Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

А "ХІ български Толкин фест 2015"?

• Please log in to reply
88 replies to this topic

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 979 posts

Може да се набляга и на собствено творчество по Толкин(ови мотиви), или на пресъздаване на чуждо такова - песни, рисунки, нуменорски бойни строеве и какво ли още не.

32

bdk---rohan.jpg

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts

За програмата говоря. Това, общо взето, е сложната част, щото иска идеи и хъс, а вече е изтекла мнооого вода откак сме прочели "Властелина" за първи път. 

Малко съм скептичен, да си призная. 

Направо не вярвах, че си се предал толкова лесно, докато не изскочи днес с последния си коментар. Добре завърнал се при неотказалите се!

По същество.

Аз нямам опит в организирането на каквото и да е, но мой приятел работи в дирекция Култура към Община Пловдив (простете липсата на кавички, но с тоя моя таблет не можем да си нагодим клавиатурите), та му дадох задача да помисли за свободно и безплатно място, което може да ни се даде за феста. Отговор ще получа другата седмица. Евентуално, ако става за нещо въобще, ще споделя. 

Доколкото помня, ти, Маноле, беше писал, че можеш да се свържеш с Цветелина Крумова. Хубаво би било да я поканим. Единствената възможност, която аз видях, е на страницата на Parma Eldalieva, но не знам дали ще е от полза да пишем там.

Това с новите книги на Толкин ми беше една от идеите за тема или филмче, което да се преведе за феста. Вероятно някъде някой преди нас е филмирал мисли, които ще е интересно да се преведат, както беше направил Асен мисля на феста в Асеновград.

Какво ще кажете тази година тема за фланелките за феста да са хералдическите символи, рисувани от Професора, а? Не знам дали това е правено преди, ако е, предложете друго.

Последно, ако успея да натъкмя датите и нещо не се обърка, съм готова да приготвя някоя игра за феста. Всяко нещо по реда си обаче.

Edited by Вил, 03 юли 2015 - 10:07 .

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Още не знам дали съм от "неотказалите се" :) 

Да видим какво ще ти отговорят от Пловдив. 
И, да, винаги мога да се чуя с Цветелина или да й пиша. 

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts

Доста яка идея за тениските с Толкинова Хералдика!

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts

Аз бих се заела с организацията, ако изпадне дотолкова, че да е в София. Но ако може да се направи в Пловдив, ще е най-добре - там си е традицията, все пак :)

Иначе според мен може да се пропуснат залите и да го направим някъде на открито.

A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Дървобрад

Дървобрад
  • Потребители
  • 30 posts

За феста... Свободен съм през Август, но от там нататък всичко ми е заето като дати... Трябва да бягам напред назад по евенти и прочие.
Яд ме е, че миналата година не можах да присъствам...
Ще се моля и радвам тази традиция никога да не прекъсва съществуването си.
Стига да мога, ще помогна с каквото мога.

“Днес мнозина от моя народ са досущ като дървета и само нещо голямо може да ги разбуди; говорят само шепнешком. Но някои от моите дървета са станали гъвкави и много от тях умеят да разговарят с мен. Разбира се, елфите го започнаха – да разбуждат дърветата, да ги учат да разговарят и да изучават дървесния им език. Древните елфи открай време искаха да приказват с всичко живо. Но после дойде Великият мрак и те заминаха отвъд Морето или избягаха и се скриха в далечни долини и запяха песни за дните, що вече не ще се върнат. Никога. О, да, да, имаше едно време безкраен лес оттук до Лунните планини, а тук бе само Източният край. Волни дни бяха тогава! В ония времена можех цял ден да бродя и да пея, без да чуя нищо друго освен ехото на собствения си глас из гънките на хълмовете. Горите бяха като в Лотлориен, само че по-гъсти, по-силни, по-млади. А ароматът на въздуха! Понякога по цяла седмица само дишах.”

Erinion Gil-Galad

Erinion Gil-Galad
  • Потребители
  • 42 posts

Аз досега на Толкинов фест не съм била и ще ми е интересно да присъствам. За жалост целия август ме няма, но септември би трябвало да съм свободна (освен ако шефът нещо не измисли...). 

"The doom lies in yourself not in your name" - The Children of Hurin 

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts

Следя темата без да се обаждам. Мястото не ме притеснява, ако датата не представлява непреодолима пречка за мен - ще дойда.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Еле, ти си чудесен организатор, та дано се навиеш. А Пловдив и околностите му звучат чудесно. 

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Да ви информирам за стореното в Пловдив.
Бях помолила приятел да потърси и да ни отдаде или даде място за провеждане на феста. Предложенията бяха някакви съдрани читалища, фоайето на едно кино, Баня Старинна и Културен център Бялата къща. Само с хората от Банята не съм се свързала, защото ми бе намекнато, че едва ли не, трябва да представя феста като събитие с международно значение, за да се стигне въобще до разговор за бизнес. Моето предпочитание е аз да си платя за феста, отколкото да го продам на този или онзи, за да си го включи в програмата и активите. Може би усещате нотка на недоволство в тона ми. Да, така е. Това, което ме разгневява още повече, е фактът, че дори и сега, когато Пловдив ще е столица на културата, никой и пет пари не дава за култура. Всичко е поредната схема за вадене на пари. Това всички добре го знаем, но с гнева си показвам, че съм очаквала друго. Наивно.
В програмата на Културен център Бялата къща за периода края на август - началото на септември няма нищо записано. Ако ви хареса, мога да се обадя и да запазим дата. Работят и през уикенда, така че фестът може да е някоя събота. Няма нужда да чакаме почивни делници. Ето линкче http://artwhitehouse.com/bg/. Това, което ни устройва, е наем на зала или наем на лятната градина. За цял ден цените съответно са 130 и 120 лева. Откъде ще извадим тия пари не знам, но варианти ще се намерят, път ще ни се открие. В това вярвам твърдо. Кажете какво мислите и какви други идеи имате.
Отминалия уикенд бях на планина. Виждах феста на всяка полянка, а дърветата образуваха най-красивата зала за нас. Този вариант обаче, опасявам се, ще възспре доста от желаещите да посетят феста. Все пак, не се знае.
Хайде, до скоро.

Edited by Вил, 17 юли 2015 - 12:28 .

Дървобрад

Дървобрад
  • Потребители
  • 30 posts

За мен няма да е проблем да е сред природата. Все пак съм Ент.

( Трябва само да си изкопая палатката и спалния чувал )

“Днес мнозина от моя народ са досущ като дървета и само нещо голямо може да ги разбуди; говорят само шепнешком. Но някои от моите дървета са станали гъвкави и много от тях умеят да разговарят с мен. Разбира се, елфите го започнаха – да разбуждат дърветата, да ги учат да разговарят и да изучават дървесния им език. Древните елфи открай време искаха да приказват с всичко живо. Но после дойде Великият мрак и те заминаха отвъд Морето или избягаха и се скриха в далечни долини и запяха песни за дните, що вече не ще се върнат. Никога. О, да, да, имаше едно време безкраен лес оттук до Лунните планини, а тук бе само Източният край. Волни дни бяха тогава! В ония времена можех цял ден да бродя и да пея, без да чуя нищо друго освен ехото на собствения си глас из гънките на хълмовете. Горите бяха като в Лотлориен, само че по-гъсти, по-силни, по-млади. А ароматът на въздуха! Понякога по цяла седмица само дишах.”

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts

Хвала тебе, Вил! :)

Предполагам, че не е проблем 10-15 човека да дадем по 10 лева за залата/градината. Доколко обаче въобще ще има нужда от зала зависи от това каква програма ще може да се подготви за месец и нещо. Ако фестът е по-неформален и просто се съберем, за да си поговорим, да поиграем на нещо и да се разходим, това можем да го направим и навън. :) 

За протокола, лично на мен началото на септември ми е по-удобно от края на август.

The things one feels absolutely certain about are never true.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
И аз вярвам, че за нас няма да е проблем да съберем сумата. Моят човек от общината се е ангажирал да провери наемите на техните две зали в Дома на културата в Пловдив, така че имаме и още варианти. Важно е обаче да уточним датите, за да се говори по-конкретно за наемане на зала. Хайде всеки да заяви период и накрая се надявам магически да се сработим. Аз съм за първия уикенд на сетември, а именно 5 и 6. Напълно съм навита при липса на теми да си опъна и палатката. Май-май най-важно е определянето на датите.
Казвайте, приятели, кога да е фестът!

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts

5 и 6 септември за мен е идеално. :)

Дървобрад

Дървобрад
  • Потребители
  • 30 posts

На 5 и 6 септември не мога. Ако е след средата на август ме устройва.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts

Сигурен съм, че финансовото измерение ще ни бъде най-малкият проблем :)

'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Последно какво решаваме? Ще правим ли фест?

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts

Хайде, хора! Проявете активност. Нека миналогодишният фест да не е последният.

Явно проблеми с мястото вече нямаме. В Пловдив има няколко варианта, а и Асен ми каза, че Асеновград е готов отново да ни приюти. Сигурна съм, че ще измислим и нещо за програма. Както съм казала по-нагоре, готова съм да направя някаква игра. Всичко се свежда до това да посочим дати. Аз нямам против да платя за мястото на събирането ни, да уговоря въобще нещата, стига да ми дадете това право; стига и един да каже "Направи го, Вил!". 

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts

Може да питаме и в Арменелос във Фейсбук, щото повечето потенциални посетители на феста предполагам не четат форума (редовно).

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Ами аз bump-нах темата в Арменелос, пък да видим. 

Засега май имаме нещо като място благодарение на Вил (мерси, Вил!), но инак особен ентусиазъм не се забелязва. 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users