Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Хобит: Генерална Дискусия

• Please log in to reply
332 replies to this topic

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Хайде без обиди, да не говорим кой колко е малоумен. Конете с капаци отстрани, моля.

Edited by Sparrow, 19 април 2013 - 02:54 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
На фона на Властелина, заешкият впряг изглежда нелеп, но Хобит не е Властелина, не се предполага, че трябва да бъде толкова сериозен.
Нека ви припомня само един цитат от книгата:

Ако сте виждали дракон с настъпена опашка, ще разберете, че думите на
Гандалф биха могли да бъдат само едно поетическо преувеличение за който и да
било хобит, та дори и за пра-правуйчото на Стария Тук - Ревящия бик, който
бил толкова грамаден (за хобит, разбира се), че можел да повдигне кон. Той
нападнал пълчищата зли духове при планината Грам в Битката за зелените поля
и отсякъл главата на техния цар Голфимбул с един удар на дървената си тояга.
Главата на царя прелетяла около стотина метра във въздуха и накрая паднала в
една заешка дупка. Така Ревящия бик спечелил битката, а заедно с това била
измислена играта голф (по името на нещастния Голфимбул).

Мда, много сериозно звучи това...

ПП On a side note, в оригиналния текст всъщност се казва, че Ревящия бик е бил толкова грамаден, че е можел да язди кон, не да повдигне кон. Хобитите не могат да се мерят с Пипи Дългото чорапче. :Р
The things one feels absolutely certain about are never true.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Е, да, той Толкин май е направил сериозни промени в текста след 1955, за да не звучи чак толкова смешно. Първото издание от 1937 си е почти таман като да му добавиш един Себастиан :) Проблемът не е в Себастиан сам по себе си, колкото че именно това малко, смешно, симпатично детайлче повече си отива спрямо книжката... в сравнение с голямото ТЪДЪДЪДЪМММ, внушавано от целия останал филм. "Положение тежко, значение голямо" е крайно неподходящ подход спрямо историйката на бай Билбо.

Izumen

Izumen
  • Потребители
  • 70 posts
Точно така Менедел. Стига сте излизали с този довод, че книгата била детска. НЕ е там проблемът, а в смесването на жанровете. В момента филмът изглежда нелеп и без характер. Ако беше с по-малко CGI и по-сериозен, щеше да е като "Властелина...", а ако беше още по-детски, щеше да е като "Нарния...". Той, за съжаление се опитва да бъде и двете едновременно. Най-не обичам претенциозни филми, а този имаше претенцията да революционизира киното. За Бога....
I have to return some videotapes!

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
И Джаксън пак си е с парите в джоба, доволни или не.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts

Ако беше с по-малко CGI и по-сериозен, щеше да е като "Властелина...", а ако беше още по-детски, щеше да е като "Нарния...".

А и двата варианти биха означавали да не отговорая на духа на книгата, така че пак щеше да има недоволни. :D
А това, че претендирал за революция в киното - няма такова нещо, освен ако не говориш за фреймрейта, който се отнася до технологията, не до самия филм.
The things one feels absolutely certain about are never true.

GandalfGray

GandalfGray

Гандалф

• Потребители
  • 2 posts
Поредния добър филм на нашия Любимец. Ходих да гледам първата част на кино и останах доста доволен. Общо взето филма е доста обещаващ и с нетърпение очаквам да излезе втората част. Има доста сходни неща с Властелина на Пръстените като най-вече доста soundtrack-ове от него. Някой хора пък се оплакват, че Хобит било много по слаб филм от Властелина на Пръстените. То нормално да е така като се има предвид, че Хобит е книга, която е супер малко страници, а Властелина си е доста,доста повече.

Edited by GandalfGray, 11 май 2013 - 12:57 .

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Просто няма как да не споделя това :)))
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Чудесно :teethqhq:

И Дженифър Лорънс като Галадриел.
The main thing in life is to know your own mind.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
А аз прочетох Дженифър Лопес :tooth:

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Свежо! :lol:

Ха, вярно, че е Дженифър Лорънс!
You are being an elfish bitch! :teethqhq:
защото моят гарван е зелен

Razael

Razael
  • Потребители
  • 14 posts

Точно така Менедел. Стига сте излизали с този довод, че книгата била детска. НЕ е там проблемът, а в смесването на жанровете. В момента филмът изглежда нелеп и без характер. Ако беше с по-малко CGI и по-сериозен, щеше да е като "Властелина...", а ако беше още по-детски, щеше да е като "Нарния...". Той, за съжаление се опитва да бъде и двете едновременно. Най-не обичам претенциозни филми, а този имаше претенцията да революционизира киното. За Бога....

Не беше ли Аватар филма с претенции да прави революция в изображението? Както и да е. Не знам дали книгата е детска, но определено носи атмосферата на онази джентълменска епоха, в която пият героите пафкат лули, пият чай, пеят песни и си разказват истории. Нищо от това не е представено във филма, вместо това се сервира една просташка атмосфера, в която джуджетата плюскат, къркат бира, пърдят и се оригват. 

Иначе да се разпиша и аз по темата. Хобитът на Джаксън ми хареса, но и не. Хареса ми защото има доста добре построен сценарий. За Бога, има добре направени причино следствени връзки , между сцените и някаква логична последователност. Например, сцената с намирането на пръстена бе доста по-обрана, за разлика от книгата в която Ам-гъл се разхождаше до острова да си търси пръстена. С Радагаст бяха яки сцените, но явно май много му се прави нещо по Силмарилион, така ката гледам онази сцена със Саруман. 

Като цяло свободните съчинения тука са повече и от в "Двете Кули". Но пък, да му се не види, егати визията, егати чудото :) Въпреки разликите с книгата нямам търпение за вторият филм. 

Edited by Razael, 10 юни 2013 - 08:39 .

Izumen

Izumen
  • Потребители
  • 70 posts

Аз съм един от малкото, които подкрепяха Манол в хейт-а срещу филма. Много бях разочарован, но скоро си свалих HD версията и нещата стоят доста различно. Разбира се, глупавият сценарий и излишни добавки ще си останат завинаги, но чисто визуално всичко е далеч по-добре. Думите: насилие, гадене, световъртеж, твърде шумно, твърде бързо, спрете,стига, бяха неотменна част от моето 3D преживяване. Октомври излиза разширената версия, така че ще го гледам тогава пак. Тайничко, с намален звук, както вече отбеляза колегата. Чудно ще ми е след години как ще ги гледам 6-те един след друг. :)

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Тоест на нормално 2D гледане филмът е поносим екшън по сюжет на Толкин, а не непоносима тресня по сюжет на Толкин? Вярвам ти. 

Izumen

Izumen
  • Потребители
  • 70 posts

Точно! 

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts

На мен като цяло филмът ми хареса, макар че са изкривили доста неща, а други са премахнали. Дразни ме как са направили образа на Радагаст - едва ли не го изкараха умопобъркан хахо, а доколкото си спомням в книгата далеч не е такъв. Ясно ми е, че го правят с цел да се хареса  на широката публика. Иначе с интерес ще гледам  и втория филм тази година.

Izumen

Izumen
  • Потребители
  • 70 posts

Нов трейлър на "Хобит" 2. С гласа на Смог и с изпълнение на моя prediction за любовна история м/у Леголас и Таувиниаеаклкасдал...

http://www.youtube.c...h?v=mbOEknbi4gQ

Edited by Izumen, 01 октомври 2013 - 03:23 .

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

Смауг :(((((((((((

'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Izumen

Izumen
  • Потребители
  • 70 posts

Нда корВин... Смауг... жалко, че не разбра, че се майтапя.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Тежък индустриален смог е надвиснал над Езерния град :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users