Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

БГ Толкин Фест 2008

• Please log in to reply
132 replies to this topic

Phobia

Phobia
  • Потребители
  • 4 posts
Ето ме и мен - прясно регистрирана и с напиращи изпод пръстите суперлативи! ^_^

Благодаря ви тооолкова много за прекрасното изживяване!
Всичко беше точно такова, каквото трябваше - изобщо не мога да си представя огромният труд, който организторите бяха хвърлили, за да направят нещата така чудесни! Ар и Анар и милите му родители и Берен и пеещият Манол и Ганима с хубавите гривнички и момичето, което с усмивка продаваше тениските и всички, които се грижиха за нас през тези дни - благодаря ви МНОГО!

Беше прекрасно - лекциите едновременно достатъчно понятни и близки за хората в публиката, и същевременно компетентни и много интересни! "Куртоазната любов" ме заплени, познанията на Манол за кралските въпроси ме изумиха, а пеенето ме остави без думи. Джуджешката песен беше толкова вълнуваща и хубава и ...подходяща, беше удивително!
Дворчето беше толкова одухотворено място, и каменните улици и полянката нагоре по камънаците, и всичко...Браво и един хубав дамски поклон от мен!

Имам какво да кажа и за ЛАРП-а. Благодарна съм за всичките достойни противници, особено за Стената (за помощта и насоките преди това), за Ог (заради търпението ;)), за съдиите (защото са ми симпатични) както и за всички ентусиазирани наставници! Много се радвам, че имах възможността да преживея това, благодарение на вас! Виното беше вкусно, имаше вкуса на победата. :viking:

Нямам търпение да дойде следващият Фест и да видя пак всичките хубави хора. Супер беше и не ми се искаше да свършва!!!

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Аз пък все повече се убеждавам колко не ми беше мястото в събота на феста, а май и в тази среда като цяло.

Май не е нужно да задълбаваме толкоз в темата, но все пак да попитам защо, Тал? Не за друго, ами поне ние, които не бяхме да си намерим причина да съжаляваме по-малко. :) )

Не мисля, че е мястото тук, до нищо добро няма да доведе. Най-добре на живо някой път, ако изобщо успея да си формулирам мислите. За момента не искам да пробвам, че ще има много обидени (с хора е свързано).

А всъщност пиша това само за да изразя задоволството си, че има и по-неадекватни мнения от моето. Дотук преброих поне три такива.

П.П. За да не е съвсем офф-топик - не бива да се остава с впечатление, че не ми е харесало. За догодина обаче (ако изобщо го има феста тогава, в което силно се съмнявам) е добра идея да се вземат предвид предложенията на Манол за гъстотата на лекциите (за микрофоните вече достатъчно хора се обадиха и са прави).
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Не мисля, че е мястото тук, до нищо добро няма да доведе. Най-добре на живо някой път, ако изобщо успея да си формулирам мислите. За момента не искам да пробвам, че ще има много обидени (с хора е свързано).

Досетих се. Прав си. :)
На мен пък по едно време ми се стори, че съзирам КелеДъмбълдор по снимките, ама май си въобразявам само. :)))

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

На мен пък по едно време ми се стори, че съзирам КелеДъмбълдор по снимките, ама май си въобразявам само. :) ))

Тц, хич не си въобразяваш - там си беше от плът и кръв, в цялата си "прелест". Е те затова сега ме е яд, че ви нямаше тебе и Аластиса...
Posted Image

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

На мен пък по едно време ми се стори, че съзирам КелеДъмбълдор по снимките, ама май си въобразявам само. :) ))

Тц, хич не си въобразяваш - там си беше от плът и кръв, в цялата си "прелест". Е те затова сега ме е яд, че ви нямаше тебе и Аластиса...

ЛеЛее !?!?!

Тал, майтап ли си прайш? Пък аз реших, че нещо изумявам.
Че то още мърда ли тва създание неземно, Дъмбълдор АзистГлор?? :))
Каква космическа веселба съм изпуснал, просто ще си изям ушите от яд... Келеборнич, душица сладка! :)

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Не познавам въпросния Дъмбълдор, въпреки че съм чувал доста за него, но при положение, че нямаше произшествия, си мисля, че всичко е наред. Който иска, нека идва, Фестът е за всички. Дори за булки, както видяхме. :lol:
Дори larp-аджиите, на които не им беше интересно през цялото време (имаше такива, говорих с тях :р) не успяха да предизвикат безредици, тъй че съм доволен. :)

P.S. Наистина ще се радвам на още градивни критики. =)
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts
Феста определено беше чудесен. Макар, че не познавах никой, освен Митко (GodEmperor), който ме нави да дойда - определено си прекарах супер !
Естествено, не запомних имената и на половината от хората, с които се запознах, но нищо - следващия път - повече :lol:
In the end, everybody bleeds the same ...

Johan Vladimir

Johan Vladimir
  • Потребители
  • 13 posts
Малко снимки от фотоапарата на Берен:
http://stormspell.za...02008-08-23-II/

elf4eto

elf4eto

кардинал Ришельо

• Потребители
  • 93 posts
Аз за пръв път бях на Толкин фест,и мнооооооого ми хареса.Организаторите много добре се бяха справили,за което искам да ги поздравя.И също искам да кажа че нямам търпение да доиде следващия фест за да се видя с всички хубави хора с които се запознах. ;)
Единствен пръстен ги владее
Единствен той ще ги открие
Единствен вси ще ги сбере
и в тъмнина ще ги обвие[b][i]

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Добре. За микрофона се каза, за гъстотата на лекциите и удачното им разположение също. Аз лично имам още две забележки:

1. Опитайте се по-добре да преценявате дължината на мероприятията (лекции, игри и тн) и паузите между тях. Визирам конкретно въпросите и обедната пауза, които се проточиха неимоверно и разказаха играта на предварителните разчети. В този контекст, може би не е добра идея да има толкова голяма обедна пауза с ходене по кръчми в големи групо. По-добре е да остане за вечерта.

2. Може би нямаше да е лоша идея да се осигури някакво количество питейна вода в къщата, с оглед на жегата и разстоянието до най-близкия магазин. Разход е, но има начини да се разпредели между няколко души и да не е толкова тежък.
Posted Image

Roheryn

Roheryn

ДДЗ!

• Потребители
  • 130 posts

Аз лично имам още две забележки:

1. Опитайте се по-добре да преценявате дължината на мероприятията (лекции, игри и тн) и паузите между тях. Визирам конкретно въпросите и обедната пауза, които се проточиха неимоверно и разказаха играта на предварителните разчети. В този контекст, може би не е добра идея да има толкова голяма обедна пауза с ходене по кръчми в големи групо. По-добре е да остане за вечерта.

2. Може би нямаше да е лоша идея да се осигури някакво количество питейна вода в къщата, с оглед на жегата и разстоянието до най-близкия магазин. Разход е, но има начини да се разпредели между няколко души и да не е толкова тежък.

Ох, Тал! Вода имаше на поне ТРИ места, включително чешмата в самия двор. Оглеждай се и питай друг път : ))))
Почивките си имат плюсове, големите почивки - големи плюсове!

Аз имам друга забележка, но не към организаторите: хора, идвайте заредени с хубави очаквания : )))))
Обичай съдбата си

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Пост номер 1000, пък нека ми е на късмет. =))

Наистина дължината на почивките и разстоянието между играта с въпроси и обедната пауза изиграха лоша шега на програмата в брошурите. Вярно е, че един по-добър разчет ще бъде само в плюс, но аз лично никога не съм мислил, че написаното ще бъде 1 към 1 със самото събитие. Не за друго, а защото, ако всичко протече по график (говоря за себе си), нещата ще изглеждат изкуствени. Така си имаше тръпка, тичане, подвикване.. емоциите, които избуяха ми харесват, защото дават един друг вид живителна сила на Феста. Разбира се, всичко си има граница; за това и приемам забележката. :)

Не виждам смисъл да повтарям Рох що се отнася до водата, тъй като чешмата беше зад лекторите и хората постоянно отиваха да се възползват от нея. Дори по време на лекциите. :)

P.S. Да не забравяме и причината да ни изненада така приятно гореспоменатата булка. =))

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Аз се съгласявам с това, че на всяка лекция беше отделено твърде малко време и е по-добре да има по-малко лекции, отколкото да са така сгъстени и свити.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

Добре. За микрофона се каза, за гъстотата на лекциите и удачното им разположение също. Аз лично имам още две забележки:

По 1. Трудно е да се действа по предварително заложен график, не говоря само за Феста - тук всеки, който е бил на такова нещо може да потвърди. Но подкрепям Тал, че времето е ограничено, и би трябвало да се използва оптимално. В смисъл има хора дошли повече за лекциите, а има хора дошли повече за почивките. И вторите тъй или иначе ще са си в почивка, даже да има лекция. Но прецакани са първите. Така или иначе, ако някой не му се стои - няма да стои, нали?

По 2. бира!

3. Може би ще е добра идея, ако са обособени тематично лекциите (или по голямата им част). Т.е. Феста за съответната година да има някаква обединяваща (или две) тематика. Така ще е по-концентрирано, по-насочено и хората ще са по-наясно с въпросите. Така си мисля аз.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts

Но подкрепям Тал, че времето е ограничено, и би трябвало да се използва оптимално.

Присъединявам се. Оптималното използване обаче, все си мисля, ще може да се осъществи, ако имаме време за нещо като репетиция; поне да знаем кой какво има да каже. Координацията за лекциите ни куца в момента и това е нещо, на което ще се обърне повече внимание догодина. :)

В смисъл има хора дошли повече за лекциите, а има хора дошли повече за почивките. И вторите тъй или иначе ще са си в почивка, даже да има лекция. Но прецакани са първите. Така или иначе, ако някой не му се стои - няма да стои, нали?

И аз така си мислех, но практиката ме оборва, уви. :)

По 2. бира!

..в заведенията. :lol:

3. Може би ще е добра идея, ако са обособени тематично лекциите (или по голямата им част). Т.е. Феста за съответната година да има някаква обединяваща (или две) тематика. Така ще е по-концентрирано, по-насочено и хората ще са по-наясно с въпросите. Така си мисля аз.

Преди няколко месеца, като започнах да мисля по-концентрирано за Фестивала, през главата ми минаваха точно такива мисли. Да бъде тематично, да има някаква сравнително широка плоскост, която хем да е подчинена на една тема, хем да е достатъчно разнообразна, за да привлече и задържи интереса на хората. Истината е, че не успях да се сетя за такава. За това и пуснах тема за предложения - да мога да видя хората какво мислят, какво ги вълнува и за какво им се говори.

От друга страна, идеята на лекциите на Феста винаги е била такава, че лекторите да изнасят темите, които са им присърце. Защото, например, Манол е страхотен оратор и Берен винаги може да помогне в някоя тема, но ако не говорят за нещо, което им е истински интересно.. просто няма да е същото. :) Ще си личи, имам предвид. Това е и логиката, от която изхождаме.

Честно казано, за мен подчиняването на Феста на дадена тематика по начин, който няма да го направи да изглежда суховат и скучен, е едно огромно предизвикателство, за което не знам кога ще имам достатъчно сили. Но това е идея, която няма да изхвърля. =) Благодаря за напомнянето.

Ганима

Ганима

fairy-tale

• Потребители
  • 106 posts
Леле, колко сте изписали... после ще чета, сега ще напиша нещо кратичко :).
Все още не намирам думи да опиша как се чувствах... А онова пърхащо настроение, което ме държа трите дни (с изключение на онази малка гадна част) все още не ме е напуснало. И се надявам да не си отиде поне още няколко дни, защото през първите 2 седмици на септември ме чака един малък ад :(.
И Толкин феста, както и Аквалонията преди това, беше едно невероятно вълшебно-прекрасно-вълнуващо изживяване.

Специални благодарности на Ар и Анар за всичко, което направиха. Страхотни сте! ;)
Благодаря на всички, които са се включили в организацията. И се извинявам на тези, на които досадих с разни неща :rolleyes:.

Калояне, май нищо не си ми обещавал, но ще си поискам ;Р.

Липсата на микрофон никак не ми пречеше, тъй като бях достатъчно близо до лекторите през по-голямата част от времето. Може би лекциите бяха прекалено много за един ден, но понеже пропуснах 2-3, по стечение на обстоятелствата :(, не ми се стори толкова натоварваща програмата.

Маноле, обичам да те слушам... Още от онази твоя лекция в "Ефремов" за крал Артур. Първите ти две лекции бяха изключително интересни.
И хич не се оправдавай за пеенето... беше много, много хубаво :).

Тони, невероятна си! *гуш*

Радвам се, че успях да се видя с много любими хора, да се запозная с много нови лица, да си поговоря познати и непознати. Да обиколя улиците на Пловдив и през деня, и през нощта. За нощната разходка първата вечер – благодарности на Габи и Калин.
А разговорът за Франк Хърбърт (и всичко останало) на връщане към София беше прекрасен завършек.
"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts

Аз имам друга забележка, но не към организаторите: хора, идвайте заредени с хубави очаквания : )))))

Ми че този призив си се подразбира? Или трябваше да бъде упоменат в специална програма за Тал - отпред вместо логото.
Единственото наистина неприятно беше натравянето заради ресторанта на Балкантурист, както го кръсти Манол. Но, гледам, и най-тежките жертви изобщо не се оплакват, а напротив.

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
Това заглавие - "На Толкин фест пекат хляб" - ...абе,иде ми да ги гръмна.
Все едно да пишат "На Толкин фест ходят по нужда" само понеже имаше тоалетна в двора.
Явно догодина трябва да се обърне специално внимание на медиите.

Иначе фестът за мен остана запечатан с много приятни моменти,които не се нагърбвам да изброявам.Още веднъж благодарско на всички! :)

Едит:Анонимецът кърти фаянс!
Posted Image

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Трудно е да пишеш за събиране на хора, с които не те свързва нищо общо...виж че са сложили снимка от няква компютърна игра с надеждата да привлекат вниманието върху предполагаемите лузъри с книга в ръка.
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts

Това заглавие - "На Толкин фест пекат хляб" - ...абе,иде ми да ги гръмна.

То беше "пекат магически хляб" :Р С риба при това :D

За феста - прекрасен беше, останах само с положителни впечатления и чувства! Благодаря на всички, отговорни за това! :)

Що се отнася до това с какво може да се подобри - смятам, че би било по-удачно ако лекциите се разпределят в два дни. Това ще увеличи посещаемостта на лекциите и ще намали броя на дремещите :Р Пък и така и така имаме три дни на разположение, защо да се гъчка всичко най-основно в един? :)
Също така би било хубаво ако има повече дискусии.
The things one feels absolutely certain about are never true.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users