Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

БГ Толкин Форум

• Please log in to reply
11 replies to this topic

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Здравейте. :)

От известно време насам ме гложди един въпрос. Всъщност, доста месеци минаха откак ми изникна в главата, но едва сегашният момент ми се струва подходящ.

Какво означава този форум за всеки от вас? :)

За мен, преди всичко, това е единственото място в Интернет, в което мога да комуникирам с хора на теми, които са ми присърце и които обичам истински (и хората и темите). Това е място, в което свободно мога да говоря за Толкин и да обменям идеи, дискутирайки го.

Вчера се зачудих кога за последен път съм спорил във Форума и, честно казано, не можах да се сетя. Да си призная, това ме зарадва малко, като се има предвид, че не съм неактивен. Осъзнах, че чисто и просто използвам Форума, за да общувам с хора. Разбира се, тъй като всички сме различни, не ми се получава винаги, но пък е интересно човек да опитва. =)

А при вас как стоят нещата? :)
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
За мен форумът е това, в което му позволя да се превърне. Зависи колко време и енергия му отделям.

Най-позитивната (може би единствената позитивна) страна не само на този форум, но и на всеки друг, е че понякога води до запознанства с яки хора. Друго потенциално положително качество е информативността, но в повечето случаи тя куца и подлъгва.

Всичко друго е патаклама и отдушник на всякакви емоции. Опиташ ли се да проведеш сериозна дискусия по даден въпрос, трябва да си готов да жертваш доста нерви, особено в този форум :)
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts

От известно време ...

..Осъзнах, че чисто и просто използвам Форума, за да общувам с хора.

Е точно това. Тук чета (и виждам) други Хора. Изнанада голяма, лошото е как се усещам да повишавам изискванията си към другите хора. С които общувам. На моите години и то; не знам дали да не се плаша. От друга страна - отдавна сама избирам кое да е кеф за мен.

За мен форумът е това, в което му позволя да се превърне. Зависи колко време и енергия му отделям.
.. Опиташ ли се да проведеш сериозна дискусия по даден въпрос, трябва да си готов да жертваш доста нерви, особено в този форум :)

Е, не мога да те разбера, не и за този форум. Верно не разбирам: Сериозна. Дискусия. Лелей.
Кое да му е сериозното в тоа ми живот, се зачудвам.
Винаги ми е харесвало "безвремието" тук. Мога да отговоря, а може би дори и адекватно, а може и съвсем глупашки - на тема отпреди шест месеца. Когато и както реша.
Ми хубаво е.

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Един добър форум.Има много фенове.Общо взето това.
Не се впрягвайте,че не получавам сърдечни спазми от вълнение,като се сетя за него.Все пак аз за малко неща получавам сърдечни спазми^^
Хората тук...да,повечето ги харесвам.И то много.

Не турнирите ни правят Толкинисти!

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts

.. Опиташ ли се да проведеш сериозна дискусия по даден въпрос, трябва да си готов да жертваш доста нерви, особено в този форум :)

Е, не мога да те разбера, не и за този форум. Верно не разбирам: Сериозна. Дискусия. Лелей.
Кое да му е сериозното в тоа ми живот, се зачудвам.
Винаги ми е харесвало "безвремието" тук. Мога да отговоря, а може би дори и адекватно, а може и съвсем глупашки - на тема отпреди шест месеца. Когато и както реша.
Ми хубаво е.

Е точно затова избягвам сериозните дискусии де :)
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
За мен форумът БГТФ е едно хубаво островче насред безкрайния океан, наречен Интернет, където се чувствам много уютно (това е от малкото места, където се чувствам така). Много ми е мил този форум. Макар и да не съм от много отдавна тук (в сравнение със старите кучета ;) ), чувствам съфорумците като близки приятели, може би защото нямам много истински приятели. И аз, като Анар, тук мога свободно да говоря за Толкин, за Средната Земя... За което се радвам изключително :)

Liery

Liery
  • Потребители
  • 124 posts
Мен ме кефи... Щом все още пиша тук значи ме е пленил с нещо. Незнам с какво, но все още ме държи. Както и да е по повод изказването за писането в сериозните теми- е ся мен ме мързи да пиша така че you can feel only my lazy spirit flying around ya ^_^
I can't remember anything
Can't tell if this is true or dream
Deep down inside I feel the scream
This terrible silence stops me

Adanedhel

Adanedhel
  • Потребители
  • 120 posts
Форумът е от малкото места, които посещавам всеки ден. Вярно, не пиша, а само чета, но това мога да го отдам на факта, че вече от доста години пиша и модераторствам по форуми и в известна степен съм изморен. Повечето от темите за Толкин, които се обсъждат, или вече съм ги дискутирал неколкократно или просто вече интересите ми лежат другаде. Форумът е just one fix (както пееха Министри) Толкин-фендъм за деня.

Иначе форумът е едно много приятно място - липсват обичайните досадници, от които вече бягам надалеч. Чрез него се запознах и със страхотни хора, с които вероятно ще поддържаме връзка дълги години, а пък и процесът продължава - винаги можеш да се изненадаш приятно от някое ново лице. Стискам палци да се развива още по-успешно и за в бъдеще.
Posted Image

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Единственото място, където мога да говоря за книги без да ме гледат тъпо.(не че знам как гледат четящите постовете ми, но предполагам... :P ) А като бях малко по-малка(разбирайте 14 гоишна) докато четях написаното тук направо изпадах във възторг. Сега е само една голяма утеха, че не съм чак толкова сбъркана, за колкото ме мислят познатите ми. А понякога само това ми е нужно да ми се оправи настроенето :tux:
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Споменавал ли съм, че благодарение на БГТФ съм се запознал с много луди хора и въобще не съжалявам за това :P B)
Най-готиния подпис

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
На първо време форумът за мен е мястото, в което се навъждат приятни за (за)познанства хора.
Обсъждането на Толкин и Средната земя винаги съм го оставял на заден план, макар че именно то е и причината и поводът, които ни събират тук.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
За мен БГТФ означава много!
Не толкова, заради общуването с приятелите, защото за целта има скайп и прочие.Всъщност, получава се такъв резултат, че се общува с други, но това е по - скоро следствие, а не конкретно поставена от мен цел.Харесва ми разбира се да се спори и обсъжда даден проблем, заради който е пусната тема все пак!
Преди всичко този сайт ми дава причина да се занимавам с книгите на Професора и със съдбите на героите му, както и с всичко останало там!
Признавам си, обаче, че все по - малко пиша (подобно на Аданедел), защото се изчерпах по повечето теми.
Имам интереси , които винаги ще ме връщат тук!Освен това си мисля, че по - старите и знаещи толкинисти трябва да подаваме ръка на тези, които прохождат тепърва ;) , заради което също съм тук :) !
Когато един ден разбера, че ролята ми е приключила ще си замина завинаги...
Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users