Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

А "ХІ български Толкин фест 2015"?

• Please log in to reply
88 replies to this topic

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Екстра беше фестът. :)

Искам само да подам жалба в ББС (Български белотаджийски съюз) относно победата на Асен и Бобсъна срещу моя милост и Милен. Консултирах се с правилата и след всяка игра, която не е валат, се излиза, независимо дали отборът с повече точки си е изкарал контрата или не.

Резултатите от отделните игри се записват и сумират. Когато единият отбор достигне 151 точки той печели играта. Изключение е когато последната игра е “валат”. Тогава се играе до игра в която не е “валат”. Отборът с повече точки след такава игра е победител.

При изигран невалатов "рунд", след достигане на 151 резултатни точки, отборът с най-висок резултат печели.

Изключение представлява правилото "С капо не се излиза". В този случай се изиграва само още едно раздаване (изключва се раздаване, в което всички са обявили пас и раздаване завършило с валат).

Демек щом сме взели ръка и имаме повече точки, значи печелим, няма значение, че не си пишем точките от ръката, понеже сте ни вътрили.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Аз помня случая. Подкрепих отбора на Асен и Бобсъна, но все пак ще се допитам до моя мастер. Ще се включа по-късно.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts
Естествено, че се излиза, дори аз дето не знам правилата в Белот знам, че ако си взел ръка - излизаш :)
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
Кем, биете, всеки разбирач-белотаджия го знае :Р

Момичето, което миналата и тази година свири на синтезатор, не е ли Сестрата на Елфите - sister of the elves?!

Edited by bdk, 01 октомври 2015 - 02:28 .

32

bdk---rohan.jpg

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Богдане, не очаквах това от теб. В тия правила очевидно има дупка. Ние играхме по подобрените правила, в които има смисъл с валат да не се излиза :D За Богдан: Случаят беше, че Любо и Милен минаха 151 при валат и ние с Бобсънчето седяхме валат още няколко игри до нещо от рода на 140:320. После имаше няколко контри и един валат, които взехме до 320+:320.
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
Хм, значи вече не съм разбирач-белотаджия :Д Или пък никога не съм бил. Доста време явно не съм играл и ми е замъглен леко споменът, но май го играех/ме като вас с Бобсъна (вероятно не както трябва). По цитираните от Кем правила, те би трябвало да бият. От друга страна, неизкарването на игра би могло да се тълкува като равносилно на оставане капо в случаите със 150+ точки. Но поне в игрите с до 150 точки не са равносилни.

Друго нещо е, че жалбата може би не е подадена навреме :Р На място спогодихте ли се?

Белотът е част от нашите фестове, да не се счита това за писане извън темата...

Edited by bdk, 23 октомври 2015 - 08:59 .

32

bdk---rohan.jpg

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Тая обръщалка вече легендарни размери придобива. 227 на 221 (или нещо такова) беше резултатът, не 320+. Усещам как след време ще разправяш на внуците как сте обърнали играта от 140 на 830 до 940 на 830. :D
The things one feels absolutely certain about are never true.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Действително резултатът беше по-малък - 180 и нещо на 150 и нещо. Играта пое към този завършек, защото иначе се обезсмисляше сама. Да, Кем и Финарфин не излязоха с валата. На следващото раздаване контрираха, но "се овътриха". Правилата така, както са съставени, дават право на Кем и Финарфин да казват каквото си искат и да надуват играта до безкрай само обаче да хванат ръка. Тука се убива смисълът на разиграването на следващи раздавания. Не знам дали съм ясна, но явно според правилата съм грешна. Както и да е, беше си супершоу играта.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Окей, тогава е 220. Казах, че не помня. Ама беше над 200.
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users