Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Български Толкин Фест 2016

• Please log in to reply
66 replies to this topic

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
Звънях на хижата. И за двата уикенда има свободни до 20 места. Е?

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
В анкетата не са гласували нови хора откакто писах за последно, така че 30-31 остава с най-много гласове, т.е. освен ти, аз, Георги (Яначков) и Тина, за тогава са изявили желание още Боян (proudfoot.underhill) и Joe Vega (не знам кой е това). Тъпото е, че тогава пък Богдан няма да може.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
И тогава какво правим?

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Не знам. Обикновено половината хора, които потвърдят нещо във фейсбук, после се покриват, та не знам при тая бройка има ли смисъл въобще да резервираме места. Наскоро опитах да организирам съучениците от гимназията да се видим по случай десет години от завършването и накрая се появиха двама души освен мен. Та ентусиазмът ми за събиране на хора се е поизпарил. Може да изчакаме да видим дали още някой ще изяви желание, или просто да съберем някой уикенд в Пловдив на бира и раздумка и да го пишем фест, предполагам, че така ще се навият повече хора. :D
The things one feels absolutely certain about are never true.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
Добреем. Няма да се обаждам на хижата, няма да правим предварителни уговорки. Това е телефонният ми номер: 0898817458. Ако сте в Пловдив, звъннете ми. Ако ще ходим на хижа - също.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Добре, замислям се за един по-малък и по-лесен за организиране вариант. Очевидно идеята за голям Фест с фойерверки и прочие вече не е много реалистична. Но със сигурност поне десетина души винаги бихме могли да се съберем и да си устроим Толкиново четене илинещо подобно. Не е лошо, но не е и задължително да има тениски, игра с въпроси, стрелба с лък и прочие грандиозни забавления. Разбира се, ако ги има, би било хубаво, но организацията е сложна работа и никой не е особено мотивиран.
Цялата работа с хижите също е чудесна, но уви, не много очертаваща се.

Така че предлагам да разберем тук колко души, все още пишещи в БГТФ, отсега могат със сигурност да се ангажират да се подготвят с някаква - макар и съвсем скромна! - тема за Толкин и книгите му. Да речем, за 26 и 27 ноември тази година. Падат се събота и неделя. Днес е 29 септември. На 6 октомври пак ще проверя темата и ако има, примерно, петима души, които дават кървава клетва да бъдат свободни и подготвени в края на ноември, ще си уредим едно малко Толкиново четене и обсъждане в уютно помещение в София. Познавам хора, които може и пари да не ни искат за залата, пък и питие да ни сервират. Без големи амбиции, просто едно спретнато, клубно Толкиново събитие. Един вид, в чест на досега провежданите Фестове. Не говоря за университетски тип конференция, това би било страшно сухарско. Говоря за клубно действие. Примерно: "Толкинова вечер в галерия Еди коя си, от седем до девет, вход свободен, програмата включва следните теми, дискусия и песен..."

Отделно, имам молба. Мнозина фенове вече сме на по трийсет и кусур, некви сериозни. Безкрайните фенски идеи за това как просто заставаш пред възхитени десет души и им говориш колко вълнуващо красива е легендата за Берен и Лутиен или пък каква страшна трагедия преживява Фродо... са скучни :) В последните няколко години HarperCollins бълват нови книги от безкрайното мазе с архиви на Кристофър Толкин. "Гибелта на Артур", "Историята на Кулерво", издание на Толкиновия превод и коментар върху "Беоулф", дори "Сигурд и Гудрун" сякаш не се радват на особено внимание у нас, а английският отдавна не е пречка за повечето фенове. Я да си говорим за тия книги :) Джон Гарт написа велико изследване за Толкин и Първата световна война. Тия неща заслужават коментар. Толкин вече отдавна не е само авторът на Властелина и Хобита, а много повече неща. Книгите му съвсем не са само красиво фентъзи, те по някакъв начин се отнасят и до нашия съвременен свят, в тях има и политика, и религия, и икономика, ако щете. Представям си удобна малка заличка с десетина-двайсет души, които един след друг приятно говорят за разни малки, интересни неща, свързани с Толкин.

И, да, това определено ще има и нужда и от събитие във Фейсбук. Това много би улеснило всичко.

Викам да го направим :)

Edited by Menedhel, 29 септември 2016 - 12:57 .

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Добра идея. Лично аз ще се прибирам в София за зимните празници и ще гледам това да стане още в края на ноември, но не мога да дам кървава клетва :) Надявам се все пак да успеем да се съберем, че срамота..

Edited by proudfoot.underhill, 03 октомври 2016 - 10:58 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
Аз, както винаги, съм съгласна да се видим. Даже обмислях да ви поканя в селската си къща. Така че, ако не намерим място, село Мандрица ни очаква.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Вил, това е прекрасно :) Но вероятно в селото ще се съберем двама-трима приятели и ще си е просто приятелско виждане (което е чудесно). Дори можем и Толкин да си четем, ако сме на кеф. Ще ти пратя новия си телефон в лично съобщение.

Но това е нещо отделно, а в случая питах дали можем да организираме наистина нещо като Толкинов ден ито съвсем конкретно в София (не само защото на мен така ми е по-мързеливо, а и защото тук уж има милиони фенове и е по-лесно за организиране с оглед на пътувания и прочие).

В ето тези групи във Фейсбук обсъждаме същото:

"Арменелос": https://www.facebook...902470/?fref=ts- тук ще продължим дискусията за организирането.

"Завера за БГ Толкин фест 2016": https://www.facebook...039167/?fref=ts

В "Арменелос" вече има една-две идеи от Калоян (Аданедел, човекът зад сайта "Ендорион" и зад най-интересните стари теми тук), Стела (Елерина) и Любо (Кемендил). Там ще продължим да мислим как да го направим.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
Надявам се датите, на които се спрете, да ме устройват. Както винаги, страшно се вълнувам да ви видя.

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
И аз ще се радвам, ако датите съвпаднат с някой удобен за мен ден. Най-после да се запознаем лично :)
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Аз бих искал да се срещнем, но трябва да знам къде и кога. Надявам се да не е много далече от София. С мен ще стане трудно, но ако е подходяща датата, ще.
13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Тия дни поговорих пак с Калоян (Аданедел). Вероятно края на ноември, София, литературен клуб "Перото" (в НДК), за един ден.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
Много ще се радвам да дойда. Уточнете дата. Нали в почивен ден?

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Задължително.

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
Предлагам срещата в София да не е на 26-27 ноември, защото ми излезе ангажимент, пък и май Богдан няма да може, че ще е на Банско. Ама може и без мен, ако вече сте уговорили нещо.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Ако сме в София аз също бих дошъл. Ще се радвам да ви видя за първи път.
13turniri.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
И аз бих могла да спазаря нашите, ако ще е в София :) Тъкмо може би ще съчетая срещата с премиерата на „Фантастични животни и къде да ги намерим“.
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts

И аз бих могла да спазаря нашите, ако ще е в София :) Тъкмо може би ще съчетая срещата с премиерата на „Фантастични животни и къде да ги намерим“.

Аз много исках да гледам този филм, но той не излиза ли декември?
13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Съжалявам за изпуснатите възможности през декември. Излезе ми книгата и зарязах всичко друго. Виноват. А и така може би е по-добре, защото просто винаги е катастрофа, когато организирам нещо.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users