Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Форумни дразги

• Please log in to reply
14 replies to this topic

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Какво ви е мнението, защо общуването в интернет пространството (в частност форумите) се превръща понякога в отровно за душата и нервите? Много по-често, отколкото общението очи в очи?

Пуснах тая тема, защото се изнервих от последните безсмислени спорове в темата "Протест", които бяха на много долно ниво (най-вече от моя страна ще вметна тук, надявам се не лицемерно).

Явно е вредно да прекаляваш с фурумстването, поне при мен, понеже често действам импулсивно и емоционално и "насляпо". Надявам се не съм засегнал някого, или скъсал нечии нерви, това не съм искал и се извинявам ако случаят е такъв.

Според мен лекът за изкривеното общуване (във форуми и попринцип) е един: мъдрото смирение...
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Общуването е такова, каквото си го направиш. Особено по форуми, ако съдя по личен опит, човек се забатачва и наблъсква там, където не му е мястото, сам-самичък.
Изкривяването online е също толкова голямо, колкото и това наяве. Някои от специфичните черти обаче са, че пред монитора обикновено се беснее по-лесно, имаш една идея повече време за размисъл, можеш по-лесно да си втълпиш какво ли не докато си сам.. Все забавни неща, като се замисли човек. =)

Иначе казано:
Posted Image
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Обикновено, ако действаш "импулсивно, емоционално и "насляпо", то нищо чудно общуването в интернет (това важи най-вече за форумите) да се превърне в "отровна за душата и нервите". Решението е - спираш форумите или променяш подхода. Но според мен най-големите трагедии идват от там, че човек има неправилни очаквания от останалите и от самите форуми като форма на комуникация.

Иначе какво му е лошото - хем можеш да изпъкнеш с Уикинтелигентност, хем можеш да си почешеш самолюбието, хем да вгорчиш на някой следобеда :) Аз до тук недостатъци на форумите не виждам :)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Не забравяйте да споменете, че има и мацки! :spiteful:

Да, ама в един момент се оказват малолетни и цялата работа отива по дяволите! <_< - бел.Кронос
I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Хм, значи най-обикновена форумна полемика е в състояние да предизвика у теб душевни терзания и върешни сътресения? Хистрионно личностово разстройство. :P

С Манол, Явор и Кем досега трябваше да сме получили по 3 инфаркта и десет нервни кризи.

Споровете, когато биват водени интелигентно и аргументирано, са дори приятни и конструктивни, без оглед на това дали са виртуални или не.
Умението да се води такъв спор предполага способност да заявиш позицията си и да я защитиш, а не да сочиш грешките и слабостите на опонентите си. Още по-малко пък - да се чувстваш обиден или изнервен, че някой ти опонира или че не си в състояние да наложиш мнението си.

Защо просто не се опиташ да извлечеш удоволствие от разговорите? :)

Хахахах, Драконоубиецо :thumb: :D
защото моят гарван е зелен

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Основният проблем е че при форумите не виждаш човека срещу теб и тази социална част от нас, която на живо иначе ни напира да се опитваме да си угодим едни на други за да се разбираме и да има общуване и полза, не е достатъчно активна. Освен това, като му се пази ред на човек във форума и може да обмисли всичко, казва какви ли не работи, които иначе на живо липсата на време или по-слабия ти глас милосърдно му ги спестяват. :lol:

Ама Бояне, не се ядосвай. :) Ние специално тук (почти) винаги цивилизовано си се дърлим. Има един вид хора (по други места), които усещането за анонимност много ги отпуска и стават едни грозни, ама грозни неща. :mellow: Аз, например, отдавна се отказах да чета новини по dnes.bg но вчера нещо се случи и направих грешката да скролна към коментарите. Боже, колко мъка има по тоя свят, боже! :mellow:

Мега Оффтопик, но да споделя: Оставяйки караниците и грозните обиди във въпросния сайт настрана, има хора, които са способни да се радват на нечия смърт, защото въпросният е от друг етнос. Ей сега дочетох автобиографията на Букър Т Уошингтън и той пише че вярва че човечеството върви напред към добротата и разбирателството и че може само да съжалява онези, които го унижават заради расата му, защото скоро те ще се окажат в един свят, който ще е непригоден за тях. Такива моменти ме карат да се съмнявам дали е прав. :mellow:

И за да не е мега оффтопика съвсем мега, да спомена че интернет точно на такива хора не трябва да се дава. На живо поне не могат да те тревожат, тъй като не могат да вържат две думи в изречение, но противопоставени палци, за жалост, не са нужни за да пишеш на клавиатура.
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Ето на, и Ани ти каза, че дърленето от време на време е неизбежно, но пък го правим цивилизовано. Или поне се стараем. :P Здравословно е даже. :)

И с Алфард се "дъвчем", ама аз си му се радвам. : )))

Има, Ани, и те не са малко. На подобни малограмотни изчадия не трябва да се дава никъде никаква възможност да си проявяват чудовищността.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Целият смисъл е, както каза Скитал, да намираш удоволствие в разговорите, по смисъла на темата - във форумите. Вярно, някои намират удоволствие в самото плещене на празни и безсмислени приказки и заядливи коментари, за други удоволствието е в самото споделяне, тръпката на воайорската анонимност, удоволствието да намериш съмишленици или интелигентни "събеседници за спор" :D ... Този списък практически е безкраен, защото колкото хора - толкова различни мотиви. При това не се наемам да кажа, че едните мотиви са крайно чисти и възвишени, а други са плътски и дребнави. Лицемерната превъзнесеност едва ли е по-"чиста" от искреното малоумие или откровения хейтър.

Но едно е сигурно - едва ли някой е до такава степен мазохист, че да продължава да прави нещо, което му носи константно чувство за неудовлетвореност, раздразнение и дискомфорт.
Затова приемам, че щом споделяме един форум, значи по някакъв начин намираме удоволствие в това. И всичко щеше да е чудесно, ако знаехме как да го правим това, което очакваме от другите - да форумстваме без да пречим на удоволствието на другите :rolleyes:

*едит - вярно е, тук и дразгите минават на едно по-рафинирано ниво :)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Има лек за форумните дрязги. Ставаш, протягаш се приятно, правиш си благо кафенце с много мляко, миеш личице, отиваш пред огледалото и с всеопрощаваща усмивка на лице мантруваш:

"Аз съм прав. Аз винаги съм прав. Толкова съм прав и така добре го съзнавам, че хорските заблуди могат да ме докарат само до съчувствие, но не до яд. И тази сутрин изглеждам убийствено добре."

Сетне сядаш на компа, бавно шаваш с пръстите на краката си за по-голямо удоволствие, сърбаш благото кафенце и без гняв, без злоба, със суха логика и перфектен хумор размазваш самочувствието на дребните душици, които не са, не могат и няма никога да станат прави като теб. Ако упорстват, махваш с ръка. Прощаваш им, те не знаят що вършат.

След казаното дотук ще проверя новите теми на БГТФ, ще пусна един-два коментара и отивам да троша клавиатурата (и главите на събеседниците) по споровете във форума на Голямото четене и Православието на дир.бг.

---
П.П. Изобщо не се шегувам.

Едит: всъщност може би тази процедура действа само при мен, защото, то се знае, само аз мога да бъда чак толкова прав. Но все пак - пробвайте.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Бобоооооо. Какво се тръшкаш пак?
Иди удари една бира. И после още една. И после още една. :a055:

Ако случайно си изпълнил горната процедура преди да седнеш да пишеш, изпълни рецептата на Манол с кафето. ;)
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts

Бобоооооо. Какво се тръшкаш пак?
Иди удари една бира. И после още една. И после още една. :a055:

Ако случайно си изпълнил горната процедура преди да седнеш да пишеш, изпълни рецептата на Манол с кафето. ;)

Тъй и сторих, цяла нощ си удрях главата докат не станА мека... :axesmiley:

"Главата ми е плоска, а краката Ситроен!"

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
И плоска? Ако само главата ти е мека - немаш грижи. :P

Черпя те една бира, немой се коси. :a055:

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Наздраве :)

Edit:
Spoiler
:ninja:

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts

Според мен лекът за изкривеното общуване (във форуми и по принцип) е един: мъдрото смирение...

:D :D Точно, де. Затва все гледам да си трая - тъй не можете ме хвана колко съм тъпа :D .

Всъщност, смятам да са им малко (на хората, спорещи по форумите) заниманията, че и емоциите в живота. Демек, участието в битка си е човещинка, независимо как би могло да бъде набавено.

След казаното дотук ще проверя новите теми на БГТФ, ще пусна един-два коментара и отивам да троша клавиатурата (и главите на събеседниците) по споровете във форума на Голямото четене и Православието на дир.бг.

Ама знам си аз, че имаш много свободно време, земи я редактирай таз книга, дееее.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Знаеш ти, чушки :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users