Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Фест 2010?

• This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Гани, Страйдър е права и beyond. Присъединявам се към мнението на СДДТ.

Причините за всичките промени в сравнение с миналите години са много и преплетени и не му е тук мястото да ги изреждам

Защо?

Защото няма смисъл да занимавам цял форум с личните ми работи, които се отнасят до Феста, от една страна. От друга, предпочитам да не говоря от чуждо име - кой какво искал да каже, направи и т.н. =)
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts

Чисто географски Пловдив не е по-централен град от Велико Търново. По близо е до София, да, но пък Велико Търново е по-близо до Варна и Бургас. Пък и не е толкова далеч, от София до Пловдив са 130 км., а до Велико Търново са 195.

Транспортът до Велико Търново е ужасно неудобен обаче, независимо от разстоянието.

За мен това е пълна безсмислица. 3ти януари е за честване, не феста. И пак никой нищо не обясни и пак никой нищо не знае. Организацията нa едно обществено събитие какво общо има с личните неща на един единствен човек от организаторите?

Ама, все тая, старата история на ново пак, и мен не ме бройте.
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
Е па я от Свищовът как пътувАх до Пловдивот миналата гОдина?? :o Хич не питайте..

п.с. въпреки че и аз няма да идвам, то си е друго усещането да видиш хубав град с различен климат.

Edited by Gortaur, 31 май 2010 - 10:26 .

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

и мен не ме бройте.

Както тръгнаха нещата, то за мен причини да ходя не останаха :Р
И все пак, ако има нужда от реклама на събитието, БГТФ е тук за вас, някакво ЛС ще свърши работа.
The main thing in life is to know your own mind.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Честно казано и мен не ме кефи смяната на мястото и въобще не знам самият аз ще мога ли да отида. Ако може да си е в Пловдив, или направо в София, най-добре. Обаче някакви обяснения тип това е далече или транспортът е неудобен, при положение, че живеем в някаква държавица 500 на 300 километра някак си не ми се струват издържани. :Р

/No offence meant, of course :P/
The things one feels absolutely certain about are never true.

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
А, моля ти се, това е само една стотна от нещото. Просто тъй като се зачекна...
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Може, не знам, аз както казах сам не знам ще мога ли да присъствам и въобще не знам какво се случва на организационно ниво, но точно от такава странична гледна точка не виждам каква е голямата драма в цялата работа. :)

Вега

Вега

Мръсна Кучка

• Маяри
  • 165 posts
Абе с влакове, движещи се с по 60-70 км. в час, с 2-3 прехвърляния.. и в държава 100 на 100 км да живеем пак ще е кофти. Ако някой пътува от Бургас например и не му се дават пари за рейс до Търново трябва да пътува около 5 часа с минимум едно прекачване за да се добере до ВТ. От там вече трябва да се търси и транспорт до въпросното село. Приблизително 6 часа. Същото е и ако пътуваш от Пловдив.
Освен това, Петко, какво значи селебрейтване на Толкин? А кое е мястото, където ще се съберат хората? И въобще - какво ще се прави в това село? И феста за някакъв затворен кръг хора ли е вече? Смисъл.. ако аз искам да посетя феста, ама не познавам никого - дали ще тръгна нейде по къра без дори сайт за феста да има, без дори събитието да е официално по някакъв начин?
След като има някакви причини да се променят концепцията, местоположението и въобще целият фест можеше да се каже по-ранко например. Алтернативи се намират.
Въобще - всичко е такава мъгла..
<div align="center">Пълен айляк.</div>

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
То хубаво е 5-6 часа от Бургас до Велико Търново, ама до Пловдив е 4-5 часа, т.е. не е някаква колосална разлика. Пак казвам, не защитавам цялата работа, но и другата крайност ми се вижда неоправдана.

А за мъглата - мъгла е, ама вероятно и на организационно ниво е мъгливо, иначе щеше да се знае от по-рано къде, как, какво, защо.

Вега

Вега

Мръсна Кучка

• Маяри
  • 165 posts

То хубаво е 5-6 часа от Бургас до Велико Търново, ама до Пловдив е 4-5 часа, т.е. не е някаква колосална разлика. Пак казвам, не защитавам цялата работа, но и другата крайност ми се вижда неоправдана.

А за мъглата - мъгла е, ама вероятно и на организационно ниво е мъгливо, иначе щеше да се знае от по-рано къде, как, какво, защо.

Според теб, Кем, няма разлика да пътуваш с 2 часа по-малко и с директен транспорт, вместо смяна на два влака и накрая кърски рейс?

едит: За мъглата май си прав. И ако е така - всички сме си виновни - кой повече, кой по-малко.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Има разлика, но просто не мисля, че е толкова фатална. И аз ако ще ходя ще трябва от София да пътувам 5-6 часа, също с прекачване, което е даже по-фрапираща разлика, като се има предвид, че до Пловдив иначе ми е 2 часа и нещо. Но просто не го приемам за чак такова неудобство, че да ми убие желанието да ходя.

Едит Весо: Еми, майна, на мен примерно само начинът за стигане ми убива желанието. Дори да не беше в някое село, и във ВТ да беше, ако трябваше да стигна с 3 транспорта.. Тъй че - въпрос на предпочитание, явно.

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Относно пътуването:

Искам да ви кажа, че по-миналата година пътувах до Пловдив от една забутана махала на гр. Елена, през Търново, та до Пловдив. С три транспорта. Пътуването ми отне не 2 часа, не 4 часа, а цял един ден - от сутринта до вечерта. И все пак дойдох! Така че, ако някой иска да се сравняваме по този показател, нека заповяда. :closedeyes:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Вега

Вега

Мръсна Кучка

• Маяри
  • 165 posts
Хора, убедихте ме! Транспортът до търновските села е по-удобен от транспорта до Пловдив.
Мхм, страхотна логика. Posted Image

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Исках да кажа, че винаги ще има хора, които живеят на 5 минути и такива, които живеят на 5 часа от мястото на събитието. Но наистина това ли е важното?
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts

И пак никой нищо не обясни и пак никой нищо не знае. Организацията нa едно обществено събитие какво общо има с личните неща на един единствен човек от организаторите?

От друга, предпочитам да не говоря от чуждо име - кой какво искал да каже, направи и т.н. =)

И отново - съжалявам, че организацията тази година не е като миналата, не умирам от кеф по тоя повод. Също така се надявам да ти е станало по-ясно след цялата дискусия тук, че "обясненията" и прилежащата им информация за Феста се свеждат до:

- провеждане през август месец
- в с. Леденик, на 3км. от Велико Търново
- със спане и провеждане на събитието в етнографския комплекс на селото (това го говорихме и с Alphard на една среща в О!Шипка, но ти вече си беше тръгнала)

Ама, все тая, старата история на ново пак, и мен не ме бройте.

Жалко, бих се радвал да се видим там.

@ Весо,
Прав си за всичко, което посочи като пропуски в организацията. Просто тази година няма да е като другите по ред причини. За това предлагам вместо (иначе толкова полезните) коментари за подробностите, да се фокусираме върху август и тези, които успеем да отидем, да си изкараме добре. :)
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Вега

Вега

Мръсна Кучка

• Маяри
  • 165 posts
@ Петко,
фокусирайте се тогава върху август, игнорирайте (иначе толкова полезните) коментари за подробностите, идете и си изкарайте добре.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Аз искам да попитам каква ще е програмата, какво ще се прави на Феста, след като няма да се представят лекции (ако правилно съм разбрал).
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Ами аз като гледам говорите само за тази година... Смятате ли това да е само прецедент или отсега нататък (до другия такъв) ще бъде там?
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Gil-Galad

Gil-Galad
  • Потребители
  • 205 posts

Ами аз като гледам говорите само за тази година... Смятате ли това да е само прецедент или отсега нататък (до другия такъв) ще бъде там?

Добър въпрос, амааа... Хората тази година не могат да оправят, ти за следващите питаш :D :D :D
Be not afraid of growing slowly, be afraid only of standing still.

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Да бе, но виж, че все се говори за тази година и понеже не знам да е имало такива случаи преди питам. Понеже има няколко гледни точки и това може да е вече мястото или просто тази година да е станало нещо...
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users