Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Фест 2010?

• This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
Както споменах и до Пловдив не е удобен за всички транспортът. Миналата година с влака
Свищов > Левски > Търново > Бяла > Тулово > Пловдив :axesmiley: От 9 вечерта тръгнах, в 5:30 сутринта някъде бях там. :closedeyes: А до тва село бих стигнал аз лично с автобус за час-час и половина. Ама не е в тва проблема, и аз съм на мнението за "затворения кръг", щото аз на практика верно никого не познавам.

Gil-Galad

Gil-Galad
  • Потребители
  • 205 posts
Петко, можеш ли да кажеш ориентировъчно кога през август ще е? Началото, средата, края?
Be not afraid of growing slowly, be afraid only of standing still.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Понеже Петко нещо не отговаря - аз знам от него, че ще е някъде през първата половина на месеца.

ПП Нямам нищо общо с организацията, да не си помислите нещо. :Р
The things one feels absolutely certain about are never true.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Мен началото на август ме устройва идеално. Отпуската ми започва от 2 август, така че ще дойда.

Едно само не разбирам - как попълнихте три страници от темата с жалване за влакове и автобуси. Досега не съм била на нито един фест, не знам как е било в предишните, още по-малка представа имам за настоящия. В главата ми е обаче само една дума - ПРИКЛЮЧЕНИЕ. Ако идеята тази година е да се насладим на природата на Средна земя, да преживеем приключение и да посетим незнайни места, какво по-хубаво?

Винаги бихме могли да се организираме на групи, определени чисто географски, което да улесни пътуването ни. Нямам търпение да дойде август!

П. С.
Ако веднъж сме открили въпросното село, то какво ни пречи оттам да се спуснем и към морето?Posted Image

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts

В главата ми е обаче само една дума - ПРИКЛЮЧЕНИЕ. Ако идеята тази година е да се насладим на природата на Средна земя, да преживеем приключение и да посетим незнайни места, какво по-хубаво?

Браво, ти си истински приключенец, ще си прекарате чудесно на феста! Ти и другите 3-ма присъстващи! Ще бъде страхотно! :boogie1qw:

П.П. Не се стърпях. :teethqhq:

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Posted Image

В най-скоро време очаквайте програмата. :)

P.S. Ар, надявам се това да отговаря на въпроса ти. =) Идеите са за беседи, игри/танци Балканкон-2009-style, строителство и рисуване.
По-конкретна програма - в близките дни. :)

Edited by АнарНирнает, 08 юни 2010 - 11:27 .

Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts

- провеждане през август месец
- в с. Леденик, на 3км. от Велико Търново
- със спане и провеждане на събитието в етнографския комплекс на селото (това го говорихме и с Alphard на една среща в О!Шипка, но ти вече си беше тръгнала)

Ал, и ти си от конспираторите, какво подвеждаш хората с някакви подривни коментари! :lol:

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts
Датите за мен лично са удобни, та по всяка вероятност ще присъствам и тази година :)

32

bdk---rohan.jpg

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Ако успея да се измъкна от София по това време ще дойда, тъкмо ще съчетая феста, Бехемот и Продиджи в едно. Което обаче значи, че ще изтърва третия ден на феста, щото ще трябва рано-рано да тръгна към Бургас.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Стискайте палци да не мога да дойда :)
Ако дойда, значи ми е пропаднала една хубава екскурзия. Но всяко зло за добро - и в двата случая ще си прекарам добре.

Pavlina

Pavlina
  • Потребители
  • 264 posts
...What can you see on the horizon? ....

http://vbox7.com/play:621cfbc1

Attached File  Image1.jpg   9,33KB   18 downloads
"По-добре да бъдеш малка светлинка, отколкото голяма сянка"

Nox Aeterna

Nox Aeterna
  • Потребители
  • 20 posts
Хей, какво става с феста? Ще го бъде ли? Вече съм адски нетърпелива, понеже страшно много се радвам, че сте решили да е край Търново (Боже, от 5 години чакам този момент! ^^)! Да знаете, че заради вас се отказах от ходенето на София рокс само и само най-накрая да го посетя пустия фест, особено когато е на три 3 км от моя град!! (хахах от Велико Търново съм.)^_^

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
И на мен ми е много близко. Дано да мога да го посетя, много ще се радвам за няколко дни да съм в такава обстановка <3

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Ако дойда, значи ми е пропаднала една хубава екскурзия. Но всяко зло за добро - и в двата случая ще си прекарам добре.

Стига бе, предател! Аз един път да се наканя да присъствам на Фест...
защото моят гарван е зелен

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts
Остават 3 седмици до обявената дата за начало на тазгодишните празненства, но никаква по-подробна програма не съм открил тук, в Ендорион, или другаде. Затова ще помоля Анар, ако има програмата и желанието тя да бъде споделена, това да стане в (по-)скоро време. Моля!

За себе си мога да кажа, че за тия три дни се появяват разни възможности за ходене по концерти и планини. Ако не се знае въобще кога какво ще се прави в Леденик (засега са известни само (някои) идеи), елементът очакване на положителна изненада може и да не надделее и така да се стигне до пропускане на някой/и от дните. Въпреки това, засега основното ми желание е да посетя Феста, да се видя с нови и стари другари, да се повеселим на Толкинови (и други) теми.

А описанието, което намерих, на мястото на провеждане и спане - етнографският комплекс в селото - ми хареса. Струва ми се, че може да бъде подходящата среда и да допринесе за доброто прекарване.

Edited by bdk, 16 юли 2010 - 03:50 .

32

bdk---rohan.jpg

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Сериозно, това е след месец, а няма никаква информация. Сигурно повечето се познавате, имате си телефони, фейсбуци, ще се разберете, ама на който ще му е за първи път, си няма и хабер как ще стане цялата работа. А ФЕСТЪТ Е СЛЕД САМО МЕСЕЦ. :)
Горко на меките чела!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Стига бе, предател! Аз един път да се наканя да присъствам на Фест...

Това вярно ли е?! Наистина? Ако да, може директно да сменя малко планове (но е голяма жъртва, да знайш).
Впрочем, другари, пуснете нещо информация за Фестунга. Официално съобщение - дати, транспорт и пр.

Аз от своя страна официално имам тема и - ха-ха, майната му на селебрейтването, пак ще бъде скучна, дълга, напоителна уекцийка; треперете, смъртни! - ако не мога да дойда, ще я пратя на някого от отиващите, та да я прочете. Ако пък мога, ще си направя кефа, а на вас ужаса сам да ви я прочета (пък и да се видя със Страйдърицата).

Впрочем, ако и тука сте направили два синода по древен български обичай, ще ви блъскам главите една в друга. БГТФ наистина е чудесен форум, тук се изпозапознах с пичове, които просто къртят и е срамота да имате разногласия за Феста (който е едно от най-приятните неща в личната ми лятна програма от вече четири години). Търновско село не звучи зле, но иначе и аз съм фен по-скоро на Филибето. Може догодина да сме си пак у Пловдива града, а?

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Или пък в Русе като по-централен град :teethqhq:

Иначе е хубаво наистина вече да се пуснат подробности, защото остават само две седмици (айде три), а хора като мен може да могат само за един от дните, та да си преценим кой (: Не че и без тази информация няма да е хубаво, но все пак :Р

Nox Aeterna

Nox Aeterna
  • Потребители
  • 20 posts
Пичове, айде казвайте нещо, че ми се ходи и на Кармина Бурана! :rolleyes: http://www.velikotur...novo-2010.html

Edited by Nox Aeterna, 21 юли 2010 - 11:14 .

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts
Привет на всички!

Аз явно от бая месеци не съм влизала тука... какво да се прави, други ветрове ме отвяха, веят ме и ще ме отвяват и за вбъдеще...

Вкратце това, за което се сещам аз относно информация за Феста, може и вече да е поостаряла, но имах щастието да присъствам на срещата, на която бяхме аз, Петко, Рох, Мрак, Шеф и Калин (някъде зимата/пролетта) и аз не помня добре вече, тази година. Та, на нея обсъдихме в общи линии, че ни се иска нещо по-разчупено от предишните фестове. Например тематично да посветим на Хобит феста, да се получи нещо като игра/roleplay по Хобит - феста да протече с търсене на пръстена в пещера, намиране на пръстена, разходка с лодки, къпане в реката, такива работи. Да има повече движение, а не само лекции. Имаше идея Светлини сред Сенките(писателски клуб от Казанлък) да присъстват и Николай Теллалов да обясни как се строи свят и да говори за светостроителството.

Оттам насетне групата се разбяга всеки по работа, учене, лекции, пътувания и ето ме на, днес, на 22 юли 2010, влизам тук и чета разните мнения и спорове тука...

Не знам дали съм помогнала особено с тази информация, споделям, каквото знам. Идеята всъщност да е в Търново беше, че мястото било много хубаво, типично Толкинско, и пътят е по-близо за хората от Бургас и Варна (като група Лот Лориен например и другарите от клуб Землемория) и абе, просто е на средата на БГ.

Все пак, аз бих се радвала да дойда на феста, макар че като гледам какви са настроенията тука, започвам да се замислям... Но все пак чакам повече инфо и ще видим.

Бъдете здрави!
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users