Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Халед Хосейни

• Please log in to reply
No replies to this topic

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Тези две книги наистина ме докоснаха и седмици наред се сещах за тях.За тези, които не са ги чели ето малка анотация:
“Ловецът на хвърчила” "The Kite Runner" / – история на едно малко момче Амир, по всякакви начини опитващо се да постигне близка връзка със своят баща, тормозено от натрапчиви спомени за жестоко събитие и бездействието си от своето детство. История за взаимоотношенията, за предателството, за вината, за изкуплението за живота в Афганистан. Действието се развива в Афганистан по времето на падането на монархията до свалянето на режима на талибаните, в Пакистан, във Фримонт, Сан Франциско. Засегнато е етническото напрежение между две от групите в Афганистан – хазари и пущуни, имигрантския опит на новодошлите в Америка и много други общочовешки теми и проблеми .
„Хиляда сияйни слънца“ / "A Thousand Splendid Suns" / - история на две афганистански жени, Мариам и Лайла, чийто живот и съдби се преплитат. История за живота на жените в Афганистан, за военните години и съдбите на мнозина, за безсърдечието, за благородството, за саможертвата, за любовта и за трудният избор. Очаква се заснемането на едноименен филм.
Лично на мен ми хареса повече втората книга. Нека, който ги е чел да драсне по едно мнение :)

Edited by Mor_Hirill, 02 декември 2010 - 09:01 .

...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users