Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

[?] Конкурсни, арт и културни дела

• Please log in to reply
12 replies to this topic

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts
Конкурси
  • Писмо до средната земя, Гатанка, Хобитска песен и рисунка
    представя: Арменелос/Ендорион, БГТФ
    Конкурс "Писмо до Средната земя"
    05 юни 2005 г.
    Първо място: "Писмо до Нелас", Мелиндор
    Второ място: "Писмо до Терис", Андрил
    Трето място: "Писмо до Сам", Арвен
    Други писма, участвали в конкурса:
    "Писма от цитаделата", Лиза Мороз
    "Писмо до Фродо", Кристина Петрова
    "Писмо до Леголас", Мирослав Петров
    "Писмо до Сам", Румен Халачев
    "Писмо от Златокоска", Костадин Боянов
    (всички писма са публикувани в раздел 'Фен фикшън' на Ендорион)
  • Приложно изработване на костюми и оръжия
    представя: Арменелос
  • Мигове от Средната земя/Седем мига от Средната земя?
    представя: Арменелос/ Бъдъмба, Ганима
  • Хайку в Средната земя
    представя: Рин Еннор - имам всички (за съжаление без автори) [бел. Аданедел]
  • Картини от Средната земя
    представя: Толкин клуб Дир.бг
  • Моята любима музика и Средната земя
    автор: - Светлана Паунова - Чебурашка / представя: Толкин клуб Дир.бг
  • Разни от БГТФ?
    представя: БГТФ

Театър
  • "Какво би станало, ако..?", театър с елементи на разсъждение
    представя: Арменелос, факултет История и Военен лагер
Филми
  • Компютърните игри за Средната земя – документален филм
    представя: Елвен
  • Ringers: Lord of the Fans
    представя: ?
Други
  • Life Action Role Play
  • Рисуване на обща картина "Арда в епохи и герои"
Отнесени
  • Поетична вечер Фондация "Буквите" и сдружение "Штъркел"
    представя: ?
  • Пикник на гребния канал с литературно четене
    представя: БГ Толкин форум
Забележка: Под "представя" разбираме оназ жертвоготовна душа, която ще напише представянето на събитието.

Забележка: Има неща, които не е сигурно, че може да използваме за Сборника - поради авторски права и т.н. Но това не пречи да направим добри ревюта за тях, нали?

Обичай съдбата си

Adanedhel

Adanedhel
  • Потребители
  • 120 posts
Имаше и някаква лекция за филмите и електронните игри на Богдан Русев, ама честно не помня за какво ставаше дума. А присъствах! :P
Posted Image

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Писмо до средната земя, Гатанка, Хобитска песен и рисунка

Това за Гатанката, Хобитската песен и Рисунката си беше конкурс на БГТФ :) При мен са наградите (грамотите) и три от четирите рисунки. За жалост гатанките и хобитските песни сякаш си заминаха с предната база данни на БГТФ. Освен това имам осем писма при мен от конкурса за Писмо до Средната земя. Имам и запазен някакъв текстов файл с обявление за конкурс, носещ гръмкото наименование Първи конкурс в 'Скокливото пони', за който раздавахте награди при откриването на Арменелос. Неговите "грамоти" имам също, но не и разказите, те бяха пак в стария форум.

А за филма какво трябва да напиша?
The main thing in life is to know your own mind.

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts

Това за Гатанката, Хобитската песен и Рисунката си беше конкурс на БГТФ :)

А пък "представя: Арменелос" означава следното : :) ))

Забележка: Под "представя" разбираме оназ жертвоготовна душа, която ще напише представянето на събитието.

Но, разбирам те и съжалявам за объркването.

Беше записано "Награждаване на победителите в конкурсите за Писмо до средната земя, Гатанка, Хобитска песен и рисунка" - всичките като пакет.

А "Писмо до Средната земя" беше проект на Арменелос и Ендорион, аз просто недогледах - писах ги пакетно.
Хубаво е, че ти гледаш.
А и така вече ще е по-лесно : )

За "Скокливото пони" нещо и на мен ми изплува.. знаеш ли кой може да каже нещо повече?

Дай сега по същество : )
Можеш ли да направиш няколко неща:
1) да намериш повече инфо за тези конкурси - разпитай участниците, организаторите, хората, които са били активни тогава.
2) да издириш колкото се може повече от наградените неща - ти имаш грамотите, на тях пише спечелилите, а пък те сигурно си пазят нещата

А за филма - мислиш ли, че нещо от представянето може да бъде направено във вид, годен за Сборника. Или пък просто за архив на Феста? Самият филм не може да върши такава работа, най-малкото защото не е наш.
Кадри от филма с обяснения, коментари и т.н.?

Забележка: Има неща, които не е сигурно, че може да използваме за Сборника - поради авторски права и т.н. Но това не пречи да направим добри ревюта за тях, нали?

Обичай съдбата си

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Имам сценария му като текстов файл. Мога да взема кадри от него, да, и да ги коментирам. Но всъщност този сборник ще бъде електронен предполагам? Филмът си е мой, аз предполагам мога да го предоставя, значи може да върши такава работа? (освен ако трейлърите не се смятат като нещо, за което трябва да се зачитат авторски права)
За конкурсите след малко ще постна картините. Разказите от Първия конкурс в Скокливото пони трябва да ги имам някъде. Писмата да ги давам ли също? Сигурна съм, че не само аз разполагам с тях :)

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts
Твой ли е филмът?! (извинявай, но ние минавахме пурс по оцеляване по това време)
Ти си супер : )
Ако искаш - давай го. какъвто и да е Сборникът, към него ще трябва да върви и цд.

Давай всичко за конкурсите, но моля те, опитай да събереш и допълнително инфо. Аз едва си спомням конкурсите, които аз съм организирала, пък камоли тези : ///
Обичай съдбата си

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Този пост беше редактиран, защото беше много дълъг и досаден. :D

А и защото го пренесох по другите теми.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Разказа от конкурса в Понито си го пазя. Също така за разработките ми в Арменелос ("Родът на Феанор", "Силмарилите", "Хронология на Втората епоха", "Толкин като учен", както и подточките от "Прокобата на Нолдорите", по които съм писал) гарантирам, че са внимателно проверени и всички източници са посочени :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts
Чудно!

И, понеже си така отзивчива :spiteful:

Имаш ли нещо против:
1) да ги отделим в различни теми тези конкурси
2) да ги направиш годни за използване - като разказ, представяне, ревю, или както ти хрумне. както би ти харесало?

Разказа от конкурса в Понито си го пазя. Също така за разработките ми в Арменелос ("Родът на Феанор", "Силмарилите", "Хронология на Втората епоха", "Толкин като учен", както и подточките от "Прокобата на Нолдорите", по които съм писал) гарантирам, че са внимателно проверени и всички източници са посочени :)

Кем, и аз ги пазя твоите - спасявах ги през всичките проблеми с махината ми! :viking: А сега остава да се надявам, че всички са като теб : )
Обичай съдбата си

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Предполагам никой от тогавашната весела дружина няма да се съгласи да включим Ауле и Явана БЕТА a.k.a. "И все пак, дърва ще им трябват". Както и другите записи :D Те така и не станаха за свят, наистина.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Аз съм съгласен, всъщност. =) Даже искам да позапишем още, за да бъде по-представително. Имаме време, предлагам да го оползотворим. =))
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Аз мога да се опитам да увелича звука на старите записи. Този на Живко примерно не се чува изобщо.

Ганима

Ганима

fairy-tale

• Потребители
  • 106 posts

Имаше и някаква лекция за филмите и електронните игри на Богдан Русев, ама честно не помня за какво ставаше дума. А присъствах! :P

За Богдан Русев намерих това:
"На 21 май 2005 г., събота, от 10.00 ч. ще се проведе семинар със заглавие "Пряк път към гъбите", воден от Богдан Русев. Семинарът е на тема интерпретацията на книгата на Дж. Р. Р. Толкин във филма "Властелинът на пръстените". Ще се проведе в Студентския дом (пл. "Народно събрание"), 2 етаж."

Това е единствената негова лекция, на която съм присътвала, но помня само как чете тази глава от ВнП и пусна някакъв филм...

Рох, за конкурсите към Изкуства - пазя си всичко, или поне по-голямата част от него. Може да липсват неща от последната половин година. Само не знам доколко е подредено, но ще се постарая да въведа ред :).
"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users