Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Трети Гондорски Турнири

• This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
1. Как се казва първородната дъщеря на Сам?
Беше елфическо име на цвете и започваше с 'Е', но не се сещам за самото име.

2. Кой предрича смъртта на предводителя на Назгулите?
Гандалф?

3. Какво се случва със старейшината на Езерния град след като градът бива построен наново?
Не знам.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

1. Каква се пада Галадриел на Елронд?
2. Колко деца се раждат на Сам?
3. Какво подарява Билбо на Горския цар на раздяла?

1. Майка на жена му, демек тъща
2. А сега де...ше опитам да си спомня че бяха много...Еланор, Роза, Фродо, Златокоска, Пипин, Мери, Бързохам, Билбо, Том, Маргаритка, Иглика...дотук 11...ама не съм 100% сигурен
3. Огърлица от сребро и бисери
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
Много съм отнесен значи пак изтървах да се включа навреме <_<

1. Къде в Мория Задругата открива гроба на Балин?
Залата на летописите
2. Какъв подарък дава Еовин на Мери, когато се разделят?
Рог, ако се не лъжа от съкровището на дракона Ската
3. Какво носят орлите за храна на Билбо, джуджетата и Гандалф?
тук малко напосоки ще стрелям... зайци? :unsure:

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Благодаря ви за отговорите - много съм доволна да видя, че никой не се е изложил, поне на пръв поглед :thumb:

И все пак половината от вас ще трябва да си тръгнат. Да видим как сте се справили:

------------------------------------~*~*~*~*~*~------------------------------------

Чесън
1. На каква обща възраст стават Билбо и Фродо на рождения си ден в началото на "Властелина"?
- 1. на 144 години.
1т.
2. Какви цетя носи Том Бомбадил на Златоронка?
- 2. Лилии
2т.
3. В кое село джуджетата ще чакат Билбо, според бележката на камината?
- 3. Знам, че го чакаха в ”Зеленият дракон”, селото - Хобитово? Може и да е Крайречкино.
Крайречкино е правилният отговор (или Тихата река, в едно от изданията). 2,5т.
Общо 5,5т.

Назгул
1. Кои джуджета загиват в Битката на петте армии?
- 1) Фили, Кили и Торин Дъбощит
1т.
2. Имената на орките, които Сам подслушва, докато носи пръстена?
- 2) Шагарт и Горбак
Горбаг 2т.
3. Какви отговори дава Ам-гъл на въпроса на Билбо "Какво имам в джоба си?"
- 3) Всички или нищо. Това е последният(неверен и нечестен) отговор на Ам - Гъл. Предишните два два отговора на ам гъл са: нож, връв.
Първият е "ръка", вторият - "нож", а третият - "връв или нищо". 2т.
Общо 5т.

------------------------------------~*~*~*~*~*~------------------------------------

Мелиндор
1. Двете имена, с които Сам нарича Ам-гъл, когато получава "раздвоение на личността"?
- Смрадльо и Крадльо май бяха... Във всички случаи съм сигурна за Смрадльо
1т.
2. Кой е най-младия хобит в Задругата?
- Пипин
2т.
3. Какво сънува Билбо след като дава Аркен на Бард и Горския цар?
- Нямам никаква представа
Пържени яйца с бекон (за които си мисли и друг път по време на пътуването). 0т.
Общо 3т.

Самознай
1. Каква се пада Галадриел на Елронд?
- 1. Майка на жена му, демек тъща
Освен това първа братовчедка на прадядо му Тургон и втора братовчедка на дядо му Диор... ама айде 1т. :)
2. Колко деца се раждат на Сам?
- 2. А сега де...ше опитам да си спомня че бяха много...Еланор, Роза, Фродо, Златокоска, Пипин, Мери, Бързохам, Билбо, Том, Маргаритка, Иглика...дотук 11...ама не съм 100% сигурен
Всъщност 13 - изпусна Руби и Робин. Моя е грешката, че въпросът май нееее еее тооочно от Властелина, но пък и ти да не си знаеш децата, тц тц - 1т.
3. Какво подарява Билбо на Горския цар на раздяла?
- 3. Огърлица от сребро и бисери
3т.
Общо 5т.

Кемендил
1. Как се казва първородната дъщеря на Сам?
- Беше елфическо име на цвете и започваше с 'Е', но не се сещам за самото име.
Да, Еланор 0,5т.
2. Кой предрича смъртта на предводителя на Назгулите?
- Гандалф?
Глорфиндел, но (пак моя грешка), това май го има само в някои издания на Властелина, в допълненията. В текста наистина Гандалф първи го споменава, затова 1,5т.
3. Какво се случва със старейшината на Езерния град след като градът бива построен наново?
- Не знам.
Бард му дава злато, за да помогне на езерните хора, но старейшината го заграбил и избягал с него. Странно, но умрял някъде сам... от глад О_о 0т.
Общо 2т.

балрога
1. Какви са последните думи от "Властелина" - изречени от Сам?
- "Е,върнах се"
1т.
2. Как се нарича оградата между Графството и Старата гора?
- Не знам.
Високия плет 0т.
3. Кога е денят на Дурин?
- Не знам.
Първият ден от новата година на джуджетата е първият ден от последната луна на Есента. Когато последната луна на Есента и слънцето са заедно на небето, джуджетата наричат този ден Денят на Дурин. 0т.
Общо 1т.

Грийнлийф
1. Къде в Мория Задругата открива гроба на Балин?
- Залата на летописите
1т.
2. Какъв подарък дава Еовин на Мери, когато се разделят?
- Рог, ако се не лъжа от съкровището на дракона Ската
2т.
3. Какво носят орлите за храна на Билбо, джуджетата и Гандалф?
- тук малко напосоки ще стрелям... зайци?
Плюс една овчица добавка – 2т.
Общо 5т.

АнноМунди
1. Къде се намира къщичката, която Фродо купува, уж, за да се оттегли в нея, когато започва пътешествието си?
- 1. В Buckland, където е роден и прекарва по-голямата част от детството си. По-точно Скътана паланка, недалеч от туковия мравуняк. И после Шишко Тромчо.. както и да е
Всъщност в Щурчов дол... 0т.
2. Кое джудже от пътуването на Билбо дотам и обратно среща Фродо в Ломидол?
- 2. Глоин, бащата на Гимли.
2т.
3. Кой е направил стъпалата на Равноскал?
- 3. А де.. Шлем?
Тц – Беорн. 0т.
Общо 2т.

Напред продължават Чесън, Самознай, Кемендил и Грийнлийф.
(Хора, вие май нямате личен живот, а? Тцък, тцък...)

Следващият кръг ще се проведе отново в 19 часа, в сряда (10.10). Ще ви чакам... тоя път... надявам се...
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts

ВТОРИ КРЪГ

Ето и въпросите за втори кръг - те са по четири, като носят следните точки: От "Хобит" - 1, от "Властелина" - 2 и 3, от "Недовършените предания - 4.

Чесън
1. Как се казва бащата на Торин?
2. Кой произнася думите: "Гледайте, приятели! Ето една чудесна хобитова кожа дори и за най-благородния елфически принц! Ако се разчуе, че хобитите имат такива кожи, всички ловци от Средната земя ще препуснат към Графството."?
3. Какво (освен Нарсил) дава Елронд на Арагорн, когато разкрива истинското му име?
4. Кого нуменорците наричат "Свидетелите на Манве"?

Кемендил
1. Кой подсказва на Бард за слабото място на Смог?
2. Кой произнася думите: "Ние знаем задачата ти. Но тук не ще говорим открито за нея. Ала може би ще се окаже, че ненапразно си дошъл да дириш помощ в тази страна, както явно е възнамерявал и Гандалф."?
3. Къде Арагорн и Арвен се срещат след дълга раздяла и се вричат един на друг?
4. Дори и преди Сянката да надвисне над Нуменор, там се ковели мечове. Но кой е бил първият собственик на кралският меч, който се предавал по наследство?

Грийнлийф
1. Как троловете хващат Билбо?
2. Кой произнася думите: "Ако това е магия, то тя ми се струва по-здравословна от твоя шепот. От твоите церове малко оставаше да проходя на четири крака като добиче."?
3. Къде е гробът на Арвен?
4. Кой наследява трона на Нуменор след смъртта на Елрос?

Самознай
1. Как се четат лунните букви?
2. Кой произнася думите: "Трябва да узнаем повече за това и да разберем какво ви носи тъй далеч на изток, под сянката на онези... Но не сега. Работа ни чака. Дебне ви опасност и каквито времена са настанали, нямаше да стигнете надалеч до поля и пътища. Преди да отмине денят, из този край ще има люти битки. Сетне - смърт или
бързо бягство към Андуин. За ваше и за мое добро ще оставя двамина да ви пазят. Мъдрите хора не вярват на случайни срещи из тия земи. Ако се завърна, пак ще поговорим."?
3. На колко години Арагорн губи баща си?
4. От кого Менелдур разбира за надигащата се сянка от Изток?

Успех на всички и не забравяйте да сте колкото можете по-детайлни и мислещи!
Posted Image

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Траин.

2. Кой произнася думите: "Гледайте, приятели! Ето една чудесна хобитова кожа дори и за най-благородния елфически принц! Ако се разчуе, че хобитите имат такива кожи, всички ловци от Средната земя ще препуснат към Графството."?
Арагорн. След раняването на Фродо в Мория, който би следвало да го убие (подмазвам се за точки )

3. Какво (освен Нарсил) дава Елронд на Арагорн, когато разкрива истинското му име?
Не знам. Елендила му го даваше Галадриел, ако не бъркам.

Орлите.

Може да редактирам, нали, след като няма значение за отговора ми - Елесар, де, не Елендил :) :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Една говореща птица, ама как се казваше...

2. Кой произнася думите: "Ние знаем задачата ти. Но тук не ще говорим открито за нея. Ала може би ще се окаже, че ненапразно си дошъл да дириш помощ в тази страна, както явно е възнамерявал и Гандалф."?
Галадриел или Келеборн, по-вероятно Галадриел. Или може би Халдир... :P Но със сигурност го казва някой елф от Лориен на някой от Задругата.

Ломидол.

4. Дори и преди Сянката да надвисне над Нуменор, там се ковели мечове. Но кой е бил първият собственик на кралският меч, който се предавал по наследство?
Хм, нямам представа за какво иде реч :Р Затова с риск да кажа някоя глупост ще помисля малко. Ако кралският меч се предава заедно със скиптъра от самото начало, логично е първият му притежател да е Елрос. Ако пък обичаят е възникнал по-нататък в историята на Нуменор мога само да налучквам при кого е станало това. Да кажем Алдарион. Пф, сещам се и за трети вариант - мечът да е бил изкован още преди създаването на Нуменор, т.е. през Първата епоха и впоследствие нуменорците да са почнали да си го предават. В такъв случай нямам представа кой е бил първият му притежател :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
2. Кой произнася думите: "Ако това е магия, то тя ми се струва по-здравословна от твоя шепот. От твоите церове малко оставаше да проходя на четири крака като добиче."?

1. Той се опитва да сокаже пред Торин и съдружие колко велик разбойник е като "преджоби" един от троловете. Е, не успява ;)
2.Тедоден крал, към Грима.
3. ъъ... Амрот нещо си... Дол Амрот? Керин Амрот? <_< Май беше Керин Амрот. Него казвам за отговор.
4. Нуменор никак не ми е силна страна, за жалост. Не знам. :blush:

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

Самознай
2. Кой произнася думите: "Трябва да узнаем повече за това и да разберем какво ви носи тъй далеч на изток, под сянката на онези... Но не сега. Работа ни чака. Дебне ви опасност и каквито времена са настанали, нямаше да стигнете надалеч до поля и пътища. Преди да отмине денят, из този край ще има люти битки. Сетне - смърт или
бързо бягство към Андуин. За ваше и за мое добро ще оставя двамина да ви пазят. Мъдрите хора не вярват на случайни срещи из тия земи. Ако се завърна, пак ще поговорим."?

1. ммм...виждат се само на лунна светлина в определен ден (мисля че беше Ден Средигодишен по календара на Графството, което би трябвало да съответства на Еньовден).
2. Фарамир когато разговаря с Фродо и Сам.
3. А сега де...помня че е бил много малък или нероден...май второто, ама не съм сигурен
4. хъм...
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Ах, приятна изненада заварвам след завръщането ми от Варна. Да видим сега отговорите :thumb:

Чесън
- Траин.
1т.
- Арагорн. След раняването на Фродо в Мория, който би следвало да го убие (подмазвам се за точки )
2т.
- Не знам. Елесара му го даваше Галадриел, ако не бъркам.
Пръстенът на Барахир - той се е предавал по наследство още от Берен на Диор, Елвинг, Елрос, нуменорските крале, кралете на Арнор, докато накрая попада у Арагорн. 0т.
- Орлите.
4т.
Общо 7т.

Кемендил
- Една говореща птица, ама как се казваше...
Дрозд е. 0.5 т.
- Галадриел или Келеборн, по-вероятно Галадриел. Или може би Халдир... Но със сигурност го казва някой елф от Лориен на някой от Задругата.
Галадриел е - казва го на Фродо. 2т.
- Ломидол.
Всъщност в Лориен, на Керин Амрот. 0т.
- Хм, нямам представа за какво иде реч :Р Затова с риск да кажа някоя глупост ще помисля малко. Ако кралският меч се предава заедно със скиптъра от самото начало, логично е първият му притежател да е Елрос. Ако пък обичаят е възникнал по-нататък в историята на Нуменор мога само да налучквам при кого е станало това. Да кажем Алдарион. Пф, сещам се и за трети вариант - мечът да е бил изкован още преди създаването на Нуменор, т.е. през Първата епоха и впоследствие нуменорците да са почнали да си го предават. В такъв случай нямам представа кой е бил първият му притежател
Третият вариант, за който си предположил е верният - става дума за меча на Елу Тингол - Аранрут, който Елрос пренася в Нуменор. Давам 0.5 точки за разсъждения.
Общо 3т.

Грийнлийф
- 1. Той се опитва да сокаже пред Торин и съдружие колко велик разбойник е като "преджоби" един от троловете. Е, не успява
1т.
- 2.Тедоден крал, към Грима.
2т.
- 3. ъъ... Амрот нещо си... Дол Амрот? Керин Амрот? Май беше Керин Амрот. Него казвам за отговор.
3т.
- 4. Нуменор никак не ми е силна страна, за жалост. Не знам.
Интересното е, че Елрос не е наследен от сина си, защото той отказва да се възкачи на трона и предава скиптъра направо на внука на Елрос - Тар Амандил. 0т.
Общо 6т.

Самознай
- 1. ммм...виждат се само на лунна светлина в определен ден (мисля че беше Ден Средигодишен по календара на Графството, което би трябвало да съответства на Еньовден).
Всъщност в същия ден, в който са писани... или по-точно нощ ^_^ 1т.
- 2. Фарамир когато разговаря с Фродо и Сам.
2т.
- 3. А сега де...помня че е бил много малък или нероден...май второто, ама не съм сигурен
На 2 годинки. 1т.
- 4. хъм...
От Гил-галад, който му праща писмо лично по сина на Менелдур - Алдарион. 0т.
Общо 4т.

Както става ясно, на финала на турнира, един срещу друг ще се изправят Чесън и Грийнлийф. Поздравления и на тях, и на Кемендил и Самознай - доста се озорих, докато измисля въпроси, достойни за такива играчи.

Предлагам финалът да се изиграе в 20:00 часа на 18.10 (четвъртък). Моля двамата финалисти да ме уведомят дали имат някакви възражения за промяна или времето ги устройва.
Posted Image

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Тъй като часът е удобен и за двамата участници,

очаквайте
на 18.10.2007 година
от 20:00 часа

ФИНАЛ НА ТРЕТИ ГОНДОРСКИ ТУРНИРИ
Състезатели:
Чесън vs. Грийнлийф

Posted Image

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Елерина има проблеми с интернета и няма да може да пусне въпросите тази вечер, за което горещо съжалява (искрено вярвам в това :Д). Хиляди извинения на финалистите.
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Благодаря ти много, Петко.

Наистина, никакъв късмет нямам с тези Турнири, честно - от 2-3 години съм на този доставчик и досега съм имала 2-3 пъти проблеми и на ти сега - точно на финала. Извинявам се и се надявам това да не ви откаже от участия в бъдещи турнири (които няма да водя аз).

Мога да ви успокоя, че няма да се уповавам въобще на това кой е отговорил първи и кой - втори, затова отговаряйте когато си искате. Ето и въпросите:

Чесън
1. Какъв е отговорът на гатанката:
Без глас, а реве.
Без криле пърпори.
Без зъби яде.
Без устни мърмори.

2. Какво е другото име на Бурния връх?
3. Кои са трите рода, на които се делят хобитите още преди да прекосят планините и да се заселят във земите на Графството?
4. Кое наричаме Улумури?
5. Когато Туро чува за пръв път гласовете на чайките, той тръгва да ги дири и така се спасява от...?

Грийнлийф
Кутия без панти, без ключ и капак,
но златно богатство тя крие все пак.

2. Какво е другото име на Белите планини?
3. Какви са другите две длъжности, които изпълнява кметът на Голям Дълбалник?
4. Кое наричаме Нахар?
5. Какво послание разчита Туор в лебедите, които вижда на морския бряг?

Posted Image

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts

Яйце?

Еред Нимраис

хъм... за това съм почти сигурен - главен Шириф мисля е едното... но друга не се сещам...

4. Кое наричаме Нахар?
Конят на... Ороме?

Че не трябва повече да се заседява в Невраст.

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Без глас, а реве.
Без криле пърпори.
Без зъби яде.
Без устни мърмори.

Вятърът.

Амон... Хен. Не, това май беше Хълмът, от който Фродо се бори с волята на Саурон (малко ми се смесват филм и книга в момента)....та, Сул?

3. Кои са трите рода, на които се делят хобитите още преди да прекосят планините и да се заселят във земите на Графството?

Запасливци, Дъждокрийци, Твърдоноги.

4. Кое наричаме Улумури?

Роговете на Улмо.

5. Когато Туро чува за пръв път гласовете на чайките, той тръгва да ги дири и така се спасява от...?

Това ”Туро” е Туор, нали Момент.. тръгва, разбирайки, че е закъснял; идва зима, заради лебедите.. към Гондолин.. а тръгва да дири чайките, демек към морския бряг.. оф. Вероятно така се спасява от орки. Откъде тръгва, тогава... когато отива в Невраст, защото е ”призован”..
Направо съм забравила, а за Туор ми е любимо предание.

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
И така, дойде време за пресмятане на точките от големия финал на Турнира!

Чесън
Без глас, а реве.
Без криле пърпори.
Без зъби яде.
Без устни мърмори.

- Вятърът.
1т.
- Амон... Хен. Не, това май беше Хълмът, от който Фродо се бори с волята на Саурон (малко ми се смесват филм и книга в момента)....та, Сул?
Да, Амон Сул е. 2т.
- Запасливци, Дъждокрийци, Твърдоноги.
3т.
4. Кое наричаме Улумури?
- Роговете на Улмо.
4т.
- Това ”Туро” е Туор, нали Момент.. тръгва, разбирайки, че е закъснял; идва зима, заради лебедите.. към Гондолин.. а тръгва да дири чайките, демек към морския бряг.. оф. Вероятно така се спасява от орки. Откъде тръгва, тогава... когато отива в Невраст, защото е ”призован”..
Направо съм забравила, а за Туор ми е любимо предание.

Когато чул за пръв път гласа на чайките, той вървял през една клисура. За да може да ги последва, се изкачва по скалите и продължил да върви над реката, докато стигнал една теснина. Като погледнал надолу, видял прииждащия прилив, който се сблъскал с водите на реката и образувал вълна чак до ръба на скалите, на които стоял и заливала клисурата назад. Така Туор се спасил от водната стихия. 0т.
Общо: 10т.

Грийнлийф
- Яйце?
1т.
- Еред Нимраис
2т.
- хъм... за това съм почти сигурен - главен Шириф мисля е едното... но друга не се сещам...
Пръв Шириф и Главен Пощальон. 1,5т.
4. Кое наричаме Нахар?
- Конят на... Ороме?
4т.
- Че не трябва повече да се заседява в Невраст.
5т.
Общо: 13,5т.

Много сте умни и двамата, аз мислех, че ще ви затрудня с тези въпроси, а то! На всичките сте отговорили :thumb:

И все пак, въпреки силното представяне на Чесън, която остава на второ място,

победителят
в
Третия Гондорски Турнир
е

ГРИЙНЛИЙФ

Искрените ми поздравления!!!

Петко да прави награда бързо :P

Posted Image

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users