Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

За кой Толкинов герой бихте се оженили?

• Please log in to reply
8 replies to this topic

Luthien Tinuviel

Luthien Tinuviel
  • Потребители
  • 28 posts
Въпросът ми си е фенгърлски до мозъка на костоте, но едва ли тук има човек - колкото и сериозен фен да е, който да не си е мислил поне веднъж по тази тема...
A Warrior of Light

Luthien Tinuviel

Luthien Tinuviel
  • Потребители
  • 28 posts
Ако бях имала късмета да се родя във Валинор преди бунта на Нолдорите, при всички случаи бих се оженила за Финголфин. Ванияро-Нолдорите са ми любими - интелигентни и смели като Нолдори, но благородни като Ванияри.

Ако бях родена през Първата епоха в Средната земя, избирам Берен (ясно) или Финрод (най-доброто момче от нолдорските принцове).

През Втората Нуменорска епоха ще се оженя за Исилдур или Елендил. Обожавам бунтари.

Ето, че стигнах и до третата. Ако се бях родила в „голям размер” - човек или елф, искам Фарамир. Май другаде съм писала за него.
А ако бях от „малкия формат” - хобит или (да не дава Еру!) джудже - Фродо. Страшно ме кефи - саможертвата, смелостта, характера и ума.

А вие?

Edited by Luthien Tinuviel, 11 ноември 2017 - 05:22 .

A Warrior of Light

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Признавам, аз съм от тези, които никога не са мислили по този въпрос. В предните епохи вероятно щях да си умра стар ерген, Тъй, де, аз почти не мога да се сетя за персонажи, които по някакъв начин да успеят да надигнат дори ъгълчето на платоническото покривало, дори по времето на първите ми прочити като пубер или по-рано. Дори филмите не успяха да... о, чакай! Бъркам! Искам да се оженя за Еванджелин Лили. Веднага! А, по ягодите, тя не е толкинов персонаж, не се брои!

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Luthien Tinuviel

Luthien Tinuviel
  • Потребители
  • 28 posts
Еванджелин Лили кого играе? Роузи?😂😂
A Warrior of Light

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Лили играе по свирката на Джаксън, май така е най-правилно да се каже. :)

Сюзън Смърт

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
И аз не съм мислил май по такъв начин. Сега, на първо замисляне, на първо място веднага избирам Фидуилас, щерка Ородретова, нежна, красива и прозорлива, пък и да не я сполети тежката й съдба! :) Ако не - Аредел - Бялата владетелка на Нолдорите. Галадриел също е подходяща - най-красива, силна, непреклонна. Арвен. Може и някоя не тъй царствена чак - Нелас, Митрелас (да се залутаме из някое хубаво горско кътче на Дориат или пък из някоя затънтена гондорска крайбрежна област). От човешките жени ако ще е, то да е някоя (по-обикновена) роханка или лосотка, в краен случай гондорка/нуменорка.

32

bdk---rohan.jpg

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Златоронка. :) Ако тя ме отреже, Ерендис. А ако бях малко по-нисък и краката ми бяха малко по-космати, Рози Памуксън. Еовин също винаги ми е харесвала, ама ми идва твърде бойна, та с нея може и да не стигнем до женитба, ако не се кротне малко. :D
The things one feels absolutely certain about are never true.

Luthien Tinuviel

Luthien Tinuviel
  • Потребители
  • 28 posts
Много интересни мнения😏. Ами вие, дами?
A Warrior of Light

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Златоронка.

Ах! Тук ме хвана! Взимам си горните думи обратно. Ако Златоронка не се омъжи за Кем, обезателно ще се пробвам!

Сюзън Смърт

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users