Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Толкин Фест 2010

• Please log in to reply
176 replies to this topic

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
По предложение на заинтересовани, Фестивалът се мести от август за септември. Местоположението също - от с. Леденик в София. Вероятните дати за сега са 6-7 или 7-8 септември като в най-скоро време ще има повече уточнения.

Следете темата за повече информация.

Edit:

Информация в Ендорион.

Posted Image

Edited by АнарНирнает, 03 август 2010 - 03:33 .

Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1058 posts
Супер.
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Заповядайте и във facebook групата на събитието. :)
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Благодаря, Анар.

Тазгодишният Толкин-фест за съжаление няма да може да бъде проведен през август в с. Леденик, какъвто беше планът, за което се извиняваме. Времето и парите никога не стигат. Това обаче не е повод да се отказваме от Толкин-феста, който сам по себе си е великолепно събитие, така че ето го план Б.

Няколко конспиратори и организатори се навихме да преместим Феста

в София, между 10 септември (петък) и 12 септември (неделя).

Идеята е да го направим преди началото на учебната година и все пак в почивни дни за онези, които иначе работят.
В момента съм се ангажирал да говоря с мой познат от Найтингейл хостел относно възможностите за настаняване на гостите от страната в няколко хостела из центъра (най-вече около пл. Славейков и по ул. Христо Белчев). Информацията, с която засега разполагам, е, че нощувките струват средно по 20 лв. на легло на човек, но вероятно ще има отстъпки, стига до определено време да се съберат поне двайсетина души с точна заявка. Повече подробности ще пускам тук. Вероятно някои от фестуващите ще могат да се настанят по приятели. Ако опрем до хостели, своевременно ще си съставим списък на хостелуващите. Ще си дам пощите и телефона на онези, които имат нужда от помощ или информация.

Относно програмата:

- петък следобед (10 септември) - идване, настаняване, разходка, хапване някъде. Първа нощувка на гостите от страната;
- събота цял ден (11 септември) - основна програма на Феста (в зала) с почивки. Вечерта пак разходка и хапване. Втора нощувка;
- неделя сутринта, обяд и ранния следобед (12 септември) - при хубаво време качваме Витоша с програма на открито. Ларп, четене и прочие. Следобед потегляне на заминаващите от София и евентуално разходка и вечеря за тези, които оставаме в града.

Програмата най-вероятно ще претърпи промени. Ще направя всичко възможно желаещите да дойдат от извън София да разполягат с всякаква необходима информация. Със сигурност няколко души ще ми помогнат.

Очаквам Фестът да мине в майтапи и предразполагаща обстановка по приятелски (както е било и досега), разсейвана от време на време от сериозни Толкиновски и Инклингски дискусии по въпроси като теологията в Харад, приноса на Шекспир за изграждане образа на хобитите и психологията на масите във Валинор. Гответе си теми, за да не ви се налага да слушате само мен(едел)!

Горе вече я има и групата във Фейсбук, където също ще информираме как напредват нещата. Стискайте палци, молете се и прочие, защото Фестът си струва.

Ако съм пропуснал нещо или има въпроси - засега на лични тук и във Фейса, моля.

Ползвайте и фестовата ми поща: menedhel@gmail.com .

За залата отговаря Елерина.
Аз поемам настаняването и грижата за програмата.

Вероятно ще стане дума за афиши и медии, най-вече БНР, TV7 и "Програмата".

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Ох, слава богу! Нямаше да успея да се върна от Италия навреме, но септември съм си вкъщи. :boogie1qw: Само сега да не ми сложат изпита точно на някоя от тия дати...

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

То и аз искам да е в София феста, ама тия неща не стават така :rolleyes:

Очевидно стават :D

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
О ако е в Сф, може да е първият Фест, на който съм бил (или са ме били...)

Edited by proudfoot.underhill, 01 август 2010 - 11:29 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Posted Image

Супер.
Горко на меките чела!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Обаче, дами и господа, понякога ще ми трябва и помощ. Организационна, може би.

Между другото: ако имате стихове, есета, пиеси или каквото да е там творчество по Толкин - редактирайте го и си го донесете на Феста. Все ще има кога до го четем и обсъждаме.
Ако навием ларпъри да дойдат с нас на Витоша, може да се насладим на оркско бъхтене с мечове и брадви.

За съжаление тази година микрофон, тениски и изобщо такива малки екстри няма да има. Но това не е болка за умиране. Всички или почти всички имаме тениски от старите Фестове - аз ще си нося моите.

Ако са останали у някого медальони с руната на Толкин и знака на Феста или ако може да се направят няколко нови - нека ги има в наличност. Лично аз бих си взел още един, че със стария си се разделих (е, не го загубих безславно в Реката като Пръстена ;) ).

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Аз бих помогнала с организацията, щом ще ми е на крака в София...
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Да, дотук имаме две-три добри идеи, едната от Елето (за което страшно мерси).

Можем да проверим как стои въпросът с наемането на зала (е те тука е Елето),
аз се наемам с възможностите за настаняване по хостели и с поне част от програмата,
може би все пак ще трябва да помисля за плакати (но и във ФБ ще се рекламираме)
и Anillak измисли, че можем да потърсим г-н Сотир Гелев, автора на комикса за Билбо в "Дъга". И за това ще помисля.

Дано само не прекалим с очакванията :)

EamaneAlcarin

EamaneAlcarin

Нейна Милост

• Потребители
  • 198 posts
чудесноооо
"А Ниена се изкачила по Езелохар и със сълзи измила скверните следи на Унголиант;и скръбна песен запяла за болките на света и Помръкването на Арда."

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Както разбирам, има нелоша възможност Гвардията на Арменелос (напоследък известна под наемническото си име Орден на Осемте) да се включи в частта на открито. Ще трябва да обсъдим нещата с Галадриел и Талиесин, но им благодаря за предложеното рамо. Каквото и да стане - това е добра новина.

Финарфин пък ми писа, че има възможност да се изработят сувенири за Феста, но и това е още в зачатък. При повече подробности ще пускам инфо.
Припомням, че ако има останали тениски и медальони, не е лошо да дойдат на Феста и да се разпродадат.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Има останали тениски, ще донеса, или ще предам на някой друг, ако не дойда.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

balroga

balroga

Лава демон

• Потребители
  • 336 posts
Мене септември ме устройва много повече от август.Поне ще мога да си наглася смените,че да дойда :)

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts
Малко инфо от мен:

Манол и аз писахме на една моя приятелка - Юлия от Червената къща, с идеята да запазим зала Пеша Николова за лекции... мястото е приятно, пък и си е център за Култура (халтура :P) и дебат Червената къща, та е подходящо за нашите си цели.

Чакам отговор от нея.

И с каквото мога съм се цанила да помагам.

So use me... ;)

И много се радвам, че ще имаме феееееест!!!! :)
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Междувременно - моля, пращайте ми на ЛС или в пощата темите и изобщо нещата, с които смятате да участвате.
Ако някой извън София иска да дойде на Феста и смята да спи в хостел, нека също ми прати ЛС или мейл.

Пощата ми за нуждите на Феста, за заявки за настаняване в хостели и за теми на участие е: menedhel@gmail.com . Моля желаещите да бъдат относително експедитивни! Особено по въпроса с настаняването. Докъм петнайсети-двайсети август е разумно да сме готови със списъка на идващите от страната, а докъм двайсети - и с окончателния вид на програмата.

Засега не съм мислил за флаери. Може би няколко афиша биха дошли добре, но мисля главно за постоянен спам във Фейсбук.
Впрочем, ако някой има връзки в "Програмата" или в някакви електронни медии, да казва бързо. Мисля, че и аз мога да разлая малко кучета.

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

Впрочем, ако някой има връзки в "Програмата" или в някакви електронни медии, да казва бързо. Мисля, че и аз мога да разлая малко кучета.

Мога да ти дам адреси на културни медии (имаме към 300) и то проверени, с които работим успешно в Човешката. Ще ти пиша на мейла. (Личния ;)) Проверявай го, че ми хрумват разни идеи.

Edited by Арвен, 03 август 2010 - 12:19 .

"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Хора, дайте да се организираме кой с какво ще се занимава. Ако имаме организационен екип, да се съберем някъде, било то в Скайп или ако ще и на бира, да се разберем. Така хаотично да се прави нещо, всеки да се хвърля безцелно - няма да стане!!! :annoyed:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

Хора, дайте да се организираме кой с какво ще се занимава. Ако имаме организационен екип, да се съберем някъде, било то в Скайп или ако ще и на бира, да се разберем. Така хаотично да се прави нещо, всеки да се хвърля безцелно - няма да стане!!! :annoyed:

Палци горе, напълно съгласна :) Браво, Еле :)

Предлагам жива среща - място - у центъра нейде. Час - предлагайте, ден също. Аз утре мога през деня и тази вечер мога, а мисля, че и в петък мога, но уикенда и другата седмица до средата може и да не съм в София.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users