forge-а и до ден днешен е тема, по която феновете на играта стоят на маргинални позиции и при възможност си спретват вербални войни. От едната страна просто не понасят идеята за сай-фай елементи във фентъзи среда и не се интересуват каква е историята, заформена покрай Might & Magic поредицата, докато от другата си искат фракцията обратно. По едно време даже имаше фенски проект за възстановяването й, но май не прокопса (най-малко е "в застой").

При все, че на мен ми е по-интересно да разбера подробности за ето това:

Ами това е една друга драма. New World Computing e купена от 3DO през 1996 г. и от там насетне бъдещето й като компания е пряко обвързано с това на "майчината" фирма. След 2000 г. финансовото положение на 3DO обаче става все по-лошо и към 2002 година вече е пред банкрут. Разработката на Heroes IV протича в една такава кризисна обстановка. Мениджмънта на 3DO по това време е катастрофа и макар и да не съм запознат в дълбочина с причините за банкрута им, мисля може да се твърди, че разни ключови фигури са допринесли доста за това. Ресурсите на ключиви разработки като тези от Might & Magic серията, в това число Heroes, са некадърно разпределени, дават се малоумно кратки срокове за завършване на игрите (фамозните девет месеца за раждането на Might & Magic IX), уволняват се важни кадри, заместват се на юруш с разни попълнения, които бъкел си нямат за какво иде реч, покрай липсата на подходящи специалисти в дадена област на програмирането, дизайна и прочие на отделни по-стари служители се изсипват задачи, които не им влизат пряко в компетенцията и така нататък. Непрекъснато се налагат промени отгоре, обосноваването на които е "щото така ти казвам, ясно?!". И разбира се - Heroes IV е пусната на пазара недовършена, което е около половината й проблем - другата половина представлявайки твърде голямото количество съмнителни нововъведения за сметка на доста изоставени доказано успешни неща. Всъщност това е Heroes-а, по който Caneghem работи най-малко и взима скромно количество решения в сравнение с началството от 3DO, особено в късните етапи на разработката - той по това време обаче все по-малко се занимава с New World Computing като цяло, може би подушил накъде отиват нещата или просто променил интересите си. Като резултат приемствеността между Heroes III и Heroes IV почти я няма, в историята се появяват несъответствия, недомислици и прочие. А през 2003 г. 3DO очаквано банкрутира и NWC потъва заедно с тях - сходна драма с тази на страшно кадърните хора от Black Isle Studios, повлечени от финансовите проблеми за Interplay (макар че в този случай има нещо като хепи енд, тъй като създават Obsidian и в последствие даже работят върху едно от собствените си заглавия, именно Fallout).

Чудя се защо създателите не са пуснали Forge Expansion все още, след като са имали разработката...

Както Finarfin спомена, Heroes-а вече не е в ръцете на New World Computing. При банкрута си 3DO продават франчайза на Ubisoft, които го превръщат в това, което е сега. Никой от работилите по предишните заглавия не участва в направата на Heroes V или Dark Messiah, с изключение на композиторите Пол Ромеро и Роб Кинг, създали музиката на всички Heroes-и до сега и между другото потвърдени като композитори на музиката на Heroes VI. Първите разработчици, наети от продуцента, са Nival Interactive, които направиха Heroes V. По Heroes VI работят Black Hole Entertainment, които са унгарци. Всички важни решения, свързани с поредицата и отделните игри от нея обаче се взимат от Ubisoft - не само на административно ниво, а и по отношение на дизайн, геймплей, сюжет и т.н. на отделните игри. В началото обмислят дали да продължат историята на старата вселена, но тъй като сред господата французи няма ни един, който да си има дори бегла представа за нея, решават да си създадат собствен свят, който поне понастоящем е една от най-жалките фентъзи бози, които съм виждал въобще - обещава се обаче Heroes VI да се справи по-добре от предшественика си в това направление. Светът Ashan няма нищо общо със стария Web of the Worlds и въобще вселената на The Ancients, респективно официалното реабилитиране на Forge-а няма как да се случи.

Edited by Archibald, 24 февруари 2011 - 12:19 .

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Само да свърша работа и пускам III-ката :D

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Motorbreath направо ни разби с темата... Толкова съм зарибен, пък имам контролна по процесори в понеделник :( Болезнено е, наистина :D

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts

Толкова за Heroes от мен в следващите месеци :) (Кого залъгвам всъщност???)

Ха-ха, кефиш с редактцията :lol:
Като стана дума за Heroes 5 и 6, има една игра, която според мен се доближава най-много до това, което трябваше да бъде петицата. Става дума за Kings Bounty - Armored Princess. Тази игра е наследник на Kings Bounty от 1990-та, за която спомена Archibald. Наистина, в нея няма мултиплейър нито пък избор на фракция, с която да започнеш игра(всместо това се избира клас на героя - маг, войн или паладин), но въпреки това за мен тя е повече Хироус отколкото петицата.
Rogue's Gallery

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Човече, в Heroes IV има някои неща от Magic: The Gathering, анпример First Strike :) Да не говорим, че си транспортираш единици чрез КАРАВАНИ! А не да се влачиш с 1000 героя-тираджии, само за транспорт родени. Край, четворката за мен измести III-ката :D

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Що не казваш, че те кефи Magic: The Gathering? Пробвай Etherlords, ако не си - там има много от Меджик.
И внимавай след време да не кажеш, че Петицата ти е станала любима, ей :P
Rogue's Gallery

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
MTG е велико, само че скъпо удоволствие... Затова имам тесте само от някакви бейсик карти предимно, с брат ми сериозно се бяхме зарибили преди години.

Ще пробвам Etherlords, само да ми мине Heroes - манията :)

Edited by proudfoot.underhill, 26 февруари 2011 - 12:37 .

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Като гледам клипчета от 5-цата ми прави впечатление колко много време отнемат битките. Всичките тея допълнителни анимации и глезотии са напълно излишни според мен. Шестицата изглежда нещо средно между тройката и петицата в това отношение май.
Само летящите единици са малко тъпо направени - излитат 20 метра нагоре, прелитат 2 две квадратчета и после се спускат 20 метра надолу, което е абсурдно.
The things one feels absolutely certain about are never true.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Най-якият клас в iv-ката е Field Marshal: +10% to Melee and Ranged Attack of all friendly creatures!!!!

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Ще дойдеш ти на моята :rolleyes:
Без майтап, фелдмаршалът кърти.
ПС. Задължително пробвай и с демонолог!

Edited by Finarfin, 07 март 2011 - 11:38 .

Rogue's Gallery

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
А любимата ми единица е Dragon Golem, много свестно джуджашко превозно и бойно средство :)

Posted Image

"Вече не ги правят като едно време. Всъщност, вече въобще не ги правят." (от Fallout някъде...)

Wanna be: Шофьор на Dragon Golem. Представям си как ще мачкам тия с бъгитата по Витоша :)

Edited by proudfoot.underhill, 08 март 2011 - 10:34 .

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Новият Heroes е пуснат в замунда. Няма да бързам да го свалям, защото нямам достатъчно време, но ако някой го пробва нека разкаже Posted Image

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Поръчал съм си го оригинален, но Пулсар ми се обадиха днес да ми се похвалят, че е задържан на границата заради някаква стачка. Кеф. <_<
Иначе участвах в бета-тестването още от началото му и мога да кажа и хубаво, и лошо като второто е малко повече. Всъщност поръчах си играта само защото през около трите месеца на бетата изсипах един товарен влак критика върху Ubisoft/Black Hole (или както е масово обнародвано - Ubihole) и съвестта малко ме загриза. Иначе все още има страшно много за ошлайфване - техническо и геймплейно - преди играта да замяза на каквото трябва да бъде. Ако някой друг се разболее от желание да храни корпоративните диванета от Ubisoft, бих му препоръчал да изчака месец-два докато пачнат играта достатъчно за да става за играене.

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Абе Ubisoft напоследък ме разочароват. Единствената им игра, която все още е яка (за мен) е Assassin's Creed. Очаквах между другото и на НоММ 6цата да е боза, но като гледам е по-добре от 5. Още няма да я дърпам, точно поради причината, че не ми се занимава да бера ядове за това и онова.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
Никога не съм я играл тази серия, дори не знам за какво е :)

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Още не съм играл шестицата, ама ми се струва, че ще ме разочарова тотално. Предубеден съм, щото ми изглежда, че Ubihole са пръкнали някакво походово подобие на Warcraft, а от HOMM няма и следа. Показатела е и смяната на името на играта: HOMM6 са го заменили с Мight and Magic: Hereoes 6 :thumbdown:. Явно курсът, който са поели е към скъсване на всякакви връзки със старите игри от поредицата и към пълното и обезличаване.
Rogue's Gallery

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users