Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Как избрахте псевдонима си?

• Please log in to reply
109 replies to this topic

Kalandor

Kalandor

Stormlord

• Потребители
  • 197 posts
Е, моя е ясен. От безкрайната сага на Робърт Джордан, мир на праха му, "Колелото на Времето".
Каландор беше най-могъщия ша'ангреал под формата на кристален меч. Тогава тъкмо беше излязла 3-тата книга, из IRC-то всички хора се мятаха на никовете на всички главни персонажи, и аз реших че не ща да е име на герой. То по принцип се пише Callandor, ама твърде много ни бъркаха с един момък Calader ;) , та го побългарих леко, и така вече 10 години
I fly with teardrops in my eyes.
Will I ever return, to places I have been?
For years and years I tried.
I'll finally arrive.
Thunderous the winds will blare my name.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Spam: На мен ми се чини, че не си го побългарил, ами си го покуенчил. :lol:
На куеня би означавало "светла земя" или "земя на светлината".

Ако пък приемем, че е полу-фински и полу-куеня, тогава ще значи "рибна земя".

А ако заменим полу-финския с полу-гръцки, значи стигаме до "добра земя".

Санскрит пък би ни дал "земя на времето" или противоположното на куенийското значение - "черна земя".
защото моят гарван е зелен

Елфида Кастро

Елфида Кастро

ЛеДеНоТо МоМиЧеЕ

• Потребители
  • 15 posts
Ами избрах ника си защото звучи добре.Защото ми харесва и затото го измислих сама.

Бъди пред мен,зад мен,но никога до мен!

Night_Angel~

Night_Angel~
  • Потребители
  • 115 posts
Аз си избрах този ник, защото ми харесва като смисъл и като звучене. Но като се замисля за мене важи повече дяволче :devil: , отколкото ангел :angel_not: , пък какъв ти нощен - 12 часа е, а аз едва не заспивам на клавиатурата... Но нищо сега, харесвам си го :yes: !
Ти не махай с ръка отмаляла,
не казвай с болка "прости" ,
аз не вярвам, че има раздяла,
аз не вярвам - не вярвай и ти!

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Моя не бих го сменила,дори и да можех,защото адски много си го обичам и означава много за мен^^
Пък и историята му е длга и предълга...

мод. едит: Което не отговаря на въпроса "Как избрахте псевдонима си?" ;)

Атлантис. Едит: Напротив!отговаря!Просто споделих,че съм го избрала заради специалната му история и защото си го обичам.

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Аз да обяснявам ли откъде ми идва ника или по-добре да го пусна като запитване в темата с въпросите? :D

Въпреки, че съм имала и много други никове из чатовете, които чувствам близки, не бих си сменила този, защото ми е вече като второ име. Ще си кръстя така детето :tooth:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Я, тук не съм се разписал... Ами, не е измислен от мен и понякога това ме дразни, но не е болка за умиране. За уелският оригинал честно казано не ми се пише, на два клика разстояние е, още повече, че самият ник не идва от там, а от втория албум на Deep Purple "The Book of Taliesyn" - размяната на буквите е моя, от недоглеждане, а после свикнах.
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Arien

Arien

Sundriver

• Потребители
  • 36 posts
Четях си кротичко Силмарилион за първи път. Като стигнах до пасажчето за Ариен си казах 1 "хъм" и после като прочетох цялата книга намерих същото място и реших, че това е моят ник. Защото историята много ми харесва, защото е кратичък, звучи страхотно ( поне в главата ми :) ) и не е сред честосрещаните, следователно няма много други с този ник. Както се оказа по-късно Ариен е бивш ник на една много близка приятелка, но това е съвсем друга история :)
П.П. Това с ровичкането из речника в търсене на най-смисления и добрезвучащ ник и аз го пробвах, ама бързо разбрах, че Ариен си ми харесва най-много. :P

Eamane_Ringeril

Eamane_Ringeril
  • Потребители
  • 35 posts
Аз дълго се чудих с какъв ник точно да се регистрирам тук... И след съсредоточено обмисляне реших да бъда с елфическото си име ( което макар и да звучи малко смешно си харесвам ) , все пак най-подходящо ми се стори един елф да бъде с елфическото си заглавие ;)

Le plus important est invisible pour les yeux

Milady

Milady
  • Потребители
  • 40 posts
Избрах си това потребителско име, защото героинята на Ал. Дюма-миледи, много ме впечатли. Разбира се, това не значи, че я харесвам. Тя е един от малкото герои, за които не можеш да изпаднеш в размисли от вида на:"какво я е направило такава", "къде се крие малкото добрина в нея","можела ли е да се промени"...Миледи е чисто и просто зла и точно тази простота(,а не простоватост)ми допадна много. Тя е въплъщение на фаталната жена, знаеща много добре какво иска, как да го постигне, знаеща колко е готова да плати и да направи, за да получи своето. Тя е най-лошият герой в "Тримата мускетари", дори кардиналът не е толкова отрицателен и силен персонаж.
"Някои хора казват, че съм ужасен човек,
но не е истина.
Аз имам сърце на младо момче - в буркан на бюрото ми."
Стивън Кинг

Amrod

Amrod

Сив елф

• Потребители
  • 13 posts
Моята история е свързана едновременно и с Толкин и с Близард (разбирайте "Силмарилион" и World of Warcraft) :P Преди много много луни, във времената, когато още играех WoW, бях кръстил така героя си. И много се гордеех, че това име съм си го измислил сам и т.н. Е, като прочетох "Силмарилион", се оказа, че така се е казвал един от синовете на Феанор и името не е съвсем моя измислица. Но пък ми хареса, и все още си го ползвам щастливо. И не само аз - даже приятелите свикнаха да ми викат така. :)

Roxanne

Roxanne
  • Потребители
  • 134 posts
Ами, чух името в една песен и много ми хареса. После реших така да се казва и героинята от романа ми. И накрая това ми стана и ник, с който се пиша навсякъде.

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts
Надълго и нашироко писах тук :D
Но всичко е благодарение на това ;)

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Значи няма общо с Пармалат... или Парма.

Моят е заради любовта към инстинктите ми. И напомнянето, че сме двукраки животни.
Има и сайт даже хахаха :)) Ще ги съдя за марката - мокасини тръгнали да правят... амаха.

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts

Хмм, не. Но за първи път някой открива някаква логика в буквите, образуващи никнейма ми :lol:

Амарие

Амарие

Web Girl

• Потребители
  • 25 posts
Още при първото ми сядане на компютър, след дълго мислене как да ми е e-mail адреса сестра ми измисли kiki_riki, пък аз му сложих едно 90 накрая и от тогава (вече 5 години) навсякъде се пиша така. Само ме е яд, че се регистрирах тук така - и то от бързане, а не с другото - Амарие, ама сега и да искам няма как да го сменя. :glare:

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Хоп, и вече си Амарие.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
На мен пък Бат` Ян Гамджи ми е кръстник :P
Той го измисли - имаше един сценарий за ролева игра "Пионки на Съдбата", от там дойде Пешката, Мнението си е лично мое :lol:
Ако той не се беше сетил и тук щях да съм Жорко Белята.
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

Моят е заради любовта към инстинктите ми. И напомнянето, че сме двукраки животни.
Има и сайт даже хахаха :)) Ще ги съдя за марката - мокасини тръгнали да правят... амаха.

ти си меломанимал...ма айде ;)

Я! И аз не съм се разписвал тука.
Да речем че преди еди колко си години първото Толкин общество с което се срещнах беше форума в ДИР-а. Та всички бяха какво ли не елфи и могъщи воини и герои...абе я викам си да си избера нещо оригинално, дето никой не го ползва-всички подценяват хобитите. Това е едната страна на историята. Когато се замислих реших че искам да бъда Сам - не само защото много го харесвам, а и защото доста си приличам с него по характер и начин на мислене (че и по външност - расъл съм повече настрани отколкото нагоре а и косми по краката не липсват :D )
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Амарие

Амарие

Web Girl

• Потребители
  • 25 posts

Хоп, и вече си Амарие.

Мерси много. Ама сега и за него май трябва да обяснявам. :tooth: Амарие е девойка от Ваниярите. Тя остава да живее във Валинор. И реших да е така понеже повечето се пишат или Арвен или Галадриел и реших да е нещо по-различно.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users