Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Какъв бог бихте искали да бъдете?

• Please log in to reply
48 replies to this topic

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Поглеждайки за пореден път титлата на Кронос и спомняйки си с умиление за дружеството на двата бога в предната епоха - а именно Богът на Бирата и Богът на Млякото (това бях аз, нали) се зачудих другите какви богове биха искали да бъдат.
В тая питанка може да се вложат също и неща като отношение към поданици, отношение към другите богове (а дали другите заслужават да бъдат богове изобщо?), структура на обществото, което ще ви боготвори, жреци, религия и тем подобни...
Но по-скоро да не навлизаме много-много в структурата на обществото, за да не стане тъй, че обсъждаме перфектната държава, което не е целта на темата.

За да не се появяват възражения относно дефиницията на думата "бог", оставям на всеки от вас да си я дефинира както иска, не мисля, че ще е в пречка на темата, даже напротив. Да вкарваме в някакви рамки смисъла на думата ще означава да ограничаваме избора ни.

А, да, естествено, хубаво е и да казвате защо правите съответния избор, някак, по-пълно ще изглежда.

Ето, гледам, Калинка би била много навита да е Богиня на Котките, Талиесин и Вега може да са някакви богове-покровители на ВСВ, тъй като им гледам профилите, и тежко им на поданиците в тоя случай... :tooth:

Такива неща ми идват наум в момента.
А сега - следващия, моля. :)
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Странна тема. :)
Винаги съм харесвала Артемида, но не защото си падам по лова, в никакъв случай, по скоро ми допада идеята за богиня тип амазонка, скитаща в горите. Иначе...може би бих била някакъв женски вариант на Фенрир B);тук инфо за него
Posted Image
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Атина Палада, обаче в аспекта й на богиня на мъдростта (войните и занаятите не ме вълнуват; а за Parthenos - какво да коментирам :tooth: ). Някак много ми се иска да обмислям нещата по-дълго и по-...многоаспектно. По принцип се описвам като доста импулсивна и в повечето случаи си патя от това :) Освен това, от новогодишната баница ми се падна 'мъдрост' - дам, самото й олицетворение съм... А, да - и често, често докарвам главоболие на баща си, макар и да съм любимата му дъщеря :passifier: Та, моята богиня определено е тази.
- Пух - започна Заю нежно, - ти нямаш никакъв ум.
- Знам! - каза Пух смирено.

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
Хипнос. Щото обичам да спя :tooth:
Иначе и Бог на Млякото одобрявам ;) , също и в аспекта му на Бог на Айрана :D

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts

Ето, гледам, Калинка би била много навита да е Богиня на Котките...

Мда ^_^
И всички неверници, които не почитат пресвещените Котки, ще бъдат принасяни в жертва! Ето, погледнете аватара ми как се облизва след последното жертвоприношение :D

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Аз искам да съм богинята на дърветата! Много харесвам дървета и направо се отвращавам от мисълта, че някакви гадни човеци ги секат! :angry2: Ще ги закрилям (дърветата, не човеците :P ) и ще наказвам всеки, който отсече или навреди по някакъв начин на дърво. :)

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Сестро на елфите, дай дървосекачите насам ^_^ Всички гладни, недохранени котета на планетата ще ти бъдат благодарни B) *мляс*

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
А всички други ще измрат от студ, дойдат ли декемвриско-януарските застудявания! :P

Бога на Бирата, само да си каже, че с боговете на Млякото и Айряна могат да заформят една чудна дружба - вечер Бога на Бирата налива, на сутринта Боговете на Млякото и Айряна третират потърпевшите.

П.П. Отношението на Бога на Бирата към всякакви други Богини е крайно дружелюбно, като запознанството с цел размяна на божествени есенции е нарочно търсено ^_^ B)

Edited by Kronos, 21 януари 2008 - 10:48 .

Най-готиния подпис

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Е, тогава да направим така - дървета могат да се секат само с благословията на Богинята на Дърветата. :) Който сече без благословия - *гриз* *ам* *облиз* :D

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts

Е, тогава да направим така - дървета могат да се секат само с благословията на Богинята на Дърветата. :) Който сече без благословия - *гриз* *ам* *облиз* :D

Хмм, ами добре, но ще позволявам да се изсичат съвсем малък брой дървета, даже никак не ми се иска да позволявам, така че, пригответе си въглища. :P А пък за хартията - технологиите са напреднали, ще се измисли нещо по въпроса, пък и старата хартия ще се рециклира и ще се използва наново.
Котките са добре дошли, ако им се стори удобно да живеят на дърветата, но без да драскат много-много. ;)

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
А, спокойно, като се съберем всички богове, ще напишем Божиите заповеди и всички човеци ще бъдат задължени да се грижат за котките, така че няма да има много безпризорни драскачи по дърветата :lol: Вече дивите котки и големите котки не знам къде ще си точат ноктите, ама ще намерят нещо по-приятно от дървесната кора.
Впрочем, относно дърветата - не знам колко хора тук са чели Колелото на Времето, но там има едни същества, наречени огиери, които обичат и се грижат за дърветата, и някои от тях, наречени дървопеви, са способни с песента си да накарат от самото дърво по естествен път да израсте и да се отдели някакъв предмет, включително мебел, като дървото си остава непокътнато. Та ми се струва целесъобразно създаването на приличен брой създания с подобни способности :)

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Браво, бе - въглища! Това да не е 19в.! Ще засилваме ерозионните процеси, ще се практикува открит способ на добив, ще се създадат маса екологични проблеми.. Аа, моля-моля. Дървета ще се секат, това даже Манве го е казал. Ама за всяко отсечено ще се засажда поне по едно ново. Deal? ;p

Иначе, Greenleaf, ще си говорим с теб за Бог на Айряна, усещам. Хайде, ако беше 2004-та можеше ти да си Бог на Айрана, аз - на Айряна (че бяха дублети), ама.. :D
Аз едно време се водех неофициален Бог на Фантата, но много епохи изминаха, светът остаря, а слънцето уморено обикаля света ни.. Както и да е. :)

По темата:
Не искам да бъда Бог, защото това някак ще разкара цялата забава да се научават нови неща и да се взима поука от грешките.. сещате се - тези толкова романтични човешки черти. Нито мисля, че ми приляга върховна власт над нещо друго освен над мен самия, нито мисля, че ще ме радва особено. :р

P.S.

"И все пак - дървета ще им трябват!"

Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts

Иначе, Greenleaf, ще си говорим с теб за Бог на Айряна, усещам. Хайде, ако беше 2004-та можеше ти да си Бог на Айрана, аз - на Айряна (че бяха дублети), ама.. :D
Аз едно време се водех неофициален Бог на Фантата, но много епохи изминаха, светът остаря, а слънцето уморено обикаля света ни.. Както и да е. :)

Аз още не съм навлязал в епохата и си карам на айрAн :D по мое време, когато много епохи още не бяха минали, светът беше млад, а слънцето - свежо и неумоерно, "а СИРЕНЙЕТО! беше два и педесе... ние бяхме велика армия..." и пиехме айран... и те така. :medieval:

П.С. Пледирам временна невменяемост за горният пост :unsure:

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Би било добре дървета да се секат само от тези места, където са засадени специално с цел да бъдат изсечени, и за всяко отсечено да се засаждат много нови. В смисъл, на идиота дето тръгне да сече вековни гори мястото му е на арената при лъвовете. Вързан и обезоръжен, разбира се - да навреди на котка би било светотатство :D Освен това нашите божествени сили могат да послужат за разработване на нови, природосъобразни методи на отопление.
Отнасяш се извън темата, Калинке! - бел. Неизвестен Бог на Модераторите

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts
На мен ми допада Арес - жестокият бог на войната, който покрива леглото си с кожи на хората, които е убил и се вози в колесница карана от двамата му сина - Страх и Ужас :)
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Ето, гледам, Калинка би била много навита да е Богиня на Котките, Талиесин и Вега може да са някакви богове-покровители на ВСВ, тъй като им гледам профилите, и тежко им на поданиците в тоя случай... :tooth:

Харесва ми. Не точно като покровител на ВСВ си се представям, по-скоро като покровител на ревизионисткия подход към нея.

От друга страна обаче, ако наистина трябва да си избирам на какво да бъда бог, то това определено би било нещо съвсем друго. А именно - Бог на Мързела и Почивката. Така де, необходимо си е...
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts

Нито мисля, че ми приляга върховна власт над нещо друго освен над мен самия, нито мисля, че ще ме радва особено. :р

Аз не го виждам така, демек - властта не е задължителна. Изкушава ме просто да си се шматя и подмотвам като някое малко богче в гората.
То за тая работа мога и вещица да бъда, но ако съм бог - няма да се моря с магии за красота и младост :tooth: . Остава да избера на какво ще бъда бог - на горските потоци или на наркотичните гъби, че ми 'зеха дърветата.
Имам ли право на mp3 плейър, или не се връзва с горската концепция? Че птичките ще ми пеят главно напролет, мисля.

"И все пак - дървета ще им трябват!"

Тва не беше ли Ауле?

Да, Ауле е, грешката е моя. - бел. Анар :blush:

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Искам да съм богиня на красотата, любовта и секса, естествено!

Човек трябва да има чувство за самоирония малко. :rolleyes:
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts

Искам да съм богиня на красотата, любовта и секса, естествено!

Внимавай какво си пожелаваш, да не се окажеш богиня на Блондинките (с главно Б) после :Р

Аз пък искам да съм Бог на всички други богове! Ха! Печеля! :P

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
Нещо много тематично ми се струва тука. Направо се завормя верижка.
Бог на Почивката и Мързела -> Бог на Бирата -> Бог на Съня -> Бог на Айряна
:D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users