Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

БГ Толкин Фест 2008

• Please log in to reply
132 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

А аз чух как пее елфския поп...

Хисарския жрец на Еру, бе.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Нито аз, нито Петко имаме някакви запис(к)и от лекциите, така че ако самите лектори биха били така любезни да ни предоставят някакви свои записки или нещо подобно ние ще намерим начин да ги качим на сайта.
Ако говориш пък за аудио записи на самите лекции, то мисля, че никой не е правил такива - което се отчита като недостатък и се взема предвид за следващите фестове. :-)
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

А аз чух как пее елфския поп...

Хисарския жрец на Еру, бе.

Мммм тва е ХисЕру или ЕруХис.... а може би ХИСАР-ИЛУВАТАР! :tooth:

Ако говориш пък за аудио записи на самите лекции, то мисля, че никой не е правил такива - което се отчита като недостатък и се взема предвид за следващите фестове. :-)

Да, супер идея, Ар. И също да се назначи Дежурен Репортер за 3 дни, който да води записки и да документира кой, къде и как се е проявил (или изложил :lol: )

Иначе никой няма да повярва, че е имало Фест - ще кажат бъдните потомци - тия са отишли, събрали се, наяли се и напили (а някой се и натровили) и се прибрали, а сега ни показват разни фалшифицирани снимки. :facepalm4:

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts

И, хора, моля освен снимки - качете и лекциите, ако е възможно въобще на сайта. Или някой да се нагърби с нелеката задача да даде свидетелски показания за бъдните поколения как е минал Феста.

За лекциите в писмен вид и аз се присъединявам. Аз казах на Манол, че не може да позволи тези теми да не видят "бял лист" и той каза "-Добре", но тук, като помрънкаме повече хора и той няма къде да ходи :) И на Елето се надявам да видя лекцията черно на бяло, защото по това време още бях на път и я изпуснах.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
Значи така се процедирало на лембаския конкурс...
Догодина очаквайте от мое име готварското произведение на леля Митка от първия етаж... ;р
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Аллах да ви благослови и с мир да ви дари... ОК, ще пиша. И миналогодишната, и тазгодишните ми лекции ще ги имате до два дни за архива. Поне в общи линии.

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts

И, хора, моля освен снимки - качете и лекциите, ако е възможно въобще на сайта. Или някой да се нагърби с нелеката задача да даде свидетелски показания за бъдните поколения как е минал Феста.

И на Елето се надявам да видя лекцията черно на бяло, защото по това време още бях на път и я изпуснах.

О, неее, не ме карайте да правя такива неща, моля :huh:
Няма ли да се задоволите с една темичка, в която да изложа всичко, което казах тогава (плюс неща, които не успях), пък тя да си се доразвива?
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

О, неее, не ме карайте да правя такива неща, моля :huh:
Няма ли да се задоволите с една темичка, в която да изложа всичко, което казах тогава (плюс неща, които не успях), пък тя да си се доразвива?

Аз ше съм доволен!!! @
А за в бъдеще - ще поканим Питър Джексън да заснеме филм за събитието! BulgaRingers! :)

gadina_prokleta

gadina_prokleta

елф

• Потребители
  • 102 posts
Хей, не си спомням вече къде, но ми се струва, че по-горе някой питаше дали има запис от пеенето на Menedhel. Да, има, макар че звукът не е с много добро качество: http://www.sendspace.com/file/fzzb0i
Записът е направен от орка Ог от клан Воините на Седемте хълма, Пловдив.
Благодарско, Ог, извратено копеле такова.

Bright%20Future%20banner.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Машалла, на мен ще ми е интересно да се чуя сам :)

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Ето и моите клипчета от Храбрино, които не са кой - знае колко качествени, но пък са документирали едно незабравимо приключение.

http://www.clipspace...0d024130f58c5cf

http://www.clipspace...d8a7a5c4e0de0d9

http://www.clipspace...13b1abaebd2faed

http://www.clipspace...9d51a18a32b39f0

http://www.clipspace...6ec9a21b9ac34ff
Rogue's Gallery

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Момчета и момичета, чух си записа на джуджешката песен... Е, доста работи ще трябва да променя. Примерно да я пея по-ниско, защото звуча малко като настъпен.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Нашият Анар каза тук да пускаме отзиви за впечатления от Феста миналата година. Ами ето.

Досега съм присъствал на два Феста и от две неща съм изключително очарован. Едното е възхитителното гостоприемство на пловдивския исторически музей, защото не вярвам да са много обществата на фенове в България, които да провеждат годишните си по-значими събития в хубавата атмосфера на стария прекрасен град. Особено дворът на къщата Георгиади миналата година беше чудесна идея. Лятото, хубавото време и уютният двор със столове и възглавници са точният начин да се предразположи малката ни общност за разговори относно Толкин и книгите му.
Би би било хубаво да има и микрофон. Това е моята препоръка за идващия и всички следващи Фестове, та да няма проблеми с чуваемостта.

Другото, което обичам в Толкин-фестовете, е участието на Аданедел. Калоян представи два свои превода на интересни и необикновени за повечето фенове Толкинови текстове в две последоватрелни години. И "Завръщането на Беортнот", и "За приказките" ни показват как Толкин задвижва "машината" си от асоциации, разсъждения и думи, за да стигне през интелектуалната игра до акта на "вторично сътворение", какъвто е целият процес на измисляне и оформяне на Средната земя. Изборът на текстовете и самите им преводи са достатъчно представителни, за което мога само да се възхищавам на преводача. Eglerio!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users